Skocz do zawartości

Glitche/Bugi ktòre zrujnowały wam grę.


Rekomendowane odpowiedzi

O ile kiedyś glitche częściej pomagały niż szkodziły, o tyle dziś są prawdziwą zmorą i standardem. Niekiedy jednak są tak rażące, że psują nam całkowite wrażenie z całej gry. Temat jest oo to by wylać swoje żale i pomyje, a także przestrzec innych przed zepsutymi grami.

 

Zacznę ja.

 

1. Valiant Hearts - swieźy glitch, ktòry zainspirował mnie do stworzenia tego tematu. Gra nie ma możliwości manualnego zapisu a ma tylko funkcje autozapisywania. Glitch polega na tym że po starcie gry czasami funkcja kontynuuj z menu gry jest nieaktywna, jakby zapisu w ogóle nie było. Jednocześnie gdy błąd nie występuje opcja kontynuacji jest domyślnie pierwsządo wyboru więc człowiek automatycznie klika z przyzwyczajenia. I tu pies pogrzebany. Glitch zaistniał, ja kliknąłem, ale teraz domyślnie była zaznaczona nowa gra. Grę od razu zapisało. Efekt? Byłem na końcu historii praktycznie, teraz muszę grać od nowa. Thx Bugisoft! Świetna historia, z*ebana przez buga, to już chyba lepiej by gra nie działała wcale.

 

2. Władca Pierścieni: Wojna na Północy - tym razem glitch większego kalibru. Gra nie była zła, do tego aktorzy z filmu i licencja. Niestety, są dwa momenty w grze, gdzie jeśli czegoś zapomnisz, a co nie jest wymagane by grać dalej (chodzi o rozmowę z Orłem), gra w pewnym momencie uniemiżliwi przejście dalej. Tak, ta gra na błąd uniemożliwiający jej dalsze przejście! Jedynym ratunkiem jest odnalezienie rozgrywki w sieci gdzie ktoś był jeszcze przed tym newralgicznym momentem. Jednakże gra była z Plusa, więc olałem to i wybrałem sobie inną...

Odnośnik do komentarza

Na szczęście omijały mnie przez lata takie przykrości. Tylko raz się mocno wkurzyłem, a było to w czerwcu 2013, przy kupionym w dniu premiery The Last of Us. Przez jakiś czas nie działały sejwy i za każdym razem trzeba było grać od nowa. Na szczęście szybko to naprawili.

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Władca Pierścieni: Wojna na Północy - bug, który opisuje Mendrek, faktycznie to było poje.bane. Ale na tyle się wkręciłem, że znalazłem kogoś do pomocy online. Wydanie patcha na PSN kosztuje jakieś pięciocyfrowe kwoty (w dolcach), więc pewnie stąd brak patcha. Ciekawe jak w wersji PC?

W różnych grach natrafiam na różne bugi, najbardziej mnie wkur.wia jak muszę zaczynać misję od nowa, albo od checkpointu przez niechlujstwo developera: a to mi postać gdzieś spadnie za level, a to nie mogę podnieść przedmiotu, albo zrobił się quicksave w momencie gdy miałem 1hp. A najwięcej bugów wynajduje moja laska, wystarczy dać jej tylko pada.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja jedynie wlasnie lotr wojna na polnocy - glich ktory nie pozwala grac dalej to naprawde wielkie chamstwo. I mnie wkurzal. Jednak gra byla fajna i przeszedłem ją 4 razy i tylko raz trafilem na tego glitcha ale uparłem sie i w online przeszedłem ten fragment z kims innym i dalej juz gralem sam.

swoją drogą gra byla by jeszcze lepsza gdybym mial znajomego do pogrania w coopie. Niestety nie mialem okazji

 

edit

swoją drogą mam jeszcze tego lotra wiec jak by ktos chciał pograc w coopie to ja był bym chętny.

mam 3 postacie:

czlowiek i elfka są po jednym przejściu na początku drugiego. Krasnolud po dwóch przejściach na początku trzeciego (very hard)

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ja walnolem w kat tomb raider underworld. poziom w meksyku ma takiego glitcha, ze za chiny nie mozna kontynuowac gry. po ustawieniu kilku rzeyczy, pojawia sie nagle wejscie do swiatyni, jak masz szczescie to wrota sie otworza, aje jak nie, to musisz grac od nowa.

do dzisiaj nie tknolem tej gry.

Słownika chyba też do dziś nie tknąłeś :reggie:

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Jak byłem mały, to Tamagochi spadło mi na ziemię.

 

Sprzęt się zresetował i dorosły zwierzak "umarł". Było mi bardzo smutno z tego powodu i do "zabawy" już nie wróciłem.

 

 

A poza tym zabawę rujnowały mi konsolowe gry/porty z marnym framerate'm. Np. Harvest Moon A Wonderful Life SE, który na PS2 działał dosłownie 2x wolniej niż na Gacku. Nie wiem, może myśleli, że będzie bardziej "cinematic", czy coś...

Odnośnik do komentarza

Midnight Club LA
samochód wpadł pod teksturę i po tym zaczęły szwankować wszystkie wyniki, łącznie z postępem w grze.
Mając przegrane 160h byłem zmuszony grać od nowa bo gra nie zaliczała żadnego progresu. 
Support Rockstara odpowiedział że obecnie problem ma tylko 100 000 graczy a łatke wypuszczą gdy liczba przekroczy milion. Oczywiście patcha nigdy się nie doczekałem. 

Odnośnik do komentarza

Enslaved - (pipi)ana gowniana wydmuszka i jeszcze bugi. Jestem gdzies w polowie i mi rece opadaja. Nie dosc, ze musze handlowac z tym ze gra jest s(pipi)ina to jeszcze skrypty sie nie odpalaja albo dupera zapada sie pod ziemie zmuszajac do restartu. (pipi)ac Ninja Theory.

Dokładnie, nie wiem czemu ludzie się tym tak podniecali. Jeszcze mi koleś polecał bym na Steamie se kupił, ale ograłem wcześniej wersję PS3 i miałem dość.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Orzeszek

Battlefield 4- ta gra autentycznie w kampanii powoduje raka. ile ja sie na(pipi)iłem wczoraj w misji w misji z transporterem opancerzonym vs 4 czołgi, co za debil to wymyślił to ja nawet nie. transporter zapada się pod ziemie i spada z planszy, detekcja kolizji tez ssie, wystarczy ze wpadniemy na kamień kołem i juz jesteśmy zablokowani nie ruszymy sie nawet o centymetr. do tego czołgi przeciwników które napierdalają z drugiego konca mapy z celnością snajpera co jest mega irytujące.

Miałbym ochote posadzić szefa Ea co zatwierdził tą grę o wydaniu w takim stanie, puścił tą misje i napyerdalał czymś cięzkim za każdego buga i skuche z winy bugów.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...