Skocz do zawartości

Stardew Valley


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Te, Ragus, rolniku do wzięcia, potentacie ziemniaka, lordzie ziemny, biznesmenie ubłocony. Powiedz mi proszę.

 

Skąd bierzesz glinę, bo wczoraj pół godziny kopałem motyką w polu i wypadło mi 7 :/ przez 2 dni growe 

 

 

Kop na plaży.

 

 

Dzięki! Będę kopał :D jak ja tu widzę, jak Ragus się wciągnął w grę, już ma jesień i masę stuffu to masakra, czuję, że jego kariera w zawodzie może być mocno zachwiana :D 

Odnośnik do komentarza

 

 

No jak pada to nie musisz podlewać :lapka:

No, ale zanim podleje wszystko to juz nie mam energii o 9 rano
Widocznie masz za dużo roślinek na Twój poziom rozwoju narzędzi i farmy. Musisz sobie ogarnąć lepsze konewki co podlewają więcej pól niż jedno za jednym zamachem albo spryskiwacze.
U kowala?

Ragus ty to w jednym sezonie zbudowales? Jak??

Odnośnik do komentarza

Każde ulepszenie konewki powoduje, że podlewa ona więcej pól. Ulepszona ma maxa podlewa ich aż 18. Podstawą są jednak spryskiwacze. Ja konewki już dawno nie używam. Kowal ulepszy ją w ciągu 2 dni, więc najlepiej ją do niego zanieść po podlaniu upraw na dzień przed deszczem. Tego dnia deszcz wszystko podleje, a w kolejnym konewkę będzie można już odebrać i zdążyć podlać. W ten sposób uprawy nie ucierpią.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

to jak mam 4 kury to polecasz 4 maszyny do majonezu? jedna nie ogarnie? ciezko pracuje w kopalni ale juz widze w perspektywie moja wille z duzym tv, kominkiem i alkoholem.

Jasne, zwłaszcza że koszt takiej maszyny jest znikomy, a o ile wygodniej i szybciej robić na raz 4 majonezy.

 

 

 

 

No jak pada to nie musisz podlewać :lapka:

No, ale zanim podleje wszystko to juz nie mam energii o 9 rano
Widocznie masz za dużo roślinek na Twój poziom rozwoju narzędzi i farmy. Musisz sobie ogarnąć lepsze konewki co podlewają więcej pól niż jedno za jednym zamachem albo spryskiwacze.
U kowala?

Ragus ty to w jednym sezonie zbudowales? Jak??

 

 

 

Nie no, nie w jednym. Wiosna to uprawa roślin i bieganie do kopalnii, latem za hajs z upraw ogarnąłem kurnik, 4 kury i 4 maszyny do majonezu. Na początku byłem wtedy biedny, ale hajs szybko się zwraca, bo przy dobrych jajach z majonezu masz 1000 piniendzy dziennie. Pieniądze zacząłem inwestować wtedy w letnie uprawy, zrobiłem na czysto 35-40 tysięcy i jesienią kupiłem za to 4 krowy, stodołę i sporo nasion. Teraz czaje się na maszyny do robienia masła no i dalej uprawiam rośliny, a kury i krowy dostarczają mi codziennie hajs.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Wczoraj siedzialem z konsola prawie caly dzien, minela wiosna i ja w sumie mam caly chuy :kaz: Ani kur, ani majonezu ani nawet kasy xd. Co zarobilem wydalem na blueberry wiec czekam na zarobek. Akurat piewsze godziny spedzilem na robieniu wszystkiego po trochu. Troche interakcja z ludzmi, troche lowienia ryb i chodzenia do kopalni. Spodziewalem sie tylko podlewania cebuli i inwestowania w lepsza cebule, a tu patrze jakies questy, Wizard Tower. Ta gra to perdolony moloch, az mam za zle devowi ze kosztowala tylko 15 dolcow bo bym spokojnie zaplacil wiecej. Pomimo wolnego startu nie czuje zadnej presji czasu, teraz siedze w robocie i mysle w co by tu zainwestowac. Jedne z lepiej wydanych pieniedzy w moim gierkowym zyciu.

Odnośnik do komentarza

DMdcDSUUMAITbMR.jpg

 

Pieniążki rosną, ale skłamię pisząc, że wpadły bez wysiłku. Dużo roboty na gospodarce, milion rzeczy do zbudowania/craftowania i tak mało czasu. Teraz priorytety to 2 maszyny do sera, lepsze narzędzia, lepsze nawadnianie... i tak dalej.

 

Zimą będę chciał się skupić na upiększeniu farmy dróżkami, płotami i tak dalej. No ale żeby mieć na to hajs, trzeba za pier da lać.

 

Mam wrażenie, że syndrom jeszcze jednego dnia jest tutaj silniejszy niż jeszcze jeden mecz w Footbal Managerze xd.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Ja tam zwierzaki to sobie hobbystycznie sprawiłem w 3 roku, jak nie miałem co robić za bardzo, bo wcześniej to mi się nie chciało nimi zajmować. Takie beczki na piwo i wino sobie róbcie. Ja miałem tego kilkadziesiąt sztuk, szybko zostałem milionerem, chociaż z hajsem to i tak nie ma co robić. No i kupujcie sobie taki nawóz zwiększający szansę na jakościowe uprawy. Drogi nie jest, a naprawdę dobrze się sprawuje.

Zwierzęta posprzedawałem na początku trzeciego roku, bo mi się nie chciało nimi zajmować, a plony dawały mi większy zarobek (w skillach poszedłem właśnie w Gardenera). Jeśli ktoś nie idzie w profity z hodowli zwierząt, to zbierzcie do collectibles wszystkie rzeczy, które dają i sprzedajcie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...