Skocz do zawartości

Ori and the Blind Forest


kubson

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 740
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

I to jest super, bo wymaga skupienia a nie yolo ponaciskam guziczki i już hop jestem dalej. Tutaj nawet można by było się pokusić o przechodzenie na czas i ogarniania patentów na jego skrócenie.

 

btw jak grałem w Guacamelee to tam były takie dodatkowe lokacje, mega trudne. Oglądałem youtube jak ludzie w to grają i sobie myślę: 'to jest nierealne do przejścia!' ale kilkadziesiąt prób, skupienie i dobra pamięć i udało się ukończyć. ;D

Odnośnik do komentarza

Bardzo dlugo czekalem na te gre i przyznam szczerze, ze sie troche rozczarowalem. Jest bardzo dobra, ale nie rewelacyjna - liczylem na cos wiecej. Przede wszystkim ogromny minus za to, ze do niektorych lokacji nie da sie wrocic. Zwykle w metroidvaniach jest tak, ze po przejsciu gry i zdobyciu wszystkich umiejetnosci, mozemy swobodnie eksplorowac lokacje i zbierac to co wczesniej ominelismy. W Ori jest niestety inaczej - jesli np. nie zebrales czegos w drzewie a chcesz miec 100% completion, to sorry, ale musisz przechodzic jeszcze raz. Bardzo zle rozwiazanie designowe. Wszelkie "jednorazowe" lokacje powinny byc pozbawione znajdziek i nie powinny wliczac sie do ostatecznej wartosci procentowej ukonczenia gry.

Drugim duzym minusem jest dlugosc gry, a raczej krotkosc. Za pierwszym razem mozna to przejsc w jakies 8h. Jak dla mnie to zdecydowanie za malo. Gdyby wrzucili jeszcze ze 2-3 lokacje, byloby o wiele lepiej.

W grze brakuje mi tez walk z bossami. Szkoda, bo byl potencjal, zwlaszcza biorac pod uwage ze nasza postac ma kilka bardzo fajnych skilli ktore moznaby podczas takich walk wykorzystac w ciekawy sposob.

Ostani minus to male zroznicowanie przeciwnikow - wiekszosc mobow powstala metoda kopiuj-wklej, a i tak jest ich malo.

 

Gdybym mial wystawiac ocene, to dalbym jakies 8+.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Po iluś tam dniach przerwy zebrałem się i zrobiłem ostatnią lokację. Przy ostatnim world evencie już tak mi nerwy puszczały, że sąsiedzi w okolicznych domach mnie pewnie słyszeli :P

 

Mega gra. Jedyne minusy to brak New Game + i okazjonalne spadki animacji przy najcięższej zadymie. Cała reszta, majstersztyk.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Mega produkcja ze świetną muzyką. Właśnie wbiłem calaka :sorcerer:  Mojej żonie się na tyle podoba że sama stwierdziła że musi pograć.

 

Chcesz powiedzieć, że przeszedłeś nie tylko bez zgonu, ale i zrobiłeś speed-run poniżej 3h itd.? :P

 

Szaleniec ;) 

Odnośnik do komentarza

Na forum i wśród znajomych pierwszy nie jestem ;) - wcześniej ode mnie wrog zrobił calaka.

W sumie 3 przejścia. Pierwsze dla przyjemności (i w sumie najdłuższe + potem jeszcze szukałem gdzie i co pominąłem - do kilku miejsc powrotu nie ma :]), drugie na 100% (ponad 6h) i bez zgonu. Na końcu speed run i przy okazji zrobiłem osiągnięcie za skończenie gry bez używania Ability Points (przy okazji też bez zgonu ;) - 2h 19m).

Osiągnięcie za przejście bez respawnów można odblokować wczytując save - backup. Skłamał bym jak bym powiedział że całą grę przeszedłem bez jednej śmierci aczkolwiek to nie jest niemożliwe. Na speed runie w sumie wczytywałem save tylko 2 razy (w tym raz z własnej głupoty zginąłem).

Im więcej się gra w Ori tym gra staje się łatwiejsza :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...