Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

 

Eh, jak ja lubię takie gierki. Albo coś typu R-Type. Szkoda że na SNESie jest wolna przez ten gupi procesor. Polecicie coś dobrego?

 

Kup X360, tam jest tego od groma.

 

 

Zakładając, że kupi konsolę z Japonii i nie przeszkadza mu wydawać 200-600zł na jedną grę.

 

Chociaż na start w wersji PAL też jest kilka perełek - Dodonpachi Resurrection, Under Defeat, Deathsmiles, Akai Katana Shin powinny wystarczyć na początek. Z edistro Ikaruga, Guwange, Radiant Silvergun...

 

U japończyków z kolei Espgaluda II (Region Free), masa Mushihimesama (jedna jest region free), dodonpachi, raideny, ketsui, radirgy, shooting love 200X, sakura flamingo archives czyli kompilacja kilku genialnych shmupów (czekam aż mi wyślą :fsg:), Bullet Soul, Eschatos, Mamoru-kun, Muchi Muchi Pork + Pink Sweets, kilka innych rzeczy, oj ta platforma jest idealna do shmupów, jeszcze jak ktoś ma sticka... :banderas:

 

Tyle że nie jest to niestety tanie hobby.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

w ogóle wiedzieliście, że wolfenstein the order był pierwszym tytułem z tej serii wydanym w niemczech? eurogamer zrobił małe porównanie co zostało ocenzurowane, nic strasznego, ale gdybym miał mordować nazistów bez noża z swastyką to by mi było smutno :frog:

 

Odnośnik do komentarza

Cenzura gierek w Niemczech to konkretna beczka śmiechu ale komentarze pod filmikiem również nie najgorsze:

 

"I am from germany and i dont think its OUR past, i wasnt even born back than and i dont really care what happened back than"

 

"Since a small percentage of Germany actually supported The Party,"

 

Tjaa no bo to nie szwaby sobie urządzili drugą światową wojnę tylko jakaś tam narodość IIIRzeszy,która akurat wtedy zamieszkiwała tereny obecnych Niemiec. Zarąbisty muszą mieć program nauki historii w szkołach.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Nie gadałem akurat o tym nigdy ze znajomymi z niemiec (pewnie sporo osób woli pomijać ten temat), ale akurat mam kumpla, który czasem przyjezdza do krakowa dziarać się i on jest bardzo na tym punkcie przewrażliwiony, wiecie kraków jest pełen kibicowskich wrzutów typu jude raus czy antyjude i on sądzi, że to jest nienawiść do żydów na każdym kroku hehe. No i swoją drogą oni mają tam troche przeje.bane z tą nagonką, ale fakt, faktem czemu ja miałbym cierpieć za czyny mojego dziadka? Zresztą Paliodor pomyśl czy jesli teraz w polsce do władzy by doszła partia pokroju Ruchu Narodowego, która postanowiłaby zrobić czystkę w polsce i mieliby sporą rzesze zwolenników, którzy by umożliwili im to więc wszystkich kolorowych przerobili na mydło to popierałbyś taką partię a z x lat musiałbyś się tłumaczyć z głupoty parti rządzącej?

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Trzeba być debilem żeby jechać po nniemcach za 2wś. Współczuje temu narodowi, tym bardziej ze Hitler nawet nie był niemcem. 

 

Piękna liczba postów kabi 12345 hehe, masz rację. Trzeba pamietać, edukować, że kiedyś coś takiego się stało i nie można dopuszczać skrajnej prawicy do władzy, ale piętnować terazniejszych niemców to troche idiotyzm.

Odnośnik do komentarza

Tjaa no bo to nie szwaby sobie urządzili drugą światową wojnę tylko jakaś tam narodość IIIRzeszy,która akurat wtedy zamieszkiwała tereny obecnych Niemiec. Zarąbisty muszą mieć program nauki historii w szkołach.

Ależ skąd. To byli mityczni naziści którzy pojawili się w Niemczech w 1933 i zniknęli nagle w 1945.

 

Pracowałem kiedyś 2 lata jako przewodnik po byłym obozie koncentracyjnym Stutthof na Pomorzu i niestety, ale mentalność, której byłem świadkiem- również niektórych Polaków- była nie wiele lepsza;

 

"Ja to bym najchętniej wziął i to wszystko zaorał" - typowy polski Janusz, wiek ok. 30 lat.

 

"Myśmy o niczym nie wiedzieli!" - wycieczka niemieckich emerytów, mieszkających w młodości na Pomorzu.

 

"Goowno prawda! Każdy z nas wiedział co tu się dzieje, ale każdy trzymał gębę na kłódkę" - jeden dziadek ze wspomnianej grupy, który miał odwagę zaprzeczyć.

 

Także przytoczone komentarze młodych Niemiaszków (zapewne solidne lajkowane) jakoś mnie nie dziwią.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Również współczuje  dobrym Niemcom za II Wojnę Światową, lecz należy pamiętać, iż to na Niemczech spoczywa odpowiedzialność za wybuch wojny i eksterminacje zarówno Żydów jak i ludności słowiańskiej. Mówienie, że to nie Niemcy lecz przybyli z kosmosu naziści są temu winni zaczyna przypominać nieśmieszny żart. Niemal cała kadra oficerska złożona była z ludzi którzy urodzili się niemcami, mieli obywatelstwo niemieckie i czuło się niemcami.

 

Jeżeli uznajemy pojęcie narodu jako wynik tożsamości społecznej i kultury  to jako część społeczności jesteśmy dumni z chwalebnej przeszłości i przepraszamy za to co było haniebne (brzmi górnolotnie i mocno prawicowo lecz nie mogłem znaleźć innych słów). Znane powiedzenie: Nieznajomość historii prowadzi do konieczności jej powtórzenia"

Człowiek nie rodzi się i nie wychowuje w próżni, jest kształtowany przez kulturę. Dlatego pojęcie narodu i ojczyzny zawsze będzie istnieć o ile człowiek będzie kreować kulture

Natomiast wszystkie Marksistowskie eksperymenty próbujące stworzyć świat bez granic i narodów zawsze okazywały się katastrofą

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Trzeba być debilem żeby jechać po nniemcach za 2wś. Współczuje temu narodowi, tym bardziej ze Hitler nawet nie był niemcem. 

No z tego beka zawsze na propsie. Tak samo jak twierdzenie ze Prusy byly w sumie Niemcami a tak wlasciwie to Szwedzi maja wiecej z germanskimi narodami wspolnego niz Prusacy ktorzy byli bardziej Bałtami i blizej im bylo do Slowian. No ale to juz inna historia, nie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

 

Tjaa no bo to nie szwaby sobie urządzili drugą światową wojnę tylko jakaś tam narodość IIIRzeszy,która akurat wtedy zamieszkiwała tereny obecnych Niemiec. Zarąbisty muszą mieć program nauki historii w szkołach.

"Ja to bym najchętniej wziął i to wszystko zaorał" - typowy polski Janusz, wiek ok. 30 lat.

 

.

 

 

A w garażu pewnie passat :D

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Ja polecam wersje na Vicie, wydaje się być dynamiczniejsza i ładniejsza :)

 

Od wersji na PC, która może chodzić w 120fpsach a ta na vicie 'tylko' 60? Co do ladniejsza to może dlatego, że matryca oled poprawia wizualnie kolory, ale generalnie bym się spierał, ale nieistotne ważne ze macicha wreszcie pogra w to cudo.

Swoją drogą pograłbym wreszcie w jakiś dobry shooter z nazi zombie z kosmosu. :shotgun: \ :doom:\ :doom:\ :doom:\ :doom:\ :doom:

 

Wolfenstein The New Order.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.