Skocz do zawartości

Ratchet and Clank Redux


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra skończone na hard w zekarkiem w ręku 16:50. Zebrałem/zrobiłem wsio co możba było (nie licząc pucharków), t.j. śtubki, żubra, gadżety. Za (pipi)ista gierka. Mocne 9/10

 

Teraz pytanie. Czy w trybie wyzwań można normalnie na desce bić czasy na pucharek? Czy trzeba zrobić to w normalnej rozgrywce?

 

ps gierka zostaje oczywiście w kolekcji.

Odnośnik do komentarza

Skończone. Teraz zostało jeszcze challenge mode. Bardzo dobry remake, inny deweloperzy powinni się uczyć jak należy odświeżać starsze tytuły. Co prawda parę planet wyleciało względem oryginału, ale też sporo rzeczy pozmieniano, pododawano nowe sekwencje. No i grafika, to jak to wygląda, te wszystkie ruchome elementy które dzieją się w tle, efekty po użyciu różnorodnych broni, coś pięknego :banderas:

Szkoda jednak że duża większość gry to głównie strzelanie i tak mało jest czysto platformówkowych motywów. Ale i tak tytuł zacny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o strzelanie to podoba mi się łączenie kilku broni na wielu przeciwnikach. Np. rzucamy najpierw groov'a (żeby zaczęli tańczyć), odpalamy Pana Zurkona, potem rzucamy tą kulę wybuchową (zapomniałem jak się nazywa) i dobijamy na chama plazmą czy inną bronią typowo na dystans i buch! milion śrubek nasze. Mega miodne  ^_^

Odnośnik do komentarza

IMO Ratchet na PS4 to najlepszy platformer. Ani LBP, ani Rayman nie wywarł na mnie takiego wrażenia, jakie zrobił Ratchet, a fanem nie jestem żadnym. Bardzo liczyłem na nowe LBP, no ale wyszło, jak zwykle. Jak tylko skończę U4, wracam calakować Ratchet'a. 

Edytowane przez iMEVEK
Odnośnik do komentarza

Gram juz w trybie wyzwań na trudnym i wciąż bronie nie chca mi sie levelować. Mam jeszcze kilka niedobitków na 4 poziomie, ale większość jest juz na 5 max dopakowana i nic sie nie dzieje. Czego moze to byc wina ? 

Zycie normalnie idzie. 

Edytowane przez iMEVEK
Odnośnik do komentarza

Gram juz w trybie wyzwań na trudnym i wciąż bronie nie chca mi sie levelować. Mam jeszcze kilka niedobitków na 4 poziomie, ale większość jest juz na 5 max dopakowana i nic sie nie dzieje. Czego moze to byc wina ?

Zycie normalnie idzie.

Musisz kupić u sprzedawcy ulepszenia. Dopiero wtedy będzie szedł lvl.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Gram juz w trybie wyzwań na trudnym i wciąż bronie nie chca mi sie levelować. Mam jeszcze kilka niedobitków na 4 poziomie, ale większość jest juz na 5 max dopakowana i nic sie nie dzieje. Czego moze to byc wina ?

Zycie normalnie idzie.

Musisz kupić u sprzedawcy ulepszenia. Dopiero wtedy będzie szedł lvl.

 

teraz mnie oświeciło, a ja zydzilem na nie śrubki XD thx

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wspaniałe odświeżenie kultowej serii.

Biorąc pod uwagę stan bieżącej generacji, mianowicie  naprawiane miesiącami po premierze półprodukty za pełną cenę, ewentualnie od groma reedycji po lekkim, często nieudanym liftingu, które również nierzadko kosztują tyle co nowa gra, taki Raczet i Klank to istna perła przywodząca na myśl wspaniałe czasy GC, na którym wprost kapitalnie MGS oraz RE odrestaurowano, ale w tym przypadku tę pozycję na "dzień dobry" otrzymaliśmy za 140zł.

zFMGSYt.jpg


Gra jest prześliczna. Raczet i Klank zawsze cudownie się prezentował podczas premier na nowych sprzętach. Czy to na PS Dwa, czy też przy Tools of Destruction na kolejnej maszynie Sony, gry tej serii wyglądały bajecznie.

Dokładnie tak samo jest przy przesiadce na PS4. Animacja jest świetna i nie śmie przyciąć nawet na sekundę. Różnorodny świat jest niezwykle plastyczny, zachwyca soczystymi barwami oraz detalami, a przeciętnej tekstury ze świecą tutaj szukać. Obok U4, to najprawdopodobniej najlepiej prezentująca się gra na maszynie Sony.

Polonizacja wypadła dobrze. Najlepiej brzmi kapitan Qwark. Szkoda, że głos małego robocika znacząco odbiega od oryginału. Nie jest źle, ale tamten jest rewelacyjny i niezwykle charakterystyczny. Pozostałe dźwięki (szczególnie jak załączy się R.Y.N.O. aka Ż.U.B.R) są takiej klasy, że zastrzeżeń nikt nie powinien mieć.

Gra jest znakomita. Jeżeli twórcy myślą o takim odrestaurowaniu kolejnych części trylogii, żaden miłośnik serii zawiedziony nie będzie. Choć chętnie przywitałbym pełnoprawną kontynuację na tym silniku.

10/10 - grafika;
  8/10 - audio;
  9/10 - grywalność;

  9/10 - ocena końcowa;
 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pytanko o trofeum związane z groovitronem. Gram teraz w trybie wyzwań i chyba pominąłem takie głupie macki wystające z pociągu. Jak skończę tryb wyzwań to będę mógł włączyć tak jakby ng++, czy lipa?

Tak jest coś takiego jak ng++. W sumie to można grać do upadłego. :)
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...