Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Karty Samsunga często lepiej mi działają mimo niższej prędkości deklarowanej (np klasa 6) niż niby 10ki innych firm - często gęsto Sandisk. Także będzie dobrze.

 

TL;DR w spoilerze, jak komuś się chce moje wywody czytać ;-)

 

 

Co do gier na Wii to pewnie będzie możliwe tylko jak postawisz konsolę, ale jeśli lekko przerobią te gry, żeby działały z nowymi kontrolerami to będzie bomba. Jeśli to będzie Ultimate Nintendo Console to DLA NICH SAMYCH świetna sprawa. Ja potrafię gry z GB dziś odpalać i cieszyć się jak dziecko. No i te gry są gotowe, kwestia przerobienia lekko sterowania. A to że się da, tego jestem pewien. Jeśli programiści NIE Z NINTENDO potrafią zrobić, że na WiiU działają gry z GC z DOWOLNYM kontrolerem na USB? No qwa, to i Ninny sobie poradzi. Kwestia chęci i czasu. Ja rozumiem też, że oni teraz skupiają się na produkcji i dopracowaniu Switcha jako Switcha, a nie jako maszynki do retro, ale tak jak MS dostrzegł w tym biznes, na sprzedaż gier z 360 na XOne tak samo i oni o tym wiedzą, jest masa ludzi którzy tego chcą.

Myślę, że zajmą się retro giereczkami jakiś czas po premierze. Co do licencji to też mają prościej, bo oni są również wydawcą wielu gier których sami nie produkowali. I skoro wydawane są kotlety na WiiU i na 3DSa to nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby wydać je na 3DSa. Wystarczy, że będą na start swoje gry wydawać, jest tego trochę. Reszta wydawców pewnie się zgodzi. Nie wiem tylko, czy mocy na to wszystko starczy, ale pewnie na wszystko do GC uciągnie.

P.S. Jeśli będą działały na samej konsolce, z podparciem na stoliku, to już dla mnie fajnie - biorę w podróż i gram gdzieś tam, jak tylko postawię. Nie muszę mieć TV żadnego, to niezła wygoda IMHO :-) Czas pokaże. Bardzo liczę na takie rozwiązanie. Patrzę na tą konsolkę trochę jak na smartfony. Na początku - to telefon. A teraz: oglądam film w podróży czy mecz jak nie ma mnie w domu, słucham muzy, jak coś potrzebuję, to ściągnę z netu, mogę pobuszować w sieci i poczytać (oczywiście forumka), mogę zrobić zdjęcie itp. Kiedyś musiał człowiek z 3-4 urządzenia mieć, teraz jest jedno (przynajmniej u mnie), które spełnia pewne spektrum funkcji. Oczywiście - nie idealnie, ale jednak. Zawsze będę wolał zagrać na kanapie na 55 calach no ale jak się nie da i mam do wyboru zagrać na małym ekranie, albo nie zagrać w ogóle, to wybieram bramkę numer 1.

 

 

P.S.2 - W spoilerze filmik, na którym jest m.in. gra z GC odpalono na Nvidia Shield. Emu amatorskie i to nie Switch ale myślę, że najbliżej jak się ;-) - oczywiście, 100% spekulacji, Luigi Mansion od ok 4m 9 s.

 

 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

@MichAelis

Cóż ja mam 64GB Pena podłączonego do Wii U i zapełniłem połowę tego ale w przypadku Switcha wolę już kupić większą kartę, jeżeli znajdę za odpowiednią kwotę. Jak nie to możliwe, że skuszę się na 64GB bo i tak nie mam zamiaru nie wiadomo ile cyfrowych pozycji zakupić. 

Odnośnik do komentarza

Jaki jest powód braku analogowych triggerów w Switchu? Żeby nie było na nim gier wyścigowych innych deweloperów i żeby Mario Kart był jedyną opcją? Poważnie nie mam innego pomysłu:)

 

Może czysto techniczny:

 

"Koizumi: Nie możemy dać wam stuprocentowej odpowiedzi, ponieważ nie możemy jeszcze niczego ogłosić w tym momencie. Ale mogę was za to zapewnić, że pracujemy nad czymś, co mieści się w tym zagadnieniu.

 

Takahashi: Nasza technologia jest na tyle otwarta, że w przyszłości pojawią się inne akcesoria do konsoli. Jeżeli pewnego dnia pomyślimy o stworzeniu Joy-Conów w wersji gamecubowej, pomyślimy o dołożeniu analogowych spustów. Potrafię sobie wyobrazić GameCube Controller w Joy-Conach. Byłby nieco dużo i brzydki, prawda?"

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Za dużo już gadania o możliwościach a za mało realnych działań. Możliwe triggery, możliwe gry na gamecuba, możliwe to, możliwe tamto... Ale triggerów nie ma i tyle. Po prostu obawiam się, że może to wpłynąć na brak wyścigowych tytułów na Switchu, nawet, jeśli byłby popularny. Nie mówiąc o problemach z grami na gamecube'a. Dodatkowe kontrolery? Bez przesady, nie jestem milionerem, poza tym deweloperzy się zastanowią dwa razy zanim zrobią coś co wymaga dodatkowych zakupów, żeby w ogóle móc w to zagrać. Wydanie takiego need for speeda z potrzebnym dodatkowym padem to nie to samo co zelda z motion plusem. 

Odnośnik do komentarza

Też mi się to nie podoba, brak analogowych triggerów, choć gry z Gacka ponoć będą, i pewnie będą działać bez nich. Nintendo, Nintendo, już parę razy doje.ali, nośnik w N64, brak drugiego analoga w 3DSie itp., gdyby Switch posiadał analogowe triggery byłby konsolą kompletną, ale niestety. Zastanawiam się też, czy nie lepiej byłoby dać krzyżaka na lewym joy-conie, bo co jest bardziej niewygodne, używanie go w MK8 jako przyciski (dzieląc się na pół), czy ogólnie brak, bo kto tymi przyciskami ze strzałkami wyobraża sobie granie w jakąkolwiek grę, w którą lepiej gra się krzyżakiem, niż analogiem?

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Tylko 3ds się rozkręcił bo nie miał konkurencji. Switch jako stacjonarka, ma konkurencję. Jako handheld będzie się wzajemnie nawalać z 3dsem, mimo, że jest mocniejszy. Jakbym nie miał żadnej konsoli Ninny, to obecnie bym wziął 3dsa właśnie.

 

Ja sprzedałem XOne więc kusi Zelda w metrze (^_-) Nie jest to moja seria, ale dałbym jej szansę. Przynajmniej z ciekawości. No i odkładanie switcha do kołyski poćwiczę ;-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...