Skocz do zawartości

Dlaczego warto kupić PS2 w 2015


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

Jak kogoś ominęła tamta generacja - PS2 - to dziś większość dobrych gier ma w edycji "remaster" na nowszej konsoli.

Ja kupiłem PS2 rok temu, bo chciałem go mieć dla Tekkena Tag Tournament - grałem w niego w salonie gier, jakieś 15 lat temu i w końcu spełniłem swoje marzenie. Tyle, że i tak dla mnie najlepsza jest "trójka". Już tamtych czasów nic nie przywróci, bo w wielkie gry gra się na premierę, albo parę miechów później, a nie 15 lat:/

Nie potrafię się wczuć w God of Wara, po ograniu "trójki" na PS3, a np. Manhunt ma takie durne sterowanie i kamerę. Ale z drugiej strony, czuć w tych grach to dopracowanie do perfekcji - nie było patchy, nie było online (ok, było ale mało kto se mógł na to pozwolić). Wkładasz płytkę i grasz, w spokoju, nie widząc multum znajomych, nie instalując gry - tyle, że te gry już tak nie jarają.

Coś w tym jest. Osobiście nie mam ochoty przechodzić Kolosów, ani Ico na PS2 wiedząc, że u brata stoi remaster. Burnout (zdaje się Takedown) jest świetny, ale czasy wczytywania tras i zapisów zniechęcają. W tym wypadku znowu - u brata stoi Revenge HD.

Ale nie powiem, FFXII czy Klonoa przechodziło mi się naprawdę przyjemnie. Mam jeszcze kilka zaległych tytułów (również z PS1), które chciałbym ograć, ale na wszystko jest jeszcze czas.

 

Z drugiej strony, jeżeli PS2 mi kompletnie padnie, to na pewno nie będę rozpaczać, prawdopodobnie też nie będę już w tę platformę inwestować, przynajmniej będę mógł się skupić na pozostałych systemach.

Odnośnik do komentarza

W sumie ja kupiłem ps2, bo zacząłem zbierać gierki z psxa i te odpalalem je na ps3 i tv LCD. Wyglądało to brzydko, wyjalem więc z piewki stary crt, kupiłem ps2 i zrobiłem u rodziców w swoim starym pokoju, taki retro kącik. Głównie gram tam w gierki z psxa. I jaram się nimi, bo nostalgia, bo sentyment. A i takie np Ape Escape nie działało na ps3.

Odnośnik do komentarza

Mnie ominęła cała generacja PS2, niemal wszystkie gry. Kupiłem tanio konsole i wipeout fusion ależ to było (pipi) niesamowite więc tylko odsprzedałem z mały, zyskiem. Na psx grałem jak opętany, a gdy PS2 pojawiła się w sklepach ja byłem bardziej zajęty studiami, koleżankami, wypadami na piwo, egzaminami. Studenckie życie bez konsoli. 

 

A teraz mam tak wy-bajerowany zestaw PS2 Fat z HDD 500 giga, Network Adapterem, Czipem Mobdo 760. Obraz płynie z HD upscalera do telewizora 55 cali i każda gra wygląda za(pipi)iście. Nawet gówniany wipeout Fusion zaczyna być lepszą grą. Zaliczam takie perełki jak Medal Of Honor, Tomb Raidery, Call Of Duty, gry kupuje po 20 zł w pudełku, zrzucam na dysk, pudełko trafia na półeczkę do kolekcji a ja oszczędzam laser. 

 

Gry tylko wydają się być krótsze od tych nowoczesnych. Jakoś tak szybciej przychodzi mi ich ukończenie. 

Odnośnik do komentarza

Ja miałem Fata z Network Adapterem i za dużo kombinacji. Jednak jak się teraz kupuje oryginały, a tu trza konwertować, zgrywać , kombinować, to się odechciewa. Jeszcze gry NTSC miałem czarno-białe, bo tv crt stary.

Zostawiłem samego plejaka, odpalam na nim głównie gierki z psxa, ale poluję na jakiegoś slima w miarę nowego. Kurde, na olx, widziałęm super zestaw PS2 Slim z dedykowanym monitorem za chyba 250 zł :/ Przynajmniej miałbym problem telewizora rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Wiecie dlaczego warto kupić PS2 w 2015? Dla najlepszych konsolowych gier rajdowych ever. Kupiłem Logitech Driving Force GT żeby pojeździć w GT6 na PS3, ale jako że jestem fanem rajdów, a na PS3 mamy tylko średniutką serię WRC i arkejdowe do bólu Drift, postanowiłem podłączyć kierownicę do PS2. I co? PS3 zbiera kurz, a ja żongluję na zmianę płytkami Richarda Burnsa, Colina 2005 i WRC: Rally Evolved. Grywalność nie z tej ziemi, każda z tych pozycji jest na swój sposób genialna.  

Odnośnik do komentarza

JEŚLI nie grało się w co najmniej kilka tytułów z PS2 to warto ją kupić chociażby dla zaoszczędzenia sobie wstydu. Niedawno zakupiłem w UK Half Life i teraz powolutku sobie przechodzę by móc w końcu zabrać się za The Orange Box. Nigdy nie grałem też w Okami, ale szukam wersji limitowanej w bardzo dobrym stanie. Poza tym PS2 czy pierwszy Xbox to konsole ponadczasowe. Grafa tak nie mierzi, a doznania to czysta poezja. Ja obie konsole zapodałem przez S-Video. Gry naprawdę nieźle chodzą na jakim TV HD Ready bądź wyżej.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

PS2 w 2015 warto kupić bo to jak już kolega wyżej wspomniał, ponadczasowa konsola. Grafika może kłuć w oczy, ale głównie tych przyzwyczajonych do nowszych produkcji oraz "pokolenie HD". Ja tam osobiście mimo upływu lat nadal tak samo jaram się tą grafiką, bo ma swój klimat. Do tego konsola ma mega bogatą bibliotekę gier i nawet najbardziej wybredny osobnik znajdzie choć jeden "ulubiony" tytuł. Przez PS2 przewinęło się też mnóstwo znanych hitów. Konsola nadal potrafi cieszyć tak samo jak te 10-15 lat temu. Problemem może być jakość obrazu na telewizorach LCD, ale i na to podobno są sposoby. Nie wiem, bo sam nadal używam 28 calowego CRTka, który świetnie pasuje do tej konsoli :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.