Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

cudowny tytul ale jak sie czlowiek zapetli w poboczne zadania to mam wrazenie jakby serio gral w jakis soulslike niz pelnokrwisty gow

 

mimo wszystko troche tej epickosci , wrecz przesadnej, z poprzednich odslon mi brakuje, gameplayowo wiadomo, ze super, rozbudowali tez gierke niemilosiernie ale jakos lezka leci w nostalgii za rozmachem

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to systemseller, właśnie udało się mi dostać PS4 Pro z GOWem za free, promocja jest tylko do dzisiaj. Musiałem podzwonić, bo obok mnie w gamestopie nie mieli, po pracy jadę po odbiór. Co prawda mam pożyczonego na kilka dni, ale chcę sobie na spokojnie w to grać. Dla mnie nowy GOW jest podobną rewolucją jaką zrobili ostatnio w Zeldzie, czy SMO, albo niegdyś w RE4, szanuję takie podejście.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Kyo napisał:

Ja pakuję w runy. Chociaż wczoraj mi doszło tyle legendarnego badziewia że nie wiem czy nie pozmieniam. I mam dylemat co zrobić:

 

  Ukryj zawartość

armor set Brokka and Sindriego :/

 

Spoiler

Jak wykujesz jeden to drugi i tak będzie do zrobienia, tyle, że za wiecej rupii (bez innych materiałów, za samą kasę).

 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Ficuś napisał:

cudowny tytul ale jak sie czlowiek zapetli w poboczne zadania to mam wrazenie jakby serio gral w jakis soulslike niz pelnokrwisty gow

 

mimo wszystko troche tej epickosci , wrecz przesadnej, z poprzednich odslon mi brakuje, gameplayowo wiadomo, ze super, rozbudowali tez gierke niemilosiernie ale jakos lezka leci w nostalgii za rozmachem

 

Jak dla mnie po prostu inaczej rozłożyli akcenty - dalej jest epicko i z rozmachem, ale w nieco innym ujęciu.

 

Czy podróż na szczyt świata razem z synem nie brzmi epicko? Jak cholera! Czy po drodze brakuje wielkich potworów, bitew, ogromnych świątyń itp.? Jest ich od groma!

 

Pod tym względem ta część bardziej przypomina pierwszą część, gdzie mieliśmy 3 bossów na całą grę. Kolejne części podbijały skalę, ale w GoW 3 już licznik osiągał maksimum przy walkach z takim Posejdonem czy Kronosem. Gdybyśmy mieli przez cały czas się poruszać w tych rejonach, to w końcu i to by się znudziło. Zrobiłby się z tego jakiś Dragon Ball, gdzie twórcy muszą non-stop podbijać poziomy mocy jakimiś niedorzecznymi skokami siły. 

 

 

Edytowane przez Cedric
  • Plusik 6
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Po mniej-więcej 10 przegranych godzinach coraz bardziej przekonuję się do gry. Odblokowałem znacznie więcej umiejętności co przekłada się na jeszcze bardziej widowiskową walkę, która daje coraz więcej radości. Podobają mi się te wszystkie boczne ścieżki i gdy widzę skrzynię to nie opuszczam pomieszczenia dopóki jej nie otworzę. Fabularnie też się trochę gra rozwinęła, a szczególnie w relacjach Kratos-BOY. Brakuje mi jednak bardziej widowiskowych akcji albo walk z bossami.

Jestem aktualnie w

Altheim, a dokładniej dostałem trofika za uwolnienie światła i podobał mi się ten moment akcji gdzie Kratos musi przedrzeć się przez hordę potworów, które kładzie na 1-2 hity. Jednak takich akcji, jak wspomniałem, jest bardzo mało.

:(

W ogóle jeśli chodzi o grafikę to na podstawowej PS4 mam bardzo mieszane odczucia i takiego Horizona stawiam wyżej jeśli chodzi o wizualia. Sam model Kratosa wygląda świetnie, ale otoczenie już tak nie zachwyca. Owszem, gra ma fantastyczny śnieg czy kilka innych, mniejszych elementów, które potrafią zachwycić, ale w ogólnym rozrachunku to nie robi graficznie na plebejskiej wersji konsoli. 

 

Pytanko małe,

jeżeli teraz jestem w Altheim to jest jakiś szybki sposób aby przedostać się do Midgardu?

Odnośnik do komentarza

waz w oddali na biedastejszyn to uklon w strone hydry z gow1 bez kitu xddd

 

horizon graficznie bez porownania do gowa, pierwszy blyszczy praktycznie wszedzie i to open world, drugi glownie w mikro-lokacjach z duza iloscia scian i glazow (tekstury obledne) ale juz odstaje przy wiekszych lokachach i terenach zielonych

 

mimo wszystko cudenka wizualne cala trojca exow od sony - u4,horizon i gow to niesamowity poziom av

Odnośnik do komentarza

Gow dużo mniejszy nie jest? Proszę cie. Przecież GoW to korytarzyk z mniejszymi lub ciut większymi opcjonalnymi lokacjami gdzie możesz sobie łódką popływać. Horizon to open world, który wygląda znakomicie i dziwi mnie, że właśnie gow wygląda gorzej mimo, że jest grą na mniejszą skalę. 

 

Z HDR to na pewno gra kosi, a na Pro z HDR to w ogóle, ale na zwyklaku to nawet mi powieka nie drgnęła gdy patrzyłem na wizualia. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, suteq napisał:

Gow dużo mniejszy nie jest? Proszę cie. Przecież GoW to korytarzyk z mniejszymi lub ciut większymi opcjonalnymi lokacjami gdzie możesz sobie łódką popływać. Horizon to open world, który wygląda znakomicie i dziwi mnie, że właśnie gow wygląda gorzej mimo, że jest grą na mniejszą skalę. 

Zgadza się, ale tak jak mówie, polecam zobaczyć jak GoW wyglada na innym telewizorze, na takim 4K to szczęke czasem zbieram jak patrze na te tereny w oddali, nie wiem mimo, że Horizon to większe osiągniecie techniczne to jakoś nie wiem, paleta kolorów chyba mi się w nim nie podobała. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, suteq napisał:

No na 4k na Pro to na pewno inne wrażenia. Ja mówię o typowym odbiorniku 1080p i amatorze bo jestem jebanym biedakiem. :lapka: 

Wiesz co to zależy tez od konkretnego TVika, jak grałem na 32 calowym samsungu to gry dla mnie były okej, ale takie Gears of War 4 wydawalo mi się średnio doje.bane graficznie ale przechodziłem jeszcze raz na nowym TV i zupelnie inne doznania. 

 

To samo jak ragi myślał, że gramy w nowego PESa na PS4 Pro xD taka różnica!

 

A i jeszcze raz musze pochwalić patent z immersyjnym hudem dostępnym pod taczpadem, tego mi własnie brakowalo w Horizonie, tam zawsze coś naje.bane musialem mieć na ekranie a w GoWie? Cyk schowane paski i inne kompasy tylko czasem podglądam czy runa juz po cooldownie jest. 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, _Be_ napisał:

A i jeszcze raz musze pochwalić patent z immersyjnym hudem dostępnym pod taczpadem, tego mi własnie brakowalo w Horizonie, tam zawsze coś naje.bane musialem mieć na ekranie a w GoWie? Cyk schowane paski i inne kompasy tylko czasem podglądam czy runa juz po cooldownie jest. 

Że co? W Horizon masz o wiele więcej opcji dostosowania HUD, plus opcję którą tak zachwalasz czyli po dotknięcie touchpada.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

@suteq @_Be_  może będę trochę nudny ale dla mnie HDR i szeroki gamut w tej grze to coś pięknego, a te liczne momenty jak wychodzi się z jaskiń na światło dzienne:banderas: Dla mnie zdecydowanie grafa (technikalia + art design) >>> Horizon ZD.

 

Tak w ogóle to lubię czasami sobie sprawdzić daną grę na moim drugim TV - 10 letnia plazma Panasa 37 cala.  No ku rwa to jest inna gra. Bez kitu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Square napisał:

Że co? W Horizon masz o wiele więcej opcji dostosowania HUD, plus opcję którą tak zachwalasz czyli po dotknięcie touchpada.

No niby tak, ale nie da się chyba ukryć wszystkiego (teraz nie pamiętam bo grałem jakiś czas temu) albo dostosować tak jak sie chciało bo jest tak, że albo zostanie marker do celu na ekranie albo co jakiś czas pojawialy ci sie wszystkie znaczniki, nie mam teraz gry żeby to przetestować ale wiem, że nie działało to tak jak ja chciałem. 

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, suteq napisał:

Gow dużo mniejszy nie jest? Proszę cie. Przecież GoW to korytarzyk z mniejszymi lub ciut większymi opcjonalnymi lokacjami gdzie możesz sobie łódką popływać.


No OK, poniosło mnie, bo pisałem na szybko z telefonu, siedząc na przystanku podczas ulewy :)
Tak czy siak - GoW malutki nie jest, jak na "korytarzyk" i graficznie robi bardzo. Sam most na środku jeziora to majstersztyk, jeśli chodzi o detale.
 

36 minut temu, suteq napisał:

No na 4k na Pro to na pewno inne wrażenia. Ja mówię o typowym odbiorniku 1080p i amatorze bo jestem jebanym biedakiem. :lapka: 


Ogrywam wszystko na TV Full HD i PS4 Plebs, więc także i Horizona - porównując obydwie "bieda wersje" GoW nadal robi mocniej - wszystko jest takie ostrzejsze, bardziej namacalne, "realne"... A pamiętam, że się ostro spuszczałem nad oprawą Horizon - oczywiście nadal uważam ją za najwyższą półkę, ale jednak GoW wskoczył wyżej w moim prywatnym rankingu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...