Skocz do zawartości

FIA Formula One World Championship


Rekomendowane odpowiedzi

Talent liczy się o tyle, że za pieniądze możesz się do F1 dostać, ale by zostać mistrzem świata, to już niezbędne są umiejętności.

Więc nie umniejszałbym aż tak talentowi, bo bez niego to co najwyżej walczysz o to, by doczłapać się na punktowanym P10 (i to przy wyjątkowo sprzyjających warunkach + pechu tych z talentem).

Odnośnik do komentarza

A - Yes. I'm very surprised, I don't know what happened. Especially after all I've done for him, no? I think that... I don't understand his reasons, and very surprised. I think that if he has two championships it's thanks to me.

 

Ja to rozumiem w ten sposób, że gdyby nie pomoc Checo, to Max nie miałby dwóch tytułów, a co najwyżej jeden.

Co do wyścigu, to cieszę się, że wygrał Jerzy, a nie Hamilton, bo już myślałem, że SC załatwił mu zwycięstwo. No, ale George ładnie utrzymał ciśnienie i do końca miał odpowiedni zapas, żeby to dowieźć. Także nie tylko Lewis potrafi dbać o opony, tym bardziej, że miał je kilka okrążeń młodsze.

Alonso pięknie i mam nadzieję, że w Abu wyprzedzi okonia w klasyfikacji, bo mu się to to bez mydła należy. Oby Aston dał mu dobry bolid w następnym sezonie. No i mina Sainza po wyścigu, zarówno wczoraj jak dzisiaj mówiła wszystko - jak do wuja możemy zaraz przegrać P2 z mercem, po tym jak byli dublowani w połowie sezonu i kredki im wypadały z tornistrów na prostych, a my robiliśmy dublety. 

Masakra z tym co odwala Ferrari i jedyna nadzieja, że rzucili już wszystko na 23 jakiś czas temu i dlatego tak to wygląda, bo jeśli nie, to chyba ktoś tam walnie seppuku w przyszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza

zarówno sainz jak i eklerka doskonale wiedzą, i widzą, co fełłałi odpierdziela więc nie dziwota że takie takie miny mają. oni w tym sezonie, szczególnie po takim początku, powinni realnie walczyć o wszystkie tytuły a tymczasem kulawy merc może ich objechać jeśli chodzi o zespoły. ten upośledzony harry potter powinien zostać wbity na pal przed siedzibą scuderii jako przestroga. 

btw a propos matieło - niedawno na bodajże motowizji był program z cyklu archiwum F1. Schumi oprowadzał po garażu i zaczepił szefa działu silników. a tam on, we własnej osobie. pingle i głupi wyraz twarzy :yao: "dbam o wydajność i niezawodność silników". kurna to jak on teraz dba o to wszystko to woła o pomstę do nieba. 

Odnośnik do komentarza

Ferrari wygrywało, gdy ktoś trzymał za mordę makaronów. Jak był Ross Brawn i Todt to wszystko chodziło jak w zegarku. Schumi pewnie też swoje dorzucił. Chłopy odeszły to się cały zespół posypał. Udało się raz z Kimim i tyle. Od tamtego czasu nędza i rozpacz. Dopóki nie przyjdzie ktoś z jajami to tak będzie cały czas.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, D.B. Cooper napisał:

Ale się wygłupiłem

Zapomniałeś o oponach i o tym jak Max fatalnie wypadł dzięki nim w sobotę. Zaś Perez miał tylko jedne miękkie więc musiał z dziadowskich korzystać 2 razy (gdyby nie SC byłoby lepiej ale też tylko 4-te). Vettelowi też się wyścig ułożył pechowo dzięki nim, ale też dzięki redukcji przewagi przez SC i Alfa Romeo cudem wygra. Najgorzej wypadł McLaren, pewne zwycięstwo z Alpine zamienili w klęskę (po tym jak Alpine w klęskę sobotę), gdy nie te SC to Alonso mógłby pomarzyć o takim miejscu.

4 godziny temu, Wolfie_ napisał:

Rok temu jakoś Perez mu pomógł w ABU ale maksik zapomniał. Imo niczego innego się po nim nie spodziewałem. 

To było widowiskowe, ale bez znaczenia (SC zredukowałby i te sekundy). Znaczenie miały inne wyścigi gdzie Perez nie musiał go przepuszczać tak szybko, jak też że godzi się na gorsze części w bolidzie czasami itp.

 

Max jest PRACOWNIKIEM Red Bulla, a nie odwrotnie i ma obowiązek dbać o podwójne zwycięstwo Red Bulla, bo taki jest cel.

Godzinę temu, Patricko napisał:

Ferrari wygrywało, gdy ktoś trzymał za mordę makaronów.

Zapomnieliście o oponach. Najlepiej to było widać kiedyś podczas kompromitacji gdy założyli Leclercowi twarde, potem panicznie zmienili na miękkie a i tak był wolniejszy od Hamiltona na takich samych. Ferrari to kwalifikacje, a Mercedes tempo wyścigowe, podejrzewam że podniesienie podłogi mogło mieć wpływ na końcówkę sezonu. Na początku Ferrari było lepiej przygotowane na 2022, bo rywale myśleli 2021 (walcząc do końca), przewaga w Q3 też była dużo większa do nadrobienia.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Arek_ napisał:

To było widowiskowe, ale bez znaczenia (SC zredukowałby i te sekundy)

 

Nie było bez znaczenia, bo gdyby Max wówczas nie zbliżył się do Hamiltona i nie zredukował straty, to Lewis miałby bufor, żeby w czasie SC zjechać na zmianę opon i wyjechać przed Maxem, gdyby ten jednak nie zdecydował się na zjazd. Dzięki mniejszej stracie, Verstappen miał go w szachu, bo mógł zrobić odwrotnie do strategii Hama, więc chyba nie oglądałeś dokładnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tego ludzie piszą w trakcie innych wydarzeń to viaplay też daje dupy niemiłosiernie jeśli chodzi o jakość obrazu i przede wszystkim stabilność połączenia. Wiele osób nie mogło oglądać jakiś tam PPV bo serwery im nie wyrabiały.

Druga sprawa, że jeszcze nawet nie ogłosili składu komentatorów. Jak znowu mam słuchać Borówy to chyba odpuszczę i pójdę w oficjalną apke F1.

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.11.2022 o 09:12, gtfan napisał:

Hulkenberg za Schumachera, niezły deficyt talentów mamy obecnie skoro ściągany jest typ co przez ponad 180 startów nie stał ani razu na podium.

 

nie tyle deficyt co święty spokój. Nico jest doświadczony, stabilny i solidny. nie jest jakimś super wymiataczem ale też nie daje dupy co weekend jak młodzieniaszki. polecam poszukać w necie ile mln euro kosztował Haasa młody Schumi. był w ogóle jakiś weekend w którym czegoś nie odwalił?

sam Gunther nie raz mówił że zespół nie ma nerwów i przede wszystkim hajsu żeby niańczyć debiutantów. w zeszłym roku poszły grube hajsy, szczególnie od ruskiego petrotatusia to mieli taki skład. teraz wolą grać bezpiecznie i stabilnie, co w ich obecnej sytuacji jest po prostu rozsądne. 

 

co do viaplay to też słyszałem wiele marudzenia. parę razy oglądałem DTM'y i coś tam jeszcze. źle nie było ale to była nisza. zobaczymy jak sobie poradzą z F1. dobrze że mam to jako gratis do tv od play. za darmo to człowiek bardziej wyrozumiały :nosacz3:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...