Skocz do zawartości

Kingdom Hearts 3


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym że z tego co pamiętam ogrywając KH tam większość jak nie wszystkie fajne światy już zostały wykorzystane. Jedynki nie mogę wymęczyć ( skończyłem na tarzanie) ale dwójke wspominam bardzo dobrze jak też wersje z PSP. Trójka zapowiada się podobnie więc pewnie wejdzie na premiere ale światy pokroju krainy mrozu trochę odrzucają , to nie to samo co krainy znane z młodych lat jak Herkules czy też Król Lew.

Odnośnik do komentarza

Mam przeczucie, że Kingdom Hearts albo będą grały stare (już) dziady lub te same dziady z dziećmi. Mam wątpliwości, że nastolatek kupi KH3 „dla siebie”. Dla nas dziadów krainy Frozen czy Big Hero 6 nie niosą żadnej wartości sentymentalnej. Mogłoby ich nie być. 
Do mnie jako osoby, która planuje grać z dzieckiem (graliśmy wszystkie części razem) też nie bardzo przemawia dobór światów. Jakby dali Auta lub Spidermana/Avengers to mój 6-latek byłby o wiele bardziej zadowolony.

Swoją drogą Tangled i Frozen to trochę za dużo „dziewczeńskiego materiału”. Brak moim zdaniem jest prawdziwego zaskoczenia na miarę Trona lub Piratów z Karaibów z KH2. Odnoszę wrażenie że doborem światów poszli na łatwiznę. Z tego co pokazali do tej pory to tylko Toy Story mnie rozgrzało. Potwory i S-ka, ostatnio z rodziną oglądaliśmy, ale sam świat jest moim zdaniem zbyt ubogi aby osadzać w nim poziom.

Zobaczcie jak fantastycznie wplecione w KH:BbS były 3 pierwsze księżniczki Disneya. Miał być prequel, więc sięgnięto do absolutnego początku Disneya. Nie było czuć zbędnego Retro. Mam wrazenie, że Tangled i Big hero 6 nie zasłużyły sobie na występ w KH.
 

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.09.2018 o 14:25, szczudel napisał:

Mam przeczucie, że Kingdom Hearts albo będą grały stare (już) dziady lub te same dziady z dziećmi. Mam wątpliwości, że nastolatek kupi KH3 „dla siebie”. Dla nas dziadów krainy Frozen czy Big Hero 6 nie niosą żadnej wartości sentymentalnej. Mogłoby ich nie być. 
Do mnie jako osoby, która planuje grać z dzieckiem (graliśmy wszystkie części razem) też nie bardzo przemawia dobór światów. Jakby dali Auta lub Spidermana/Avengers to mój 6-latek byłby o wiele bardziej zadowolony.

Swoją drogą Tangled i Frozen to trochę za dużo „dziewczeńskiego materiału”. Brak moim zdaniem jest prawdziwego zaskoczenia na miarę Trona lub Piratów z Karaibów z KH2. Odnoszę wrażenie że doborem światów poszli na łatwiznę. Z tego co pokazali do tej pory to tylko Toy Story mnie rozgrzało. Potwory i S-ka, ostatnio z rodziną oglądaliśmy, ale sam świat jest moim zdaniem zbyt ubogi aby osadzać w nim poziom.

Zobaczcie jak fantastycznie wplecione w KH:BbS były 3 pierwsze księżniczki Disneya. Miał być prequel, więc sięgnięto do absolutnego początku Disneya. Nie było czuć zbędnego Retro. Mam wrazenie, że Tangled i Big hero 6 nie zasłużyły sobie na występ w KH.
 

W ogóle nie mam takiego wrażenia..z potwierdzonych światów mamy chociażby takich gigantów jak Toy Story ( dla mnie to na przykład jest wspomniane pozytywne zaskoczenie),  Piratów, Herculesa itd. Podejrzewam, że będą też jakieś niespodzianki, a właśnie te światy powyżej mogą zachęcić zupełnie nowych graczy. Obiektywnie pomimo, że Frozen to już zupełnie nie moje czasy, jest świetnie zrealizowaną opowieścią i jakby wyszła w latach 90' to teraz każdy by gadał jak to super:) Co do Big Hero to nie mam pojęcia, co to jest bo nie oglądałem i nie mam zamiaru, natomiast jeden zupełnie mi nieznany świat na całą grę nie zaszkodzi.

 

Nie kwalifikuje się w żadną grupę wymienioną przez Ciebie a KH3 to dla mnie najważniejsza premiera przyszłego roku obok Residenta 2 :)

 

Warto dodać, że to nie jest tylko gra dla fanów Disneya, nie zapominajmy, że to jest wciąż jRPG:)

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Bardzo dużo światów pokazali. Mam nadzieję, że nie wszystkie. Zawsze bylo tak, że coś nowego zaskakiwało.

Nie widzę opcji aby światy były DLC. To nie miałoby sensu. Sora nie leciał gdzies gdzie nie miał nic do załatwienia. Predzej to będą summony lub bossowie do Koloseum plus jakis Keyblade. Czyli same pierdoły.

 

Swoją drogą to co SE wycinalo z gry na dlc? Nie przypominam sobie takich praktyk u nich.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Zastanawia mnie lament (chociażby na PPE.pl) po informacji, ze epilog i dodatkowa scenka będą do pobrania day one.

To jest szukanie sobie na siłę problemów. Ilu graczy faktycznie zabierze grę z półki w sklepie, wsiądzie w auto i pojedzie do chatki w górach gdzie nie ma internetu?

 

Argument o wolniejszym włączeniu gry bo się latka ściąga day one to też już nie istotny zarzut. Kupiłem ostatnio pudełkową grę i po wsadzeniu płyty chyba 20 minut się mi instalowała. Osiągneliśmy już taki poziom PC-absurdu na konsolach, że łatki day one to nieistotny problem. Wolę łatkę day one niż dzieło które w połowie się sypie fabularnie bo trzeba było zdążyć na premierę jak na  przykład FF12, czy tez ma gówniane zakończenie które zostało stworzone ze względów finansowych a firma zasłania się "wizją twórcy" a'la Mass Effect 3.

 

Grunt aby sama gra w momencie gdy wsadzam ją do/odpalam na konsoli, czyni nie później niż day one, była kompletna z łatką czy bez. Jeśli SE powtórzy jeszcze kiedyś wpadkę z FFXV, to żaden PR jej nie uchroni i połowa early addopters będzie czekać z zakupem każdej kolejnej gry co byłoby ogromną finansową stratą (przy obecnym spadku cen). W sumie to dobrze, że FFXV wywołało tyle kontrowersji, bo nie chce mi się wierzyć, ze SE popełni taki błąd po raz kolejny.

 

Także zostaje tylko liczyć, ze fabularnie poskładają do kupy te naście lat. Gameplayowo się nie martwię. Fragmentary Passage pokazalo, że ten aspekt raczej nie zawiedzie.

Odnośnik do komentarza

Czy poza sieciówkami spotkało to już jakąkolwiek grę? 

Rozumiem widmo takiej sytuacji, ale nie do końca jestem pewien czy jest ono realne. Jeśli gra ma dużą bazę graczy to wydawca sobie nie pozwoli na takie zabawy bo mogłoby się to skończyć nawet pozwami. Zakładam, że na pudełku jest pewnie jakiś zapis w postaci software as is i nie obejmuje on łatek, ale jeśli zakończenie się nie wgra to i paragraf się znajdzie.

 

Strzelałbym, że jeżeli ludzie będą w gre po latach grać to i na serwerze będzie łatka. Ewentualnie wyjdzie jakaś reedycja na Playstation 7 (zakładam, ze wtedy single playerowe gry mogły by mieć usuwane łatki z serwerów) więc znowu grę się da grać. Najczarniejszy scenariusz będzie taki, ze grę kupisz nową w folii po latach i zrobisz SE lub dystrybutorowi dym. Ten w ramach rekompensaty załatwi Ci taką reedycję gratis. Kupiłem na Ps3 jako pierwszą grę FF13. Przed FF13-2 chchiałem sobie odświezyć, ale lustro płyta nie pozwoliła wczytać intro. Mogłem grę ładować ze starych saveów ale nie mogłem zagrać od nowa. Jeden mail - JEDEN - i cenega mi wysłała nową płytkę. Znajdą się sposoby na problemy które Cię trapią.

 

Inaczej: Jeśli teraz możesz grać na PS4 w Suikodena za grosze, to nawet jeśli masz teraz pudełko to za naście lat będziesz mógł za grosze odpalić takie KH3 z wgraną łatką. Może nie na tym samym HW ale zawsze. Tylko mi teraz nie wmawiaj, ze jesteś niewiadomo jakim purrystą i na siłę będziesz chchiał grać na starym Ps4, z zużytymi akumulatorkami w DulaShockach zmuszając się do nieustanego siedzenia na kablu.

Edytowane przez szczudel
Odnośnik do komentarza

Nie tylko kingdom hearts nie ma wszystkiego na płycie to plaga i bardzo dobrze, że gracze robią o to dym i bojkotują takie zagrywki. Niech wydadzą tylko cyfrowo i nie będzie problemu. DLC jak najbardziej lubię kupować do gier z którymi spędzam masę czasu tak nawet ciuszki ale zakończenia jeszcze nie dociągałem.

 

Niestety widać już, że gra będzie rozbabraną papką bez ładu i składu jak Final XV.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, devilbot napisał:

Nie tylko kingdom hearts nie ma wszystkiego na płycie to plaga i bardzo dobrze, że gracze robią o to dym i bojkotują takie zagrywki. Niech wydadzą tylko cyfrowo i nie będzie problemu. DLC jak najbardziej lubię kupować do gier z którymi spędzam masę czasu tak nawet ciuszki ale zakończenia jeszcze nie dociągałem.

 

Niestety widać już, że gra będzie rozbabraną papką bez ładu i składu jak Final XV.

1. Po czym to już widać jeśli można spytać?

2. Bojkotem byłoby nie kupowanie gry a  takim ruchu również nie słyszałem. Trzeba o tym głośno mówić, ale prędzej się to skoczy tym, ze tańsze pudełko będzie miesiąc po premierze cyfrówki dostepne anżeli że miałyby się takie praktyki skońćzyć.

3. Skandaliczne jest to, ze człowiek kupuje cyfrowkę i po instalacji sie dopiero łatka sciąga. Ale to wina Sony, które za każdą łatkę bierze pieniądze, tak jak i zapewne za podmianę instalki cyfrówki.

Odnośnik do komentarza

No widać po tym że już jakieś zakończenie do ściągnięcia. Bojkot to nie tylko nie kupowanie ale też masakrowanie ocen na różnych serwisach.

 

Swoją drogą nie pamiętam już fabuły 1 i 2, a jeszcze było tyle spinoffów. Mama nadzieję, że coś załapię z KH3 ,a nie będzie to tylko fanserwis.

Odnośnik do komentarza

KH od dawna nie jest serią która trzyma się kupy jeśli gracz nie wysili się i samemu nie powiąże wątków. Wystarczy analiza na YT, ale zawsze. Stanowczo odradzam Ci granie. Chyba, ze idziesz tylko w gameplay. Po komentarzach widze jednak, zę FFXV Ci przeszkadzała papka (która poskładali) więc tu będzie tylko gorzej. Nowe postacie, fabuła bazująca na podanych nie wrost faktach z poprzednich serii, w tym pobocznych czesci. Umordujesz sie - odpusć.

Zrób mały test: odpowiedz sobie na pytanie dlaczego Axel pojawia się w KH3 i dlaczego mówią na niego Lea, albo dlaczego Nobody Sory nie wyglądał jak on. Jeśli się nawet nie domyślasz to nie masz po co grać.

 

A masakrowanie ocen gry przed faktycznym zagraniem to głupota i gówniarstwo. Tyle w temacie.

Edytowane przez szczudel
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, szczudel napisał:

Chyba, ze idziesz tylko w gameplay.

 

Liczę właśnie na gameplay ale oczywiście jakaś tam historia banalna też może się toczyć. W reedycjach na Ps3 i PS4 dali jakieś filmy streszczające fabułę więc może i tu wrzucą. Jeżeli rzeczywiście to tylko będzie przystępne dla fanów poprzedników to czarno widzę sprzedaż.

Odnośnik do komentarza

Chyba tylko fanbase uratuje grę. Mnie to w sumie obojętne bo sam czekam jak poparzony. 

 

Swoją droga można się ratować jakimiś 20-minutowymi streszczeniami konkretnych gier z YT. W kolekcjach nie był filmów z fabułą poprzedników. Tzn po przejściu gry masz Theatre Mode ale to wszystko. To plus 3 cześć były remasterowane jako film, także KH 358/2 days można jako tako oglądnąć, tyle, ze cześć historii jest w postaci logów.

Mam przeczucie, ze kluczowa dla KH3 będzie znajomość fabuły tej części z telefonów oraz BBS, 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.