Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, suteq napisał:

Ale nie każde ukończenie gry musi dawać satysfakcję z samego faktu jej ukończenia. No jakoś nie wyobrażam sobie żeby ktoś czuł satysfakcję z ogrania the walking dead od telltale. xD

Zgadza się, gry typowo fabularne w których gameplayu wymagającego skilla praktycznie nie ma, opierają się tylko i wyłącznie na fabule/postaciach/historii. Ale to właśnie bardziej przykład interaktywnego filmu niż typowej skillowej gierki (ja przynajmniej tak do tego podchodzę, że zamiast 10 sezonów Walking Dead wolę ograć gierkę na 5h z wyborami).

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Faka napisał:

Kurła, ma ktoś może taką głupią przypadłość, która mnie ostatnimi czasy dopadła, a mianowicie chodzi mi o longplaye starych gierek jutubowych, konkretnie czasy PSX'a i PS2, które oglądam na oledkowym tiviku. Włączyłem sobie takie klasyki jak Syphon Filter, Goldeneye 07 czy Dino Crisis. Gry na których się wychowałem i przewaliłem masę czasu, niczego nie żałując i wracam wspominkami do tamtych czasów, oglądając właśnie te klasyki longplayów. Ot leci sobie na telewizorku, a ja w tym czasie robotaju na lapku, lurkuje nety. Teraz jakbym miał sobie pograć w te gierki, to tak średnio mi to odpowiada, przez te archaizmy i ogólnie drewno przez to też odpowiada w tych grach. Nostalgia to zło.

 

Zdarza mi się. Ostatnio tak wspominałem Dino Crisis. 

Btw. Capcom.. może czas zostawić RE i zrobić Remake DC1, hmm?

Odnośnik do komentarza

Jeśli sprzęt będzie posiadał fizyczne przyciski i dedykowane (w sensie natywne, nie streamowane) gry to czemu nie? Pytanie tylko jak mają zamiar wstzelić się z ceną żeby konsola była względnie przenośna, wydajna na tyle by odpalać gry z PC i TANIA by się sprzedać. No dużo niewiadomych.

 

Równie dobre może być to przystawka do streamowania w domu vide padlet do WiiU. :yao: 

Odnośnik do komentarza

Prędzej spodziewam się apki do streamowania na telefony (jak geForce now) niż przenośnej 'konsoli'. Bo niby co musieli by wpakować w obudowę wielkości Switcha żeby większość nowych gier w miarę chodziła. Układy mobilne odpadają bo nie mają kompatybilności z grami PC, a integry mają na ten moment za mało mocy, no chyba że premiera za 2-3 lata na nowych apu AMD.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, łom napisał:

Prędzej spodziewam się apki do streamowania na telefony (jak geForce now) niż przenośnej 'konsoli'.

ta wersja oznacza że musieliby wcześniej zbudować globalną farmę serwerów, a chyba nic o tym nie wiadomo? popraw mnie jeśli się myle.

 

ja obstawiam raczej normalne przenośne urządzenie, przykład Switcha gdzie indyki ze steama sprzedają się jak szalone pokazuje że jest popyt na takie urządzenia

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, ASX napisał:

ta wersja oznacza że musieliby wcześniej zbudować globalną farmę serwerów, a chyba nic o tym nie wiadomo? popraw mnie jeśli się myle.

 

ja obstawiam raczej normalne przenośne urządzenie, przykład Switcha gdzie indyki ze steama sprzedają się jak szalone pokazuje że jest popyt na takie urządzenia

Nie wiem czy Valve ma farmę serwerów, czy ją buduję czy może zacznie współpracować z nVidią w tej sprawie. Indyki na Switcha już się nie sprzedają jak szalone (a przynajmniej nie tak jak jeszcze 2 lata temu), a z resztą jak by to wyglądało, konsola ze Steamem ale masz tylko dostęp do ograniczonej liczby mniej wymagających tytułów? Żeby to miało sens to musi mieć wydajność minimum XSeriesS (bo chyba nie spodziewasz się że devi zaczną specjalnie optymalizować pod nowe urządzenie wszystkie już wydane tytuły) a na ten moment najmocniejsze integry mają moc mniej więcej XOne-PS4.

Odnośnik do komentarza

Chodziło mi o to, że te plotki to rak. Nie chodzi o oczekiwania, bo te zawsze warto mieć. Ale już widzę pierwszy etap nakręcania się gównoburzy: ktoś coś gdzieś wygrzebał, puścił w świat, nikt tego nie potwierdził i zaczynają się spekulacje połączone z listą życzeń. Jak zawsze, to musi jebnąć i zwyczajnie jebnie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, łom napisał:

Prędzej spodziewam się apki do streamowania na telefony (jak geForce now) niż przenośnej 'konsoli'. Bo niby co musieli by wpakować w obudowę wielkości Switcha żeby większość nowych gier w miarę chodziła. Układy mobilne odpadają bo nie mają kompatybilności z grami PC, a integry mają na ten moment za mało mocy, no chyba że premiera za 2-3 lata na nowych apu AMD.

 

Są takie sprzęty i spokojnie pograsz na tym w nowe gierki. GPD Win 3 na wysokich ustawieniach spokojnie ogarnia Wiedźmina 3 w 60 klatkach, Gears 5 w 40. Nie jest źle jak na przenośny sprzęt do grania. Tylko te sprzęty też trochę kosztują i wątpię żeby alternatywa od steama zeszła poniżej 3000 zł. 

 

Za to do indyków to jest złoto. Tylko do takich gier na razie spokojnie mi wystarcza GPD Win 2. 

Odnośnik do komentarza

@Ukukuki Tak tylko że GPD Win ma rozdziałkę 720p, Wiedźmin 3 to starsza gra a Gears 5 musiał działać na XOne. Valve raczej by celowało w bardziej coreowego gracza który pewnie by się spodziewał min. 1080p/60fps w miarę nowych tytułach. Tak jak pisałem moc na poziomie XSS to powinno być minimum jeśli to ma odpalać większość nowych gierek.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Ukukuki napisał:

Nie przeskoczysz fizyki i TDP w przenośnym sprzecie.

 

Z drugiej jak pokazuje Apple ze swoim M1 możemy się w niedługim czasie doczekać prawdziwych mobilnych potęg, bo to co ten procek wyrabia na benchmarkach to aż ciężko uwierzyć, że nie kupili tych wyników. :obama: 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy było ale ciekawe informacje pojawiły się w dokumentacji UE5. Lumen (oświetlenie) zżera 8ms na nextgenach przy 1080p i raczej nie zobaczymy tego w tytułach celujących w 60fps (bo ponad 50% zasobów GPU by poszło w samo oświetlenie) a nawet 1440p/30fps może być ciężkie. Nanite już lepiej wygląda bo potrzebuje 4.5 ms (i korzysta praktycznie tylko z GPU) co wg dokumentacji jest podobne do tego co normalnie potrzebuje UE4 dla modeli. Nie będę zaskoczony jeśli nie zobaczymy obu rozwiązań w grach na konsolach przez następne 3 lata. Z drugiej strony UE4 nadal jest rozbudowywany i na pewno da radę uzyskać jeszcze lepsze efekty niż widzieliśmy do tej pory (tak jak z Batman Arkhma Knight działającym na UE3).

Spoiler

Illustration2.thumb.jpg.4dac0314540bd5f0330fbb7b84d4aafd.jpg

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...