Skocz do zawartości

Mad Max: Fury Road [2015]


Rekomendowane odpowiedzi

"Gitarzysta" ma całkiem przyjemny origin story. Wrzucam w spoiler żeby nikogo nie drażnić.

 

 

He was a child musical prodigy brought up in a happy environment by his mother who was a musician herself. Then Coma and his mother were attacked. His mother was dragged away and days later someone dropped her head in Coma's lap. Immortan Joe came and found him and Coma took her face off and made the mask out of her face, to honor her when he went to war.

 

Odnośnik do komentarza

byłem wczoraj w kinie

oczywiście film bardzo bardzo dobry.

ale.. po waszych zachwytach jednak myślałem że bedzie jeszcze troszke lepszy. nie to że sie zawiodłem czy coś, poprostu za dużo hypu sie naczytałem. dodatkowo byłem z bratem i zastanawiałem sie czy mi potem bedzie marudził, ostatecznie okazalao sie ze mu sie podobalo, ale jednak jak bym poszedl sam albo z kims innym to pewnie bym sie lepiej bawił

 

ale tak czy siak było bardzo fajnie, super akcje, super muzyka. super widoki.

 

daje 9/10

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

no wlasnie to jest problem, dlatego trzeba iść zawsze samemu w dzień premiery bez oczekiwań, ja obejrzałem tylko trailer i wystarczyło, do tego lubie Hardy'ego i stare Mad Maxy wiec byłem zajarany tak na poziomie ok, a film mnie rozje.bał

Odnośnik do komentarza

standard, ja tez sie tu naczytalem ahów i ohów, pójde do kina z nastawieniem na nowe-nie-wiadomo-co i wyjde zawiedziony

 

DZIĘKI FORUM

No dobra, serio to suabe sceny akcji, dużo pitolenia  i w sumie w trailerach wszystko pokazali 2+/10 (+ że tylko dwie godziny tej (pipi)ni).

Odnośnik do komentarza

byłem wczoraj w kinie

oczywiście film bardzo bardzo dobry.

ale.. po waszych zachwytach jednak myślałem że bedzie jeszcze troszke lepszy. nie to że sie zawiodłem czy coś, poprostu za dużo hypu sie naczytałem. dodatkowo byłem z bratem i zastanawiałem sie czy mi potem bedzie marudził, ostatecznie okazalao sie ze mu sie podobalo, ale jednak jak bym poszedl sam albo z kims innym to pewnie bym sie lepiej bawił

 

ale tak czy siak było bardzo fajnie, super akcje, super muzyka. super widoki.

 

daje 9/10

fuk jedziesz bez interpunkcji jak mad yano

 

ja byłem z laską, nie widziadła poprzednich, i chyba dobrze, bo nie są warte tego widowiska

 

dalej 10101

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Czo ten reżyser tego Mad Maxa w ogóle. X lat temu zrobił te 2 części, a ostatnio reżyserował Happy Feet Tupot Małych Stóp xD Ogólnie niezły gościu, 70 lat na karku a takie pomysły niejeden młody by mu pozazdrościł

 

Miller wyreżyserował WSZYSTKIE Mad Maxy, a 4 część już prawie byłby zrobił w 2003 roku z Gibsonem, ale ten już był mocno zaangażowany w produkcję "Pasji".

Odnośnik do komentarza

Myślałem, że stanę na wysokości zadania i będę pierwszym, który będzie się dopier/dalał, no ale niestety za dobrze się bawiłem  :miner:

Po pierwszej scenie pościgowej trochę kręciłem nosem na czytelność akcji, ale chyba oko musiało się przyzwyczaić, bo dalej jest już wszystko elegancko zmontowane i nawet przy szybszych ujęciach nie ma wątpliwości co się dzieje. Jedyne czego mi brakło, to wesołego gore, które idealnie wpisywałoby się w klimat.

 

Mam wrażenie, że ten film jest jest tym, czym miał być trzeci Mad Max, a co nie do końca się udało, czyli połączeniem klimatu kiczowatego akcyjniaka klasy B z dwóch pierwszych części z położeniem nacisku na pogłębienie postaci i przybliżenie realiów panujących na postapokaliptycznym pustkowiu. Tutaj proporcje są wyważone niemal perfekcyjnie, a informacje o świecie przemycane bardzo umiejętnie i nienachalnie.

No i ta kopalnia nawiązań do starej trylogii :fsg:  Padłem na cycki jak zobaczyłem powrót do patentu Millera na niskobudżetowe oddanie poczucia pędu w postaci wciśnięcia fast forward xD 

No i Harlize  :wub:  Jeśli przy jakimś następnym projekcie związanym z Obcym twórcy zdecydują się już odczepić od zwłok Weaver, to kandydatka na nową rozkur/wiaczkę xenomorphów jest tylko jedna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...