Skocz do zawartości

PSX Extreme 222


Oceń okładkę PSX Extreme 222  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 222



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #222

 

psx222.jpg

 

Lutowy numer dostępny od 27.01 (środa)

Prenumerata - wysyłka 24.01 (niedziela)

 

Innowacje. Magiczny składnik gier, którego z nadzieją wypatrujemy na każdej generacji sprzętu. Nieustannie pokładamy nadzieję w deweloperach, że już za chwilę, już za momencik pojawi się tytuł, który zaszokuje czymś tak kompletnie nowym i świeżym, że czapki z głów. Jak cover system z Gears of War, który teraz ma praktycznie każdy shooter TPP, a i niektóre FPP. Czy leczenie postaci przez chwilowy odpoczynek, zamiast biegania w amoku za apteczkami. Kilkanaście lat temu nie do pomyślenia. Niestety, z roku na rok coraz gorzej z tymi innowacjami w głównym nurcie branży. Gry mamy coraz większe i piękniejsze, ale najczęściej cała „para” idzie w rozwijanie znanych składowych – jakość wizualną, liczbę NPC-ów na ekranie, poszerzanie terenów w sandboksach, zmienne warunki pogodowe – ogólną efektowność i namiastki realizmu. A nam, graczom, niekoniecznie chodzi o skalę makro, ale właśnie o detale, które będą potrafiły kompletnie zmienić nasze myślenie czy podejście do zabawy. 
 
„Wszystko już wymyślono” – można by stwierdzić pesymistycznie. Guzik prawda, kreatywność ludzka nie zna granic – co regularnie udowadniają nam umysły odpowiedzialne za perełki wśród gier indie. Braid, Her Story, Flower, Superhot – unikalne pomysły na gameplay, niecodzienne rozwiązania w mechanice. A to przecież tylko pierwsze z brzegu przykłady. Tu niestety leży główne źródło problemu – w skali projektu, czyli jednocześnie w skali ryzyka. Co innego zaryzykować nietuzinkowy, nowatorski pomysł w małej gierce paru zapaleńców (i ten pomysł najczęściej ciągnie całą grę), a co innego zrobić to w skali korporacji, gdy kilkaset osób pracuje nad tytułem za grube miliony. Tu nie ma miejsca na błędy, potrzebny jest pewniak, który dotrze do mas, zwróci koszty i zarobi na kolejny projekt. Niestety, gdy mówimy o grach AAA, innowacje nie sprzedają się tak dobrze, jak kolejne Call od Duty czy FIFA.
 

Co nam w takim razie pozostaje? Doceniać tych, którzy w czasach zdominowanych przez rynkowe pewniaki i sequele na bazie korporacyjnych słupków, ryzykując ogromne budżety i lata pracy wielu ludzi, mają odwagę dawać nam nowe IP. Tylko tyle i aż tyle. W roku 2016 wiele takich projektów nie będzie, więc tym bardziej warto mieć je na oku. Jeden z nich gości na naszej aktualnej okładce. Hejterzy, którzy nie spędzili w grze ani minuty, już lamentują. Ja grałem i nie mogę się doczekać, gdy ponownie wyjdę na zaśnieżone ulice Nowego Jorku. A Ty w którym obozie jesteś? [Grzegorz 'Butcher' Drabik]


PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMATY NUMERU

Tom Clancy’s The Division – playtest
Podsumowanie 2015 roku 
PlayStation Plus vs. Xbox Live Gold

 
CO NOWEGO

DiRT Rally
Doom
Hitman
Kopanito All-Stars Soccer
Quantum Break

 
PLAYTESTY

Ark: Survival Evolved
Dying Light: The Following

 

RECENZJE

Amplitude
Assassin’s Creed Chronicles: India
Assassin’s Creed: Syndicate – Jack the Ripper
Hardware: Rivals
Minecraft: Story Mode Episode 4
Resident Evil Zero HD
Sebastien Loeb Rally Evo
Star Wars Pinball: The Force Awakens Pack
Story of Seasons
The Banner Saga
This War of Mine: The Little Ones
Trine 3: The Artifacts of Power

 
PORADNIKI

Fallout 4 – poradnik przetrwania
Evolve
Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

 
HARDKOR

Gwiazdy w służbie gier   
Wywiad z Jarosławem Boberkiem  
Chcemy to na konsolach!
Double Trouble
Gracz kontra natura
Styliści branży – Revolution Software
Nie chcę grać w film…
Kartoteka – Tim Schafer 

 
RETRO

Trzeba znać
Moje retro – Paweł Olszewski   
Pegasus zone – Videomation  
Kult plastiku – Inflatable Racing Kart
Historia gier wideo w Polsce (cz. XIV)
Kultowe chodzone bijatyki
Comix Zone – rozmowa z Davem Johnsonem

 
FELIETONY

Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [butcher]

 
STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Testy
Hyde Park
Graczpospolita
Region Filmowy
Głos ludu
Listy

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 24.01. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

bijatyki.jpg

division.jpg

gry_roku.jpg

gwiazdy.jpg

plus_gold.jpg

poradnik_f4.jpg

qb.jpg

wydarzenia.jpg

Odnośnik do komentarza

Ostatniego numeru nie kupiłem, tego pewnie już też nie kupię, mocno się trzymałem psxa, ale chyba poziom dla mnie już mocno spadł i ostatnich numerów Już prawie nie czytałem :(

 

Ewentualnie gazety mnie już nie kręcą, co jest bardziej prawdopodobne

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza

Jak ja nie cierpię powtórzonych okładek, motyla jego mać! Ode mnie 1/10. Nie można w takiej sytuacji dać drugiej okładki z Pokemonem czy inną Zeldą? A tak w ogóle to nadal bardzo was lubię. Od pewnego czasu olewam recenzje i czytam głównie hardkor, retro i felietony. Świetnym pomysłem było zaproszenie tych typków z Neo+. Ciekawie piszą.

 

Moje propozycje zmian na lepsze:

-Walkiewicz do recenzowania filmów

-Oceniaczka gierkowa w starym stylu, bardziej wyrazista, ale nadal nowoczesna i bez udziwnień

-Edycja premium z lepszym papierem (jak kiedyś w Pixelu) i grubszą okładką (15zł mógłbym dawać za takie cudo)

-Więcej Ściery, Myszaqa i Kosa, męczyć ich żeby czasem coś skrobnęli do rodzyna

-Dać Autoklasyce jedną stronę na różne projekcje jego zakręconego umysłu

 

Tyle.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

- Walkiewicz ostatnio dobre felietony to niech zostanie

- oceniaczka teraz o wiele lepsza, przynajmniej + i - w jednym rzedzie a nie jakies polamane jak wczesniej

- Sciera bardzo slabo, ze nawet tej pol strony w retro nie jest w stanie zapelnic, a niby taki fan starych gierek (zeby nie bylo, Dzujo radzi sobie swietnie ale to nie o to chodzilo w tym poddziale)

Odnośnik do komentarza

Obawiam się, że w porównaniu PS+ i X Gold zagracie grzecznie i bezpiecznie. "Obydwie usługi mają swoje wady i zalety. Czekamy na rozwój sytuacji." Ogólnie już od jakiegoś czasu irytuje mnie poprawność ikstrima. Widać, że boicie się krytykować Wielką Trójcę i zawsze stawiacie ich na równi, żeby tylko uniknąć hejtu bandy fanbojów-gimbusów. Nie dajcie się terroryzować i czasami wciśnijcie im prawdę prosto w oczy. Bo na razie w przybliżeniu wygląda to tak:

 

"Tak, Sony ma (coś), ale nie zapominajmy, że Microsoft ma (coś), a Nintendo ma (coś). Posiadacze każdej z konsol mogą być zadowoleni!"

 

Bicz plis. Jeśli czasem napiszecie, że któraś z firm odwala ch**owiznę, to świat się nie skończy.

Edytowane przez Pix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Widać na screenie, że kategorię shooter wygrało Star Wars: Battlefront. Dla przypomnienia napiszę - PÓŁ MULTIPLAYERA NA PŁYCIE xD

xDDDD

 

A mógł wygrać Splatoon.

 

 

Hej, gdzie Autoklasyka? :(

Dostał tygodniowy urlop.
:(

 

Liczę na to, że odkryje CW. Wtedy będzie zabawa. :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Obawiam się, że w porównaniu PS+ i X Gold zagracie grzecznie i bezpiecznie. "Obydwie usługi mają swoje wady i zalety. Czekamy na rozwój sytuacji." Ogólnie już od jakiegoś czasu irytuje mnie poprawność ikstrima. Widać, że boicie się krytykować Wielką Trójcę i zawsze stawiacie ich na równi, żeby tylko uniknąć hejtu bandy fanbojów-gimbusów. Nie dajcie się terroryzować i czasami wciśnijcie im prawdę prosto w oczy. Bo na razie w przybliżeniu wygląda to tak:

 

"Tak, Sony ma (coś), ale nie zapominajmy, że Microsoft ma (coś), a Nintendo ma (coś). Posiadacze każdej z konsol mogą być zadowoleni!"

 

Bicz plis. Jeśli czasem napiszecie, że któraś z firm odwala ch**owiznę, to świat się nie skończy.

Nie przesadzaj, redaktorzy bywają mocno tendencyjni (patrz teksty o tym jaką konsolę wybrać z lat poprzednich)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...