Skocz do zawartości

PSX Extreme 200 - numer jubileuszowy


Oceń okładkę PSX Extreme 200  

78 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 200

    • 1
      1
    • 2
      1
    • 3
      2
    • 4
      0
    • 5
      1
    • 6
      12
    • 7
      14
    • 8
      11
    • 9
      8
    • 10
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj znowu sięgnąłem po PSX Extreme od bardzo dawna. Trochę się zmieniło, ale wciąż czyta się bardzo przyjemnie.

Mam kilka pytań/uwag:

 

-  dlaczego nie ma już debila miesiąca w listach?

- szkoda, że jest tak mało listów

- Dlaczego PS Vita ma tylko jedną recenzję na ćwierć strony?

- dlaczego nie ma oceny grafiki, muzyki i miodności? Bardzo ciężko ocenić grafikę po screenach.

- niektóre recenzje skupiają się bardziej na możliwościach konsoli niz na samej grze, np. recencja Rayman Legends

- fajnie, że nie ma dużo reklam (kiedyś było ich chyba więcej)

- w recenzowanych grach powinno zostać odnotowane na jakich jeszcze platformach gra jest dostępna

- bardzo dużo gdybania jest w waszych tekstach, mało faktów (może to taka forma dziennikarska, nie wiem)

- fajnie, że nie ma dużo reklam

- wspomnieliście coś o lepszym papierze, jak cena magazynu pozostanie taka sama, to nie mam nic przeciwko

- klimat starego extrema dalej jest

Szkoda, że prawie nic nie ma o PS Vicie, bo to jedyna konsola, jaką posiadam. O smartphonach też powinno się więcej pisać, bo niektóre gry są naprawdę dobre.

 

1. Debil miesiąca - nie było, wrócił, na jubileuszu jednorazowo wypadł, bo i inne działy Listów trochę więcej miejsca zajęły. 

2. Listów byśmy chcieli i 8 stron, ale trzeba godzić się z resztą materiałów.

3. PS Vita - staramy się recenzować gry na bieżąco, możliwe, że po prostu nic aktualnego na Vitę nie było. 

4. Po wejściu PS4 i XOne doszliśmy do wniosku, że ciężko oceniać grafikę, gdy ogrywamy gry na tylu platformach. Butcher wyjaśniał gdzieś to precyzyjniej, jak się dokopię, podrzucę link. 

5. Rayman to wyjątek, bo gra była recenzowana chyba z 10x na łamach. Przy Vicie już nie chcieliśmy kolejny raz opisywać, o co biega w tym tytule, tylko konkretnie wskazać, na co mogą liczyć użytkownicy handhelda. 

6. Reklamy - niekoniecznie aż tak fajnie ;).

7. W oceniaczce masz podane, na czym ogrywaliśmy grę (Werdykt) i przy ocenie jest adnotacja o dostępności gry na inne platformy (taki pionowy pasek).

8. Gdybanie - czy ja wiem... Znaczy jasne, są teksty, gdzie snujemy domysły, ale są i takie, gdzie podawane są konkrety (o grach AAA, Mapa deweloperów). 

9. Reklamy - chyba bardzo Cię to cieszy, że aż 2x o tym napisałeś :)

10. Ceny nie ruszamy, papier pojawi się w 201. numerze - zobaczymy, jak wypadnie w praktyce i jak zareagują czytelnicy. 

11. Klimat - wciąż w dużej mierze te same osoby na pokładzie. 

 

Masz test PS Vita :P. Ot, po prostu w tym numerze mniej, bo i nie było zbytnio czego recenzować. Co do smartfonów - były kiedyś krótkie recenzje, ale spotkały się z negatywnym odbiorem. 

Odnośnik do komentarza

Widzę, że w tym filmiku "Branża na jubileusz PSX Extreme" nawet Yano się załapał :sorcerer:

 

Ps. Apropo Vity - taa, Zax daje dla Ys: Memories of Celceta 8+ i się rozpływa w zachwytach, a Wy dajecie PASEK recenzji dla tej gry ;] Rozumiem, że numer przepakowany zawartością, ale największe crapy dostają więcej miejsca. Już lepiej mogliście to przesunąć na kolejny miesiąc, bo potem i tak będą miesiące posuchy i dotyczy to wszystkich sprzętów, nie tylko Vity.

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Artykuły wspominkowe przeczytałem na początku. Łezka w oku się kręci... Z chęcią przytulił bym numer specjalny Szmatławca tylko z takimi treściami. ;] Swoją drogą zastanawiające jak wiele osób zaczęło swoją przygodę od PSXE ze Spice Girls na okładce (zaliczam się do tej grupy). Pamiętam, że kupiłem dla solucji do Resident Evil 2, a nie miałem jeszcze wtedy konsoli, hehe.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam problem. Nawet jak się ma czyste/suche ręce to wystarczy chwila i juz kolor zostaje na rękach. Nie tylko czarny, czerwony tak samo. Trzeba trzymać periodyk od spodu czyli za okładkę. Bardzo to irytuje, bo i druk schodzi i ręce uwalane. Co jak co, ale takie coś nie powinno występować. W żadnym czasopiśmie, ktore czytałem nie działy się takie rzeczy. Mam nadzieję, że ten nowy papier będzie lepiej współpracował z farbą, bo płacąc 10 zł za pismo oczekuję stosownej jakości. Teraz czytając psxa automatycznie trzymam go tak żeby tylko nie dotykać stron co jest bardzo niewygodne. Dziwne też, że po tylu sygnałach od czytelnikow i przez tyle czasu nie dało się z tym nic zrobić. Nikt w redakcji tego nie sprawdzał czy może przeglądacie w rękawiczkach?

Edytowane przez Luqat
Odnośnik do komentarza

Taka sytuacja zdarzyła mi się pierwszy raz, a psx kupuję od dawna.

 

Z początku miałem palec czerwony, ale myślałem, że to od czegoś innego, później palec zrobił się czarny, sprawdziłem kartki i wyszło, że na stronie 22 ( czerwone tło ) i 24 ( czarne ) mam białe plamy z moimi odciskami :P

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza

Klejąca się do paluchów farba to niestety problem ciągnący się od dawna. I to, jak zauważyłem, najczęściej występujący w przypadku czarnych stron.

Potwierdzam występowanie problemu. Strasznie irytujące bo ciągnie się to od dawna, jednak nic się nie zmienia.

 

Jakie jest stanowisko redakcji w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza

Jezeli nie pomoże, to chyba czas zmienić drukarnię. Bo co z tego, że drukarnia zapewnia skoro farba schodzi. Może dajcie im jeden egzemplarz i niech osobiście pomacają. Zawsze też możecie pokazać zdjęcia od czytelnikow, sam też chętnie podeślę. W końcu Wy im płacicie. Jesteście klientami więc wymagajcie tak jak, My czytelnicy od Was. To tak jakby Romek robił skład czy makietę do góry nogami i twierdził, że to standardowy proces. Może drukarnia ma w takim razie słabe standardy, a dwa nie powinny Was te tłumaczenia interesować, bo Oni powinni dostarczać dobrze zrobione pismo.

Odnośnik do komentarza

Zgłaszaliśmy to drukarni, drukarnia zapewnia, że proces druku jest standardowy - nie mamy ani jakiegoś dziwnego papieru, ani tuszu. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało przy zmienionym papierze. 

Nie często  jestem na forum (za to czytelnikiem PE od numeru 10 bodajże), ale przyuważyłem już podobną odpowiedź i to chyba od Ciebie właśnie. Jest ona nie fair w stosunku do czytelników. Tak w ogóle to ten tekst wygląda mi na wymówkę- i to nie od drukarni, ale od Was, tak "na przeczekanie".

 

Jeśli jednak się mylę, to i tak nie zmienia to postaci rzeczy. Drukarnia sobie może mówić cuda, wy macie support od nas, waszych czytelników. Nie kłamiemy was, to nie jest troling. Farba się ściera. Jeśli w domu pismo czyta kilka osób, do ostatniej trafia strasznie zmasakrowane. Niby pierdoła, czytać sie przecież da, ale to już "nie to".

 

Aha: drukarnia mówi, że wszystko odbywa się w sposób standardowy? A kto wie, może ich standardem jest właśnie rozmazujący się tusz? :P Poprzedni wydawca nie mógł sobie poradzić z zszywaniem pisma, rozwalało się bardzo często. Wy to wprawdzie wyeliminowaliście, ale za to zaserwowaliście ten tusz. Myślę, że czas postawić wreszcie sprawę jasno, z konkretami: kiedy to się zmieni?

Bo tekst w stylu "drukarnia mówi nam coś innego":

 

-już był

-nie jest fair w stosunku do nas (naszą rolą jest zapłacić, waszą dogadać się z drukarnią)

 

Btw gratki z powodu 200 numerów. To jakiś cud, że w tak niszowej branży pismo przetrwało tak długo. Oby jak najdłużej w formie papierowej...bez rozmazanego tuszu:p

Edytowane przez Prawdziwek
Odnośnik do komentarza

@Prawdziwek: dokładamy wszelkich starań, aby co miesiąc oddać czytelnikom w ręce możliwie najlepszy numer - czy to pod kątem merytorycznym, czy technicznym. Jestem przekonany, że drukarnia też tak robi i nie miałaby żadnego interesu w tym, aby wykonać swoją pracę niedokładnie. Tym samym odpowiadając na pytania o tusz, nie szukam wymówek, a jedynie stwierdzam, że na ile możemy, na tyle reagujemy. Po prostu obawiam się, że ciężko ten problem przeskoczyć. Nie wiem, może są pisma, gdzie tego kłopotu nie ma - ja ich nie znam (i bez znaczenia, czy mówimy o dziennikach, tygodnikach czy miesięcznikach). U nas konkretnie dochodzi jeszcze kwestia kolorowych apli, które są bardziej podatne na "palcowanie" niż białe strony. Mówiąc wprost - możemy obrazić się na drukarnię, znaleźć nową i... dalej mieć ten sam problem, bo ten nieszczęsny tusz na palcach to taki "urok" druku. 

Odnośnik do komentarza

Może w takim razie, skoro w tej drukarni dzieje się „taka magia”, to zmieńmy drukarnie? Czekaj czekaj, nie wierzę bym był tak genialny, ze niby wpadłem teraz na takie przełomowe rozwiązanie. Zagrajmy w otwarte karty- i zdziwisz się, ale pewno wiele czytelników zrozumie- to nie chodzi o oto, że tniecie koszty i wynajmujecie drukarnie, która bierze najmniej?

To byłoby zrozumiałe. Znamy realia. Jest ciężko, jak pisałem, dziwię się, że wciąż dajecie rade, bo padali więksi o wiele ( z innych branż). Ważne jest jednak szczere postawienie sprawy, nikt nie robi gdy się z niego robi głupka.
 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ta "magiczna drukarnia" to RR Donnelley, jedna z największych drukarni w Europie. Daleko mi do zarzucania im, że w jakikolwiek sposób źle wywiązują się ze swoich obowiązków. Zmienić drukarnię? Jasne, spoko, tylko czy to rozwiąże problem? Butt wspominał, że problem z tuszem był jeszcze za czasów poprzedniego wydawcy, który drukował się w innym miejscu - czyli rozwiązanie ze zmianą drukarni z cyklu "z deszczu pod rynnę". Doszukujesz się teorii spiskowej tam, gdzie jej nie ma :). Osobiście nie spotkałem się z magicznym zestawem papieru i tuszu, który podczas lektury jakiegokolwiek pisma nie zostawia śladów.

 

W skrócie - nie, nie oszczędzamy na drukarni, nie, drukarnia nie oszczędza na tuszu/papierze - i im, i nam zależy na możliwie najwyższej jakości pisma, bo i dla nich, i dla nas pismo jest źródłem dochodu. 

Odnośnik do komentarza

Gdybyście wiedzieli, ile rzeczy ma na głowie Perez, to może byście się nad chłopem zlitowali z tym tuszem... odkąd pamiętam zostawały mi paluchy na kartkach. Najbardziej mnie wkurzyły odciski na recenzji Hexena w 50 - tym numerze Secret Service. To był 1997 rok, moi drodzy. Aż dziw, że przez tyle lat czytania printu nie wpadłem w "nerwicę tuszową". Ale słuchajcie, jest rozwiązanie! Otóż oferujemy też "ikstrima" w wersji E! Wbrew nazwie, wcale nie w proszku, a w tablecie! (Perez kupiłem Ci trochę czasu. Dzwoń do Donnelleya i ochrzań farbiarzy).

Edytowane przez Kuba_Sobek
Odnośnik do komentarza

Nieuniknione jest ścieranie się tuszu na stronach, szczególnie przy dużej eksploatacji danego numeru. No chyba że PSX byłby drukowany na papierze katalogowym że tak powiem czyli takim jak np. jest okładka, ale to byłaby katorga. Ja na to nie narzekam, bo nie ma po co, taki już urok prasy drukowanej. Jeśli ktoś chce by numer był w idealnym stanie to niech go nawet nie otwiera tylko daje do ramki czy jakiegoś segregatora.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie jakość druku to pierwsza klasa. Nie jest idealnie, ale jest bardzo dobrze i bardzo nie chcialbym, aby cena magazynu wzrosla, bo sobie ktos ubzdural, ze coś musi być idealne - zreszta ja nie mam takiego problemu, to jest tylko rzecz i sie bedzie niszczyc, zuzywac - jak chcecie miec idealny egzemplarz, to sobie go w ramke oprawcie (bez zlościwości).
Starajcie się wydawac jeszcze lepiej, ale wezcie pod uwage, ze za malolata, to ledwo co mialem na wasze pismo a teraz jestem studentem i kazda dycha sie liczy.

Dla mnie jakość wykonania jest super.

A żeby było jeszcze na temat, to numer 200 przekonał mnie, że magazyn dalej trzyma poziom merytoryczny i humor.  Chociaz mam tylko ps vite, to dalej bede kupowal psx extreme, zeby sie troche posmiac, zobaczyc co u chlopakow i byc na bierzaco z grami i newsami.
Aha, i bardzo mi sie podoba, ze mozemy pisac na forum, gdzie rowniez pisza zgredy :)

Jak byłem mniejszy chciałem autograf od HIva, ale teraz tez bym sie z niego cieszyl :D

Edytowane przez envie89
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.