Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwnie sie was czyta, mamy wysyp sztosów na PS4 ze nie wiadomo za co sie zabrać, a wy jako ostatni ratunek obieracie konsolke, która narazie wyjdzie z jedną grą, która na dodatek bedzie tez dostepna na Wii U.

 

Tez sie jaram Switchem, ale jak polałem morde zimna woda i rozpatrzylem za i przeciw to jako posiadacz Wii U nie widze zadnego sensu w kupowaniu tego na premiere.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kup 3DSa jak nie masz. Dla mnie najlepsza konsola obecnie :-) I jest też kupa klasyki. Ja lubię umowność gier, nie muszę mieć super grafiki, żeby się dobrze bawić. Ostatnio gram w starocie z GB i jest fajnie. Niedługo nie będzie jak grać na TV (w mojej chacie) i w tym upatruję szansę Switcha u mnie, ale jeśli nie będą gry wychodzić to lipka. Liczę, że będą też zapełniać platformę starociami w formie VC. Mieć gry z Wii i WiiU na konsoli przenośnej to dla mnie świetna sprawa :-) Liczę na to. Zaszyję się gdzieś i nikt mnie nie znajdzie :-)

 

P.S. Ja tak kupiłem XOne - dla 2 gier i w sumie... jednak szkoda na to siana. Mimo, że nie bolało mnie to jakoś bardzo to jednak - leży i się kurzy. Co innego, jak jesteś na dany tytuł napalony jak szczerbaty na suchary - jak to jakaś twoja "gra życia", to ok. Dla mnie nie były to tytuły tyle warte, ale inaczej patrzę teraz na to z perspektywy czasu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jakby dali od razu opcję i bibliotekę gier z Wii/U.... Do tego opcja gierek z GBA. Takie Golden Sun na tym ekranie..... Ale w N nie myślą... 

 

Przykład emulacji pokazuje Microsoft jak czasochłonne jest przygotowanie takiej wstecznej kompatybilności. Poza tym dock musiałby mieć odtwarzacz w sobie aby odpalić czyjeś gry (nawet jeżeli miałyby być tylko cyfrowo i do kupienia). Kwestie gier z Virtual Console na razie jeszcze nie znamy ale na pewno coś potwierdzą przed premierą bo już o tym kilkukrotnie wspominali. No i za Virtual Console na bank nie odpowiada kilkuset osobowy zespół w Ninny tym bardziej każda gra, musi mieć odświeżone licencję i zgodę od obecnych posiadaczy danego IP, co takie proste nie jest bo oni też chcą za to kasę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiele gier obecnie nie powróci w formie cyfrowej, ponieważ w latach 80-tych i 90-tych jedną grę tworzyły jednostki, które zakładały własne spółki a które obecnie już nie istnieją. Można się śmiać ale wtedy nawet woźny mógł wykupić część praw do danego IP lub użyczyć licencji na prawdziwy produkt. Wielu się dziwi dlaczego Sega do dziś nie wydała Shenmue HD. Oczywiście, żeby to zrobili gdyby tytuł nie posiadał mnóstwa reklam i produktów pochodzących z KKW a których ponowne wykupienie licencji kosztuje górę forsy na którą Sega nie ma zamiaru wydawać kasy, skoro tytuł może się nie sprzedać. 

 

Oczywiście, gdyby dla Nintendo Virtual Console był tak ważny jak przy Wii, które do dziś ilością platform i gier zjada Wii U na śniadanie (i gdyby Wii U od początku sprzedałoby się chociaż w 40mln) to widzielibyśmy więcej gier. Podobno obecnie za Virtual Console odpowiada Europejski oddział R&D, który stworzył m.in. NESa Mini to kto wie, może bardzo szybko doczekamy się 50 najlepszych tytułów z GaCka (nie mówiąc już o GBA itp.) i nie będą to tylko Mario Party i inne tego typu shity. 

Odnośnik do komentarza

Kup 3DSa jak nie masz. Dla mnie najlepsza konsola obecnie :-) I jest też kupa klasyki. Ja lubię umowność gier, nie muszę mieć super grafiki, żeby się dobrze bawić. Ostatnio gram w starocie z GB i jest fajnie. Niedługo nie będzie jak grać na TV (w mojej chacie) i w tym upatruję szansę Switcha u mnie, ale jeśli nie będą gry wychodzić to lipka. Liczę, że będą też zapełniać platformę starociami w formie VC. Mieć gry z Wii i WiiU na konsoli przenośnej to dla mnie świetna sprawa :-) Liczę na to. Zaszyję się gdzieś i nikt mnie nie znajdzie :-)

 

P.S. Ja tak kupiłem XOne - dla 2 gier i w sumie... jednak szkoda na to siana. Mimo, że nie bolało mnie to jakoś bardzo to jednak - leży i się kurzy. Co innego, jak jesteś na dany tytuł napalony jak szczerbaty na suchary - jak to jakaś twoja "gra życia", to ok. Dla mnie nie były to tytuły tyle warte, ale inaczej patrzę teraz na to z perspektywy czasu.

Ciekawe jak wyobrażasz sobie gry z Wii na Switchu.

Odnośnik do komentarza

 

Kup 3DSa jak nie masz. Dla mnie najlepsza konsola obecnie :-) I jest też kupa klasyki. Ja lubię umowność gier, nie muszę mieć super grafiki, żeby się dobrze bawić. Ostatnio gram w starocie z GB i jest fajnie. Niedługo nie będzie jak grać na TV (w mojej chacie) i w tym upatruję szansę Switcha u mnie, ale jeśli nie będą gry wychodzić to lipka. Liczę, że będą też zapełniać platformę starociami w formie VC. Mieć gry z Wii i WiiU na konsoli przenośnej to dla mnie świetna sprawa :-) Liczę na to. Zaszyję się gdzieś i nikt mnie nie znajdzie :-)

 

P.S. Ja tak kupiłem XOne - dla 2 gier i w sumie... jednak szkoda na to siana. Mimo, że nie bolało mnie to jakoś bardzo to jednak - leży i się kurzy. Co innego, jak jesteś na dany tytuł napalony jak szczerbaty na suchary - jak to jakaś twoja "gra życia", to ok. Dla mnie nie były to tytuły tyle warte, ale inaczej patrzę teraz na to z perspektywy czasu.

Ciekawe jak wyobrażasz sobie gry z Wii na Switchu.

Normalnie? Przecież masz Arms, które działa na tej samej zasadzie co gry na Wii! Rozumiem, że Switch jest konsolą hybrydową, ale dla nowych gier, bo to co na VC wcale nie musi śmigać w dwóch trybach, nikt nie będzie płakał, jeśli kilka hitów będzie działać tylko w wersji stacjonarnej. W czym problem?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To samo można powiedzieć o grach z GCka, które obsługiwały analogowy spust (Mario Sunsine na przykład), ale wszystko da się obejść. Poza tym takie SMG1 i 2, czy DKCR (który ukazał się również na 3DSa) obejdą się bez kontrolerów rychu. Podobnie jak masa gier z DSa i 3DSa obejdzie się na Switchu bez ich funkcji (między innymi drugiego ekranu).

Odnośnik do komentarza

Switch to po prostu wszystkie konsole Nintendo w jednym, śmiało można tak powiedzieć, bez kilku funkcji (prawie zbędnych). Switch to N64 (kanapowe multi), Wii, GameCube (bez analogowych spustów), WiiU (na wypasie), Gameboy, DS (bez drugiego ekranu co prawda, ale z dotykowym), 3DS (patrz DS). Do tego daje coś od siebie, ta konsolka odniesie sukces na miarę Gameboya, PSXa, czy Wii. Wspomnicie moje słowa ;).

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gry z VC nie były tworzone z myślą o hybrydzie, więc i nie wszystkie muszą działać w trybie handheld (bądź TV). Chyba nic się nie stanie, jeśli kilka gier z Wii będzie działać tylko w trybie TV? W Arms też będziesz grał w sposób jaki opisałeś? Myślę, że i tak większość gier będzie działać w dwóch trybach, a o te kilka działających w jednym trybie nie będę płakał, wszystkiego nie przeskoczysz. Poza tym Arms to Arms, nie widzę sensu, żeby grać w tę grę w trybie handheld.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Fakt nie miałem tego w łapie, ale i tak nie widze tego jakim niby cudem miałbym trzymać w jednej ręce całego switcha a drugą reką machać kontrolerem aby celować.

 

 

i tutaj z pomocą przychodzi podpierak

 

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Gry z VC nie były tworzone z myślą o hybrydzie, więc i nie wszystkie muszą działać w trybie handheld (bądź TV). Chyba nic się nie stanie, jeśli kilka gier z Wii będzie działać tylko w trybie TV? W Arms też będziesz grał w sposób jaki opisałeś? Myślę, że i tak większość gier będzie działać w dwóch trybach, a o te kilka działających w jednym trybie nie będę płakał, wszystkiego nie przeskoczysz. Poza tym Arms to Arms, nie widzę sensu, żeby grać w tę grę w trybie handheld.

No spoko. Jak dla mnie git.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Gry z Wii działają na padlecie, więc dlaczego niemiałby działać handheldowo?

no działa, ale słabo, trzeba walczyć ze sterowaniem, trochę jak ta niezręczna zabawa w zapasy z pijanym wujkiem staszkiem na wiejskim weselu

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...