Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Super Mario World 2: Yoshi's Island jak dla mnie najlepszy platformer na SNESa

 

Według mnie mimo wszystko Super Mario World pobija Yoshiego. Nie zmienia to faktu, że obie gry są genialne i zdecydowanie liderami platformówek na SNESie!

 

Co do gier podobnych do castlevanii to polecam ... trylogie castlevania na DSa, GUACAMELEE. Coś bardziej retro, no to oczywiście Shovel Knight, choć ten nie jest w stylu metroidvanii (dla mnie GOTY handheldowe), Cave Story + na Steamie jest również bdb.

Odnośnik do komentarza

Dzięki panowie za tytuły, bedzie co robić :)

 

Balon oki przekonałes mnie ale najpierw mam 2 tytuły na psxa w styczniu do kupienia i to nietanie i mam tez zamiar kupic wii w styczniu , zobaczymy tę magie nintendo , od czasu gamecuba nie mialem stycznosci z ninny. 

 

Ale przygody z wind wakerem nie zapomne <3

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

 

Super Mario World 2: Yoshi's Island jak dla mnie najlepszy platformer na SNESa

 

 

Według mnie mimo wszystko Super Mario World pobija Yoshiego. Nie zmienia to faktu, że obie gry są genialne i zdecydowanie liderami platformówek na SNESie!

 

Co do gier podobnych do castlevanii to polecam ... trylogie castlevania na DSa, GUACAMELEE. Coś bardziej retro, no to oczywiście Shovel Knight, choć ten nie jest w stylu metroidvanii (dla mnie GOTY handheldowe), Cave Story + na Steamie jest również bdb.

Może to dziwne, ale nie płakałem po Super Mario World. Nie pasuje mi w nim wszystko - fizyka, styl graficzny (zwłaszcza postacie) i muzyka. Dla mnie jest to najsłabszy Mario 2D, obok NSMB2. Zarówno Yoshi's jak i SMB3 to dla mnie gry milion razy lepsze od Worlda.

Odnośnik do komentarza

Mario World jest wspaniałe. Zgodzę się, że fizyka trochę odmienna od innych części, ale da się przyzwyczaić. A gdy załapiesz, to robisz się mistrzem skoków.

 

Ale jak można hejtować muzykę i styl graficzny? Godność, rozum człowieka, znane Ci to?

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Dzięki panowie za tytuły, bedzie co robić :)

 

Balon oki przekonałes mnie ale najpierw mam 2 tytuły na psxa w styczniu do kupienia i to nietanie i mam tez zamiar kupic wii w styczniu , zobaczymy tę magie nintendo , od czasu gamecuba nie mialem stycznosci z ninny. 

 

Ale przygody z wind wakerem nie zapomne <3

A potem jako następne polecam Nintendo64 z geniuszami 3d platformerów.

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj odpaliłem pełen obaw, po latach Silent Hill. Co prawda na emulatorze z podpiętym padem ale gra mnie  znowu ma ! Szok i  niedowierzanie a mówią, żeby nie ruszać legend :D 

 

BTW włączyłem sobie te ulepszacze grafiki ale ePSXe albo się wywala, albo zamiast drzew mam jakieś biale kwadraty. 

Odnośnik do komentarza

Tez niedawno włączałem SH , graficznie gra sie zestarzała ostro ale co mnie zszokowało to to że sfera audio ryje mózg i dzisiejsze horrory moga sie uczyć od SH1 w tej kwestii. 

 

 

Dobra podjarałem sie i juz licytuje wii <trzepanko>

no grafa bardzo się zestarzała, ale ten moment na początku w którym dopadają nas krasnale. Te kolory, dzwięk, ujęcie kamery.   :banderas:

Po nowym roku zrobię sobie Sajlentowy maraton jedynka na emu, dwójka już na PC. Zobaczymy czy dalej mnie tak sponiewiera jak za nastolatka :)

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Aaahja, nie no wiesz Wii też kozak (Mario Galaxy, Donkey Kong) ale pisałeś o głodzie na platformówki 2d, a na tym polu SNES gniecie Wii (jak i chyba każdą platformę).

 

Czemu nie ma na forum fanboya Segi który by teraz wparował i zaczął się wykłócać z balonem, że to na Mega Drive, były lepsze platformówki? Czy są jeszcze w ogóle na świecie fanboye Segi? Jaki procent ludzi obecnie, z tych którzy wiedzą czym jest Sega, wie że Sega produkowała konsole?

 

 

Czemu Sega nie sprzedaje obecnie konsoli ósmej generacji, z gorszymi exami, ale lepszymi technicznie multiplatformami? Ile jeszcze wstawię pytań? Co poszło nie tak? 

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

 

Aaahja, nie no wiesz Wii też kozak (Mario Galaxy, Donkey Kong) ale pisałeś o głodzie na platformówki 2d, a na tym polu SNES gniecie Wii (jak i chyba każdą platformę).

 

Czemu nie ma na forum fanboya Segi który by teraz wparował i zaczął się wykłócać z balonem, że to na Mega Drive, były lepsze platformówki? Czy są jeszcze w ogóle na świecie fanboye Segi? Jaki procent ludzi obecnie, z tych którzy wiedzą czym jest Sega, wie że Sega produkowała konsole?

 

 

Czemu Sega nie sprzedaje obecnie konsoli ósmej generacji, z gorszymi exami, ale lepszymi technicznie multiplatformami? Ile jeszcze wstawię pytań? Co poszło nie tak? 

 

 

Ja jestem fanbojem segi i dlatego teraz jestem fanbojem microsoftu. Obie firmy są amerykańskie i widać, że obie wiedziały co robić.

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

 

Co poszło nie tak? 

 

 

SEGA Japan poszła nie tak.

 

 

Oczami wyobraźni widzę konsolę SEGA Evangelion (czy inna równie Segowa nazwa), która zajmowała by takie miejsce jakie zajmował X360 w poprzedniej generacji - dobre technicznie gry online, dwa wykur.wiste sonici (jeden 2d, jeden 3d), jakieś nowe exy z tą segową zgrzytliwą (w dobrym znaczeniu tego słowa) muzyką i świetnym czarnem padem z czerwonymi obwódkami wokół przycisków. 

 

 

 

e:

@ping widzę pingu również odczuwasz relację segi i microsoftu

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

No kur.wa, dla mnie pierwszy Xboks był Dreamcastem 2.0. Naprawdę wiązałem duże nadzieje - Toejam, Crazy Taxi trójeczka, Jet Set Radio Future (JEZU JAKI MIÓÓÓÓD :fsg:), SEGA GT, Shenmue II, Dead Or Alive 3 + Ultimate, Outrun II (boziu jakie to było dobre, potem zrobili konwersje dla PSA, ale pamiętajmy gdzie się to zaczęło), gry o olbrzymich mechach, tu jakieś Otogi, Tenchu, Ninja Gaideny, ba, nawet Shin Megami Tensei ekskluzywne dla Xboksa z podtytułem Nine (tak, mam w zbiorach), czy SPIKEOUT... Jak dorzucimy do tego multiplatformy od EA BIG (wczoraj dwugodzinna sesja w NBA Street 2 była grana), to aż czuć dźwięk mikrostyków i posmród papierosowego dymu unoszącego się nad automatami.

 

Ta konsola miała wszystko to, co było potrzebne do utrzymania Dreamcastowego ducha. Niestety coraz szersza baza użytkowników zaczęła delektować się kolejnymi Need for Speedami i bro szuterami, więc wszystko szlag trafił. Teraz ostatni bastion konsolowości, zielony dobry duszek zaczyna przygasać, a FIFOWCY-WYŚCIGOWCY grają na PS4. Dlatego przyszłą generację spędzę chyba na PC + retro.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

 

Dead Or Alive 3

 

No ku,rwa

 

4JXAeCq.jpg

 

Dobra jest plansza na tych takich głazach, co można się z nich spier,dalać w nieskończoność. Tekken 4 przy tym nawet nie stał, co innego piąteczka.

 

A TAKIE EKSY MASZ W KOLEKCJI?

 

VSiVWHn.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Kiedyś stary pożyczył od kogoś Segę z Soniciem i jakąś gierką z zombie co się w ogrodzie biegało. Dobre to było. No i zawsze będę szanował Segę za Comix Zone. W morde je,bane trudne, ale jakie dobreeee.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.