Skocz do zawartości

Resident Evil 2 Remake


Hubert249

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Faka napisał:

W sumie jakby nie mówić, to takie demo RE2 z 98 roku też miało 30 minut grania. Coś tam pamiętam, że się grało i trzeba było się spieszyć, bo czas gonił, co nie zmienia faktu, że takie pomysły są durne. Wystarczył jakiś jeden mały etap/wycinek gry zrobić i tyle.

nope. miało 10 minut i nieograniczoną ilość odpaleń, i był to genialny pomysł, bo motywował do zabawy w speedruny, jeszcze przed sprawieniem sobie pełnej wersji

 

E: a dobra, już ktoś wyjaśnił :f

Edytowane przez nobody
Odnośnik do komentarza

20:48 DEMO skończone więc wypadałoby napisać kilka słów, zaczynamy.

Od razu zaznaczę, że niestety demo pomimo, że transmitowałem na żywo zostało zablokowane przez Sony jako scena „zablokowana”, troszkę kiepsko no ale cóż...

 

Demo zaczyna się od razu ustawieniami obrazu, w tym HDR, jasność, udźwiękowienie (7.1 nareszcie!) a potem wkraczamy od razu do holu. Nie różni się to w zasadzie niczym co widzieliśmy już wcześniej na targach z tym, że tutaj mamy limit czasowy.

Pierwsze co się rzuca w oczy to grafika, która jest hmm średnia? No tyłka nie urywa, poziom RE7 tak samo jak silnik co widać choćby w układzie ekwipunku co średnio mi się podoba swoją drogą (no chyba że na premierę będzie to zmienione) bo to trochę śmierdzi pójściem na łatwiznę. Zdarzają się tekstury z PS2 np. jak wyjdziecie z komisariatu to spójrzcie z bliska na bramę na wprost i albo sa to błędy z dema które zostały poprawione już w finalnej wersji albo zaliczono niezłą wtopę a szczegółach na ich poziomie. 

 

Animacja jest świetna, mimika oraz oświetlenie HDR robi swoją robotę na najwyższym poziomie, podobnie jak udźwiękowienie w systemie 7.1 i choć nie za bardzo da się usłyszeć samą muzykę tak efekty jak najbardziej.

Samo demo nie ukończyłem z racji lizania dosłownie każdej sceny ale poziom trudności raczej nie jest za wysoki, na sam koniec miałem około 50 naboi do Handguna i 10 do shotguna chociaż używałem również noża. Może w pełnej wersji warto będzie zacząć od najwyższego?

 

Zagadki i warstwa fabularna to poszerzenie starego dobrego RE2 plus RE7 i serio ale przygody rodziny Bakerów tutaj mają swoje

warstwy gameplay’u a przynajmniej nawiązują, bo juz nie chodzi o sam silnik ale używanie noża na taśmach lub dialogi, kojarzy się mocno.

 

Strzelanie to nie odzowny element i tutaj jak najbardziej spełnia rolę, jak na razie ustrzelić headshota lub zabić Zombie przy użyciu noża to nie problem ale coś czuję, że z Lickerami będzie problem.

Reasumując jest to gra której oczekiwaliśmy ale nie wybitna, czuć zastraszenie ale w minimalnym stopniu. Widać, że Panowie z Capcomu chcieli dać wszystkim coś pokroju RE4/5 a Remake i po demie mozna to odczuć bardzo. 

EU pobiorę jutro i postaram się zrobić speedruna ile się da do końca bo za pierwszym podejściem liżąc ściany nie da się w 30min ukończyć dema. Dalej, to już tylko oczekiwanie do pełniaka ;).

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

Nie ważne jak się zaloguje, ja też nie mogłem z poziomu sklepu na konsoli. Masorz, urtwórz najpierw konto nowe na PS4, potem wejdź w linka podanego w PPE w newsie o takiej samej teści, jak Cię przekieruje to zaloguj się na loginie i haśle z Nowej Z. I wtedy pobierz demo, wskoczy do biblioteki a zarazem do systemu sklepu już w konsoli i już

Odnośnik do komentarza

Jako fan RE2 jestem lekko rozczarowany, w skrócie:

 

+ mocny klimat

+ feeling strzelania i reakcje zombiaków

+ brutalność

+ to nawet nie tyle co zwykły remake 2 a nowa gra w świecie RE2+ szczypta RE4 i RE7, dużo rzeczy jest pozmienianych/przemodelowanych 

+ animacja postaci

 

- największa wada to brak muzycznych elementów z oryginału, ja wiem że te pindole dadzą to w wersji deluxe  xD

- interfejs jest wygodny ale szkoda że nie wygląda bliżej oryginału

- wizualnie jest średnio/tylko poprawnie, grę ratują dobrze wykonane postacie i to że prawie wszystko jest ukryte w ciemności

- demo jednorazowe dla konta na 30 minut, capcom jednak dalej ma te kurewskie praktyki

 

Żeby nie było gra mi się podoba i fulla biorę ale bez większej podjarki po 30 minutach.

Edytowane przez Daddy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

demo jest świetne, numer Capcomu z przycięciem go do 30min to też mistrzowska zagrywka ;) bo zaostrza apetyt na maxa i o to w tym chodziło, jak tylko wjechał napis dziękujemy to miałem takie niedosyt "ale ja chcę jeszcze"...japończyki umieją w marketing :p

 

sama gra mi przypomina starusieńki prototyp RE4, tzn tym czym miał pierwotnie być czyli klimatycznym residentem w starym stylu (poszukajcie na youtube resident evil 4 prototype) i to właśnie  dopiero teraz dostałem. już wbijam ch z nostalgią, oczywiście lokacje znajome i nawet czeka się w tych samych miejscach na przemknięcie lickera za oknem ;] no ale tamten RE2 to prehistoria, a tutaj mamy pięknie odrestaurowany hit sprzed 20? lat i gra się w to świetnie, fajna mocno mroczna oprawa, fajny gore, może tylko pukawkom brakuje je.bnięcia albo chociaż drgania dual shocka. poza tym jest naprawdę solidny szpil, jedyne czego serio brakuje to nostalgiafagowe tąpnięcia muzycznym tematem, ale to jeszcze wstrzymam się z żalami bo japończyki wiedzą ocb :] 

 

zazwyczaj je.bię równo na wszystkie remastery rehashe remake'i "po co to" "znowu mam grać w to samo?" ale tutaj to jest właściwie nowa gra i tak też się w to gra, także biere to na premierę, Capcom wygrał 

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza

Dopiero co odpaliłem. 5 minut eksplorowałem główną sale, nim ruszyłem dalej. Bardzo podoba mi sie sterowanie. Jest inne niz wszystkie, jakie do tej pory miałem okazje sprawdzić. Byc może jest to przyczyną poszerzonego pola widzenia, ale postać nie pozostaje wiecznie na środku, tylko pływa, po całym kadrze w związku z czym ruch kamery jest bardzo minimalny. Mam wrażenie, ze jest to celowe zachowanie na wzór starych Residentów. Jest klimat i radość na twarzy, a to dopiero, po kilku minutach z kodem demo. Niekiedy wystarczą minuty, żeby docenić produkt. Brawo!

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...