Skocz do zawartości

3DS Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chce zrobić backup gier zakupionych z eShopu a potem móc ewentualnie z tego skorzystać? Jest jakiś comprehensive guide gdzieś? Patrzyłem póki co teoretycznie i mam info jak wgrać CFW ale jak robić backup gry a później go użyć to tego nie znalazłem. Z tego co rozumiem to backup zrobi się w postaci pliku 3ds ale żeby to odpalić to musze go przerobić na format CIA i wgrać dopiero wtedy na kartę? 

 

Jeśli to pytanie jest poza regulaminem to proszę o usunięcie i zapomnienie o sprawie. Nie zamierzam rozprsztrzeniać tych romów (zresztą bez problemu można znaleźć je w necie) ale chce sobie zrobić backup biblioteczki eShop i mieć to gdzieś na penie jak zamkną już eShop.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Meanthord said:

 

To po prostu ściągnij te gry, które masz w swojej bibliotece w formacie cia i będziesz miał backup, po co kombinujesz?


Dobra, może faktycznie przekombinowuje. Generalnie nie chcę ściągać żadnego software z interntu. Nie mówiąc już o tym, że nie bardzo wiem które strony z romami można uznać za "bezpieczne". Nie chodzi mi też o bezpieczeństwo cyfrowe bo nie spodziewam się, że policja by mnie ścigała za kilka pobranych tytułów tylko bardziej o przenoszenie wirusów.

Trochę w międzyczasie poczytałem i chyba wiem jak to ogarnąć. Po kolei jednak zacznę od instalacji CFW. 

Odnośnik do komentarza

Doprecyzuje - żadnego software poza tego które jest niezbędne do odpalenia CFW. Te zazwyczaj z oficjalnej stronki z której pochodzi mod są "bezpieczne".
 

On 12/13/2021 at 9:01 PM, Dr.Czekolada said:

Jeżeli nie boisz się instalować CFW to czemu boisz się o bezpieczeństwo romów w sieci?

Ostatni raz miałem do czynienia z romami przy DSie dobre z 12-13 lat temu. Nie śledzę tematu. Wtedy jeszcze istniały strony typu Emuparadise - choć i stamtąd zdarzało się, że plik był zawirusowany. Obecnie nie mam pojęcia co jest względnie bezpieczne. Genralnie rozchodzi się raptem o 8 tytułów. Jak mi coś nie pyknie to może zaryzykuję z jakąś stronką.
 

Edit:

Ogarnięte.

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

 

3DS Hacks Guide - 3DS Hacks Guide

 

Masz tu wszystko łopatologicznie krok po kroku, włącznie z linkami. Nic szczególnego poza kartą pamięci i PC nie potrzeba.

 

Kilka dni temu nabyłem używanego 2DS właśnie w celu zabawy z CFW i innymi pierdołami i faktycznie, jest to banalnie proste, tak jak co niektórzy już pisali. Region lock zdjęty, emulacja, gry z karty, wszystko działa, a wręcz jest dodatkowo zbackupowane na wypadek bricka. Będę miał więcej czasu, to się pobawię resztą opcji i możliwości, jakie to oferuje.

 

Już sam fakt zdjęcia region locka otwiera sporo możliwości, bo mam w pudełkach zarówno gry EU, jak i US, a teraz mogę dodatkowo rozejrzeć się za paroma Japończykami.

 

Jedyne, czego nie stwierdzę, to czy nie gryzie się to z kontem Nintendo, jeśli ma się powiązaną konsolę.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Suavek napisał:

 

 

 

Już sam fakt zdjęcia region locka otwiera sporo możliwości, bo mam w pudełkach zarówno gry EU, jak i US, a teraz mogę dodatkowo rozejrzeć się za paroma Japończykami.

 

.

Specjalnie kupowałem drugiego 3ds w usa, bo kilka gier u nas tylko w cyfrze wyszło, a chciałem w pudle. Tylko wtedy przeróbka nie była taka banalna. DS przerobiłem, a raczej kupiłem programator i cała kolekcja ja jednej karcie, a pudełka sobie stoja dla ozdoby :)

Odnośnik do komentarza

Ja w ogóle pierwszego 3DS sprowadzałem z US, bo wtedy jeszcze w EU w ogóle nie wychodziło sporo gier, nawet w cyfrze. Potem 3DS w wersji EU się trafił do kolekcji, ale wciąż miałem opory do przeróbki. Teraz nabyłem niedrogo 2DS właśnie do zabawy z CFW. Może przesada z ilością sprzętu, ale lubię mieć opcje i egzemplarze 'rezerwowe'.

 

Na 3DS możesz odpalić również natywnie gry z DSa, a nawet i innych sprzętów. Mnie to również usatysfakcjonowało, bo akurat programatora DS nie posiadam, a teraz przynajmniej mogę pograć w kilka japońców z angielskim patchem, bez babrania się z emulacją.

 

Aczkolwiek odpalenie TWiLight Menu na potrzeby gier DS w moim przypadku chwilę trwa. Nie wiem, czy karta kiepska, czy coś źle zrobiłem, ale błyskawiczne to nie jest, jak odpalenie zwykłego DSa.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Suavek napisał:

Na 3DS możesz odpalić również natywnie gry z DSa, a nawet i innych sprzętów. Mnie to również usatysfakcjonowało, bo akurat programatora DS nie posiadam, a teraz przynajmniej mogę pograć w kilka japońców z angielskim patchem, bez babrania się z emulacją.

 

 

Wiem, ale wtedy nie było opcji przerobki 3ds, a chodzi o to, ze nie chcialem mi sie ciągle kart wymieniac jak gralem w pare gier jednoczesnie. Kupiłem pieknego ds lite białego japonczyka od pinga za 100zł, więc koszt zaden.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A tymczasem Nintendo po cichu wypuściło aktualizacje, która uwala możliwość wgrania Lumy. Jeśli ktoś planuje to zrobić - nie aktualizować sprzętu! A swoją drogą to trochę lipa najpierw zamykać sklep, a potem odwalać coś takiego. Uwalili emulacje na Xboxie, a teraz uwalili na własnym sprzęcie. Chuj im w dupe.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

tylko co daje ta aktualizacja? "Ogólną poprawę systemu"? Bo nie ma żadnej nowej gry która wymaga tego softu. Ja mam chyba jeszcze wcześniejszy soft i wszystko hula poza jakimiś pokemonami, które stały się darmowe (f2p). Aktualizujecie w ogóle gry na CFW?

https://hshop.erista.me/c/games tutaj jest zajebista stronka, łącznie z DLC ale pewnie musi być do konkretnego regionu. Można pobierać gry przez kod qr, więc nie trzeba nic wklepywać.

Kiedyś strona miała więcej stuffu (dużo przerabianych gier np. z PSXa, albo jakieś modyfikacje mające dubbing japoński), ale z tego zrezygnowali :/

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.05.2023 o 14:17, grzybiarz napisał:

tylko co daje ta aktualizacja? "Ogólną poprawę systemu"? Bo nie ma żadnej nowej gry która wymaga tego softu. Ja mam chyba jeszcze wcześniejszy soft i wszystko hula poza jakimiś pokemonami, które stały się darmowe (f2p). Aktualizujecie w ogóle gry na CFW?

https://hshop.erista.me/c/games tutaj jest zajebista stronka, łącznie z DLC ale pewnie musi być do konkretnego regionu. Można pobierać gry przez kod qr, więc nie trzeba nic wklepywać.

Kiedyś strona miała więcej stuffu (dużo przerabianych gier np. z PSXa, albo jakieś modyfikacje mające dubbing japoński), ale z tego zrezygnowali :/

Erista jest spoko , można zainstalować na 3ds apkę i pobierać gry jak z nintendowego eshopa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.05.2023 o 21:41, Rezoo7 napisał:

Erista jest spoko , można zainstalować na 3ds apkę i pobierać gry jak z nintendowego eshopa.

Myslalem ze tylko maja stronę i pobieranie na konsole  przez kod qr. Także trochę rzeczy pobrałem do testów - głównie virtual console. Ale spoko, ze eshopu nie ma, a na cfw jest :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...