Skocz do zawartości

Wsteczna Kompatybilność- lista gier, pytania i odpowiedzi


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

On 3/22/2021 at 7:00 AM, Nyu said:

Quake 2 to nadal niezła giera i lata świetlne przed większością dzisiejszych FPS-ów, ale nie oczekuj jakości z serii DOOM. To wolniejsza pełna irytujących wrogów strzelanka z ani trochę tak dobrym gunplayem wersja duma, w której każda lokacja wygląda tak samo, a poziomy (i backtracking!) są raczej frustrująco skomplikowane niż bogate i złożone. Bliżej gameplayu i jakości Zagłady jest Q1, ale w niego nie zagrasz na Xboksie. Pozostaje Ci liczyć, że id Software po Eternalu będzie chciało wrócić do Quake'a i przed produkcją nowej odsłony, puszczą remastery 1, 2 i 4.

 

Jak dobrze bawisz się w Doomie, to z całego serca polecam odpalić sobie jakiś kozacki zestaw leveli często zawierający nowych przeciwników, bronie czy tekstury (skrót. WAD). No tylko zobacz, jakie dzieła sztuki powstają:

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

I żeby nie być gołosłownym... Mam Series X i Game Passa na 3 lata od dnia premiery, a od miesiąca gram tylko na lapku w DOOMa i po jednym WADzie szukam następnego :banderas:

 

Na Xboksie masz jeszcze w Add-Ons kilka takich WADów za friko, ale one generalnie wyglądają idento jak klasygi. Niemniej jak nie masz kompa, warto, szczególnie DOOM Zero i BTSX.

 

Swoją drogą dziwi mnie, że nie wypuszczono nowego portu Quake 1 i 2 tak jak zrobiono to z Doomami. Trochę smuci mnie zaniedbanie marki Quake, promuje się Doomy, a o drugiej flagowej serii iD Software kompletna cisza. Chętnie pograłbym w Quake 1 HD, bo N64 nie chce mi się podłączać. Wiem, że gry sa dostępne na GOG albo Steam, ale pograłbym na konsoli.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Czoperrr napisał:

 

Swoją drogą dziwi mnie, że nie wypuszczono nowego portu Quake 1 i 2 tak jak zrobiono to z Doomami. Trochę smuci mnie zaniedbanie marki Quake, promuje się Doomy, a o drugiej flagowej serii iD Software kompletna cisza. Chętnie pograłbym w Quake 1 HD, bo N64 nie chce mi się podłączać. Wiem, że gry sa dostępne na GOG albo Steam, ale pograłbym na konsoli.

Akurat brak kontynuacji quake nie dziwi, bo ten quake 4 to mocno poszedł w klimaty dooma więc wydawanie dwóch podobnych gierek przez id byłoby trochę bez sensu. Natomiast sam chętnie bym zobaczył nawet jakiś budżetowy remaster starych quaków. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, lpcl napisał:

Akurat brak kontynuacji quake nie dziwi, bo ten quake 4 to mocno poszedł w klimaty dooma więc wydawanie dwóch podobnych gierek przez id byłoby trochę bez sensu. Natomiast sam chętnie bym zobaczył nawet jakiś budżetowy remaster starych quaków. 

To niech zrobią to co z Doom czyli pełny reboot z zachowaniem klimatu orginału. Chciałbym, żeby chociaz na powaznie zajęli się Quake Champions, wyeliminowali to na co narzekają fani starego Q3 i już byłby cymesik do szybkich deathmatchów.

Odnośnik do komentarza

Zapewne to zrobia jak beda mieli w planach Q5. Akurat Q4 zawsze wolalem od D3 - lepsze bronie, wiecej roznorodnosci, wieksza skala, no i za dzieciaka scena z przerobieniem na strogga robila.

 

Pamietajcie, ze Q w singlu to DOOM z innymi potworami, klimat mimo wszystko jest super podobny w dwojce i czworce, wiec pewnie woleli odeslac serie na multik.

 

Ogolnie szanse na nowa gre id prezentuja sie tak w takiej kolejnosci:

1. DOOM, bo od czworki seria odnosi sukces pod kazdym wzgledem

2. Quake, bo beda chcieli odswiezyc marke na podobny sposob jednoczesnie odrozniajac ja od DOOMa i miec dwie flagowe marki

3. Nowy tytul, ble

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Nyu napisał:

Zapewne to zrobia jak beda mieli w planach Q5. Akurat Q4 zawsze wolalem od D3 - lepsze bronie, wiecej roznorodnosci, wieksza skala, no i za dzieciaka scena z przerobieniem na strogga robila.

 

Pamietajcie, ze Q w singlu to DOOM z innymi potworami, klimat mimo wszystko jest super podobny w dwojce i czworce, wiec pewnie woleli odeslac serie na multik.

 

Ogolnie szanse na nowa gre id prezentuja sie tak w takiej kolejnosci:

1. DOOM, bo od czworki seria odnosi sukces pod kazdym wzgledem

2. Quake, bo beda chcieli odswiezyc marke na podobny sposob jednoczesnie odrozniajac ja od DOOMa i miec dwie flagowe marki

3. Nowy tytul, ble

Jakoś tego nie widzę tzn dwie bardzo podobne gamepleyowo serie od jednego deva. Chyba, że po kolejnym doomie dadzą mu na dłużej odpocząć i wtedy wjedzie quake, ale najlepiej w jakiś takich gotyckich klimatach żeby odróżnić od dooma. 

Odnośnik do komentarza

Jedna słaba część nie powinna przekreślać marki. Chociaż sama seria jest w sumie kultowa przez jedną odsłonę. A połowa części była platformówkami ze strzelaniem xd 

 

Jednak sam humor i podejście do rozgrywki zasługuje na fajną wysokobudżetową rozgrywkę bez kompromisów i ugrzecznień. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ukukuki napisał:

Jedna słaba część nie powinna przekreślać marki. Chociaż sama seria jest w sumie kultowa przez jedną odsłonę. A połowa części była platformówkami ze strzelaniem xd 

 

Jednak sam humor i podejście do rozgrywki zasługuje na fajną wysokobudżetową rozgrywkę bez kompromisów i ugrzecznień. 

Ostatnie zdanie to wyklucza. 

Btw. Duke nukem 3d jest całkiem fascynujący z uwagi na różne wersje tj. na n64, psx i Saturn i praktycznie każda była swoistą interpretacją wersji oryginalnej. Fajnie jest oglądać jak kiedyś jedna gierka mogła się diametralnie różnić między konsolami tej samej generacji. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
57 minut temu, lpcl napisał:

Fajnie jest oglądać jak kiedyś jedna gierka mogła się diametralnie różnić między konsolami tej samej generacji. 

 

Cyberpunk:lapka: Fakt nie ta sama skala jednak to normalne bo wszystkie platformy dążą do wspólnego mianownika. Koszty robienia gierek też robią swoje. Ostatni czas robienia specjalnych wersji gierek pod daną platformę to chyba Wii. Dzisiaj tylko suwaczek w lewo albo prawo i gotowe. 

 

Jak temat cię ciekawi to na retro sanctuary są fajne porównania różnych wersji gier z czasów 8 i 16 bitów. http://retro-sanctuary.com/Comparisons Main.html

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, lpcl napisał:

Ostatnie zdanie to wyklucza. 

Btw. Duke nukem 3d jest całkiem fascynujący z uwagi na różne wersje tj. na n64, psx i Saturn i praktycznie każda była swoistą interpretacją wersji oryginalnej. Fajnie jest oglądać jak kiedyś jedna gierka mogła się diametralnie różnić między konsolami tej samej generacji. 

DN ogólnie jest fascynujący. Dwie platformówki niegrywalne już dziś. Forever, czyli crap-średniak, na który czekano jak na mesjasza. Kilka gierek Tomb Raiderowych raczej przeciętnych maks. DN3D, który stał się legendą, aczkolwiek zestarzał tak sobie i obecnie gameplay jest, eee, zaryzykuję, słaby. Jedna bardzo fajna odsłona, czyli Manhattan Project.

 

A i tak chciałbym nowego Duke'a jakości nowych DOOMów. Tylko nikt tego nie zrobi, nie ma co się łudzić.

 

Z nowocześniejszych singlowych FPS-ów oprócz mesjasza, to tylko Shadow Warrior i Wolfenstein są warte wzmianki. 

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Nyu napisał:

DN ogólnie jest fascynujący. Dwie platformówki niegrywalne już dziś. Forever, czyli crap-średniak, na który czekano jak na mesjasza. Kilka gierek Tomb Raiderowych raczej przeciętnych maks. DN3D, który stał się legendą, aczkolwiek zestarzał tak sobie i obecnie gameplay jest, eee, zaryzykuję, słaby. Jedna bardzo fajna odsłona, czyli Manhattan Project.

 

A i tak chciałbym nowego Duke'a jakości nowych DOOMów. Tylko nikt tego nie zrobi, nie ma co się łudzić.

 

Z nowocześniejszych singlowych FPS-ów oprócz mesjasza, to tylko Shadow Warrior i Wolfenstein są warte wzmianki. 

Akurat shadow mi nie leży, liczę na kolejną część w bardziej liniowych lokacjach. I na nową gierkę Chmielarza. Już pisałem o tym ale w gatunku fps kiedyś było znacznie lepiej tj. fpsy były tak popularne jak obecnie 3rd person action adventure cinematiki. Był genialny fear, half life, riddick, soldier of fortune, gry id o których pisaliśmy czy hexen od raven, medale i wiele innych o których nawet już nie pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Nyu napisał:

DN ogólnie jest fascynujący. Dwie platformówki niegrywalne już dziś. Forever, czyli crap-średniak, na który czekano jak na mesjasza. Kilka gierek Tomb Raiderowych raczej przeciętnych maks. DN3D, który stał się legendą, aczkolwiek zestarzał tak sobie i obecnie gameplay jest, eee, zaryzykuję, słaby. Jedna bardzo fajna odsłona, czyli Manhattan Project.

 

A i tak chciałbym nowego Duke'a jakości nowych DOOMów. Tylko nikt tego nie zrobi, nie ma co się łudzić.

 

Z nowocześniejszych singlowych FPS-ów oprócz mesjasza, to tylko Shadow Warrior i Wolfenstein są warte wzmianki. 

@ProstyHeker

 

Duke niestety ma mikro szanse na zaistnienia, a na pewno nie gdyby należał do Microsoftu. Na pewno nie pozwoliliby na takiego bohatera. Już lepiej niech 3D Realms klepie swoje retro gierki i niech lądują na konsolach jak Ion Fury.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ukukuki napisał:

Moim zdaniem DN3D trzyma się o wiele lepiej niż Manhattan Project, które niedawno chciałem odświeżyć. 

+1, mam DN3D prawie na każdej platformie i wszędzie wchodzi doskonale. MP nigdy mi się nie podobał.

 

Godzinę temu, Dante napisał:

@ProstyHeker

 

Duke niestety ma mikro szanse na zaistnienia, a na pewno nie gdyby należał do Microsoftu. Na pewno nie pozwoliliby na takiego bohatera. Już lepiej niech 3D Realms klepie swoje retro gierki i niech lądują na konsolach jak Ion Fury.

 

Pewnie masz rację :( jeszcze dopiero co Gearbox zostało łyknięte przez właścicieli THQ: https://www.rockpapershotgun.com/gearbox-software-bought-by-owners-of-thq-nordic

 

Jestem ciekaw, co z nim zrobią.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
36 minutes ago, lpcl said:

Naszła mnie nostalgia i właśnie próbuję zagrać sobie w feara na pc i oprócz braku dźwięku nie ładują się tekstury i spadam pod ekran. A idź pan w chuj z taką wsteczną. :(

FEAR z GOG śmiga aż miło, niedawno ogrywałem podstawkę i wszystkie dodatki oraz część drugą. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...