Skocz do zawartości

Fallout 4


luk_ash

Rekomendowane odpowiedzi

Followerzy to wiadomo, oni maja generalnie wlaczone no clip i mechanika gry nie pozwala ich zgubic co jestem w stanie zrozumiec bo ulatwia to rozgrywke i jest po prostu szybciej ale na niektorych filmikach to widzialem istne koszmary.

Duzy minus, ze jest wiele npc, ktorych nie mozna zabic. Zwlaszcza tych kartofli z minetmen.

Bo gra jest zrobiona tak, żeby prowadzić za rączke i żeby gracz nie "spier.dolił" czegoś za co potem będzie sie bić po rączce, po co ma sie stresować ? Tak samo jak ten system rozwoju SPECIAL - W starych Falloutach trzeba było naprawde przemyśleć jakie chcemy perki i w co pakować. Tutaj wszystko rozbija sie o te perki. Takie RPG.

Odnośnik do komentarza

You bitchin like a proper Piper.

 

Stare fallouty mialy zupelnie inna i specjalnie ograniczona mechanike, porownywanie ich do f3 i kolejnych nie ma nawet najmniejszego sensu bo to jak porownywac kota do konia gdzie wspolny mianownik jest taki, ze sa zwierzetami.

W F3 i FNV bylo bardzo latwo wymaksowac postac wiec nie widze sensu aby kontynuowac taki archaiczny system, zmiana pod action rpg, ktorym nowy fallout byl i jest od poczatku jest jak najbardziej na plus, bo nie ma juz niewidocznego capu i postac wreszcie mozna rozwijac dowolnie przez cala gre.

 

Jak analizuje swiat zaprezentowany przez bethesde, to cierpi on na najgorszy schemat ciagnacy sie od F3 - brak duzych lokacji w postaci miast. W kazdej z czesci sa tak naprawde 2 duze miejscowki i koniec, reszta to jakies male gunwa.

Obecnie w F4 jest mnostwo rzeczy do zrobienia, to jest fajne, kazde miejsce ma jakis sens, zawsze z czym sie wroci, jest duzo malych questow (nie licze ty repeatable od frakcji) ale brakuje cywilizacji.

Chcialbym mape na wzor tej z fallout online, polaczenie F1 i F2, mamy Vault City, NCR, SF, New Reno, Den, Klamath, Hub, całe Boneyard i jeszcze wiele innych miejsc pelnych npc, ktorych nie ma sensu dalej wyliczac. Taka mapka to bylaby kozak, duzy swiat, mnostwo npc, kazde miasto zyjace swoim zyciem, historia i ewentualnym wplywem innego miasta czy frakcji.

 

W F4 mamy praktycznie tylko Diamond City i Institute + Goodneihbor, reszta to tylko male gunwa nie majace startu wielkoscia lokacji i zlozonoscia do tych z F1 i F2. Takie Klamath w falloucie mialo z 6 ekranow lacznie skladajacych sie na mape, a w nowych falloutach wiekszosc "miasteczek" to jest wielkosci jednego ekranu. Kilka npc, dwa domki i czesc, wiecej nie trzeba.

Odnośnik do komentarza

Testowałem wersje na PS4 -  w moim odczuciu  gra się całkiem  całkiem nie ma po klatkowego dramatu. Nadal jestem zdania  ,że gra dupki nie urywa. Jest porządna , karny Kut..as dla idiotów którzy wpadł na pomysł przerobienia systemu dialogów , nagrania tychże dialogów dla głównej postaci - wiedźminie czy w mass effecie ma sens  w falloucie   wymaga  ograniczenie opcji dialogowych) No i standardowy dwumetrowy  Karny K. dla Pana scenarzysty -  na  nim można polegać jak na Zawiszy -zawsze polegnie.

Ogram jak mocno stanieje...

Odnośnik do komentarza

ja gram co wieczór po pracy i jestem w pełni ukontentowany, olewam misje dla frakcji (chyba ze sa po drodze), nie napalam sie na wątek główny, cieszą miejscówki, klimat, znajdźki itp questy poboczne

 

w sumie mam to co chciałem, bo nie wierzyłem w gruszki na wierzbie i nie nahajpowałem sie reckami jak co niektórzy

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

ja gram co wieczór po pracy i jestem w pełni ukontentowany, olewam misje dla frakcji (chyba ze sa po drodze), nie napalam sie na wątek główny, cieszą miejscówki, klimat, znajdźki itp questy poboczne

 

w sumie mam to co chciałem, bo nie wierzyłem w gruszki na wierzbie i nie nahajpowałem sie reckami jak co niektórzy

Tak jak piszesz. Mam podobne odczucia. Gra się fajnie, szczególnie po ciężkim dniu. Fajny relaks i chodzenie sobie z miejsca do miejsca gdzie nogi poniosą. Taki sandbox to ja lubię. Nie to co te "sandboxy" ubishitu z wieżami obserwacyjnymi, patrolami czy innymi milion razy widzianymi patentami. Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Czy ktos moze znalazł, albo kupil taka bandane ? Jezeli tak to prosilbym o lokacje, lub sklep w ktorym to znalezliscie\kupiliscie                                                                                                                                                                              http://fallout.wikia.com/wiki/Skull_bandana

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...