Skocz do zawartości

PSX Extreme 204


Oceń okładkę PSX Extreme 204  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 204



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #204

 

cover.jpg

 

Sierpniowy numer dostępny od 30.07 (środa)

Prenumerata - wysyłka 27.07 (niedziela)

 

Lato w pełni, więc możemy być pewni dwóch rzeczy: upału lejącego się z nieba i nowych gier jak na lekarstwo. Ba, to drugie jest nawet pewniejsze niż to pierwsze. Na letnie premiery swych produkcji, gdy ludzie myślą o wypoczynku i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, decydują się albo strategiczni desperaci (żeby uniknąć konkurencji w innych częściach roku), albo mistrzowie pewni swego. Naughty Dog nie musi obawiać się nikogo i niczego, a wciąż głodni premier posiadacze PS4 przyjmą zremasterowane The Last of Us z otwartymi rękami. Jeśli mimo wszystko macie wątpliwości, co do zasadności ponownego wyłożenia kasy na grę znaną od roku, zapraszam do naszej recenzji na dalszych stronach. Natomiast planując inwestycję w Destiny, Diablo III na PS4 lub Tales of Xilia 2, powinniście zapoznać się wcześniej z naszymi playtestami tych tytułów.
 
Dylematy zakupowe mają na pewno wszyscy gracze, którzy nie weszli jeszcze w nową generację. Za miesiąc oferta sklepowa będzie kompletna, gdy 5 września oficjalnie wystartuje w Polsce Xbox One, a rodzimy oddział Microsoftu zaoferuje nam gwarancję na sprzęt i zlokalizowane gry. Dla wszystkich niezdecydowanych przygotowaliśmy swoisty poradnik – porównanie trzech konsol nowej generacji m.in. przez pryzmat ekskluzywnych gier, aplikacji, usług czy cen na naszym rynku. Wybierzecie dzięki temu sprzęt adekwatny do możliwości Waszego portfela, swoich upodobań gatunkowych, oczekiwań względem usług sieciowych czy możliwości multimedialnych. Swoich faworytów wskazali także zgRedzi, stawiając poszczególne sprzęty na personalnym podium. Gdy już podejmiecie tę ważną sprzętową decyzję, za miesiąc pomożemy Wam w kolejnej – wyborze najlepszego aktualnie odbiornika TV dla Waszej konsoli.
 

Nasz wakacyjny numer to także podwójna porcja publicystyki – w sam raz na urlopowe wojaże czy leniwe weekendy. Podpowiadamy najlepsze gry na letni wyjazd z kieszonsolką oraz te, które mogliście przegapić na odchodzących sprzętach, a nie powinniście. Wybieramy też najlepsze bijatyki poprzedniej generacji, dyskutujemy redakcyjnie o Watch_Dogs, tęsknimy za cyfrową gangsterką z jej najlepszych czasów, badamy źródła branżowych wycieków oraz zaglądamy za kulisy dubbingu gier w Polsce, rozmawiając z profesjonalistami o stronie technicznej, ale i oceniając efekty oczami gracza. Udanego i przyjemnego wypoczynku z PSX Extreme u boku. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMAT NUMERU
Konsolę kupię
 
CO NOWEGO

Battleborn 
Dreamfall Chapters: The Longest Journey
Escape Dead Island 

Pro Evolution Soccer 2015

 

PLAYTESTY

Destiny 
Diablo III: Ultimate Evil Edition 
Tales of Xillia 2 

 
RECENZJE

EA Sports UFC 
MotoGP 14 
One Piece Unlimited World Red 
The Last of Us Remastered 

 
NETWORK

Abyss Odyssey
Another World: 20th Anniversary Edition
Armillo
Battle Princess of Arcadias
Crimsonland
Entwined
Guacamelee! Super Turbo Championship Edition
Killzone: Shadow Fall – Intercept
MouseCraft
Mugen Souls Z
The Swapper
The Wolf Among Us Episode 5
Valiant Hearts: The Great War

 
POCKET

Inazuma Eleven Go: Light & Shadow
Pokemon: Art Academy 
Putty Squad
The Ratchet & Clank Trilogy
Z-Run 

 
HARDKOR

Ale to już było!   
Przeciek (nie)kontrolowany   
Piasek na ekranie   
Brutality   
Zgrentgen – Watch_Dogs   
Dobre, bo polskie  
Kulisy branży – Polacy nie gęsi!   
Hity 7. generacji – bijatyki
Gangsterka szóstej generacji    
Branża w sieci   
Hity drugiego sortu
Martwa strefa – Shiny Entertainment 
Kartoteka – Gabe Newell
Poza ekranem – Pięści smoka
To było grane – Omikron: The Nomad Soul
Powrót do przeszłości – Zeebo 
Graczpospolita

 
FELIETONY
Z dziennika gracza [Dżujo]
Babskie sprawy [Monika]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Fabularna tawerna [Zax]
Człowiek z liściem na głowie [HIV]
Z uKosa [Koso]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [butcher]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
 
STAŁE RUBRYKI
Co Nowego 
Ohayo Nippon
Hyde Park
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 27.07. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

bijatyki.jpg

destiny.jpg

network.jpg

niedocenione.jpg

piasek.jpg

tlou.jpg

tn.jpg

zgren.jpg

Odnośnik do komentarza

Myszaq się już odnalazł?

 

Nie. Szukamy :)

 

Liczyłem na małą recenzję Child of Light na Vitę, a skoro jej nie ma to pytanie czy pojawi się za miesiąc czy nie ma sensu bo gra jest "taka sama" jak na PS4? Ten tytuł może wyglądać kosmicznie na małym OLEDzie...

 

Powinny dać radę, ale bliżej końcówki będzie wiadomo. 

 

Przy okazji - od dzisiaj 204. numer dostępny w ogólnopolskiej sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza

Powiem, że numer tętni tekstami, ale zabrakło mi takich lekkich, stricte plażowych wynaturzeń. Niby jest coś o graniu na hanheldach w terenie, ale nie o to mi chodziło. No i ciężko będzie chyba uniknąć wojenek, zwłaszcza że niektórzy mogą odebrać przekaz tekstu o konsolach za jednostronny wybór. Brawa za tekst o hitach drugiego sportu, poleceń skorzystać z porad. Za to ryzykowny jest wypad Mazziego, wszak SS może wypalić i wyjdzie, że Mazzi przejechał się za daleko :-) Ale co jak co, ostatnie numery to stały wysoki poziom, i podoba mi się to. Nie sądziłem, że PE może jeszcze wznieść się na takie poziomy ugruntowania. Nawet osłabienie konkurencji nie zaszkodziło wam. Tak trzymać! ;-)

Edytowane przez Mendrek
Odnośnik do komentarza

Szczerze po obcykaniu waszego rzekomego testu nowej generacji to pojechaliście trochę z tymi opisami. Możliwości graficzne mają dotyczyć czego? realiów jakie są czy tego co jest konsola w stanie uzyskać? Bo i XOne i Wii U uzyskują 1080p (chociażby ledwo wydany Mk8 z natywnym 1080p czy nawet DK Tropical Freeze jest uscpalowany do 1080p) chyba warto byłoby to dokładniej opisać tak samo z opisem przyszłości bo google VR raczej będą kolejną ciekawostką jak 3D i kontroler ruchowy a nie wyznacznikiem zakupu konsoli i barwniejszej przyszłości.

Opis o dysku twardym także mnie dziwi bo zewnętrzny dysk twarty można kupić za bardzo niewielkie pieniądze i nie trzeba od razu kupować dysk 1 czy 2TB bo to również jest zależne od konsoli i tego czy ktoś preferuje dodatkowo gry cyfrowe (albo przynajmniej powinniście o tym osobny artykuł dać które dyski są z jaką konsolą najlepiej kompatybilne i za jaką kwotę te największe można nabyć - na bank czytelnicy by się nie pogniewali) czy nie, ma jednak znaczenie.

 

Poza tym reszta artykułu mi się podoba, jest znacznie lepszy niż w porównaniu z poprzednią generacją. Jest bardziej obiektywny (poza paroma wyjątkami). I takie dwa małe błędy graficzne dostrzegłem, mianowicie złego screena do Wind Waker'a HD Yakuzy 4 wrzuciliście. No i 10 za okładkę bo dawno na takową czekałem :-]

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Za to ryzykowny jest wypad Mazziego, wszak SS może wypalić i wyjdzie, że Mazzi przejechał się za daleko :-) Ale co jak co, ostatnie numery to stały wysoki poziom, i podoba mi się to. Nie sądziłem, że PE może jeszcze wznieść się na takie poziomy ugruntowania. Nawet osłabienie konkurencji nie zaszkodziło wam. Tak trzymać! ;-)

 

Hej Medrek, kope lat :) Przez wzglad na stare czasy pomyslalem, ze pewnie chcialbys uslyszec pare dodatkowych slow wyjasnienia. Piszac artykul nie patrzylem na to przez pryzmat ryzyka, czy moje przepowiednie sie sprawdza. Sam bylem czytelnikiem SS i gazeta wzbudza we mnie ogromny sentyment. I temu poswiecilem wieksza czesc przemyslen, bo motywem napedowym calej reaktywacji stala sie wlasnie nostalgia. W chwili tworzenia artykulu bardzo niewiele bylo jeszcze wiadomo, wiec pozbieralem kilka wiadomych faktow i po prostu podzielilem sie z wami swoimi obawami odnosnie sensu tej reaktywacji i zwiazanych z nia niejasnosci i problemow. Widzialem przez ostatnie tygodnie, ze nie jestem w swoich przemysleniach odosobniony, bo kilku innych redaktorow z serwisow internetowych spojrzalo na cala sprawe podobny do mnie, sceptyczny sposob. Osobiscie zycze oczywiscie pismu jak najlepiej, chocby ze wzgledu na obecnosc w nim moich dobrych znajomych i wielu ludzi, ktorych cenie. W koncu to oni beda tworzyc ten nowy tytul, wiec nie moze to wypasc zle. No wlasnie, NOWY, bo mimo najszczerszych checi i tysiecy zlotych przeznaczonych na wsparcie tego projektu czasu juz nie cofniemy. Poczekajmy co przyniesie przyszlosc i zobaczymy, czy ta inicjatywa wypali. 

 

P.S. Daj znac (ale juz moze na privie) jakie sa twoje rokowania na przyszlosc SS i calego projektu ;)

Edytowane przez Mazzi2
Odnośnik do komentarza

W ogole testy konsol sa pojechane po bandzie.

Wszystkie gry na na ps4 w 1080p? A watch dogs? Jest w 900p. Ze to tylko jedna gra? Na xboxa tez jest jedna gra w 720p i nie przeszkadzalo to dopisac, ze gry sa w 720 i 900p. Sa tez w 1080p jak Forza 5.

ZERO rzetelnosci.

To samo z ocenami gier. W porownaniu konsol jest, ze tlou remaster dostal u was 10, a co ciekawe pare stron dalej widac wyraznie ocene 9.

To jak to w koncu jest panowie?

Mam nadzieje, ze chociaz wam sie oplacilo to smarowanie sony, bo inaczej to straszna bieda.

Odnośnik do komentarza

Fajnie, w porownaniu next genow bierze sie oceny z past genow, brzmo sensownie.

Tak samo jak napisanie, ze na ps4 prawie wszystkie gry chodza w 1080p, a na xboxie wymienic 720p, w ktorym jest jedna czy dwie gry, a nie napisac o 1080p. Mogli napisac "praktycznie wszystkie gry chodza w 900p". Tak jak jest teraz na pewno nie jest obiektywnym porownaniem.

Odnośnik do komentarza

Ja czytając większość w 720 i 900 zrozumiałem, że chodzą tez gry w 1080, ale wiadomo, randomowy kapeć może inaczej to zrozumieć. No i nie róbmy scen, Xbox miał sporo plusów od redakcji w artykule, a że prawie wszyscy wybrali ps4 to inna sprawa, dla nich i dla mnie, jest to najlepszy wybór, ot co.

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza

Moldar przestań bronić tych #sonyslaves z PE, publicznie się przyznali, że tylko SONY.

Proponuję przestać pisać o ONE bo i tak wiadomo będzie, że zawsze mu się od was dostanie a kowalski pójdzie i kupi sobie PS4, bo przecież na ONE 1080p nie istnieje etc PS4 konsola dla HC graczy a ONE to urządzenie multimedialne WTF ! 

Edytowane przez Soul
  • Plusik 2
  • Minusik 5
Odnośnik do komentarza

I do jeszcze paru insynuacji które jasno mówią Tylko PS4 idź Pan Kupić PS4 plus tabelka, kraczą tak jak Ty, więc zawsze będziesz trzymał ich stronę, bo macie takie samo zdanie, proste. EOT. Wiesz na forum to sobie można pisać w taki sposób, no ale w gazecie dla graczy ? nie wypada, czuć w ich tekstach trzymanie jednej ze stron. 

Edytowane przez Soul
  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...