Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Po to, że lubię wiedzieć co dokładnie kupuję, trochę jestem zbyt sceptyczny żeby brać w ciemno. 

 

Ktoś może bardziej pomocny i racjonalny będzie znał odpowiedź na moje poprzednie pytanie?

Ale ta widza nic Ci nie da jak chodzi o to co kupujesz. Specyfikacja nie przekłąda sie na gry przy platformach Nintendo. Albo odpowiada Ci ich styl albo nie. Jezeli nigdy nie miałeś Nintendo to kazda ich konsola będzie dla Ciebie będzie braniem w ciemno i trochę loterią.

Odnośnik do komentarza

 

Po to, że lubię wiedzieć co dokładnie kupuję, trochę jestem zbyt sceptyczny żeby brać w ciemno. 

 

Ktoś może bardziej pomocny i racjonalny będzie znał odpowiedź na moje poprzednie pytanie?

Ale ta widza nic Ci nie da jak chodzi o to co kupujesz. Specyfikacja nie przekłąda sie na gry przy platformach Nintendo. Albo odpowiada Ci ich styl albo nie. Jezeli nigdy nie miałeś Nintendo to kazda ich konsola będzie dla Ciebie będzie braniem w ciemno i trochę loterią.

 

 

Wszystko co kupujesz teraz i możesz na tym odpalić nawet najbardziej zapyziałą grę (vide smartfony) ma podawaną specyfikację dla klienta. Nie jestem z tych co to patrzą tylko na hdr, 4k i inne (pipi), mam 3dsa i bawię się przy nim nie gorzej niż ps4, ale mimo to bardzo jestem ciekaw specyfikacji switcha. Dlaczego? Ano właśnie multiplatformy. Oprócz Zeldy chętnie bym np ograł jeszcze przenośnego skyrima, bo sporo czasu spędzam poza tv. Znając bebechy mógłbym np z pewną dozą prawdopodobieństwa przewidywać czy zagram w taką samą wersję jak kiedyś na ps3, czy może coś na kształt special edition z current genów, czy jest potencjalna szansa na gry od from i innych sztosów, które bym ogrywał akurat na switchu a nie ps4, z racji jego mobilnosci.

Odnośnik do komentarza

Skyrim został potwierdzony jako Special Edition na Switchu. Co do gier od From Software to zapowiedzieli wsparcie konsoli. Jakiś czas temu było info od osób, które podały już kilka prawidłowych wycieków, że From sprawdza 3-kę na Switchu i z efektów są zadowoleni. Podobno gra ma trafić jako edycja Game of the Year / Complete Edition ze wszystkimi dodatkami w tym samym lub podobnym czasie co wersja na PS4/XO/PC. Co więcej mówi się, że jeżeli 3-ka by się sprzedała na Switchu to From myśli o wrzuceniu całej trylogii (dla mnie bomba).

 

Na konkrety musisz jeszcze poczekać. Nintendo pod względem Switcha bardzo wszystko pilnuje aby ktoś za wcześnie nie sypał informacjami. W najlepszym przypadku polecam się zwyczajnie wstrzymać do targów E3 bo tak jak po konferencji Nintendo z 13 stycznia zobaczyliśmy zaledwie skrawek gier, gdzie po konferencji mnóstwo developerów i wydawców zapowiedziało gry oraz wsparcie, tak jestem bardziej niż pewien, że samo Nintendo też szykuje jeszcze kilka niespodzianek (vide: jak Fire Emblem DIrect 5 dni po konfie zapowiadającą FE Warriors i pełnoprawną część na Switcha). 

 

Co do specyfikacji to ostatnia stacjonarka, która miała od razu ujawnione rodzaj bebechów był GameCube, zaś z handheldów 3DS. Nie wiadomo dlaczego tak bardzo Nintendo kryje się w kwestii stacjonarek z bebechami, zwłaszcza teraz jak konsola jest hybrydą ale poniekąd jak koledzy powyżej Ci opisali. Popatrz na same gry i konsole. Jeżeli Ci to nie odpowiada (styl graficzny, gatunek etc.) to nie kupuj. Rynek konsol to nie rynek telefonów, gdzie producenci robią z tego wojnę na cyferki (a w grach masz podaną specyfikację bo tak jak w przypadku gier na PC, masz różne telefony o różnej mocy) a Switch jest tylko jeden. 

 

Tak czy siak według informacji jest to customowa wersja Tegry X1, która siedzi m.in. w Android Shield TV z tą różnicą że Nvidia odświeżyła to i owo i zamiast 3GB RAMu (jak w Shieldzie) to w Switchu masz 4GB. Tutaj z kolei nie ma dokładnej informacji ale niektóre strony Nintendo jak i sklepy podają że zegar procka jest taktowany tak jak w Shieldzie czyli 2GHz ale kilka miesięcy temu Digital Foundry dorwał się do informacji, że taktowanie jest na poziomie 1GHz/763MHz w trybie TV i 326MHz(?) w trybie handheldowym (jednak info to zostało po czasie zanegowane przez sprawdzonych donosicieli, którzy podali że to jest przestarzała specyfikacja a obecnie Nintendo wypuściło nowe devkity z bogatszymi bebechami niż nawet wersje retail, którą wrzucą na rynek - np. devkity mają 64GB pamięci Flash a w sprzedaży konsola ma 32GB). 

 

Więcej dowiemy się pewnie jak konsola już wyjdzie, jednak dokładnych pomiarów nikt nie zrobi bo zawsze pozostaje ten margines błędu. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ta tajemniczość, że Nintendo coś tam ukrywa jakieś bomby, jakieś cuda. Specyfikacja nie kryje żadnych niespodzianek. Line up gier też więc czego tam niektórzy się spodziewają to sam nie wiem....

Już widzę tą sprzedaż Dark Soulsów  - oszałamiające 15 tysięcy kopii. Przypomnijcie mi jaka gra sprzedała się najlepiej na Wii?

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

 

A ja chyba kupię na premierę. Najważniejsze zalety dla mnie to tryb handheldu (w końcu bedę miał coś do grania w łóżku) jak i stacjonarny, ale głównie do kanapowego multika. Na codzień mieszkam za granicą i mam ze sobą ps3 i ps4, ale kłopot się pojawia gdy trzeba jechać do domu. Za każdym razem pakować dwie konsole (bo na tej Buzz i Tekken, a na tamtej choćby PES) do pudełek nie jest wygodne i zabiera cenne miejsce w samochodzie. A tak bym kupil pokrowiec na Switcha, dokupił jeszcze ze dwa te Joy Cony, etui ma parę kartów i mam spokój. Ekspresowe spakowanie i o wiele mniej zajmowanej przestrzeni w aucie.

W sumie to pod tym kątem konsolki nie rozpatrywałem, ale to może być fantastyczny motyw. Rzeczywiście spakowanie ze sobą grania w jakości stacjonarki nie było jeszcze takie łatwe. Wszystko tylko się rozbija o to, czy na ten sprzęt będzie wystarczająco dużo multiplatform. I co mnie jeszcze martwi - ceny. Gry na PS4/X1 to nawet za 30-50 zł można wyrwać, a konia z rzędem temu kto mi pokaże fajne gry na Wii U w takich cenach. Bo jeśli to ma być maszynka do Zeldy i Mario jak Wii U, to może się okazać, że ogram te dwie gry i rozstanę się na jakiś czas, żeby dopiero za parę lat odkupić po niższej cenie i ograć wszystkie 5 gier jakie Ninny wyda do tego czasu.

 

Tylko, że ja akurat mam wy****ne na multiplatformy, bo do nich mam i tak mocniejszą ps4 pro. Wiesz jakie ceny mają gry na Nintendo i to się raczej nie zmieni, czyli będzie drogo, ale jeśli nie zbierasz to sprzedając właściwie nic nie tracisz nawet po paru latach, raczej fair deal. Nawet jeśli grafa będzie słabsza i gry infantylne to jeśli będzie dobrze mi służyła w wyżej wymienionych sytuacjach to będzie fajnie.  

Odnośnik do komentarza

Mnie dalej denerwuje brak gier w polskich sklepach. Nie ma wszystkich premierowych, nie mówiąc o preordarach na kolejne miesiące. No i ceny - jedyne co o nich wiadomo, to że będą wysokie i tyle. Bombarman tylko w Powerplayu, Mario Kart w X-komie za 199zł a gdzieś indziej za 259zł. Mam wrażenie, że Nintendo bada ile może z nas najwięcej zedrzeć bez wielkiego lamentu, a dodatkowo dochodzi peryferyjność naszego rynku. Niezły bajzel na ten moment.

Odnośnik do komentarza

W przyszły weekend w trzech miastach UK będzie zorganizowany specjalny event, na którym będzie można pograć na Switchu.

 

https://www.vg247.com/2017/02/03/nintendo-switch-hands-on-events-will-take-place-in-three-uk-cities-starting-next-weekend/

 

 

Nintendo will be hosting three Nintendo Switch hands-on events starting next weekend, and those who attends will be able to play 1-2-Switch, ARMS, Mario Kart 8 Deluxe, Snipperclips, Splatoon 2 and The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

 

Wybieram się, więc możecie liczyć na relację. :)

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak się zastanawiam, czy jest kiedyś szansa na Zeldę lub Metroida w 2D. Bardzo liczę na tego typu "przenośne" tytuły od Nintendo, nawet na dopieszczone Pokemony 2D bym się nie obraził. Obawiam się, że jednak będą upierać się, że jest to stricte konsola stacjonarna. Problem w tym, że bardzo chętnie pograłbym w coś umownego na dużym TV, nie mówiąc już trybie przenośnym. Liczę na to, że nie ulegną głosom, które nazywałyby takie posunięcie żenującym (pewnie głównie byliby to entuzjaści liczenia klatek na sek. itd), których mimo wszystko nie brakuje. Będę bardzo zawiedziony, jeśli nie zrobią tego typu gier 2D. Cała nadzieja w grach indie, które przetrą szlak i może coś wyjdzie uproszczonego także od większych firm, a przede wszystkim od samego Nintendo.

Odnośnik do komentarza

Nie no, przeszedłem ja na 3DS. Zastanawiam się, czy jest szansa na pełnoprawny tytuł 2D na Switchu. Przyjąłbym z otwartymi ramionami. Dlatego kibicuje jak najszybszemu zarżnięciu 3DSa i nie wydawaniu jego bezpośredniego następcy. Dodatkowo coraz gorszych gier na smartfony i tablety,  oraz śmierci Vity, z której wszyscy twórcy wyemigrują na Switcha;F

Edytowane przez roivas
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...