Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, raven_raven napisał:

Wspaniała jest ta dyskusja na podstawie artykułu z du,py i wyciąganie jakichś wniosków z tejże samej du,py xD. No więc niespodzianka, oryginalny Cyberpunk pozwala na zmianę płci. Ogólnie ten gatunek nie stroni od tego rodzaju zagrywek, jeśli można sobie wszepić cybernetyczne oko, implanty w nogi itp. to czemu nie k,utasa? No i JEDNA osoba napisała jakiś wątek na reddicie, że ma nadzieję, że CDPR tematu nie oleje, bo by się tej osobie podobało. A czemu by nie? Nie wymyślił tego z nikąd, powtórzę: ten motyw jest obecny w pierwowzorze! Ktoś z tego powodu napisał newsa z du,py w angielskim internecie, polski ściek od razu podłapał, przetłumaczył na polski bezmyślnie i co się okazuje? Że już całe RZESZE ludzi WYMUSZAJĄ na CDPR zboczenia których NIE POWINNO W OGÓLE BYĆ!! Skandal, polski internet płonie, silnie heteroseksualni mężczyźni forum PSX Extreme oburzeni. Taki wykop też płonie, ta historia zdobyła chyba z 2,5k wykopów dzisiaj xD. O problemie, którego nie ma. Ja je,bie.

 

Ej, ale ta dyskusja w ogóle nie jest o zmianie płci. To byłoby za łatwe XD

Odnośnik do komentarza

Raven, Jakbys doczytal artykul Klepeka do konca to bys wiedzial, ze system oryginalnego Cyberpunka tez karze taka zmiane plci i to surowo ;)

 

Nie zmienia to faktu, ze reakcja na forum jest prawie ze jednomyslna, wiec nie ma za bardzo jak dyskutowac.

 

PS: Nie wiadomo czy to bedzie, czy tego nie bedzie w grze. CDR mowi ze mysli i tyle wiemy. Pisanie, ze "tego w grze nie mialo byc" jest bledne.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Czytałem, karą jest obniżenie "człowieczeństwa" (jak za każdą ingerencję w ciało), które spadając odpowiednio nisko wprowadza postać w niepożądany stan. No i git, jakiś sens to ma. Co to zmienia w całej tej dyskusji? Możliwość w oryginalnym systemie była.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, estel napisał:

Raven, Jakbys doczytal artykul Klepeka do konca to bys wiedzial, ze system oryginalnego Cyberpunka tez karze taka zmiane plci i to surowo ;)

 

Nie zmienia to faktu, ze reakcja na forum jest prawie ze jednomyslna, wiec nie ma za bardzo jak dyskutowac.

 

PS: Nie wiadomo czy to bedzie, czy tego nie bedzie w grze. CDR mowi ze mysli i tyle wiemy. Pisanie, ze "tego w grze nie mialo byc" jest bledne.

 

Ciezko mi sobie wyobrazic w miare sensowne wprowadzenie takiego systemu w zycie.

 

Zalozmy ze wybierasz sobie opcje other czy gender fluid - panseksualny mikser do kawy i... tutaj pojawia sie kwestia jak npce na ciebie beda reagowac? On, ona, ono? Jej, jemu? Ktos uzyje zlego rzeczownika/zaimka i ktos moze poczuc sie urazony, uderzyc na twittera i jeb gownoburza w toku bo hur durr katolski cedep robi to zle, pojlaki ksenofoby/ignoranci.

 

Mozna by np dac dodatkowy wybor w takim przypadku jak 'preferowany zaimek' no ale wtedy co z npcami ktorzy cie nie poznali jeszcze? Magicznie wiedza ze wygladajacy na pierwszy rzut oka heteroseksualny mezczyzna jest pansexem/kobieta? Bo nie beda raczej dopisywac do scenariusza za kazdym razem dialogow ze "yyymmm, nie, nie jestem mezczyzna, jestem xyz..."?

No nie wiem...

 

Ogolnie to nie mam nic przeciwko, kto co lubi, ale na chwile obecna srednio to widze w grze ktora ma byc dosc obszerna i miec od groma roznorakich dialogow. Wolalbym jednak zeby skupili sie na bardziej kluczowych aspektach gry.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Bansai napisał:

 

Ciezko mi sobie wyobrazic w miare sensowne wprowadzenie takiego systemu w zycie.

 

Zalozmy ze wybierasz sobie opcje other czy gender fluid - panseksualny mikser do kawy i... tutaj pojawia sie kwestia jak npce na ciebie beda reagowac? On, ona, ono? Jej, jemu? Ktos uzyje zlego rzeczownika/zaimka i ktos moze poczuc sie urazony, uderzyc na twittera i (pipi) (pipi)burza w toku bo hur durr katolski cedep robi to zle, pojlaki ksenofoby/ignoranci.

 

Mozna by np dac dodatkowy wybor w takim przypadku jak 'preferowany zaimek' no ale wtedy co z npcami ktorzy cie nie poznali jeszcze? Magicznie wiedza ze wygladajacy na pierwszy rzut oka heteroseksualny mezczyzna jest pansexem/kobieta? Bo nie beda raczej dopisywac do scenariusza za kazdym razem dialogow ze "yyymmm, nie, nie jestem mezczyzna, jestem xyz..."?

No nie wiem...

 

Ogolnie to nie mam nic przeciwko, kto co lubi, ale na chwile obecna srednio to widze w grze ktora ma byc dosc obszerna i miec od groma roznorakich dialogow. Wolalbym jednak zeby skupili sie na bardziej kluczowych aspektach gry.

 

Ale nad czym się tutaj zastanawiać? Oryginalnie mogłeś zmienić płeć i jesli byłeś facetem, to od teraz postacie traktują Cie jak kobietę i na odwrót. Nie trzeba dodawać praktycznie żadnych nowych linii dialogowych ani określeń prócz wszystkiego dotyczącego samego wszepiania kut,angi. To nie jest specjalnie skomplikowane ani trudne do zrobienia, a jak nie chcesz być babą przebraną za chłopa, to się nie przebierasz. Wszyscy zadowoleni. 

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, raven_raven napisał:

 

Ale nad czym się tutaj zastanawiać? Oryginalnie mogłeś zmienić płeć i jesli byłeś facetem, to od teraz postacie traktują Cie jak kobietę i na odwrót. Nie trzeba dodawać praktycznie żadnych nowych linii dialogowych ani określeń prócz wszystkiego dotyczącego samego wszepiania kut,angi. To nie jest specjalnie skomplikowane ani trudne do zrobienia, a jak nie chcesz być babą przebraną za chłopa, to się nie przebierasz. Wszyscy zadowoleni. 

 

10 godzin temu, Dr1zzt napisał:

 

Ej, ale ta dyskusja w ogóle nie jest o zmianie płci. To byłoby za łatwe XD

 

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
9 godzin temu, Bansai napisał:

Zalozmy ze wybierasz sobie opcje other czy gender fluid - panseksualny mikser do kawy i... tutaj pojawia sie kwestia jak npce na ciebie beda reagowac? On, ona, ono? Jej, jemu? Ktos uzyje zlego rzeczownika/zaimka i ktos moze poczuc sie urazony, uderzyc na twittera i (pipi) (pipi)burza w toku bo hur durr katolski cedep robi to zle, pojlaki ksenofoby/ignoranci.

Zawsze mogą używać formy - osoba. Osoba coś tam, osobo idz i przynieś mi przetworniki żebym mógł sobie zrobić mechanicznego penisa. 

Odnośnik do komentarza

O ile aktualne nastroje społeczne zmuszające do poprawności politycznej na temat wszystkiego są dosyć irytujące i już nudne do zrzygania, tak sam motyw gender fluid jest bardzo cyberpunkowy i jeszcze te 20 lat temu wszyscy by to potraktowali jako specyfikę uniwersum, ale nie, dziś ból dupy bo gierka kwestionuje waszą seksualność :facepalm:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, raven_raven napisał:

Wytłumacz mi w takim razie, o co chodzi?

O tożsamość rodzajową, a raczej jej brak.

 

Zmiana benisa na ci.pke czy na odwrót jak już zauważyłeś, nie jest czym zaskakującym w tym gatunku. Mimo, że taki ficzer ma sens to prócz zmian kosmetycznych i jakiś kar w mechanice wątpię, że CDPR dalej będzie się w to zagłębiał, po co. Jakkolwiek definiować RPG to nadal gierki skupiające się na rozwoju, a nie symulator rukania, którego pewnie i tak nie zabraknie. Ja bym to odebrał jako nowe podejście do resetu postaci, gdzie zamiast nieumownego rozdania statystyk od nowa i zmiany wyglądu, mamy cały czas wpływ na naszą oryginalną postać. Jest to całkiem ok rozwiązanie i wszyscy zapewne będą zadowoleni.

 

ALE NIE BEDOM XDDDD (prócz klocucha, na pewno nagra gemplej jak gra facetem przebranym za babe)

 

 

Edytowane przez Dr1zzt
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...