Skocz do zawartości

FIA Formula One World Championship


Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Patricko napisał:

Tutaj fajna analiza.
 

Bez jaj z tą karą, nawet jak przyhamowanie było z dupy to przecież Jerzy wypadł na następnym zakręcie...

 

a poza tym mam nadzieję że Sainz już jest podpisany w Red Bullu na przyszły rok...

Edytowane przez gtfan
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Kara totalnie z dupy. Od jakiegoś czasu powtarzają, że kary są za przewinienie, nie za skutek, co było wyjaśnieniem choćby kary tylko 10s za wywalenie Verstappena przez Hamiltona na Silverstone w 2021. Serio 20 sekund za pojechanie trochę wolniej w zakręcie? Serio ktoś myśli, że Alonso dostałby te 20s jeśli Russell nie wyleciałby z toru?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Yuki ładny wyścig, ogólnie trochę się działo, była walka, fajne pit stopy. Dobrze się bawiłem na tym wyścigu. Jednak magia klasycznych torów jest nie do pobicia, a Suzuka zawsze robi robotę.

RIC w ogóle nie powinien się znaleźć w stawce na ten sezon. Lawson pokazał, że jest w znacznie lepszej formie. No, ale plecy robią swoje, mam nadzieję że tylko do czasu, którego i tak już zmarnował zbyt dużo.

Odnośnik do komentarza

Płacz strolla i jego komunikowanie łamiącym głosem że nie ma prędkości to chyba najlepszy moment tego wyścigu.

Teraz tylko czekać aż RPM go zjedzie.

 

Kolejne podium Sainza najbardziej cieszy. Beka z tych czerwonych klaunów. Zawsze odwalą na odwrót niż powinni. Chłop regularnie dostarcza a już jest na wylocie.

Niech w przyszłym sezonie jeszcze eklerka się zesra do reszty, blm przemaluje swój bolid na czarno i dojeżdża pod koniec dziesiątki i tyle będzie z tej grande strategia.

 

 

  • This 2
Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim są przecieki o słabym silniku Forda na 2026. Podobne do przecieków o fatalnej formie Alpine - kto się spodziewał, że średniak spadnie na dno? No ale oni mieli bardzo mało czasu.

 

Ford ma dużo więcej, ale przypominam że to betatester Alonso 3 lata pomagał Hondzie zbudować silnik dla Maxa. W zasadzie ciężko uwierzyć by ktoś od strzału od razu miał najlepszy silnik. Jedynie Ferrari i Mercedes bo cały czas tu są, a może nawet i Renault (wątpliwe). Hamilton też wiedział jaką padakę dostanie na sezon 2024 więc szybko zwiał do Ferrari. W 2025 ciężko o istotne zmiany, szczególnie że wszyscy będą myśleć o 2026.

 

Zaskakująca zmiana to dziura między Mercedesem a Visa RB (mimo rzekomej pomocy z RB), zrobiła się ogromna i tylko sukces Strolla pozwala myśleć innym o TOP10, ale pewnie zaraz się dopasuje.

Odnośnik do komentarza
Przede wszystkim są przecieki o słabym silniku Forda na 2026. Podobne do przecieków o fatalnej formie Alpine - kto się spodziewał, że średniak spadnie na dno? No ale oni mieli bardzo mało czasu.
 
Ford ma dużo więcej, ale przypominam że to betatester Alonso 3 lata pomagał Hondzie zbudować silnik dla Maxa. W zasadzie ciężko uwierzyć by ktoś od strzału od razu miał najlepszy silnik. Jedynie Ferrari i Mercedes bo cały czas tu są, a może nawet i Renault (wątpliwe). Hamilton też wiedział jaką padakę dostanie na sezon 2024 więc szybko zwiał do Ferrari. W 2025 ciężko o istotne zmiany, szczególnie że wszyscy będą myśleć o 2026.
 
Zaskakująca zmiana to dziura między Mercedesem a Visa RB (mimo rzekomej pomocy z RB), zrobiła się ogromna i tylko sukces Strolla pozwala myśleć innym o TOP10, ale pewnie zaraz się dopasuje.
Z Forda to tam tylko nazwa będzie :)
  • This 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

kwalifikacje do sprintu super, sam sprint w końcówce mega. walka Alonso, Pereza i Ferrarek to chyba najlepsze co wydarzyło się w tym sezonie. szkoda że Ferdek z uszkodzeniami musiał zjechać ale walka przednia.

wisienką na torcie był płaczący eklerka szcześćdziesiona że Chad Carlos walczy z nim bardziej niż z innymi. matko jak ja nie mogę się doczekać przyszłego sezonu kiedy to blm do niego dołączy i skukoldzi go do reszty :banderas:

za samym torem średnio przepadam ale dzieje się w ten weekend i mam szczerą nadzieję że wyścig też dostarczy. najlepiej niech jeszcze pogoda dołoży swoje 3 grosze i będą igrzyska.

Odnośnik do komentarza

Mialem nadzieje na ten deszczyk, o ktorym Brokul wspomnial na warmupie. Cos moglo by sie wydarzyc. A tak… procesja.

Zauwazylem ze z Maxem juz nawet nie ma tej walki na pierwszych 2-3 okrazeniach (do momentum wlaczenia DRS). On juz od razu odjezdza kilkaset metrow (jakis specjalny program ma na pierwszej kolko czy co?) i mozna co najwyzej o 2 miejsce powalczyc.

Lando Norris to jest bardzo solidny zawodnik i watpie by w przyszlosci mial jakis gap w karierze (tak jak inni rookie typu, np. Albon). W ogole ten McL team jest najbardziej perspektywiczny w stawce wg mnie.

Fajne te trofea. Tyle bylo gadania ze mozna je zalozyc bo to wience - nikt sie nie zdecydowal xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...