Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Messer mówi jak jest, robisz poboczne zadania, przysługi i ogólnie nic nie związane z fabularnym wątkiem, to gra pada na pysk jeśli chodzi o poziom hard - jesteś tak w stanie wykoksić Kratosa, że robienie wątku fabularnego idzie Ci jak po maśle. Tutaj poziom hard to nawet nie stało obok BB/Nioh lol XD, robię zwykłe R1 i R2, a jak jeszcze pomaga mi Atreus spamując sobie kwadratem no to :reggie:. Zaklęcia w przedmiotach, wykupione wszystkie umiejętności u guwniaka i Kratosa, a potem czujesz się takim Bogiem Wojny jak w 1 i 2, jedziesz niczym walec depczący trunki na wysypisku. To jest jedynie mój zarzut (może nie zarzut, ale prędzej lamentowanie i dementowanie jakoby ten poziom hard był ściśle mocno wywalony w kosmos, że jest ą i ę) jeśli chodzi o poziom grania na hardzie - początek trudny -> dojście do kowala -> meksyk hub i robienie pobocznych, ulepszanie sprzętu, a także kupno umiejętności = poziom easy.

 

Spoiler

Aha i Walkirie też mi smyrają po jajach, ze śmiechu :)

 

TL;DR - żałuję, że wybrałem tylko poziom hard :( 

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Gra na jakis czas na hardzie zrobila sie prosta, gdy dopakowałem Kratosa, ale znów zacząłem dostawać wyeb. :reggie: Odkąd mogę zwiedzić większą ilość miejscówek, często napotykam grupy wrogów, do których muszę podchodzić kilka razy. Często próbuje też walczyć z przeciwnikami z wyższym levelem ode mnie - nie poddaje się od razu, a tym samym utrzymuję wysoki poziom trudności. 

 

Co mnie dziś zaskoczyło. Poniżej opis zadania pobocznego w Muspelheim.

 

Spoiler

Tamtejsze walki na arenach są po prostu zayebiste. Tu system walki pokazuje pazur i chce sie powtarzac pomimo przegranej. Przeszedlem 4 próby i dalej już nie dam rady. Trzeba wrócić potężniejszym. 

 

Ilość rzeczy do zrobienia mnie cały czas zadziwia. 40h pęknie lekko, a może dobije do 50h.

Btw. patch 1.16. ;)

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.04.2018 o 04:03, QTF napisał:

Siemaneczko, mam pare pytanek. Mam nadzieje, ze pomozecie :)

1. Czy też tak macie, że nie da rady sprzedać niektórych ulepszeń? Mam w cholere jakiś common i rare, całkowicie nieprzydatnych, tylko bałagan robią w inventory. Zastanawiam sie czy to jakiś bug czy co. 

2. Gram na PS4 Pro. W zasadzie to kupiłem gre z konsoląpierwsza gierka na tym egzemplarzu). Dziwi mnie jedna bardzo niepokojąca rzecz. Otóż, God of War powoduje gromne grzanie się konsoli a wiatraki wyją niczym te samolotowe. Przetestowałem Horizona i jest cichutko. Zastanawiam się czy to norma czy mam jakiś problem z konsolą. Mocniej zaczynają chodzić jak wejdę do mapy w menu lub jak przeglądam rzeczy w sklepie(what?!!). 

Jak Wam chodzi gierka na wersji pro?Dodam, że zarówno w trybie performance i resolution takie kwiatki mam :(


Ktoś napotkał podobne problemy z PS4 Pro i ze sprzedażą enchancements?

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Lukas_AT napisał:

Gra na jakis czas na hardzie zrobila sie prosta, gdy dopakowałem Kratosa, ale znów zacząłem dostawać wyeb. :reggie: Odkąd mogę zwiedzić większą ilość miejscówek, często napotykam grupy wrogów, do których muszę podchodzić kilka razy. Często próbuje też walczyć z przeciwnikami z wyższym levelem ode mnie - nie poddaje się od razu, a tym samym utrzymuję wysoki poziom trudności. 

 

Co mnie dziś zaskoczyło. Poniżej opis zadania pobocznego w Muspelheim.

 

  Ukryj zawartość

Tamtejsze walki na arenach są po prostu zayebiste. Tu system walki pokazuje pazur i chce sie powtarzac pomimo przegranej. Przeszedlem 4 próby i dalej już nie dam rady. Trzeba wrócić potężniejszym. 

 

Ilość rzeczy do zrobienia mnie cały czas zadziwia. 40h pęknie lekko, a może dobije do 50h.

Btw. patch 1.16. ;)

HEHE, czyli padłeś na 5-tej gdzie Pan Gucio z pomagierami są do ubicia?

No ja męczyłem typa 2h, i  wpadłem na pomysl ze młodego pora zacząć używac, sądziłem dotąd że mimo dopakowania tymi strzałami tylko gilga, a jednak niezły zabijaka z niego.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, milan napisał:

HEHE, czyli padłeś na 5-tej gdzie Pan Gucio z pomagierami są do ubicia?

 

Psychika juz powoli siadala, ale wroce niedlugo. Walka musi byc wyrownana, wiec tylko lekko sie wzmocnie. Mlody tak naprawde ciagle ratowal mi zycie. Strzaly unieruchamiaja przeciwnikow, a to duzo pomaga. Do tego wilk i naprawde niezly z niego zabijaka.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, QTF napisał:

2. Gram na PS4 Pro. W zasadzie to kupiłem gre z konsoląpierwsza gierka na tym egzemplarzu). Dziwi mnie jedna bardzo niepokojąca rzecz. Otóż, God of War powoduje gromne grzanie się konsoli a wiatraki wyją niczym te samolotowe. Przetestowałem Horizona i jest cichutko. Zastanawiam się czy to norma czy mam jakiś problem z konsolą. Mocniej zaczynają chodzić jak wejdę do mapy w menu lub jak przeglądam rzeczy w sklepie(what?!!). 

Jak widac nie tylko Ty masz ten problem https://www.youtube.com/watch?v=E2SsdIcLFc4

Gdzies slyszalem, ze patche zniwelowaly ten problem. Dodatkowo moge tylko powiedziec, ze nie kazdy prosiak huczy jak odkurzacz, mi pare razy zawyl glosniej ale nie az tak jak na tym filmie i nie bylo to zwiazane z wejsciem do mapy

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Rillas napisał:

Jak widac nie tylko Ty masz ten problem https://www.youtube.com/watch?v=E2SsdIcLFc4

Gdzies slyszalem, ze patche zniwelowaly ten problem. Dodatkowo moge tylko powiedziec, ze nie kazdy prosiak huczy jak odkurzacz, mi pare razy zawyl glosniej ale nie az tak jak na tym filmie i nie bylo to zwiazane z wejsciem do mapy


Dokladnie coś takiego mi sie przytrafiało na samym początku. Rzeczywiście po patchach jest wiekszy spokój z wiatrakiem, ale wciąż jak wejdę do mapy to troszkę przyśpiesza. 
Co ciekawe odpaliłem na dłużej Horizona i tam jest podobni, tylko że jak gram normalnie do wiatraków w ogóle nie słychać, a jak wchodzę do mapy i poczekam pare sek to zaczyna już dochodzić mały odgłos - ale wszystko w granicach rozsadku. O co chodzi z tymi mapami?! wtf?

Odnośnik do komentarza

 Skończyłem. Piękna przygoda i jedna z lepszych gier na PS4 (ale IMO nie najlepsza - P5 i Bloodborne stawiam jakoś mniej więcej na równi). Nie liczyłem ile dokładnie zajęło mi przejście, ale obstawiam coś koło tych 40h. Sporo pobocznych aktywności już pokończyłem i chyba nawet pokuszę się o platynę - pewnie co najmniej z 15h jeszcze zejdzie, co mnie bardzo cieszy. Generalnie rzadko długie gierki przechodzę tak szybko, przeważnie zajmuje mi to parę tygodni/miesięcy. A tutaj wciągnąłem się maksymalnie, zero nudy, 100% frajdy. Nie przepadam za open-worldami, ale ten wykonano fantastycznie, idealnie rozkładając proporcje między misje poboczne, znajdźki i fabułę.

 

System walki super. Grałem na normalu i przyznam, że początkowo trochę dostawałem w(pipi). Później już zrobiło się dość prosto, ale mi to pasuje - frajda z wyrzynania jest ogromna. Dodatkowo chodzi to mega płynnie nawet na zwykłym PS4 - a grafa wypala gałki oczne i wykręca suty. Chyba w żadnej innej gierce tyle razy nie wciskałem Share.

 

Fabuła też bardzo na plus, ale po zakończeniu chciałoby się więcej. :) Z chęcią bym jeszcze kolejne 40h polatał po Midgardzie i okolicach.

 

 Co do wad - nie ma ich wiele, ale zaliczyłbym do nich walki z bossami. Tzn. nie chodzi mi o jakość, ale o ilość. Poza tym ciężko mi coś wymyślić, serio.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Masz hub, który łączy lokacje, które są korytarzami zamkniętymi, które zazwyczaj nawet nie mają więcej niż dwóch odnóg. Przecież to ni cholery nie wpisuje się w definicje open worlda ani sandboxa, fakt, że formuła się różni od innych gier z tej serii ale to praktycznie to jest zaczerpnięte z gier pokroju Metroida czy bardziej współcześnie z Batmana AA czy Tomb Raidera. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ale ta gra ma rozmach, co tam sie dzieje, jak to wyglada z HDR w 4K ja pitole :obama::obama::obama:

 

Te kolory, to żyje, do tego mocne audio, czasami yebniecie komus toporem w łeb daje fantastyczne brzmienie, przypomina mi sie jak rąbałem drewno u babci kiedys :ragus:

 

Nie da sie oderwac od tego sztosa.

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Wpadło szczęśliwe trzynaste platynowe trofeum. W zasadzie oprócz kruków to wszystko robi się samo (no może jeszcze mapy i artefakty ale ich miałem z 80% nim zacząłem zbierać więc też same wpadną). Z ptakami trochę przesadzili ale warto i tak.

Moją pierwszą platyną było God of War III a ostatnią to :)

Zwykle nie zbieram tego ale jeśli gra jest 9/10 to się skuszę. A i tak zostały mi jeszcze trzy rzeczy do zrobienia.

Starałem się liczyć czas spędzony z grą - wyszło 40-50 godzin. Ostatnie 17 ptaków, 4 artefakty i 5 map zrobiłem z poradnikiem gdyby nie to pewnie bym szukał do śmierci.

Fajnie było, zaczynam po polsku za kilka dni od nowa, na NORMAL :)

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Czezare napisał:

Horizon jeśli chodzi o oprawę stawiam niżej. Np woda wygląda tam duuużo gorzej...

Wczoraj odpalilem Horizona żeby zobaczyc jak wyglada w 4K HDR bo jeszcze nie miałem okazji sprawdzić na nowym TV i oczywiście wygląda piknie ale jak później odpaliłem GoWa to Horajzonika można określić jako plastik blastik fantastik. GoW graficznie masakruje HZD pod każdym względem.

Edytowane przez Ryo-San
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...