Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Gwint, Karty, Gracze


Gość Kyo

Rekomendowane odpowiedzi

To nie tak - typek grał talią Nilfgaardu i nie zagrał nawet jednego szpiega :pawel:

To chyba miałeś wyjątkowe szczęście. Ja podchodziłem do potyczki z Nilfgardyczkiem chyba ze 3 razy i w jednej z partii w ostatniej rundzie rzucił mi 3 szpiegów pod rząd. 

A moim zdaniem talia Skellige jest za słaba w porównaniu z innymi. Znaczy rozumiem strategie żeby odpuścić w pierwszej rundzie i najlepiej w drugiej wyłożyć Kambi + prawie wszystko co tam masz w ręce, a w trzeciej liczyć że przywróci jakieś dwie dobre karty, ale właśnie za dużo tu liczenia na szczęście i mnóstwo słabych kart, które jak najszybciej trzeba wyrzucić z talii.

Odnośnik do komentarza

Jak wiadomo trzeba grać z randomami aby zdobyć sporo kart. I tutaj pytanie czy tych randomów jak handlarze, kowale itp jest tyle samo ile tych losowych kart? Czy może jest ich więcej? 

Ktoś wie? Bo nie mogę znaleźć konkretnego info. 

 

Zostało mi 37 kart do uzbierania z czego 30 losowych, a nie grałem z nikim w Novigradzie, a w Velen tylko z dwoma osobami. 

Odnośnik do komentarza

Jak wiadomo trzeba grać z randomami aby zdobyć sporo kart. I tutaj pytanie czy tych randomów jak handlarze, kowale itp jest tyle samo ile tych losowych kart? Czy może jest ich więcej? 

Ktoś wie? Bo nie mogę znaleźć konkretnego info. 

 

Zostało mi 37 kart do uzbierania z czego 30 losowych, a nie grałem z nikim w Novigradzie, a w Velen tylko z dwoma osobami. 

Z randomami jest chamsko bo z tego co pamiętam nawet trzeba zrobić poszczególne znaki zapytania żeby uwolnić kupców którzy mają jakieś pojedyncze karty.

Odnośnik do komentarza

 

To nie tak - typek grał talią Nilfgaardu i nie zagrał nawet jednego szpiega :pawel:

To chyba miałeś wyjątkowe szczęście. Ja podchodziłem do potyczki z Nilfgardyczkiem chyba ze 3 razy i w jednej z partii w ostatniej rundzie rzucił mi 3 szpiegów pod rząd. 

A moim zdaniem talia Skellige jest za słaba w porównaniu z innymi. Znaczy rozumiem strategie żeby odpuścić w pierwszej rundzie i najlepiej w drugiej wyłożyć Kambi + prawie wszystko co tam masz w ręce, a w trzeciej liczyć że przywróci jakieś dwie dobre karty, ale właśnie za dużo tu liczenia na szczęście i mnóstwo słabych kart, które jak najszybciej trzeba wyrzucić z talii.

 

 

Byłem gotowy na szpiegów (manekin, Yen), do tego nie musiałem liczyć na "przywrócenie dwóch dobrych kart", bo zawsze kontroluję, co wraca (początek bohaterami + np. Jaskier/Olgierd, którzy się respawnują). Dla mnie świetna talia, szkoda jedynie, że ma tylko dwóch dowódców. Na jakieś 10 rozgrywek z Barnabą na najwyższym nie przegrałem ani razu, co tylko potwierdza moja opinie o beznadziejnym poziomie sztucznej inteligencji.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Talia potworów jest słaba w 9 na 10 przypadków. Dlaczego?

 

Otóż dlatego, że jest ogromna szansa, że do ręki wpadnie Ci więcej tego samego rodzaju przeciwnika, który się dubluje przez co rzucasz jedną kartę i z ręki potrafi Ci zejść 3 karty na raz. Chwila moment i nie masz kart na następną partię a szpiegów nie masz(no można mieć jednego). 

 

Już nie mówiąc o tym, że wystarczy mróz i potwory leżą. 

 

Lubię patrzeć jak typ wyrzuca karty, ma kilka razy mocniejszą armię na stole niż ja, a ja rzucam mróz, dwie karty i partia moja. W następnej 2-3 karty ma gdzie ja ok. 6-7 w tym szpiegów. 

 

Królestwa Północy to najmocniejsza talia, zaraz potem bym chyba umieścił Nilfgaard gdyż mają dużo wskrzeszaczy oraz szpiegów. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Scoia'tael całkiem niezła. Ma 3 karty wskrzeszające, niestety tylko jeden neutralny szpieg, dużo kart dublujących się. Oprócz tego sporo kart ma funkcję, że można je ustawiać w pierwszym lub drugim rzędzie. 

 

Pograć można, czemu nie. 

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Jest ok. 60 randomów, z którymi można pograć w świecie i od nich dropi losowa karta. Większa część to karty do kupienia + unikaty z questów. Zresztą w pierwszym poście na tej stronie wrzucałem swój dokument gdzie jest cały spis kart. Możesz luknąć aby przyspieszyć poszukiwania. ;)

 

Właśnie przed chwilą zebrałem ostatnią kartę do gwinta i wpadło osiągnięcie. :banderas:

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

A Scoia'tael? Też ma mocne karty. Po skompletowaniu rzecz jasna. Ja z kolei gram właśnie Królestwami Północy bo i kart szpiegowskich jest tam niemało. Chociaż karta dowódcy w sumie na nic się nie zdaje. 

 

Ja gram "pogodowym" Foltestem, który jest idealny do usypiania czujności durnego komputera - rzuca mróz, ja buduję bezpiecznie pierwszą linie (pożoga oraz smok zneutralizowane), po czym pod koniec wychodzi słońce.

 

Elfy są średnie, bo efektywne granie na zmianę linii wymaga kart. No i pasywna umiejętność to po prostu żart.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Może mi ktoś powiedzieć jak działa dokładnie karta dowódcy Emhyra umożliwająca wzięcie jednej karty ze stosu kart odrzuconych przeciwnika? Nie mam teraz jak odpalić W3, a zastanawia mnie jak ona dokładnie działa, bo mam zagowzdkę jak ją rozumieć w gwincie fizycznym.

 

Czy ta jedna karta jest brana losowo z talii kart odrzuconych przeciwnika, czy jest brana z wierzchu, czy moze gracz sobie może ją wybrać? Czy może w takim wypadku wziąć dowolną kartę, nawet specjalną/bohatera? help 

Odnośnik do komentarza

Dzięki :) bo jakby można było wziąć specjalne, to ta karta byłaby zdecydowanie za bardzo OP 

Jest mocna nawet bez tego. Zależnie od sytuacji na stole mamy:

 

- Darmowego szpiega. 

- Mocną jednostkę.

- Podpakowanie pierwszej linii wrogim Jaskrem.

- Zniszczenie jednostek w pierwszej (smok) lub drugiej (ropucha) linii.

 

Jak widać opcji jest sporo. I dlatego odstawiłem talię królestw na rzecz czarnych.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...