Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zagadki sa ciekawe i dobrze pomyslane to mi nie przeszkadzaja, ale w wiekszosci przypadkow (mówimy o grach akcji, bo w innych gatunkach uwielbiam) sa to jakies zapychajki gdzie rozwiazanie jest widoczne odrazu, ale trzeba zmarnowac 5 minut na przesuwanie skrzyn w zagadce z poziomem trudnosci dla 3 latka.

Odnośnik do komentarza

 

Również nie znoszę zagadek w grach, nie tylko akcji.

 

 

photo-thumb-21767.png

 

 

Źle mnie zrozumiałeś. Jeśli gra jest oparta na zagadkach, jak Layton, to spoko. To jej rdzeń rozgrywki. Uwielbiam Laytona. A tak to nie lubię zagadkę wziętą z du.py.

 

I jeszcze te zagadki gdzie jest tylko jedno rozwiązanie, dokładnie zaplanowane przez twórców krok po kroku. Zasnąć można z tej nudy. Lubię zagadki gdzie jest problem i sam muszę dojść jak go rozwiązać. Taka "niepisana" zagadka. Typu jest jakaś platforma za wysoko, więc sam wpadnę na pomysł, żeby może coś tam podstawić i tak dalej.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Ja tam figara rozumiem, jeśli zagadki są na poziomie 5-latka, to bardziej drażnią, niż bawią. Co innego kiedy gra serio każe Ci główkować, nie musi być to coś trudnego, ale przynajmniej angażującego komórki na poziomie wyższym, niż wsadź monetę do dziury. Dla przykładu posłużę się kilkoma łamigówkami z mojej ulubionej serii:

 

 

1. "a Tale of Birds Without a Voice" z Silent Hill 1

 

Harry znajduję w Midwich School zakrwawione pianino,a niepodal nuty z poezją która miała podsunąć rozwiązanie. Pamiętam, że jako szczyl rozgryzłem to ze słownikiem w ręku. :banderas:

 

 

2. "Zodiac Riddle" z Silent Hill 1

 

Nowhere, końcowy etap gry. Znaki zodiaku opisane numerami.

 

 

Bonus: "Free the Innocent Man" z Silent Hill 2

 

Kolejna zagadka ze słownikiem. James znajduje w labiryncie 6 ciał, 5 przestępców i tytułowego niewinnego. Sama w sobie niezbyt trudna, ale wymagająca czytania ze zrozumieniem, co w tych enigmatycznych opisach bywa trudne.

 

http://silenthill.wikia.com/wiki/Free_the_Innocent_Man

Edytowane przez Paolo de Vesir
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Imo idealne jak na tego typu grę. Przecież to nie miał być mystopodobny poziom, gdzie można kiblować kilka dni na jednej zagadce czy w ogóle zaciąć się na amen.

 

 

Tak czy siak, za szczyla fest się zamotałem na pianinie bo młóciłem w działające klawisze ; )

Edytowane przez Arm9_Team
Odnośnik do komentarza

Powiem Wam, że zagadki w SH1 jedne z bardziej przereklamowanych zagadek - pękały w max 10 minut, a miało być niewiadomo jak ciężko.

 

Lwia część z tych zagadek to klikacze czy zapchajdziury właśnie, ale nie zgodzę się z tym by takie pianino było ot kolejną "zagadką na 10 minut".

Odnośnik do komentarza

SH na pewno miał ciekawsze zagadki od Residentów. Jak na swój gatunek Silent miał bardzo przyzwoite nie wiem gdzie mieliście lepsze, chyba już w rasowych przygodówkach.

 

 trzeba zmarnowac 5 minut na przesuwanie skrzyn w zagadce z poziomem trudnosci dla 3 latka.

 

Z jakiegoś powodu najbardziej wbiło mi się w pamięć przesuwanie i obracanie bloków w Soul Reaver. W jednym momencie miałem już dość. Trzeba było ustawić je tak, żeby przedstawiały malowidło.

Odnośnik do komentarza

Tak jak koledzy piszą. Jeżeli zagadka jest przemyślana i dobrze wpisana w rozgrywkę to rozwiązywanie jej to sama przyjemność. Z takich dobrych przykładów to pamiętam zagadki w Uncharted 3, gdzie spełniłem jedno z swoich dziecięcych marzeń i czułem się jak Indiana Jones rozwiązując antyczne zagadki :banderas: 

 

W ogóle trzecie Uncharted to najlepsza część trylogii z PS3. Nigdy nie rozumiałem hejtu na tę część (że niby bezsensowna fabuła? Phi a ona kiedokolwiek miała jakieś znaczenie w tej serii i stanowiła coś więcej niż tylko pretekst do zwiedzania fajnych miejscówek? )

Odnośnik do komentarza

Tak jak koledzy piszą. Jeżeli zagadka jest przemyślana i dobrze wpisana w rozgrywkę to rozwiązywanie jej to sama przyjemność. Z takich dobrych przykładów to pamiętam zagadki w Uncharted 3, gdzie spełniłem jedno z swoich dziecięcych marzeń i czułem się jak Indiana Jones rozwiązując antyczne zagadki :banderas:

 

W ogóle trzecie Uncharted to najlepsza część trylogii z PS3. Nigdy nie rozumiałem hejtu na tę część (że niby bezsensowna fabuła? Phi a ona kiedokolwiek miała jakieś znaczenie w tej serii i stanowiła coś więcej niż tylko pretekst do zwiedzania fajnych miejscówek? )

 

Każda poprzednia była prosta, ale podana w lepszy (mniej dziurawy dla fabuły) sposób. Zresztą lepiej niż ten koleś bym tego nie wytłumaczył: 

 

 

A zagadki w starych RE były super. Nie same w sobie, ale to dzięki nim zachowany zostawał odpowiedni balans i proporcje w dawkowaniu suspensu. Po kilkuminutowej akcji wchodzisz do pozbawionego przeciwników pomieszczenia i zajmujesz czymś zupełnie innym, by za kilkanaście minut znów wrócić do akcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu rozgrywka nigdy nie nużyła, t.j. miało to już miejsce w 5 i 6 odsłonie cyklu.

 

Także głupie pchanie śmietników, szukanie szyfrów do sejfów, czy epickie drabiny w Tlou pozwalały na uniknięcie efektu kolejnego "shootera z zombiakami", czegoś takiego zabrakło mi choćby w Dead Space 2.

 

Puzzle są po prostu cool.

Odnośnik do komentarza

Na PS Store od dzisiaj jest promocja na grę Crawl, która cichutko wyszła w kwietniu.

 

Opis z PS Store

 

Crawl to podziemna labiryntówka, w której kierujesz potworami! Przejmij kontrolę nad straszliwymi pułapkami i potworami, aby zgładzić bohatera. Zajmij jego miejsce i wędruj po podziemiach. Zaproś znajomych do gry lokalnej i rozpętaj prawdziwy chaos! Kto pierwszy zdobędzie tyle PD i łupów, by stawić czoła przeciwnikom kierującym ogromnym bossem?

 

NOWY POMYSŁ NA PODZIEMNĄ LABIRYNTÓWKĘ:
– Opcja wieloosobowej gry lokalnej maksymalnie dla 4 graczy.
– Bezwzględna SI w trybie jednoosobowym, wymagające wyzwania i przedmioty do zdobycia.

 

GRA RPG W WERSJI TURBO:
– Zdobywaj poziomy, podnoś statystyki, zbieraj broń i magiczne przedmioty – w ciągu jednej, 30-minutowej rozgrywki.
– Kieruj ewolucją potworów: od pająków i szczurów po demony, smoki i nieumarłych wojowników.

 

KAŻDA BITWA JEST NIEPOWTARZALNA:
– Odkrywaj i zamieszkuj losowo wygenerowane podziemia.
– Ponad 60 niesamowitych potworów do wyboru.
– Wiele różnych broni, czarów i przedmiotów.

 

 

Cena: 38 zł.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...