Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw niech pokażą jaki mają plan na tą swoją usługę Online i dopiero będziemy chwalić lub wieszać psy. Ciekawe czy obiorą bezpieczną drogę i będzie podobnie tak jak u konkurencji czy może postarają się na swój specyficzny sposób (jak to zawsze Nintendo) przedstawić nam swój twór pełny innowacyjnych rozwiązań (jakich? nie wiem). Póki co po ich rewolucyjnej apce na telefon raczej trzęsę gaciami, że będzie z tego coś dobrego.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, chrno-x napisał:

 (co-op po splicie a cóż to takiego? kupuj Pan dwie konsole, dwa tv, PS+/Golda i wtedy ograsz wiele gier ze swoją połówką wspólnie).

No może na PS4 tak bo tam w ogóle Sony dało max 4 pady naraz ale na XO w ten weekend graliśmy w 8 w różne gry (Runbow, Knight Squad, #idarb) czy na 4 (Lovers in a Dangerous Spacetime) a gry od MS bardzo często oferują co-op lokalny (Gears of War 1-4 oraz Judgement można przejść każdą na splicie z kolegą, wszystkie Halo oprócz 5, ale już zapowiedzieli, że 6 będzie miałą splita, Cuphead, Forza Motosport 7 - nie wiem jak inne ale ta ma, Kalimba czy taki Killer Instinct) który nie wymaga dwóch konsol ani golda także wydaje mi się, że trochę na wyrost piszesz. Do tego granie na Swtichu na splicie wcale takie szybkie i proste nie jest, takiego splatoona 2 to chyba przez 30 minut probówaliśmy połaczyć po LANie ale nie wyszło, ale to może akurat wina naszej głupoty i alkoholu - nie wiem :notbad:

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, _Be_ napisał:

No może na PS4 tak bo tam w ogóle Sony dało max 4 pady naraz ale na XO w ten weekend graliśmy w 8 w różne gry (Runbow, Knight Squad, #idarb) czy na 4 (Lovers in a Dangerous Spacetime) a gry od MS bardzo często oferują co-op lokalny (Gears of War 1-4 oraz Judgement można przejść każdą na splicie z kolegą, wszystkie Halo oprócz 5, ale już zapowiedzieli, że 6 będzie miałą splita, Cuphead, Forza Motosport 7 - nie wiem jak inne ale ta ma, Kalimba czy taki Killer Instinct) który nie wymaga dwóch konsol ani golda także wydaje mi się, że trochę na wyrost piszesz. Do tego granie na Swtichu na splicie wcale takie szybkie i proste nie jest, takiego splatoona 2 to chyba przez 30 minut probówaliśmy połaczyć po LANie ale nie wyszło, ale to może akurat wina naszej głupoty i alkoholu - nie wiem :notbad:

 

A ile jest gier, które ograsz razem po necie ale już nie na kanapie? Znacznie więcej. Nie napisałem oczywiście, że nie ma kompletnie gier do kanapowego co-opa ( i tak wiem, że Gearsy można przejść po splicie) ale jednak na platformach Nintendo mamy tego zdecydowanie więcej (i chodzi mi o granie na jednej konsoli, nie podłączanie ich po lanie itp.) bo i MS a zwłaszcza Sony koncentrują się na swoich płatnych usługach. Idealnym przykładem jest właśnie to jak MS swego czasu też olewał kompletnie Co-opa i Halo 5 go nie otrzymało a 6 tylko go otrzyma, bo fanom się to nie spodobało (gdyby nie było lamentu to by tak samo go nie posiadał). 

 

Czy też zaprzeczysz, że może MS ma tyle samo gier od samych studiów first/second party i tak samo jest wiele gier od firm third-party z możliwościa grania po splicie? Dodatkowo chodzi mi o generacje gier wydanych z myślą o danej konsoli a nie o wstecznej na którą się powołujesz przy MSie (bo wtedy to oczywiście, że można zliczyć tego znacznie więcej). 

 

P.S. I najważniejsze o co mi w ogóle w ostatnim poście chodziło. Kupując Switcha mam w zasadzie dwa pady do ogrania dużej ilości gier. Czy kupując podst. wydanie Xo/PS4 masz w każdym zestawie dodawane dwa pady? No nie. To jest właśnie dla mnie dodatkowy plus dla Switcha i do grania z drugą osobą po kanapie: wystarczy wtedy zakupić odpowiednią grę i nie muszę wydawać zbędnej kasy na kolejnego pada (oczywiście są wyjątki jak ARMS, gdzie potrzebny jest dodatkowy zestaw Joyów).

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza
Teraz, XM. napisał:

Na dużych directach pokazują jedna grę czy więcej?

 

Jeżeli jest dedykowany jednej grze, to od razu będzie miał podane w temacie (np. Splatoon Direct/ Fire Emblem Direct etc.). Jeżeli zapowiedzą sam Nintendo Direct to będą zapowiedzi różnych gier. 

Odnośnik do komentarza

podsumowanie:

 

For those just chiming in, and keeping it simple, this is the current mania

  • Some guy on reddit, verified apparently, has stated a Nintendo rep came into the store to update their demo Switch unit stating that the update's content (10 or so "new titles" and videos) would go live on 22/01.
  • ResetEra user Chrompostedabout hearing on the grapevine that a second Direct would be likely this week, though also small in focus and possibly themed on "games and accessories".
  • History denotes that every "mini Direct" from Nintendo thus far has been followed by another Direct within maximum 20 days (note: this is not evidence of a guaranteed trend).
  • An empty slot has appeared on the Nintendo Japan Direct website, which historically denotes a Direct within 2 - 3 weeks.
Odnośnik do komentarza

Nie zauważyłem, że ten sam gość na Twitterze wrzucił później to:

 

https://twitter.com/theprinceofiris/status/952738518333378561?ref_src=twcamp^share|twsrc^m5|twgr^email|twcon^7046|twterm^0

 

czyli według jego informacji będzie Direct 18 stycznia, ale Fire Emblem nie będzie tam pokazany. Dodał też, że z pierwszej połowy przesunięto to na fall 2018, bo ma być równo premiera na całym świecie, a chodzi o Voice acting. 

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

@chrno-x

 

Z tymi padami to przyznaje racje, ale szczerze mówiąc to gier ekskluzywnych, które można pograć na jednej konsoli w przypadku swticha też nie ma za dużo (nie wspominając o multiplatformach bo co tam jest FIFA i NBA?) jest MK8 i Fast RMX czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, _Be_ napisał:

@chrno-x

 

Z tymi padami to przyznaje racje, ale szczerze mówiąc to gier ekskluzywnych, które można pograć na jednej konsoli w przypadku swticha też nie ma za dużo

zelda - nie

mk8d - tak

fast rmx - tak

sniperclips - tak

arms - tak

mario odyssey - tak

mario rabbids - tak

pokken - tak

xenoblade - nie

splatoon2 - nie

 

za chwile:

bayo2 - nie

kirby - tak

mario tennis - tak

donkey kong - tak

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Ficuś napisał:

podsumowanie:

 

For those just chiming in, and keeping it simple, this is the current mania

  • Some guy on reddit, verified apparently, has stated a Nintendo rep came into the store to update their demo Switch unit stating that the update's content (10 or so "new titles" and videos) would go live on 22/01.
  • ResetEra user Chrompostedabout hearing on the grapevine that a second Direct would be likely this week, though also small in focus and possibly themed on "games and accessories".
  • History denotes that every "mini Direct" from Nintendo thus far has been followed by another Direct within maximum 20 days (note: this is not evidence of a guaranteed trend).
  • An empty slot has appeared on the Nintendo Japan Direct website, which historically denotes a Direct within 2 - 3 weeks.

 

Jeszcze co do drugiego punktu:

 

Cytat

-There will be a Mini Direct on Thursday.
- It will be shorter than last week's Direct.
-He has no idea what's actually in it, besides "games and accessories".
-Says they're planning a much bigger Direct for February.
-It will not focus on a single game or franchise.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...