Skocz do zawartości

PSX Extreme 203


Oceń okładkę PSX Extreme 203  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 203



Rekomendowane odpowiedzi

Mam juz, w Realu na sklepie był

 

 

Edycja: Kuba Sobek, ale ty wybierasz filmy do recenzji, niech cię... Jak to ma tak wyglądać , to ja też jestem zdecydowanie na nie (zeby nie było: jeden z lepszych bloków publicystyki to twoje dywagacje o upadłych developerach)

Będę wdzięczny za doprecyzowanie. Wolisz premiery DVD/BD zamiast kinowych? Czy chodzi o to, że z kinówek wchodzą do Regionu głównie blockbustery? Czy chodzi Ci o poziom tych filmów?

Odnośnik do komentarza

 

Mam juz, w Realu na sklepie był

 

 

Edycja: Kuba Sobek, ale ty wybierasz filmy do recenzji, niech cię... Jak to ma tak wyglądać , to ja też jestem zdecydowanie na nie (zeby nie było: jeden z lepszych bloków publicystyki to twoje dywagacje o upadłych developerach)

Będę wdzięczny za doprecyzowanie. Wolisz premiery DVD/BD zamiast kinowych? Czy chodzi o to, że z kinówek wchodzą do Regionu głównie blockbustery? Czy chodzi Ci o poziom tych filmów?

 

ja uważam, że właśnie tego typu filmy są jak najbardziej ok w magazynie o GRACH KONSOLOWYCH. 

Odnośnik do komentarza

 

Mam juz, w Realu na sklepie był

 

 

Edycja: Kuba Sobek, ale ty wybierasz filmy do recenzji, niech cię... Jak to ma tak wyglądać , to ja też jestem zdecydowanie na nie (zeby nie było: jeden z lepszych bloków publicystyki to twoje dywagacje o upadłych developerach)

Będę wdzięczny za doprecyzowanie. Wolisz premiery DVD/BD zamiast kinowych? Czy chodzi o to, że z kinówek wchodzą do Regionu głównie blockbustery? Czy chodzi Ci o poziom tych filmów?

 

Mogą być kinówki, może być dvd/ Bd, ale katujesz waść najgorszą papką z możliwych- Spider Many, X- Man, jakiś Cruise w zbroi jak Halo.

Target totalnie "12 lat mam i na wszystko(pipi)" :P

 

W ostatnim miesiącu wyszły np dobre "Wilgotne miejsca", czy świetne "Mandarynki". Ale nie, lepszy niebieski potwór (nie wiem kto to i co to, na zdjęciu jest) z iksmenów :/ 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja bym wolał. Tak sie składa, że z kina o facetach, którzy mają majtki na wierzchu (nie obdziera im to jajek? ) się wyrasta. Wiem, spora część ludzi tutaj to nastolatki- czego im zazdroszczę :P , ale też mogę wyrazić swoje zdanie- dla mnie takie filmy są nie do przyjęcia. Też kiedyś mnie kręciły ale to chyba większości mija w okolicach trzydziestki.

 

Z drugiej strony co to za gadanie- że pismo o grach, to musimy się domyślnie traktowac jako idioci- bo to wlasnie po cichu przemycacie kolego Bitt i Cris. Co jest, naprawdę dla gracza to za dużo by zrozumieć historię dziewczyny uciekającą w odważne seksualne akty bo "coś tam sie kiedyś stało'?

 

Fakt, przy modern łorfer to wyższa matematyka.

Edytowane przez Prawdziwek
Odnośnik do komentarza

 

 

Mam juz, w Realu na sklepie był

 

 

Edycja: Kuba Sobek, ale ty wybierasz filmy do recenzji, niech cię... Jak to ma tak wyglądać , to ja też jestem zdecydowanie na nie (zeby nie było: jeden z lepszych bloków publicystyki to twoje dywagacje o upadłych developerach)

Będę wdzięczny za doprecyzowanie. Wolisz premiery DVD/BD zamiast kinowych? Czy chodzi o to, że z kinówek wchodzą do Regionu głównie blockbustery? Czy chodzi Ci o poziom tych filmów?

 

Mogą być kinówki, może być dvd/ Bd, ale katujesz waść najgorszą papką z możliwych- Spider Many, X- Man, jakiś Cruise w zbroi jak Halo.

Target totalnie "12 lat mam i na wszystko(pipi)" :P

 

W ostatnim miesiącu wyszły np dobre "Wilgotne miejsca", czy świetne "Mandarynki". Ale nie, lepszy niebieski potwór (nie wiem kto to i co to, na zdjęciu jest) z iksmenów :confused:

 

Wystarczy wejść do regionu filmowego na forum i zobacz o czym piszemy. A od nowych X-Menów to ty się odwal bo to dobry film ;)

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Mam juz, w Realu na sklepie był

 

 

Edycja: Kuba Sobek, ale ty wybierasz filmy do recenzji, niech cię... Jak to ma tak wyglądać , to ja też jestem zdecydowanie na nie (zeby nie było: jeden z lepszych bloków publicystyki to twoje dywagacje o upadłych developerach)

Będę wdzięczny za doprecyzowanie. Wolisz premiery DVD/BD zamiast kinowych? Czy chodzi o to, że z kinówek wchodzą do Regionu głównie blockbustery? Czy chodzi Ci o poziom tych filmów?

 

Mogą być kinówki, może być dvd/ Bd, ale katujesz waść najgorszą papką z możliwych- Spider Many, X- Man, jakiś Cruise w zbroi jak Halo.

Target totalnie "12 lat mam i na wszystko(pipi)" :P

 

W ostatnim miesiącu wyszły np dobre "Wilgotne miejsca", czy świetne "Mandarynki". Ale nie, lepszy niebieski potwór (nie wiem kto to i co to, na zdjęciu jest) z iksmenów :confused:

 

Wystarczy wejść do regionu filmowego na forum i zobacz o czym piszemy. A od nowych X-Menów to ty się odwal bo to dobry film ;)

 

 

Prawdziwek, dobrze, że napierasz, by było coś niezależnego. Słabo trochę, że przy okazji obrażasz wielu widzów, czytelników PSX i userów na tym forum, którzy nie mają nic przeciwko blockbusterom. Bogate kino akcji, s-f, adaptacje komiksów i gier sięgają korzeniami do początków kina, kiedy twórcy kazali bohaterom latać na Księżyc, dorysowując aktorom scenerię na taśmie filmowej. Ot, początek greenscreena. Chciałbym też zwrócić uwagę na to, że herosi są dziś jak panteon antycznych bogów dla narodu, którego historia sięga zaledwie kilkuset lat wstecz - o Amerykanach mówię oczywiście. I ci ich bogowie uczestniczą w fantastycznych historiach. Papki nie ma w Regionie, lub pojawia się rzadko, by ostrzec przed oglądaniem. Papka to filmy tragicznie niedoskonałe, a te blockbustery, których tak nie lubisz są perfekcyjnie zrealizowane. Mogę Ci obiecać, że czasem pojawi się coś niezależnego lub ambitniejszego, co zresztą robiłem na przestrzeni tych dwóch lat chyba częściej niż Ci się wydaje. Tyle że teraz... trwa letni sezon kinowy! :D

Odnośnik do komentarza

Gorąco protestuje- nikogo nie obrażam. To, że jest to kino do nastolatków nie jest obrazą, lecz faktem. Jest tak właśnie projektowane, ze gdy do kina idzie cała rodzina, to oprócz rodziców (którzy i tak śpią) fabułe musi ogarniać 12 latek. Stąd przykładowo krótkie dialogi, stąd przypominanie co 15 min o co chodzi itd. Znasz sie na kinie, wiesz doskonale, ze takie są wytyczne wytwórni (plus kategoria wiekowa).

 

Ja tego osobiscie nie cierpie. Oglądałem wczesniej z dzieckiem bajki (Pixar #others) i bawiłem sie swietnie. Teraz chłopak ma 10 lat i twierdzi, ze bajki są dziecinne (jeszcze nie wie, ze wróci do nich gdy zabierze dziewczyne do kina) i katuje mnie filmami o superbohaterach. Mnie to strasznie nudzi i mierzi, tak, ze licze ze szybko wyrośnie;p

 

Dobra akcja: oglądamy Supermana. W srodku usneło mi sie, budze sie gdy Superman walczy z jakims złym. Walczy przesmiesznie bo najpierw jeden rzuca drugim o ulice, potem zmiana i tak z 15 min (sic!). Sie taki rozespany pytam "Tomek ale po co tak sie tłuką skoro zadnemu to kompletnej szkody nie przynosi?"

 

Popatrzył na mnie jak na durnia, a ja uswiadomiłem sobie poziom mojego pytania :P

 

ps Kuba prosze cie, porównywanie starożytnych herosów do facetów w kolorowych strojach z majtami na wierzchu jest zbyt obrazobórcze, aż sie włos jeży.

Odnośnik do komentarza

Gorąco protestuje- nikogo nie obrażam. To, że jest to kino do nastolatków nie jest obrazą, lecz faktem. Jest tak właśnie projektowane, ze gdy do kina idzie cała rodzina, to oprócz rodziców (którzy i tak śpią) fabułe musi ogarniać 12 latek. Stąd przykładowo krótkie dialogi, stąd przypominanie co 15 min o co chodzi itd. Znasz sie na kinie, wiesz doskonale, ze takie są wytyczne wytwórni (plus kategoria wiekowa).

 

Ja tego osobiscie nie cierpie. Oglądałem wczesniej z dzieckiem bajki (Pixar #others) i bawiłem sie swietnie. Teraz chłopak ma 10 lat i twierdzi, ze bajki są dziecinne (jeszcze nie wie, ze wróci do nich gdy zabierze dziewczyne do kina) i katuje mnie filmami o superbohaterach. Mnie to strasznie nudzi i mierzi, tak, ze licze ze szybko wyrośnie;p

 

Dobra akcja: oglądamy Supermana. W srodku usneło mi sie, budze sie gdy Superman walczy z jakims złym. Walczy przesmiesznie bo najpierw jeden rzuca drugim o ulice, potem zmiana i tak z 15 min (sic!). Sie taki rozespany pytam "Tomek ale po co tak sie tłuką skoro zadnemu to kompletnej szkody nie przynosi?"

 

Popatrzył na mnie jak na durnia, a ja uswiadomiłem sobie poziom mojego pytania :P

 

ps Kuba prosze cie, porównywanie starożytnych herosów do facetów w kolorowych strojach z majtami na wierzchu jest zbyt obrazobórcze, aż sie włos jeży.

A zdajesz sobie sprawę, że starożytni wymyślali sobie te bajki dla umilenia czasu i wytłumaczenia zjawisk przyrody? Herkules rozwalający Hydrę? Albo antyczna poezja o waleniu konia - serio mówię. O lesbijskich stosunkach - to zanim powstała Odyseja. Siadał koleś przy ognisku i śpiewał ludziom przez 20 minut jak Herkules rąbał hydrę. A na dobranoc zanucił, jak pannie się mokro robi na widok pały żołnierza. Albo deklamował o wojnie z gigantami. Czy to nie brzmi jak pierwociny kinowej zabawy dla mas? A antyczny teatr? Grafomania i setki opowieści o zdradach małżeńskich - masz swoje kino niezależne. ;)

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie, ze znana mi jest paralela zestawiająca antyczny panteon z postaciami Marvela choćby. Tyle, ze nie wiedzieć czemu widze ogromną różnice miedzy postacią atletycznego starca ( Zeus) a typami w kolorowych trykotach, którzy mylą kolejności ubierania (portki i majtasy zamiast odwrotnie)) :P

Dlatego, że komiks bohaterski nie wygląda tak jak twierdzisz od jakichś 20 lat. Podobnie filmowe adaptacje. Postać atletycznego starca... miotającego pioruny i płodzącego nieprawe dzieci boską spermą ;)

Odnośnik do komentarza

Znaczy co, mam na siłe zmienic swe gusta by wg ciebie "być rozluźnionym"? WTF? Gdybym ci napisał, ze nie lubie ciepłego piwa to tez bys mi napisał "rozluźnij sie"? Twa logika mnie przygniata :P

Znaczy co, mam na siłe zmienic swe gusta by wg ciebie "być rozluźnionym"? WTF? Gdybym ci napisał, ze nie lubie ciepłego piwa to tez bys mi napisał "rozluźnij sie"? Twa logika mnie przygniata :P

 

Jesli chodzi o ewentualną krytyke to tylko ona ma tu sens- bo tak sie składa, ze pismo kupuję od 10 nr (czy 9 nie pamietam), chyba logicznym jest, ze całokształt mi pasuje.

Odnośnik do komentarza

Oglądam sporo filmów ( ok 150 rocznie). Wśród nich są zarówno popkorniaki jak i niezależne. Uwielbiam selekcję Sundance, Tribeca, Nowe Horyzonty,Doc Review. To trochę banalne, lecz wybór filmów zależy od okoliczności , humoru, doboru współwidzów. Staram się nie oglądać te filmy które urągają inteligencji widzów, które mnie nie bawią ( American pie, Szybcy i wściekli) , typowe kino nastolatków. Rozumiem że te filmy mają swoją widownię. Nic mi do tego.
Z drugiej strony odczuwam tą medialną presję że wszystko co niezależne,nastrojowe, minimalistyczne ,hipsterskie jest z góry określane arcydziełem.
Nie wielu twierdzi wówczas ,że często "król jest nagi". Bywają perłki, lecz nierzadko to nudna grafomania.
Do czego zmierzam. Targetem PE jet przedział wiekowy ok.14-25 lat ( nie mieszczę się :).
Kuba wybiera najgłośniejsze premiery miesiąca zarówno Dvd jak i kinowe. Kieruje się własnym gustem.Często zestawia je z jakimś klasykiem.

Walkiewicz czasem recenzował kino artystyczne ( Polin, Biała wstążka). Było by fajnie coś takiego raz na jakiś czas przeczytać, lecz do tego potrzeba 2 strony kącika ( o co apeluję). W końcu pismo może mieć 108 stron, a ostanio miewa 100.
Nie mniej kącik autorstwa Kuby czyta się świetnie , czasem z ocenami polemizowałbym,lecz to jego święte prawo.

Edytowane przez Tokugawa1982
Odnośnik do komentarza

Ehh.... Przecież nie o to się rozchodzi...

 

Lubię czytać gazety, bo nie wyobrażam sobie czytać PSXa na laptopie/tablecie itp. Serwisy z grami służą mi wyłącznie do codziennych wiadomości, recenzji czy felietonów nie czytam w cale. Do tego właśnie służy mi wersja papierowa, bo jest to najlepsza forma do czytania, ale komfort czytania spada z numeru na numer i to mi się po prostu nie podoba, mam gdzieś screeny, ale ogólny efekt czytania i obcowania z gazetą jest mocno popsuty przez takie kwiatki. Jak dla ciebie papier nie robi różnicy, to niech zrobią z tego drugą gazetę wyborczą i będziesz zadowolony.

 

Jako wieloletni czytelnik, jestem po prostu zawiedziony tymi zmianami i jeżeli trend coraz gorszego papieru się utrzyma, to faktycznie sobie odpuszczę i przestanę kupować.

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.