Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Krew i Wino


Nemesis

Rekomendowane odpowiedzi

I zaliczone. Tyle nocek i dni nie zarwałem nawet przy Dark Souls III. Teraz tylko liczyć, że Redzi jednak zwęszą hajs i będą robić kolejne gry w uniwersum.

Kilka mych luźnych przemyśleń co do dodatku:

-Chciałbym MMO lub swobodnego RPGa, w którym można by być wampirem wyższym w świecie wiedźmina.

-Takiego stężenia żartów, ciętych ripost ("Chyba coś ci upadło."), easter egg'ów i zabaw z podkładającymi głos nie było w żadnej grze stricte komediowej.

-Imponująca ilość nowych potworów, choć jak zwykle brak jakichś innych znanych, chociażby mantykor.

-Nowe gniazda na skille umożliwiają stworzyć prawdziwego mordercę wszystkiego co żywe, zwłaszcza na ng+, gdy uzbiera się dość punktów na odblokowanie i zapełnienie wszystkiego.

-Półboginii nosząca gatki :I Taki krok w tył w stosunku do jedynki, no ale ok, realizm jest większy, to nagie kobiety mogłyby wywołać niekontrolowane erekcje u co poniektórych.

-Gdy będę duży, chcę być taki jak Regis.

 

ad. zakończenia:

 

Taki syf się zrobił, że było by to niemożliwe, aby każda z głównych postaci przeżyła, u mnie ofiarą padł Detlaff po uratowaniu Syanny, tak się złożyło, że zbieram wszystko i wykonuje każdą rzecz, a gdy dziewczynka z towarem proponuje gwinta, no to ni chooja nic mnie nie zatrzyma. Dość imponujący boss, ciekawi mnie swoją drogą, że na YT jeczą, że trudny, może za bardzo dokoksiłem Geralta, ale na 53 lvlu i najwyższym poziomie trudności tłukłem go równo, chociaż długo, a tamci łamią na nim klawiatury, ech... Imponujące jest też zachowanie Regisa, wywodzącego się z hierarchicznej, trzymającej się swoich społeczności, postanawia być dobrym gościem ponad wykute dogmaty, dając temu szczególny popis przy dobiciu tego, który nie tylko należy do jego rasy, ale też wyciągnął go z ciemnej dupy. Nostalgia przy późniejszym bimberku wyiebuje z kapci, tak jak nie czytam zwykle książek po raz drugi, tak czas chyba przypomnieć sobie sagę, którą czytałem chyba z 6 lat temu.

Co do zamachu stanu- nikomu nie rzekłem o nim. Myślałem o sytuacji sam na sam z księżną ( :rotfl:  gdy o tym pomyślę), dlatego nie mówiłem nic Damienowi, a już na pewno przy zbiorowisku gapiów, co chyba umożliwi w przyszłości resocjalizację dziewczyny. Szkoda mi, że w dupę dostał jednak Dettlaff, a sprawczyni zamieszania pójdzie tylko do ciupy, no ale życie, życie...

 

 

Za parę lat odświeżam se całą serię, może wybiorę inne opcje, a może znów tą samą ścieżką pójdę, zobaczymy. Faktem jest, że Redzi zapisali się na kartach historii gierek jako twórcy najlepszej serii na podstawie dzieła literackiego i patrzę w przyszłość z nadzieją, że ktoś kiedyś ich w tym pobije, chociaż pewnie żaden następny tytuł nie zajmie takiego miejsca w moim sercu jak ta seria.

Odnośnik do komentarza

zebrałem arcy wilka [w ogóle beka, hop do miejscówki i cyk, masz xD] szybo lecę do arcymistrza i się okazuje że niewiele lepsze o żmii, jak nie gorsze. ;/ Myślę ok to zbieram Mantikorę. Tutaj trzeba się było natrudzić trochę. Szybko do mistrza... znowu gó.wno niewiele lepsze od żmii. W secie Mantikory ładnie się można wpasować w otaczającą krainę ale chyba wrócę do Żmii bo lepsze efekty były.

 

btw mieczy z tych setów arcy wilka/mantikowy

 

 

 

to lepszą stalową kosę można wygrać w karty od typa na turnieju a srebrny z jeziora też jest fest w porównaniu z tamtymi

 

 

Odnośnik do komentarza

W sumie to szkoda jest mi zagranicznych graczy bo tracą dużo smaczków z których śmieją sie Polacy. 

-podczas zadania z walką na pięści biję się na oczach gapiów a ktoś z boku krzyczy "nie ma takiego bicia, koniec imprezy"

-pucybut mówi "sorry taki mamy klimat"

Poza tym w zadaniach pobocznych

 

 

-Czubówna

-Mann

-załatwianie sprawy w banku

 

 

i pewnie wiele innych o których zapomniałem albo których nie odkryłem jeszcze.

Odnośnik do komentarza

zebrałem arcy wilka [w ogóle beka, hop do miejscówki i cyk, masz xD] szybo lecę do arcymistrza i się okazuje że niewiele lepsze o żmii, jak nie gorsze. ;/ Myślę ok to zbieram Mantikorę. Tutaj trzeba się było natrudzić trochę. Szybko do mistrza... znowu gó.wno niewiele lepsze od żmii. W secie Mantikory ładnie się można wpasować w otaczającą krainę ale chyba wrócę do Żmii bo lepsze efekty były.

 

btw mieczy z tych setów arcy wilka/mantikowy

 

 

 

to lepszą stalową kosę można wygrać w karty od typa na turnieju a srebrny z jeziora też jest fest w porównaniu z tamtymi

 

 

po czym ty to sprawdzasz czy dany wiedzminski set jest lepszy czy gorszy od drugiego? ;)

Odnośnik do komentarza

Denerwuje mnie ta talia wg mojej opinii, co jest tak słaba o czym mowa to Skellige.

A mianowicie jak wygrać ten turniej gwinta ze skellige? Może jakieś porady jak dokładnie ułożyć karty pod talię? Zazwyczaj zawsze grałem Nilfgaardem i nigdy nie było problem z wygrywanie, a skellige to.. Z pierwszym przeciwnikiem, co ma potwory jakimś cudem ugrałem, z drugim nilfgaardem i nie idzie mi to.

 

Odnośnik do komentarza

 

zebrałem arcy wilka [w ogóle beka, hop do miejscówki i cyk, masz xD] szybo lecę do arcymistrza i się okazuje że niewiele lepsze o żmii, jak nie gorsze. ;/ Myślę ok to zbieram Mantikorę. Tutaj trzeba się było natrudzić trochę. Szybko do mistrza... znowu gó.wno niewiele lepsze od żmii. W secie Mantikory ładnie się można wpasować w otaczającą krainę ale chyba wrócę do Żmii bo lepsze efekty były.

 

btw mieczy z tych setów arcy wilka/mantikowy

 

 

 

to lepszą stalową kosę można wygrać w karty od typa na turnieju a srebrny z jeziora też jest fest w porównaniu z tamtymi

 

 

po czym ty to sprawdzasz czy dany wiedzminski set jest lepszy czy gorszy od drugiego? ;)

 

 

subiektywna opinia :)

Odnośnik do komentarza

Denerwuje mnie ta talia wg mojej opinii, co jest tak słaba o czym mowa to Skellige.

 

 

A mianowicie jak wygrać ten turniej gwinta ze skellige? Może jakieś porady jak dokładnie ułożyć karty pod talię? Zazwyczaj zawsze grałem Nilfgaardem i nigdy nie było problem z wygrywanie, a skellige to.. Z pierwszym przeciwnikiem, co ma potwory jakimś cudem ugrałem, z drugim nilfgaardem i nie idzie mi to.

 

Karty, ktore moim zdaniem koniecznie trzeba posiadac to te, ktore pod wplywem grzybow zmieniaja sie w niedzwiedzie, szczegolnie Berserker. Do tego karty bohaterow Skelige i krowa, ktora po sciagnieciu ze stolu, czyli po 1 rundzie, zostaje na stole przeistaczajac sie w karte bohatera o sile 11. Tak od razu na poczatku rundy. Musisz tez posiadac te, ktore wyrzucone przywoluja z reki i talii wszystkie ich egzemplarze. 

 

Ta talia opiera sie na tych, ktorze przywoluja inne egzemplarze i tych, ktore sie przeistaczaja w inne, silniejsze karty. Szczerze mowiac to na razie srednio mi pasuje ta talia, choc nie zebralem wszystkich kart. W moim prywatnym rankingu dalej numerem jeden sa Krolestwa Polnocy. Potem Nilfgard, ale na podium moze uplasuje sie Skelige, jezeli uzbieram cala talie i rozegram nia troche wiecej partyjek.

Odnośnik do komentarza

Denerwuje mnie ta talia wg mojej opinii, co jest tak słaba o czym mowa to Skellige.

 

 

A mianowicie jak wygrać ten turniej gwinta ze skellige? Może jakieś porady jak dokładnie ułożyć karty pod talię? Zazwyczaj zawsze grałem Nilfgaardem i nigdy nie było problem z wygrywanie, a skellige to.. Z pierwszym przeciwnikiem, co ma potwory jakimś cudem ugrałem, z drugim nilfgaardem i nie idzie mi to.

 

 

Do talii wkładaj jedynie bohaterów, czyste niebo, rogi, manekiny, grzybki, może pożogę, z jednostek to jedynie te, które mają braterstwo i te które przyzywają ziomków, plus oczywiście berserkerów. Osobiście na turnieju miałem jedynie dwóch młodych i przebiłem do końca, z jedynym loadem, który zresztą był niezwiązany z samym gwintem. Absolutnie niepotrzebne są karty z indywidualnymi postaciami, jedynie ten bard do artylerii może się przydać.

 

Gdy odrzucasz na początku dwie karty, odrzucać należy zawsze te, które są wzywane przez inne znajdujące się w ręce, czyli mając Cerys wyrzucamy tarczowniczki, mając drakkary(te od łuczników) zostawiamy se jednego, dzięki temu nie będziemy tracić miejsca, które mogłoby być wykorzystane przez inne karty(ta taktyka działa też do talii potworów i w mniejszym stopniu Scoia'tel).

 

Chyba każdy na turnieju ma pożogę, należy więc ich sprowokować do wykorzystania jej, zanim obudzimy berserków, na przykład łącząc dwie tarczowniczki, czy już bardziej ryzykownie ciężkie drakkary lub tych wojowników an Craite.

 

Najważniejsze, to dojść do trzeciej tury, wygrywając pierwszą i pasując w drugiej, lub grając na zwłokę w pierwszej celem wyrzucenia przez przeciwnika wielu kart (nie polecam tej metody, sama gra na zwłokę w trzeciej turze, na przykład przez uzywanie dowódcy, przynosi takie korzyści, że można wykorzystać ważniejsze karty, gdy będzie pewność, że konkurent ich nie zneutralizuje).

W trzeciej turze do walki wracają dwie karty z cmentarza- specjalna zdolność Skellige- dając dodatkowe punkty.

 

Gdy jesteśmy w miarę pewni, że wróg nie rzuci pożogi albo Borcha, rzucamy wszystkim co mamy, starając się podwoić jak najwięcej jednostek przez braterstwo lub wezwanie.

Manekiny są przydatne w pojedynku z Nilfgaardem, który jako jedyny z przeciwników rzuca szpiega.

Czyste niebo to karta, którą trzymać należy na sam koniec rozgrywki/tury, gdy nasze karty są tłumione, mamy pewność, że nie odczarujemy pogody tylko po to, aby przeciwnik znów rzucił skelligijski sztorm i diabli wszystko wzięli.

Oczywiście należy trzymać w talii Avalac'ha i w razie wyciągnięcia, rzucić nim w pierwszej turze, co by mieć lepszy osąd sytuacji.

Jeśli masz dużo berserków meele, to trzymaj grzybki w talii, jak masz jedynie tych młodych(łuczników), lepiej trzymać Myszowora, który oprócz zupki doda też te 8 punktów do puli.

 

Na razie więcej nie wymyślę, jak ktoś ma jeszcze jakieś porady, to chętnie usłyszę.

 

Talia ogólnie jest dość ryzykowna, ale może to Północ jest za bardzo OP ze swym szturmem szpiegów i manekinów, i odradzania. Choć godny uwagi detal- ze Skellige wpadł mi aczik za 186 pkt na stole.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Krowa :banderas:

 

Pare razy zadecydowala o zwycięstwie i jest nieodłącznym elementem mojej talii, która niszczy wszystko. Dwa turnieje wygrane bez problemu.

 

Ale juz sie obawiam jak to bedzie z tymi kartami na poczatku bo nie bede mial kilku uzytecznych z pierwszego dodatku.

Odnośnik do komentarza

Własnie zrobiłem turniej 

 

 

Ravix z Czteroroga

:banderas:

 

W ogóle dużo więcej nawiązań do książki niż w podstawce IMO. Dużo smaczków -

Ravix, typ z zakonu białej róży który chce nas klepać, dużo rozmów z Regisem o tym co się zdarzyło w i po walce w cytadeli Stygga, Anna Henrietta pytająca o Jaskra itd. itp.

 

 

Tylko kierwa w sercach sprzedałem obraz Gwieździste Niebo nad Pontarem van Rogha i mam jeden mniej do powieszenia w Corvo Bianco <smutek>. 

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś jakiś fajny ułożony build pod szermierka/alchemia? Sama szermierka ze znakami (tylko 6 pkt, bo na aksji - zawsze ten talent jest przydatny w konwersacjach i queen dałem) mi się już totalnie znudziła, a fajnie było by zrobić odskocznię od takowego buildu. Zauważyłem ostatnio, że używam olejki, elixiry (odwary jakoś tak rzadko), co by fajnie były rozłożone talenty na to wszystko, a biegam sobie w secie arcy niedźwiedzia więc queen od czasu do czasu wpadnie fajnie.

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś jakiś fajny ułożony build pod szermierka/alchemia? Sama szermierka ze znakami (tylko 6 pkt, bo na aksji - zawsze ten talent jest przydatny w konwersacjach i queen dałem) mi się już totalnie znudziła, a fajnie było by zrobić odskocznię od takowego buildu. Zauważyłem ostatnio, że używam olejki, elixiry (odwary jakoś tak rzadko), co by fajnie były rozłożone talenty na to wszystko, a biegam sobie w secie arcy niedźwiedzia więc queen od czasu do czasu wpadnie fajnie.

 

Ja latam z czymś takim, set Mantikory + buffy z Corvo Bianco + odwar z echidny:

 

AiU783r.jpg

 

xoRf1Bv.jpg

Odnośnik do komentarza

1. Czy po ukończeniu głównego wątku poszukiwania arcymistrzowskich rynsztunków będą wciąż dostępne? 

2. W zadaniu pobocznym o winnicy Coronata zostaje mi jedynie końcowy punkt o poinformowaniu, lecz postać do znalezienia jest niedostępna(nie ma znacznika). Mam jeszcze poszukać sam, a wtedy dokończę quest, czy to jakiś bug? 

Dzięki bardzo za odpowiedź! 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...