Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Gwint, Karty, Gracze


Gość Kyo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiele jest takich sytuacji w której mogę ominąć jakąś kartę? Bo obecnie z uporem maniaka bawię się w mistrza gwinta i jeżdżę z miasta do miasta i cisnę w karty 
 

 

 

Jest jeszcze parę kart, które są związane ze stosownymi zadaniami. Jeśli masz Zoltana, to jesteś w domu - teraz tylko uważnie kompletuj talię.

 

Ja właśnie skończyłem wieśka wraz z dodatkiem (110h) i praktyczne gwinta nie ruszyłem. Teraz zacząłem grać drugi raz na najwyższym stopniu trudności, chcę zdobyć wszystkie karty i szukam jakiegoś poradnika. Który najlepszy?

 

Jak można grać w Wiedźmaka i nie wkręcić się w gwinta? :dunno:

Każdy poradnik dostępny w sieci będzie dobry - jest tego cała masa (łącznie z zestawieniami do odhaczania zdobytych kart).

 

Dzisiejszy rekord, kto da więcej:

 

KyvamuU.jpg

Odnośnik do komentarza

 

Czy wiele jest takich sytuacji w której mogę ominąć jakąś kartę? Bo obecnie z uporem maniaka bawię się w mistrza gwinta i jeżdżę z miasta do miasta i cisnę w karty 
 

 

 

Jest jeszcze parę kart, które są związane ze stosownymi zadaniami. Jeśli masz Zoltana, to jesteś w domu - teraz tylko uważnie kompletuj talię.

 

Mam Zoltana, zrobiłem tutorialowego Gwinta :) pierwsze co robię teraz u każdego sprzedawcy to kupuję karty o ile je ma i gram z nim, o ile chce :lapka: 

 

Ale kurczę, czasem jakiś "boss" bywa łatwiejszy niż jakiś randomowy sprzedawca ....

Odnośnik do komentarza

Chyba są bo jestem zaraz po Kaer Morhen i jak narazie to nie grałem innymi taliami niż Królestwa Północy(a właśnie wygrałem turniej gwinta). Pozostałe talie mają mniej kart i do tego słabszych, ale to może być tylko moja wina.

 

Co inego że te karty z mnożnikami za braterstwo są mega podatne na pożogę. ciach i nagle nie masz żadnej przewagi

Edytowane przez qraq_pk
Odnośnik do komentarza

Każda talia jest ciekawa, ale rzeczywiście nie ma mowy o balansie - Potwory oraz Elfy cierpią z powodu braku szpiegów. Nilfgaard jest całkiem spoko, ale jednak preferuję Foltesta oraz dobieranie karty po zwycięskiej rundzie. Pozostałymi taliami gram od czasu do czasu dla rozrywki.

 

Szkoda, że nie miałeś jeszcze jednego Rogu zamiast Geralta/Ciri.

 

Królestwa Północy nie są przypadkiem za mocne w stosunku do innych talii? Sam też nimi grałem i te karty z mnożnikami w stylu Komandosów są lepsze niż najsilniejsi bohaterowie.

 

Róg to karta specjalna a Ciri/Geralt to Bohaterowie - nie można zatem posiadać jednej z tych kart kosztem drugiej (gram minimalną ilością "bitewnych" 22 + 5 specjalnych)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Z racji tego, że mam wszystkie 4 talie fizycznego gwinta, kminię nad wersją dla 3-4 graczy. Pierwsze co przyszło mi do głowy to:

 

  • 3/4 osoby graja w gwinta, kazdy ze swoja talia, kazdy po 10 kart (ew. 15 skoro wiecej ludzi)
  • Gra toczy się normalnie, po kolei każdy rzuca swoją kartę.
  • Karty pogody działają na wszystkich.
  • Umiejętności dowódców w zależności co robią.
  • Szpiegów rzucamy tam, gdzie chcemy tj. wbieramy gracza ktory przyjmuje szpiega
  • Pożoga działa na wszystkich.
  • Pożoga na kartach postaci działa na tego gracza, którego wskażemy.
  • Reguły pasu tak jak normalnie.
  • Żeton traci ten, co ma najmniej pkt. 

Oczywiście są to bardzo ogólne zasady, warto by było się w to bardziej wgłębić, ale IMO miałoby to sens. Może wspólnie ogarniemy jakieś kompletne zasady dla gwinta 3-4 osobowego? :D

 

 

EDIT

 

Hum zaproponował, by zamiast odbierać po żetonie temu co ma najmniej pkt, lepiej DAWAĆ jeden żeton temu, kto ma najwięcej. Dzięki temu, przy wyrównanej walce gra by się nie dłużyła na milion rund, a skończyłaby się po maksymalnie pięciu (kazdy po 1 żetonie by miał + ostatni decydujący). Brzmi to sensownie według mnie. 

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zgodnie z poradnikiem eurogamera zbieralem karty do gwinta. Zrobilem wszyatkie questy i odkupilem karty od kupcow. Trofeum nie ma nadal. Ten niedawno dodany cudowny podrecznik do gwinta pokazuje mi, ze zostala jeszcze jedna karta w velen. Ale jak kto i gdzie moze ja miec to juz naprawde nie wiem. Odwiedzilem kazdego znajomego, kupca, questa, zlecenie no (pipi)a full wiadomo bo z poradnikiem. Pomozcie bo mam ochote plyte polamac, to jakis bug czy moje przegapienie? Mial ktos tak?

Odnośnik do komentarza

Zgodnie z poradnikiem eurogamera zbieralem karty do gwinta. Zrobilem wszyatkie questy i odkupilem karty od kupcow. Trofeum nie ma nadal. Ten niedawno dodany cudowny podrecznik do gwinta pokazuje mi, ze zostala jeszcze jedna karta w velen. Ale jak kto i gdzie moze ja miec to juz naprawde nie wiem. Odwiedzilem kazdego znajomego, kupca, questa, zlecenie no (pipi)a full wiadomo bo z poradnikiem. Pomozcie bo mam ochote plyte polamac, to jakis bug czy moje przegapienie? Mial ktos tak?

Zainstaluj sobie na telefonie aplikację drwent i zaznacz wszystkie karty jakie masz. Wtedy będziesz wiedział jakiej karty ci brakuje. No chyba, że faktycznie nie masz Zoltana z pierwszej gry w gwinta, to wtedy znajdziesz go pod drzewem wisielców w Velen.
Odnośnik do komentarza

może ominąłeś jednego manekina z północnych królestw? pamiętam, że był bug z tą kartą, sprawdź przy kowalu w kasztelu wrońce, tam jest koleś sprzedający różny towar, czy nie ma manekina.

Tak, mam od niego manekina.

 

Od tego uczonego tez mam karte.

 

Pokazuje mi jeszcze "napotkani gracze:20" tylko, ze z tego co zaobserwowalem ta liczba maleje a nie wzrasta... Ja poerdole nie mam juz na to sil

Odnośnik do komentarza

Wątek gwinta w dodatku wyeksploatowany na maksa i mimo kapitalnie wprowadzonej talii jednak zawód. To jakimi kartami grali podczas turnieju (albo Bazyli przy najlepszych ustawieniach), to po prostu istna kpina. Pozostaje mi ciorać co jakiś czas fizycznymi kartami z bratem - nieporównywalnie lepsze doznanie :lapka:

Nic dziwnego. Talia skellige, którą najlepiej było grać w turnieju to kozi h.uj.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...