Skocz do zawartości

Street Fighter V


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

OMFG JAKI TURNIEJ!

Winners Finals

Faworyt turnieju Tokido vs pogromca Daigo i kat tej imprezy - Fuudo

Losers Finals

Grand Finals

 

MOMOCHI! Tylko on mógł tego wieczora zakończyć dominację Fuudo. Jak głupi klaskałem i cieszyłem mordę kiedy to oglądałem. Nie znaczy to, że nie lubię Fuudo. Po prostu miałem już dosć Miki :D

 

 

 

ps

Zapomniałbym - Infiltration nie brał udziału w turnieju :/

 

 

edit: I taka osobista refleksja. Zauważyliscie, że na input laga skarżą się głównie Amerykanie? Osobiscie mam dosć mieszane uczucia w tej kwestii ale jesli naprawdę input lag przeszkadza tak w tej grze to czemu nadal widzimy te same osoby dominujące na turniejach :sorcerer:  ???!

 

BONUS

Edytowane przez ornit
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Niech mi ktos wytlumaczy o co chodzi tym pojawiajacym sie pniem drzewa w momencie jak ninja znika. Widac to w 0:29 i motyw pojawia sie wielokrotnie w roznych grach (np. samurai shodown).

Tutaj chodzi o święte drzewa w których zamieszkują siły nadprzyrodzone wedle legend Japońskich.

Do teraz w wielu przedstawieniach, filmach, obrazach i tekstach, ukazywane są święte drzewa jako dawcy światła i życia. Święte drzewa to rośliny które reprezentują świat idealny. W Japońskiej religii Shindo, natura, przyroda, jest symbolem czystości. Zbliżenie się do niej jest jednocześnie nawiązaniem kontaktu z bogiem. Dlatego prawie wszystkie elementy przyrody czczone są jak duchy świętych. Kiedyś, aby zjednać kami 神 Japońskie pojęcie boga w Shindo, konieczne były modły i określone rytuały.

 

Kami znaczy nadrzędny, wyższy i jest wspólną nazwą dla wszystkich rzeczy, które posiadają ponadprzeciętną moc i nadprzyrodzone właściwości, budzą grozę, podziw, i godne są czci.

Kami odznaczają się dwoistą naturą, cielesną i duchową:

Postać cielesna shintai boskie ciało, gdy kami jest jakimś konkretnym obiektem materialnym. Może nim być każda rzecz na przykład słońce, księżyc, morze, strumienie, wodospady, szczyty górskie, kamienie, burza, wiatr, deszcz, drzewa, korzenie, gałęzie, zwierzęta, wytwory materialne człowieka, osoby, szczególnie osoby zmarłe, bohaterowie, itp.

Postać duchowa kami to matama, czyli święty duch zamieszkujący w obiektach. Te święte duchy czasem opuszczają swoje boskie ciała i przemieszczają się, gromadzą, a nawet przebywają w wielu miejscach naraz. Wcielają się same w różne przedmioty lub są wcielane przez innych. Dlatego nawet rozbicie zwyklej szklanki jest uznawane za nieszczęście.

Wulkan Fuji yama to jest uznawany juz wogóle za prawie boga i jak są jakieś wstrząsy z tego wulkanu to Japończycy mówią ze Fuji yama jest rozgniewany.

Edytowane przez Zetta
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

ja widzac co capcom odpier.dala niestety mam obawy ze te story nie bedzie pod kazdym wzgledem sie umywac do tego z MK9 i MKX - tamte byly dlugie, mialy nawet fajna fabule jak na fightera i byly dosc fajnie wyrezyserowane

 

nie wiem czemu ale wyczuwam wcisniecie go na sile by zamknac usta tym co narzekaja ze zawartosci single player gierka ma co kot naplakal

Odnośnik do komentarza

Ale story w SF z tym zestawem postaci to jest przeciez recykling x10. W MK9 bylo przeciez to samo - historia z 1-3 ktora kazdy znal na wylot. Tyle, ze prezentacja byla inna bo niby w postaci "filmu".

 

Serio nie wiem co gracze oczekuja od tego trybu story? Powinno byc jak za starych dobrych czasow czyli normalny arcade na 16 postaci i na koncu 1min zakonczenia. Tyle. Ewentualnie zrobic laddery na 8/12/16 i true endingiem dla najwyzszej drabiny.

 

Tylko na ch.uj to komu? Ok, za free wam napisze co dostaniecie w trybie story/po ukonczeniu arcade:

 

ryu - wygrywa turniej, pokonuje akume ale nadal szuka swojej drogi i lepszego przeciwnika

ken - wraca do zony i dzieci

guile - rozwodzi sie z zona (z ktora zszedl sie wczesnij)

zangief - wraca do rosji i cwiczy z putinem hokej

chun li - po raz 3132521 msci i ojca i pokonuje bizona

bizon - zostaje panem swiata, podbija ksiezyc

charlie - odzyskuje pamiec

cammy - wraca do sluzby

karin - wraca do szkoly

rashid - otwiera knajpe z kebabem

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...