Skocz do zawartości

Twin Peaks


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

W moim guście film "Fire Walk with Me" to zdecydowanie najlepsze, co ma związek z marką "Twin Peaks". W formie dwugodzinnej najlepiej czuje się wyjątkowe zalety tego świata i ogólnie Lyncha, a nie ma... no, tego co było w serialu, czyli błądzenia godzinami po ciemnym lesie kolejnych eksperymentów twórczych. Rozumiem znaczenie, wpływowość, kultowość itp., ale dla mnie "Twin Peaks" to właściwie przeciwieństwo tego, co by mnie wciągało w serial.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Lynch jest silny w 3 sezonie. By oglądać jego dzieła, a zwłaszcza Twin Peaks trzeba się mentalnie przygotować. Z pozoru pierwsze odcinki wyglądają jak zlepek niepowiązanych scen ale jak wiadomo wszystko zostanie ze sobą powiązane w przedziwny sposób. Po 4 odcinkach wkręciłem się i chcę więcej. Trochę boli zbytni retard Lucy czy Andy'ego. Te 25 lat temu byli uroczy z tą swoją naiwnością teraz trochę groteską zalatuje ale to nic. 

 Bobby? No nie spodziewałem się :D Ogólnie obsada jak na razie nie zawodzi. Było sporo smaczków.

W 3 odcinku za ladą Bang Bang Baru nie stoi Jacque Renault? W czwartym odcinku jak laska podała kawę już myślałem, że to ten moment... no prawie, jeszcze nie ale prawie :)

 

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem wszystkie 4 odcinki przez weekend i jest bardzo dobrze. Zastanawia mnie czy tworcy zamierzaja pociagnac dalej motyw drzewa - jak zobaczylem je po raz pierwszy to od razu skojarzylo mi sie z historia stworzenia Majow, opisana w Popul Vuh. Pasuje jak ulal zarowno pod wzgledem doslownym (glowa nasadzona na galaz) jak i bardziej metafizycznym (wedlug legend drzewo znajduje sie w samym srodku kosmosu, na skrzyzowaniu czterech drog, w miejscu uwazanym przez Majow zarowno jako centrum kreacji wszystkiego jak i nazywanym swiatem podziemnym do ktorego np. podrozuja szamani). Mysle, ze takie odwolanie moze miec sens biorac pod uwage dziedzictwo zastepcy szeryfa.

Edytowane przez ShtaS
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście zabawne : D

 

Poniżej mała ciekawostka - o ile to, że obie sceny dzieją się równolegle nie powinno być zaskoczeniem to jednak nie sądziłem, że zostało to tak pieczołowicie zrealizowane - co do sekundy. W tym serialu nie ma przypadków, sami zobaczcie:

 

 

 

 

 

Edytowane przez ShtaS
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Ano. A w ogóle wiecie, że aktorka grająca tę w Pudełku, to aktorka od Ronette Pulaski?

 

 

Czytał ktoś książkę Sekrety Twin Peaks Frosta, która wyszła na jesieni w Polsce?

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

No właśnie, bardzo dużo nowych postaci jest przedstawionych i trochę się cykam, że to będzie niespójne. Ale to Lynch, więc się nie martwię.

 

 

Elena+Satine+Magic+City+Premiere.jpg

 

:wub:  :wub:  :wub:

 

 

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

 

A w życiu. Właśnie to jest to budowanie napięcia. Niby Dougie to prawdziwy Cooper. A co jeśli to nie on? XD Kim w ogóle jest Dougie? Dlaczego miał pierścień? 

 

Przecież te "objawienia" jak Cooperowi pokazuje się zielone światełko na Sizemorze to jest absolutny majstersztyk :obama: 

 

Ahhh i ten pomnik podobno przedstawia Bowiego. Takie są teorie.

 

Odnośnik do komentarza

 

A w życiu. Właśnie to jest to budowanie napięcia. Niby Dougie to prawdziwy Cooper. A co jeśli to nie on? XD Kim w ogóle jest Dougie? Dlaczego miał pierścień? 

 

Przecież te "objawienia" jak Cooperowi pokazuje się zielone światełko na Sizemorze to jest absolutny majstersztyk :obama:

 

Ahhh i ten pomnik podobno przedstawia Bowiego. Takie są teorie.

 

 

Teoria została obalona  - tu masz pomnik od frontu, nie wygląda jak Bowie.

 

HiVSXbm.jpg

 

 

Natomiast ciekawie prezentuje się teoria dot. butów :D

 

https://www.reddit.com/r/twinpeaks/comments/6fcdoo/s3e5_please_tell_me_im_not_the_only_one_who/

Edytowane przez ShtaS
Odnośnik do komentarza

Rozi

niby Dougie wprowadza jakiś kontrolowany chaos do serialu ale wszyscy czekają właśnie na agenta Coopera, na te jego poranne rozważania z Diane o kawie i życiu (podobno w tym sezonie poznamy Diane) i jego niezaburzoną pogodę ducha. Dougie to zresztą zabezpieczenie Dark Coopera przed wessaniem do Dark Louge i jak widać sprawdził się.

Kisłem jak pojawił się Belusi z T-Bagiem

 

Odnośnik do komentarza

Scena z wypadkiem mocna jak wuj.

 

Ale już widać,

że chcą szybko Coopera uświadomić, bo przecież sam 

Gerard odprawia nad nim czary, więc pewnie już niedługo oprzytomnieje.

 

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...