Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

A moim zdaniem słaba roznica jest między trybem zwykłym a HDR10 na PS5 na Samsungu Q70R.

 

W Horizonie pamietam, ze przeskok był spory - po włączeniu HDR słońce, oświetlenie, soczystość vs płaska wyprana paleta bez HDRa. Tutaj w Cyberku muszę wytężać wzrok by coś dotrzec, a bawiłem się suwaczkami na różne sposoby. Takie mam wrażenie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

HDR potrafi tu dać radę, ale tylko pod warunkiem, że ustawimy go zupełnie nie tak, jak uczą nas poradniki i inne gry. Musisz uzyskać mleko w menu, żeby w grze HDR faktycznie było widać i robił wrażenie. Nie wiem czy suwaczki spierdolili czy co, ale faktycznie przy wydawało się odpowiednich ustawieniach nie wygląda to dobrze.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy pasek i tak chyba nie wyciagnie więcej niż nasz TV pozwala w szczytowych momentach. Mam bodajże na 800, a q70r ma chyba z 700 nitów w hdr.

 

Drugi tak naprawdę robi za "gamma". Za wysoki da mleko i prawie biale postacie w świetle slonecznym, a niski to ciemno jak w dupie nawet pod neonami. Ja mam na 1.20.

 

Trzeci suwak to poziom mleka w menusach gry (jasnosc interfejsu). Mniej niz 100 sie nie da, a i tak zbyt wyblakłe są ekrany porównując do SDR z dobrze ustawioną gammą (czyli wg wzorca "tak by logo z lewej było ledwie widoczne").

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Cyberdeck ma swoja bazowa pamięć (to co widzisz na screenie, tj. 6), a dodatkowo atrybut Inteligencja podnosi pamięć o 0.4 per punkt. Mozesz jeszcze wszczepic sobie do kory czołowej implant "pamięć operacyjna", który w legendarnej opcji dokłada 5 RAMu.

 

Mozliwe, ze cos jeszcze wpływa bo aktualnie mam 30 RAM (11 bazowe z cyberdecku, 5 implant, 20x0.4 z inteligencji, wiec skądś mam "nadmiarowe" 5 pkt).

 

edit

ok wiem, nagrody za rozwijanie umiejętności z drzewek Hakowanie Bojowe i Naruszenie Protokołu też dodają permanentnie RAMu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Skonczyłem wątek główny, teraz bawie sie kontraktami, których praktycznie nie ruszałem. Jak sobie patrzę, jakie opcje daje boostowanie inteligencji, to aż żałuję że poszedłem w pif-paf :sapek:Wiem, można robić respec, ale teraz to już za późno, nie ta zajawka. Prędzej drugie przejście, może w remasterze na następna generację? :reggie:

 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, dee said:

Skonczyłem wątek główny, teraz bawie sie kontraktami, których praktycznie nie ruszałem. Jak sobie patrzę, jakie opcje daje boostowanie inteligencji, to aż żałuję że poszedłem w pif-paf :sapek:Wiem, można robić respec, ale teraz to już za późno, nie ta zajawka. Prędzej drugie przejście, może w remasterze na następna generację? :reggie:

 

A co konkretnego w INT? Ja następnym razem chce właśnie iść w pistolety i walka bronią białą. 

Kurczę no ja się łudzę, że będzie jednak NG+.

Odnośnik do komentarza
11 hours ago, Sedrak said:

A co konkretnego w INT? Ja następnym razem chce właśnie iść w pistolety i walka bronią białą. 

Kurczę no ja się łudzę, że będzie jednak NG+.

 

Pistolety są turbo miodne, a strzelanie z Malorian Arms 3516 to czysta poezja, w szoku byłem jak wszyscy spodziewali się, że gunplay zawiedzie najbardziej, a zawiodło wszystko inne na premierę :kaz: Karabiny już nie robią takiej roboty imho, tak samo nie wkręciłem się w pistolety typu tech.

Odnośnik do komentarza

Imho taki np. typ Power mało daje, bo wycelowanie rykoszetem w czasie walki to wyzsza forma abstrakcji (nawet ze skillem pokazujacym trajektorie). A shotgun czy snajperka Tech z doladowanym strzałem w łeb, w dodatku przebijajaca ściany? :obama:

 

Fajny jest jeszcze Skippy, gadający pistolet smart. Jak dobrze się poprowadzi dialog to można mieć na stałe tryb autocelowania w głowę, bez zadnych wszczepów typu smart link.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...