Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy sądzą, że remastery nie blokuja nowych odsłon. Oczywiście, że nie jest to reguła, ale jednak blokują. Taki Mario Kart musi wyjść na nowej konsoli obligatoryjnie. No i wyszedł już na Switchu i można sobie wyobrazić, że częsci 9 na tej konsoli nie zobaczymy. Albo Donkey Kong Tropical Freeze - dla kogoś kto nie grał, nie ma wielkiej różnicy, czy wyjdzie on, czy jakaś nowa część w 2D. Dla mnie ma duże znaczenie, bo już grałem i raczej wydanie remastera nie przyspieszy nowej odsłony. Choćby przez nasycenie daną marką.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, roivas napisał:

Niektórzy sądzą, że remastery nie blokuja nowych odsłon. Oczywiście, że nie jest to reguła, ale jednak blokują. Taki Mario Kart musi wyjść na nowej konsoli obligatoryjnie. No i wyszedł już na Switchu i można sobie wyobrazić, że częsci 9 na tej konsoli nie zobaczymy. Albo Donkey Kong Tropical Freeze - dla kogoś kto nie grał, nie ma wielkiej różnicy, czy wyjdzie on, czy jakaś nowa część w 2D. Dla mnie ma duże znaczenie, bo już grałem i raczej wydanie remastera nie przyspieszy nowej odsłony. Choćby przez nasycenie daną marką.

Zależy od gry, tu się nie zgodzę. Bayonetta 1 i 2 to fajny ruch przed trójką. Być może Retro też szykuje DK3, może nawet w 3D, więc TF to byłby dobry ruch. Albo SMG1 i 2 teraz po SMO. A nawet jeśli Retro pracuje nad czymś innym to nie będę narzekał na TF, bo nie miałem WiiU, i myślę że nie jestem odosobnionym przypadkiem. Remastery z WiiU to dobry pomysł, tylko nie wszystkie naraz, dwa na rok do zapełnienia luk :).

Odnośnik do komentarza

Taa ale remastery powinny wychodzić bez pompy, jak w VC. To niech dadzą Toada, Zeldy w HD, Wonderfull 101, Xenoblade X itd. ale niech nie robia z tego pełnoprawnego newsa w Directach. Po prostu najlepsze gry z Wii U powinny trafić na Switcha w jakiejś serii i być reklamowane zbiorczo, ale z pompą. Wtedy dla każdego byłoby oczywiste, że mimo braku kompatybilności wstecznej wszystko co najlepsze na Wii U jest też na Switchu. To byłoby grube, a nie łatanie dziur pojednynczymi tytułami. No mam racje, powiedzcie;)

Edytowane przez roivas
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, wojtasso88 napisał:

Moze dlatego nazwa direct mini

 

Papu i kaku powinien się nazywać. Kilka remasterów, wsadzony w to wszystko Maro Tennis(to akurat spoko, jeśli bedzie spoko) i od dawna zapowiedziany Kirby, za to bez Yoshiego. Do tego jedna zapowiedziana duzo wcześniej gra indie i jedna "smartfonowa" SNK. Szkoda, że nie zapowiedzili na razie jakiegoś KOFa nowego tylko takiego śmiecia wypuszczają. Nawet się ucieszyłem przez chwilę, ale szybko otrzeźwiałem.

Edytowane przez roivas
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, roivas napisał:

Niektórzy sądzą, że remastery nie blokuja nowych odsłon. Oczywiście, że nie jest to reguła, ale jednak blokują. Taki Mario Kart musi wyjść na nowej konsoli obligatoryjnie. No i wyszedł już na Switchu i można sobie wyobrazić, że częsci 9 na tej konsoli nie zobaczymy. Albo Donkey Kong Tropical Freeze - dla kogoś kto nie grał, nie ma wielkiej różnicy, czy wyjdzie on, czy jakaś nowa część w 2D. Dla mnie ma duże znaczenie, bo już grałem i raczej wydanie remastera nie przyspieszy nowej odsłony. Choćby przez nasycenie daną marką.

 

W przypadku Nintendo  (i nie tylko) większość remasterów tworzą zewnętrzne studia jak Tantalus i reszta a nie developerzy, którzy tworzyli oryginał. Tak więc to, że wychodzi remaster nie oznacza, że nie wyjdzie MK9 czy nowy DK. One wyjdą ale jeżeli mamy czekać na nie po 3/4 lata to w międzyczasie dobrym posunięciem jako "przedsmak" jest własnie remaster. Zresztą nie oszukujmy się, Nintendo wyda wszystko co będzie mogło z Wii U ze względu na tragiczną sprzedaż i teraz sobie to dodatkowo odbijają. Poza tym, gdyby remastery były nie opłacalne to dawno przestałyby wychodzić. 

 

Ja pomimo, że miałem Wii U z chęcią przygarnę przynajmniej połowę z nich (Bayo, DK i MK8 na pewno zawitają na półce). Najbardziej z Directa ciesze się z DSa na Switcha i to w poprawionej formie. 

 

Obecnie Switch to moja jedyna platforma (nie licząc może PS3 brata, które siedzi w pudle) a to co zapowiadają, ja nie ograłem na poprzednich platformach (DK i MK ograłem ale są zbyt zayebiste aby je olać), to tylko dla mnie plus. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, roivas napisał:

Taa ale remastery powinny wychodzić bez pompy, jak w VC. To niech dadzą Toada, Zeldy w HD, Wonderfull 101, Xenoblade X itd. ale niech nie robia z tego pełnoprawnego newsa w Directach. Po prostu najlepsze gry z Wii U powinny trafić na Switcha w jakiejś serii i być reklamowane zbiorczo, ale z pompą. 

 

Reklamowane zbiorczo, czyli wszystko powinno trafic na Switcha tego samego dnia? Chyba logicznym jest fakt, ze najlepsze hity z Wii U lepiej wydawac pojedynczo co jakis czas i reklamowac je z pompa wlasnie, tym bardziej, ze wiekszosc nie miala Wii U, wiec jakis sens nie reklamowac gry nowym klientom. To strzelanie sobie w stope. Moze lepiej wydac bez zadnego newsa nawet.

 

Remastery nie blokuja powstawania nowych czesci. Remaster wychodzi po drodze, przy okazji, a jak dany deweloper nie chce wydawac kolejnej czesci to moze np. pracowac nad nowym IP albo po prostu decyduje, ze seria zasluguje na odpoczynek. Nie dowiesz sie od razu, ze powstaje Mario Kart 9. Nie wszystko naraz. Nintendo zapowie gre jak bedzie chcialo i moze to byc dopiero w przyszlym roku.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

No nie wiem ale wydaje mi sie ze gra z numerkiem 8 moze spokojnie doczekac sie jeszcze sequala :rotfl: 

 

Remaster byl robiony na szybko zeby bylo cos na start konsoli tak samo jak teraz sa to zwykle zapychacze na poczatek roku. I co to za myslenie ze jak wyszla jedna czesc gry na konsole to juz innej nie bedzie :yao:

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...