Skocz do zawartości

Awarie, usterki, niedomagania


Gość osiol

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, WisnieR napisał:

@gtfan  Jak już są kangurki to skrzynia raczej do remontu. Może być wszystko od sterownika, elektrozaworów lub po prostu zużyte sprzęgło.

 

na szczęście jeszcze 3 lata gwarancji na skrzynię mam ;) 

 

ale czy do remontu to zobaczymy, poprzednie DSG tak samo się zachowywało od ok 60kkm przebiegu (taki mam teraz w Kia), sprzedałem przy 85kkm, ale auto zostało w rodzinie i wiem że dopiero przy prawie 120kkm poszły sprzęgła do wymiany, a przy 130kkm skrzynia się rozpadła, ale możliwe że to były konsekwencje wypadku w którym auto uczestniczyło. także te kangurki to niekoniecznie jest to coś co zwiastuje rychły koniec skrzyni ;) 

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Niby się mówi, że awaryjność automatycznych skrzyń to już historia, ale chyba tak nie do końca, skoro przy takich niskich przebiegach się sypią. Mojemu ojcu w Fordzie Kuga się posypała przy 170k km, ale to akurat przez brak serwisu i zmiany oleju.

18 minut temu, gtfan napisał:

 

na szczęście jeszcze 3 lata gwarancji na skrzynię mam ;) 

Pytanie, czy nie będą robić uników i udawać, że wszystko jest ok, żeby nie robić takich dużych napraw na swój koszt.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, krupek napisał:

Niby się mówi, że awaryjność automatycznych skrzyń to już historia, ale chyba tak nie do końca, skoro przy takich niskich przebiegach się sypią. Mojemu ojcu w Fordzie Kuga się posypała przy 170k km, ale to akurat przez brak serwisu i zmiany oleju.

 

tylko że my tu głównie o dwusprzęgłówkach piszemy, a ten szatański wynalazek to z klasycznym automatem ma niewiele wspólnego ;) 

 

2 minuty temu, krupek napisał:

Pytanie, czy nie będą robić uników i udawać, że wszystko jest ok, żeby nie robić takich dużych napraw na swój koszt.

 

zobaczymy, mam nadzieję że nie. oby Kia miała dobrą politykę gwarancyjną.

 

taka ciekawostka - swego czasu siostrze w Fiacie padła właśnie skrzynia (ta słynna Oplowska M32, zablokowała się przy dużej prędkości i ją przemieliło), Fiat nie robił żadnych problemów, skrzynię wymienił, siostra musiała zapłacić tylko za olej do niej. i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to że było to ponad 2 lata po gwarancji, a ona nie byla nawet pierwszym właścicielem ;) 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, krupek napisał:

To taka dosyć kontrowersyjna i niebezpieczna usterka, więc może uznali, że lepiej zapłacić i wyciszyć sprawę niż miałaby nabrać rozgłosu.

nie do końca była to kontrowersyjna usterka, w tych skrzyniach to norma, tam przegrzewają się przełożenia 5 i 6 biegu przy stałych prędkościach autostradowych. zazwyczaj tylko udaje się to zdiagnozować zanim się rozpadnie bo skrzynia najpierw zaczyna mocno huczeć.

 

zresztą ja też miałem Fiata i też po gwarancji mi wymienili przeguby. oni po prostu mają (albo mieli, to było już dawno temu) dobrą politykę obsługi ludzi, ale po gwarancji w procesie musi uczestniczyć serwis bo oni muszą wystąpić do importera o partycypację w naprawie. u mnie wystąpili bo chyba im było trochę głupio że używane 3-letnie auto które mi sprzedali wraca następnego dnia z usterką. ale co by nie mówić ale z perspektywy czasu to z serwisu Fiata byłem mega zadowolony...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jedna fajna konsekwencja naprawy jest taka, że przejechałem się w międzyczasie jakimś poleasingowym, ale już nowym modelem 2008. Po pierwsze wiem teraz, że ta mała kierownica w nowych Peugeotach jest generalnie ok, chociaż nie wiem też po co, po drugie jednak mam znowu przyjemność z jazdy swoim samochodem i doceniam go bardziej. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja dostałem od ASO przy opadach śniegu zastępcze Polo na letnich oponach. Zapytałem typa, czy samochód ma zimówki, typ popatrzył i potwierdził, nie chciało mi się schylać i mu uwierzyłem.
W jednym miejscu było błoto pośniegowe i samochód ślizgał się przy hamowaniu na dwukrotnie dłuższym odcinku niż się spodziewałem. 
Trochę się zdziwiłem, że tak źle dopasowałem prędkość do warunków, bo samochód zachował się zupełnie nie tak jak podświadomie z całym doświadczeniem z jazdy na zimówkach zakładałem, potem patrzę na parkingu, no tak :facepalm:

 

Aha, Golf w serwisie, wymiana samego przycisku do przełączania biegów nie wystarczyła i nadal wyskakuje błąd. Teraz wymienią też część poniżej. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę najwięcej zależy od samego mechanika, jego doświadczenia, motywacji, czasu i podejścia. 
 

Największe zaufanie miałbym do mniejszych warsztatów specjalizujących się w pewnym typie aut, z szefem z pasją do motoryzacji większą od pasji do pieniędzy i zespołem mechaników lubiących swoją pracę. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Temat ASO. We wrześniu odstawiłem auto do autoryzowanego serwisu na przegląd (olej, filtry) + serwis klimy. Polegli na tym ostatnim z powodu usterki jakiejś maszyny. Ok rozumiem, ale liczyłem, że zaproponują coś w zamian - przynajmniej nowy termin na dokończenie usługi. Nie po to zostawiłem samochód w ASO, aby na drugi dzień szukać Mirka od klimy. Jeszcze obsługujący mnie pan, na koniec poprosił, abym w ankiecie, którą otrzymam (SMS, mail) wystawił same 5. Oceny były trochę inne. Co mnie zaskoczyło - później dzwonił do mnie kierownik serwisu w sprawę tej ankiety :leo:

Odnośnik do komentarza

Otwieram rano auto i już go nie zamknąłem. Na szczęście mam blisko do pracy więc jechałem jedną ręką a drzwi trzymałem drugą. Podajcie choć jeden plus tej zje.banej pogody, bo ja nie widzę żadnego. Skrobanie, niszczejące podwozie, zwiększone spalanie, wiecznie uwalone auto od tego błota i soli na drodze, teraz jeszcze zamek zastrajkował. Za 2-3 lata planuję wymienić mieszkanie i moim głównym warunkiem będzie garaż albo miejsce w hali.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...