Skocz do zawartości

Fotel do 1000zł


ppibo1

Rekomendowane odpowiedzi

A zdecydowałem się na tego osławionego Markusa w ciemno. Jakość wykonania siedziska nie jest idealna - w moim przypadku obicie nie jest symetryczne, a ja mam fioła na punkcie symetrii. Plus nie wiem, czy po dłuższym siedzeniu coś się przez to nie odbije/odkształci od wewnątrz. Na zdjęciach jakość wykonania jest dużo lepsza niż w rzeczywistości. W dodatku w oparciu brzęczy schowany gdzieś głęboko nieosiągalny suwak. No ale poza tym pierwsze wrażenie spoko. Jak nie zacznie skrzypieć, to będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Cena fotela trochę wyższa, ale jest dużo opcji regulacji - podłokietniki góra-dół, przód tył; podpórka lędźwiowa góra-dół, wysokość oparcia góra-dół, siedzisko przód-tył.

Cały fotel pokryty siatką, mechanizm tilt

 

https://www.centrumkrzesel.pl/fotel-futura-mesh/5544/p

 

0aa3505b54f44d618bf4d94a4c830952.jpeg

 

Edytowane przez beardo0
Odnośnik do komentarza

To normalne, że ten Markus się minimalnie chybocze na boki? Wszystko skręcone idealnie, ale jak nie siedzę porządnie oparty (co mi się często zdarza), to siedzisko minimalnie się rusza. I teraz nie wiem, czy trafił mi się jakiś felerny egzemplarz, czy przesadzam bo tak już jest i mam się przyzwyczaić...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Po kilku tygodniach dołączę się do ogólnych pochwał dla Markusa. Nie jest to siedzisko idealne i ma swoje mankamenty, ale ogólnie jestem zadowolony. Od razu czuję, że z plecami jest nieco lepiej, względem poprzedniego krzesła. Regulacja pochylenia wystarczająca.

 

Irytuje jednak wspomniane chybotanie, raz bardziej, raz mniej, ale staram się do tego przyzwyczaić i ignorować. Jak się nie pogorszy, że konieczna będzie reklamacja, to jakoś to zniosę. Irytuje też dzwoniący zamek ukryty w zagłówku. Jak ktoś ma zespół niespokojnych nóg, jak ja, to będzie mu dzwonić dość często. ;)

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei po 2 miesiącach używania mam mieszane uczucia. Nie mogę wypracować sobie idealnego ustawienia, niby wydaje się, że to już to, a za dzień lub dwa okazuje się, że jednak nie do końca i zaczyna się od nowa mieszanie z odchyleniem i oporem. Nieregulowane oparcie lędźwi to też lekki fuckup, bo mam wrażenie, że u mnie często zamiast lędźwi wbija się ono w odcinek piersiowy.

Może to nie wina fotela, może ostatnio jakoś krzywo śpię, ale fakt jest taki, że dawno mnie tak plecy nie bolały :frog:

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
2 hours ago, beardo0 said:

Macie tu (mam nadzieje) spoko fotel, z kodem rabatowym wyjdzie 1149 zł + koszt wysyłki

 

https://www.morele.net/fotel-yumisu-2050-y-2050-gb-m-5942519/

 

Ma wszystko co potrzeba, mechanizm tilt, wytrzymała tkanina oraz ładny stylistycznie.

 

Nada się dla osób o wzroście powyżej 180 cm


to jak nie miałeś styczności i nie korzystałeś to po co reklamujesz?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Po niespełna 1,5 roku użytkowania stwierdzam, że Markus z Ikei jest bardzo dobry, jak na swoją cenę.

 

Do tej pory nic się nie uszkodziło, ani nie zniszczyło. Krzesło do użytkowania przy kompie i konsoli spełnia swoje zadanie nawet przy dłuższych posiedzeniach. Do odgrzebania tematu przyczyniła się refleksja, że od momentu zmiany krzesła zdecydowanie zmniejszyła się u mnie częstotliwość bólów pleców i krzyża. Tyle, co siedzę w domu przy biurku, to jeszcze ani razu nie czułem dyskomfortu.

 

Szkoda tylko, że w pracy jestem skazany na najtańszy szrot, jaki firma w danej chwili rzuci... Ale tym bardziej czuję różnicę przy przesiadce w domu.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...
W dniu 16.08.2022 o 22:20, Suavek napisał:

Po niespełna 1,5 roku użytkowania stwierdzam, że Markus z Ikei jest bardzo dobry, jak na swoją cenę.

 

Do tej pory nic się nie uszkodziło, ani nie zniszczyło. Krzesło do użytkowania przy kompie i konsoli spełnia swoje zadanie nawet przy dłuższych posiedzeniach. Do odgrzebania tematu przyczyniła się refleksja, że od momentu zmiany krzesła zdecydowanie zmniejszyła się u mnie częstotliwość bólów pleców i krzyża. Tyle, co siedzę w domu przy biurku, to jeszcze ani razu nie czułem dyskomfortu.

 

Szkoda tylko, że w pracy jestem skazany na najtańszy szrot, jaki firma w danej chwili rzuci... Ale tym bardziej czuję różnicę przy przesiadce w domu.

To ja po 2 latach marcusa zmieniłem, nie był zly jak na 450 zl, nie psuje sie w ogole, ale daleko mu było do wygodnego fotela - głównie przez masakryczne podłokietniki, brak jakiejkolwiek regulacji, a także słabo wyprofilowany odcinek lędźwiowy.

 

Teudno bylo go zmienic, glownie dlatego, ze uwazam ze przy zakupie fotela nalezy chocia chwile na nim posiedziec, a sklepy niestety mają często na ekspozycji Po 1-3 modele i czesto w roznych rozmiarach...

 

Siadałem dupa na fotelach za 2k, za 5k nawet za 8, które np. dla mnie były niewygodne. 

 

A to siedziska za cienkie, za twarde, uwierajace w uda, a to kubełkowe profile przeszkadzaly, albo cala masa innych pierdol.

 

Po 2 latach małych poszukiwań (nie był to dla mnie jakiś piorytet) w końcu postanowiłem pojechać osobiście do Białegostoku (Yumisu zawsze wydawały się na zdjęciach mega wygodnymi fotelami) I w końcu znalazłem idealny fotel dla siebie!

image.thumb.png.e5220e0ccea3a3d435f509548a4ebb09.png

 

Miałem brać modele z tego roku i pewnie gdybym zamawiał online tak by się skończyło, a w salonie dla mnie najwygodniejszy był właśnie Yumisu 2053.

 

Siedzi mi się na tym tak wygodnie jak na kanapie w salonie za parę tys i polecam dołożyć te 450 zł do czegoś takiego.

 

Dla wszystkich którzy szukaja tak jak ja polecam mocno zrobić sobie wycieczkę, bo wszystkie modele na zdjęciach wygladem mocno są do siebie zbliżone, a jednak na każdym siedzi się inaczej.

 

Jestem zachwycony.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam Yumisu 2050 z tego linka powyżej i jest to bardzo dobry fotel. 

 

Jak bym miał się do czegoś na siłę przyczepić, to mógłby nie mieć po bokach siedziska tych "wyścigowych", wystających stabilizatorów, czy co to jest :)

 

Tak jak w tym Twoim np. eleganckie, szerokie siedzisko. Spoko wygląda ten Yumisu 2053. 

 

Tip: najwygodniejsze ustawienie do grania padem, to ułożenie obu podłokietników do środka pod skosem. Wtedy łokcie naturalnie układają się do środka fotela i nie są podpierane przez podłokietniki. Lub gdy taka pozycja stanie się męcząca, po prostu układasz łokcie na zakrzywionych do środka podłokietnikach również w naturalnej pozycji.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

https://www.ikea.com/pl/pl/p/gruppspel-krzeslo-gamingowe-biurowe-gunnared-bezowy-60507586/

 

Bardzo dobry fotel w adekwatnej cenie, wczoraj kupiłem jako drugi do domu. Obecny kosztował ponad 2 razy więcej i może jest solidniejszy, ale wydaje się być mniej wygodny i ergonomiczny od tego z Ikei.

 

Zamówiłem jeszcze elektryczne biurko z Fly-desk, czekam na dostawę. Ciekaw jestem wykonania. Wczoraj oglądałem w Ikei jakieś gamingowe i fajny bajer z tą elektryczną regulacją i wyświetlaczem z dokładną wysokością.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Rozwala mi się powoli kolejny fotel przy biurku, na którym korzystam z PC. Będę robił prawdopodobnie zakupy na raty 0% w RTV Euro AGD i tak sobie pomyślałem, że może wrzuciłbym fotel w koszta :P Przeraża mnie niestety cena, ale cóż, chciałbym w końcu mieć prawdziwy fotel z poduszkami, podłokietnikami itd. Problem jest tylko jeden - nie wiem co wziąć. Wiem jedno - żadnego ze skórą ekologiczną, miałem kiedyś taki jeden, pęka po jakimś czasie, a latem to masakra na tym wysiedzieć. 

 

Znalazłem coś takiego - co sądzicie? https://www.euro.com.pl/fotele-i-stojaki-do-kierownicy/fotel-genesis-nitro-650-onyx-czarny.bhtml Będzie coś lepszego w tym budżecie? 

Odnośnik do komentarza

Ja pierdolę, ludzie... :)

Zrób prezent swoim plecom i poluj na poleasingowe porządne fotele ergonomiczne. To co zapostowałeś, to jakiś szajs pod "graczy" w wieku 13 lat.

Od siebie polecę firmę Haworth, model Comforto. Czasem trafi się Zody, ale nawet używka to koszt ok. 1,5k.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...