Skocz do zawartości

PSX Extreme 204


Oceń okładkę PSX Extreme 204  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 204



Rekomendowane odpowiedzi

Temat nazywa się Konsolę Kupię, a więc pomagają w wyborze. Sam opis ps4 jak i Xboxa jest normalnie przedstawiony, jedyne do czego można się przyczepić to rozdzielczość w tabelce. Ale wy chcecie doszukiwać się teorii spiskowych, bo redaktorzy w 'moje podium', czyli w prywatnej stopce, nie wybrali Xboxa.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Nie można już słuchać tych żalów o pozytywne opinie nt. PS4 w magazynie czy na portalu. W każdej generacji konsola z rodziny PlayStation jest tą najważniejszą - najbogatsza oferta zróżnicowanych exów, długie wsparcie producenta, zawsze tytuły, które definiują generację i zadziwiają oprawą w momencie, jak pojawić mają się już nowe sprzęty. Więc niech nikt się nie dziwi, że PS4 każdy w redakcji darzy estymą.

Edytowane przez Kasias
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

W ogole testy konsol sa pojechane po bandzie.

Wszystkie gry na na ps4 w 1080p? A watch dogs? Jest w 900p. Ze to tylko jedna gra? Na xboxa tez jest jedna gra w 720p i nie przeszkadzalo to dopisac, ze gry sa w 720 i 900p. Sa tez w 1080p jak Forza 5.

ZERO rzetelnosci.

To samo z ocenami gier. W porownaniu konsol jest, ze tlou remaster dostal u was 10, a co ciekawe pare stron dalej widac wyraznie ocene 9.

To jak to w koncu jest panowie?

Mam nadzieje, ze chociaz wam sie oplacilo to smarowanie sony, bo inaczej to straszna bieda.

Wiesz, ja tutaj nie chcę robić CW czy coś, ale nie, Watch Dogs nie jest jedyną grą działająca na Xboksie w 720p. Jest ich więcej, z DR3 na czele.

 

 

Co do magazynu - czy tylko mi przeszkadza wielkość czcionki w recenzjach (no, w playtestach też)? Jest za mała, w felietonach jest dużo lepiej, czytelniej.

Odnośnik do komentarza

Jest dokładnie tak jak piszesz, Kasias. No ale są niestety tacy ludzie, którzy wydali grubą kasę na Xboxa i nie chcą przyjąć do wiadomości, że ich konsola może być w czymś gorsza.

 

"Kupiłem XONE za 2 kafle, więc wszyscy mają mi mówić, że to była dobra decyzja."

Edytowane przez Pix
Odnośnik do komentarza

Ludzie, czytelnikom po prostu chodzi o to, aby magazyn był rzetelny a wy tu CW urządzacie. Kto jak kto, ale oni powinni wiedzieć najlepiej, a nie zwykły użytkownik forum poprawia w kwestii technicznej.

 

"Kupiłem PSa za 1,6 kafla, więc wszyscy mają mi mówić, że to była dobra decyzja nawet nadginajac fakty"

Odnośnik do komentarza

Dzieki Grzegorzo za poparcie.

Osobiscie nie mam zadnego next gena, chodzi mi o czysta dziennikarska rzetelnosc. Perez juz napisal, ze ocena tlou to niedopatrzenie, natomiast z ta rozdzielczoscia uwazam, ze bardzo naciągane to jest.

Jak napisalem wczesniej, wystarczylo napisac "wiekszosc gier dziala w 900p" i nie byloby sie do czego przyczepic.

Sentyment do marki srednio do mnie przemawia.

Przeciez nie napisalem nawet jednego slowa, ze jestem zawiedziony opiniami zgredow na temat next genow, to ich zdanie. Ale wielcy milosnicy sony juz oburzenie. Pozdrawiam wszystkich klapkow, ten argument z wydaniem 2k na xboxa szczerze mnie rozbawil.

Edytowane przez KopEr
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie widzę tu wzburzonych miłośników Sony, tylko wzburzonych miłośników Microsoftu. Ta śpiewka o "PE w kieszeni Sony" trwa już kilka lat, a i tak nigdy nic z tego nie wynika.

 

A co masz widzieć skoro stoicie po tej samej stronie barykady.

 

EOT już, powiedziałem co miałem powiedzieć i nie jestem w tym odosobniony. 

Odnośnik do komentarza

Co do bugów w tym # literówka w kalendarzu premier Diablo3.

Fajne teksty o grach drugiego sortu, sandboxach 6 generacji.
Porównanie konsol wydaje mi się trafne i obiektywne.
WiiU sztrocem nie postwisz , XOne stoi ale nie zadziała ( nie wolno).

Mazzi - podpisuję się pod twoim felietonem obiema "ręcami". Nostalgia, śmieszne komiksy,legendarni pismacy - to wszystko możę wypalić ,ale myślę żę nowego pokolenia graczy takie anachronizmy nie przyciągną. Btw trzymam kciuki.
Widziałem Myszaqa w tv ,został aresztowany za proceder z Breaking Bad.

A propos  Secret Service , Mazzi wspomniał o walce między redaktorami o prawa do marki,loga SS.
Jak ta sprawa wygląda z PE? Ściera ,Aju ,Fenix pozbyli się wszystkich praw na rzecz AdVertigo? Butcher ma coś do powiedzenia gdyby kiedyś wydawca chciał zamknąć magazyn,lub sprzedać markę. New PE ,oczywiście sobie nie życzę.

Edytowane przez Tokugawa1982
Odnośnik do komentarza

Choć zawsze czytam, z rzadka się wypowiadam, bowiem jak czytam to często nie dowierzam :). Setnie bawi mnie jak urojone miejsce siedzenia wpływa na sposób postrzegania danego człowieka. Jeżeli ktoś dzieli gry na zamknięte obozy skupione wokół konkretnej konsoli to nic dziwnego, że wyrywa z kontekstu jakieś sformuowania, które przy odrobinie szaleństwa można przedstawić jako wytykanie błędów. Wszystkie gry na Xboksa One działają w 900p? Nie bardzo, bo tych 720p również jest nie mało. Dead Rising 3 najlepszym przykładem, ale nawet gry międzygeneracyjne (CoD: Ghost, Battlefield 4) hasają w 720p. PS4 tutaj wygrywa, ale co z tego? Nie zmieni to przecież faktu, że sam DR3 z grafiką z poprzedniej generacji (pomijając liczbę trupów na ekranie która tutaj przytłacza) i 720p jest o wiele lepszy niż KZ: Shadowfall i Knack razem wzięte? Zaślepienie fanbojów jest tak wielkie, że nie zauważyli nawet, że Xbox One w rzeczywistości wygrał na punkty starcie z PS4 (porównywaliśmy 3 podstawowe segmenty - gry, funkcje systemowe i aplikacje), okazując się lepszy od konsoli Sony tak w temacie gier ekskluzywnych (więcej, lepsze) jak i aplikacji (bije na łeb). W funkcjach systemowych moim zdaniem remis. Jakby tego było mało, obydwóch gigantów w temacie gier pokonuje Wii U, które ze wszystkich trzech otrzymało najwięcej stron (4, zamiast 3). Tego również nikt nie odnotował, za to każdy zauważył, że większość zgredów wybrała PS4. Czy to znaczy, że skoro w moim opisie z PS4 wygrał Xbox, oznacza, że muszę wybrać właśnie jego? Nie, dalej jako PIERWSZĄ konsolę wybrałbym PS4, bo była dostępna na rynku w dniu europejskiej premiery, bo przeszedł na nią opłacony z góry abonament PS+, bo całość jest ładna cicha i estetyczna, w dodatku zdradzająca możliwość rozwoju? Z importowaniem Xboksa zwyczajnie nie chciało mi się babrać ani dopłacać za Kinecta z którego nigdy nie skorzystam, ale zakupię go jako DRUGĄ konsolę, jak będzie miał u nas swoją premierę. Z grami na Wii U póki co jestem "na czysto" (recenzowałem większość dotychczasowych), więc to będzie mój TRZECI wybór. Czy tak trudno zrozumieć logiczną decyzję? Czy kolejność zakupu oznacza faworyzowanie któregoś z producentów? W przeciwieństwie do internetowych fanbojów, załoga PSX Extreme ma otwarte umysły i gry dzieli na gatunki, a nie na konsole. No i ma stały dostęp/posiada pod strzechą/będzie posiadać komplet konsol a nie tylko jedną. Zarzucanie właścielom wszystkich dostępnych na rynku sprzętów fanbojstwo przez człowieka posiadającego wyłącznie jeden sprzęt brzmi co najmniej niepoważnie. A tak po prawdzie to debilnie. I fanbojsko :).

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

 

A kto powiedział, że ja "to" kupuje ? od paru lat ten magazyn nadaje się do "przeczytania" w empiku na prędkości. 

 

To co robisz tu na forum? Idź sobie na inne, które nie ma związku z magazynem.

 

 

A to co, nie mam prawa być na forum bo uważam, że PE to nic specjalnego ??? nie rozśmieszaj mnie, 12 lat tu siedzę i nie mam zamiaru iść sobie na gdzie indziej, bo ty byś tak chciał. 

Odnośnik do komentarza

Panie Komodo, tutaj nie chodzi o wybór konsoli każdego redaktora, bo każdy z Was ma przecież prawo do decyzji. Poszło o te rozdzielczość. Dla nas to jasne, ale czy typowy janusz będzie wiedział jak na prawdę wygląda sprawa z rozdzielczością na XO czy Ps4 ?

Edytowane przez Grzegorzo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie artykul o wyborze konsoli generalnie jest slaby.

Zabraklo rozwazenia opcji czy w ogole w tej chwili oplaca sie zakup nowego sprzetu. Moim zdaniem to w tej chwili podstawowe pytanie. Poza tym przy DS4 slowa nie ma na temat jakosci gumy na galkach analogowych czy wytrzymalosci baterii.

Edytowane przez psmaras
Odnośnik do komentarza

Dla mnie artykul o wyborze konsoli generalnie jest slaby.

Zabraklo rozwazenia opcji czy w ogole w tej chwili oplaca sie zakup nowego sprzetu. Moim zdaniem to w tej chwili podstawowe pytanie. Poza tym przy DS4 slowa nie ma na temat jakosci gumy na galkach analogowych czy wytrzymalosci baterii.

 

Wyszliśmy z założenia, że opisując 3 sprzęty, dajemy czytelnikom pełen obraz tych urządzeń i jeśli ktoś uzna, że dany zestaw gier czy funkcji jest mało interesujący, to będzie dla niego sygnał, że jeszcze nie czas na zakup konsoli. Co do choćby DS4 - nie chodziło nam o wdawanie się w szczegóły, bo kopiowalibyśmy własny test. Pomijając, że akurat w tym konkretnym przypadku z tą jakością gumy bywało różnie i nie była to jakaś jednoznaczna wada. 

Odnośnik do komentarza

Co do baterii w padzie, to w DS4 nic o tym nie napisali, ale przy kontrolerze od xboxa napisali, że akumulatorki wytrzymują znacznie dłużej niż u konkurencji. W artykule gry od Xboxa mają większe oceny, jest więcej gier zapowiedzianych, zachwalają aplikacje, których jest po prostu więcej. w Podsumowaniu macie napisane, że PS4 jest najsłabiej wyposażone w gry i aplikacje. Można się przyczepić do paru pierdół, ale z pewnością artykuł nie jest jednostronny.

 

UP

 

Faktycznie, konsola postawiona odwrotnie :D

Odnośnik do komentarza

MK8 nie ma natywnego 1080p.

 

 

Sorry mój błąd rozpędziłem się, tak Digital Foundry odkryło iż tytuł smiga w natywnym 720p ale jednak w zależności także od TV'ka tytuł może być upscalowany do 1080p podobnie jak Donkey Kong. Poza tym mamy chociażby WInd Waker'a HD który akurat działa natywnie w 1080p. Ja nie twierdzę że to nie prawda że większośc tytułów na Wii U śmiga w 720p ale tak jak napisałem są jednak gry które są upscalowane i są chociazby pojedyncze pozycje działające natywnie w 1080p (chociażby warto nadmienić że są gry w eShopie które z taką rozdziałką na bank działają - nie pamiętam które ale już jakiś czas temu czytałem o kilku). I przede wszystkim chodziło mi o wyróżnienie tego że konsola potrafi pociągnąć 1080p ale nadal większość pozycji to 720p. Na podobnej zasadzie tyczy się to również PS4 i XOne, ot tyle. 

 

Co do reszty się nie czepiam bo trzyma ona formę (choć myślałem że akcesoria będą szerzej opisane w osobnych ramkach ale i tak nie jest źle) gdyż widać że jest obiektywnie opisane (choć mozna byloby dorzucić także pare dodatkowych info jak np. to że na Wii U niektóre firmy nie tyle co stawiają krzyżyk na konsole co czekają na lepszą sprzedaż jak chociazby otwarcie przyznał się Ubisoft informując że mają już przygotowane kilka pozycji na tą platformę tylko czekają aż userbase wzrośnie - czy to iż niektóre nowe IP prawdopodobnie przejdą na multiplatformę przy okazji kolejnych części - vide: Titanfall, myślę że dałoby to niektórym szersze pole widzenia).

Przede wszystkim nalezy także pochwalić stronę techniczną gdyż cały artykuł jest bardzo czytelny, ceny są wzięte z Polskiego rynku i dobrze ukazują nasz rynek co w nim działa a co nie. Szkoda że cen gier nie podaliście z np. Ultimy i innych aby ukazać chociażby ogólnikowo próg cenowy w porównaniu do Allegro czy zagranicznych sklepów (w przeliczeniu na złotówki). Zresztą jak wspominałem jest dobrze poza paroma drobnymi wpadkami ale to czasami nie da się uniknąć ;-]

 

P.S. Jedynie nie zgodzę się z tym że moc/grafa Wii U jest porównywalna z PS360 bo jednak coraz więcej pozycji ukazuje że konsole stać na znacznie więcej od poprzedników a i  starsze gry tj. black Ops 2 czy NFS: Most wanted (czyli  multiplatforma) są ładniejsze od wersji z past-genów (zwłaszcza ten drugi). W skrócie, jeśli developer nie pójdzie na łatwizne tylko się wysili to widać różnice ale jak idą po najmniejszej linii oporu to nie dziwota że nawet na XOne i PS4 nie są zawsze w stanie osiągnąć tego na co je stać a potem twierdzą że konsole są zbyt słabe.

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...