Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aphromo
6 godzin temu, funditto napisał:

Wg ich raportu 15,05 mln.. hm..dziwne, bo to by oznaczało, że już zrobili 17 mln w tym roku fiskalnym.

W tym roku fiskalnym wyslane do sklepow ( shipped ) - 14.4.

W zeszlym Q4 ( czyli styczen-marzec) - 2.9

 

Zeby spelnic prognoze 17 mln, musza zrobic 2.6 w Q4, raczej dadza rade,tyle.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Raczej brak zainteresowania następcą Pegasusa sprawił, że było trudno o SNESa. Mało kto kojarzył, że Pegas to klon nesa, chociaż i takie określenie wydaje się być nadużyciem co do określenia skali świadomości tego faktu. Przy okazji z niewiadomych powodów Bobmark nie dbał o promocję firmy od której kradł. 

Znajomość marki zerowa, więc trudno oczekiwać, że ktoś zapyta o następce konsoli o której nie miał pojęcia. Pegasus był jeden i koniec, później przyszło PSX. 

To, że w latach 94-95 nie było specjalnego sensu w promowaniu 16-bitowca zamiast nowej generacji zdawał sobie sprawę i Bobmark (niby zaczynali od dystrybucji MD, ale nie chwalili się tym za bardzo) . Nie trafił tylko z obozem. 

 

Odnośnik do komentarza

Małe info od insajderki Emily:

"Based on what I've heard, there are at least five 2019 Nintendo-published Switch games that haven't been announced yet. Five at the bare minimum. Which means there could potentially be more than five. At least one of those games is a Wii U port.

That's on top of what we already know for 2019: Animal Crossing, Pokemon, Luigi's Mansion 3, Fire Emblem, Yoshi's Crafted World, New Super Mario Bros U DX, Daemon x Machina, Marvel Ultimate Alliance 3. (Assuming none of those 2019 games get delayed to 2020)."

 

Plus coś od nikkei:

 

 

Odnośnik do komentarza

 

 

5 godzin temu, pajgi napisał:

Raczej brak zainteresowania następcą Pegasusa sprawił, że było trudno o SNESa. Mało kto kojarzył, że Pegas to klon nesa, chociaż i takie określenie wydaje się być nadużyciem co do określenia skali świadomości tego faktu. Przy okazji z niewiadomych powodów Bobmark nie dbał o promocję firmy od której kradł. 

Znajomość marki zerowa, więc trudno oczekiwać, że ktoś zapyta o następce konsoli o której nie miał pojęcia. Pegasus był jeden i koniec, później przyszło PSX. 

To, że w latach 94-95 nie było specjalnego sensu w promowaniu 16-bitowca zamiast nowej generacji zdawał sobie sprawę i Bobmark (niby zaczynali od dystrybucji MD, ale nie chwalili się tym za bardzo) . Nie trafił tylko z obozem. 

 

 

Z MD w tamtych latach nie było źle. Mi tata kupował nowe gry na Segę. Był to 95 albo 94, nie pamiętam dokładnie bo byłem małym dzieciakiem. Jednak i tak wolałem grać na Pegasusie bo był dużo większy dostęp do gier. Bobmark próbował wejść ostro na nasz rynek z Segą Saturn jednak postawili na złego konia. A dwa nie mieli alternatywy, Sony wiadomo ,że nie da komuś dystrybuować ich konsoli jak mogą to zrobić sami i to dużo lepiej. Nintendo wtedy miało do zaoferowania GameBoya i SNESa. SNESa u nas nikt by nie kupił w 95 roku, PSX był dużo bardziej atrakcyjny i przyszłościowy. Gameboy był spoko do tego tani a to w tamtych latach było ważne na naszym rynku. Ja GB uwielbiałem jako dziecko ale nigdzie do tego nie mogłem dostać gier. A tak zamiast na klocki i gry na pegasusa kupowałbym gry na GB jakby to było w miarę dostępne (sklepy z zabawkami?). Nintendo N64 wyszło w europie w 97, PS był na tym rynku od dwóch lat. Wiele osób porównuje N64 do PS jeśli chodzi o moc ale to są dwa lata różnicy co dzisiaj jest to sporo a wtedy  mocy obliczeniowa rosła zdecydowanie szybciej niż teraz. To tak jakby teraz PS5 wyszło dwa lata po nowym Xboxie, nie jest to do nadrobienia raczej. 

 

Ja bym z tą nieznajomością marki nie szalał, GB był u mnie bardzo popularny a jako dziecko mieszkałem na Podkarpaciu więc nie za bogatym regionie. Nintendo nie ma zasobów żeby wchodzić na takie małe rynki jak nasz a tym bardziej wtedy nie miało. Sony czy Microsoft traktują gry jako jedną ze swoich gałęzi natomiast dla Nintendo obecnie nie ma alternatywy. Dla nich inwestycja musi się zwrócić dosyć szybko więc budowanie marki w takich krajach jak polska jest dla nich zbyt ryzykowne bo wiąże się ze sporym ryzykiem strat. 

 

 

Co do plotek Switch Mini :obama: biorę day one. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Basior napisał:

Nie no dla Niny to lepszy ruch. Nie mówię nie.

Bardziej mówię o sobie, że chciałbym aby porty chodziły lepiej, zeby była nadzieja na jakiekolwiek nowsze gry z ps5/xo2 jak przyjdzie nowa generacja.

No i bezramkowy i większy ekran.

 

Czyli wersja Pro musiała by być kilka razy mocniejsza od zwykłego Switcha? Przecież to się kupy nie trzyma. 

 

5 minut temu, Ficuś napisał:

Mini czy tam lite w cenie o 100dolcow mniejszej by im rozbil bank, ciekawe jakie niny za trzy miechy przedstawi prognozy na nowy rok fiskalnych, od nich tez bedzie mozna wywnioskowac czy jakaś revizja sie szykuje

 

Zawsze w 3 roku życia swojego przenośniaka wydawali rewizję. Nie licząc czasu miedzy GB a GBPocket. Zdziwię się jak w tym roku nie dostaniemy nowej wersji. Liczę na dwie linie Switcha, jedna hybryda a druga typowy mały zgrabny przenośniak. No może nie trzeciego, ale Niny lubi odświeżać swoje konsole przenośne dosyć często, tak też sobie nabijają sprzedaż. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Bez ramki bedzie ale mniejszy switch...

 

Niby switch lite wydaje sie logiczniejszy dla niny niz pro ale co z joyconami? Mario party i kilka gierek by miało zamknieta droge dla takiego rozwiazania, labo tez ale akurat chyba niny pogodzilo sie z tym, ze to jednak niewypal i byc moze glowny powod ze nie osiagna zakladanej sprzedazy w tym roku

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Ficuś napisał:

Bez ramki bedzie ale mniejszy switch...

 

Niby switch lite wydaje sie logiczniejszy dla niny niz pro ale co z joyconami? Mario party i kilka gierek by miało zamknieta droge dla takiego rozwiazania, labo tez ale akurat chyba niny pogodzilo sie z tym, ze to jednak niewypal i byc moze glowny powod ze nie osiagna zakladanej sprzedazy w tym roku

Co do labo to ciężko powiedzieć. Pierwszego pakietu zeszło ponad milion:

http://www.japanesenintendo.com/post/182446431914

Plus gdzieś widziałem że chyba w USA obniżają cenę o 40%.

Odnośnik do komentarza

2ds(budżetowy 3ds) startował w tym samym roku co pierwsze poki, więc w sumie by pasowało (switch pro xd że też ktoś w coś takiego wierzy). 

A co do słów Emily to spodziewam się, że portem z Wii u będzie wind waker hd (Ninny chcieli co roku wypuszczać jedną Zelde). Zgadzałoby się to z plotką od jakiegoś uznanego użytkownika od przecieków, że podobno w 2020 ma być zupełnie nowa Zelda. 

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Czyli Switch Mini zamiast Pro, coz, wyraznie celuja w casuali, lepsza moneta tam.

4 minuty temu, Dante2212 napisał:

A co do słów Emily to spodziewam się,

Z dystansem. Juz jeden wielki insajder usunal konto bo grubo przeszacowal Switcha w grudniu w US.

28 minut temu, Basior napisał:

Co do labo to ciężko powiedzieć.

Nie, latwo, mialo premiere i zdechlo, odzylo na chwilke w Holidays bo dostalo 3 bardzo dobre bundle,tyle.

35 minut temu, Ficuś napisał:

ale co z joyconami? 

Do wyyebania, normalnie guziki jak wszedzie i tyle. Beda sie przejmowac jedna gierka przy projektowaniu konsoli,no chyba nie.

Joycony to najdrozszy i najbardziej bezuzyteczny ficzer Switch. Nie da sie ich zmniejszyc juz, ponadto czesto sie psuja.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Odnosnie Mini, to bedzie IMO tak :

- proces technologiczny 7 nm, dzieki czemu mniejszy koszt i mniejsze zuzycie pradu, czyli moze uda sie wydluzyc prace baterii

- Dock do konsoli bedzie istnial, ale sprzedawany osobno

- zamiast JC normalne guziki/galki

- ramki czy znikna, 50/50 jak na moje oczy

- wiecej wbudowanej pamieci, zeby uniknac cyrkow z dociaganiem gier z neta

edit - przejezyczenie

 

Odnośnik do komentarza

Ze spotkania raczej średnio co wynikło istotnego.

 

Jak dla mnie najciekawsze

https://gonintendo.com/stories/327775-nintendo-teases-unannounced-switch-games-including-one-that-will

Cytat

- Nintendo is preparing at an unannounced title for Switch in FY19 that "fans would be delighted to know." 
- there are also other unannounced titles for Switch in FY19, including "one that is a nice fit to the online program."

Tyle, że FY19 to także styczeń-marzec 2020, a tam cyk dalszy delay.

 

https://gonintendo.com/stories/327766-nintendo-on-adding-more-features-to-switch-online-surpassing-8-m

Ciekawe jak liczą "rodzinki".

 

Trochę pitolenia dla wróży:

 

A no i ogłosili mobilne Dr Mario o podtytule World.

Edytowane przez Basior
.
Odnośnik do komentarza

Switch Mini? Ma to sens, zastąpią w ten sposób 3DS. Dadzą to w jakiejś atrakcyjnej cenie jeszcze i będzie pretendent do pobicia wyników sprzedażowych Wii.

Już jest na dobrym kursie, ale wszyscy mówią, że to się nie utrzyma. No to Nintendo widocznie na to: "potrzymaj mi piwo".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...