Skocz do zawartości

Stardew Valley


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Wrocilem po 100h grania po przerwie i nadal mam sporo do roboty. :) Musze w koncu zlapac wszystkie ryby, scraftowac i sprzedac kazdy przedmiot (wciaz mam jakies nieznane na liscie), a na samej farmie jeszcze jest sporo do zrobienia. Nowa zawartosc naprawde spoko - mam nadzieje, ze to nie ostatnia tego typu aktualizacja. Troche nowych przedmiotow, automatyczne dojenie zwierząt, mozliwosc posiadania wiecej niz jednej skrzyni do sprzedazy przedmiotow, nowe questy, sekrety, nowe bundle do zbierania na wzor questu z Community Center, nowe scenki i wiele wiecej. Znow gra mnie pochlonela.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.01.2020 o 11:42, Rozi napisał:

Też muszę wrócić, ale boję się, że znowu wsiąknę na 60 godzin.

60h? Panie, nabite już ponad 200. 

W dniu 7.01.2020 o 10:30, Lukas_AT napisał:

Wrocilem po 100h grania po przerwie i nadal mam sporo do roboty. :) Musze w koncu zlapac wszystkie ryby, scraftowac i sprzedac kazdy przedmiot (wciaz mam jakies nieznane na liscie), a na samej farmie jeszcze jest sporo do zrobienia. Nowa zawartosc naprawde spoko - mam nadzieje, ze to nie ostatnia tego typu aktualizacja. Troche nowych przedmiotow, automatyczne dojenie zwierząt, mozliwosc posiadania wiecej niz jednej skrzyni do sprzedazy przedmiotow, nowe questy, sekrety, nowe bundle do zbierania na wzor questu z Community Center, nowe scenki i wiele wiecej. Znow gra mnie pochlonela.

Kontentu nowego naprawdę sporo. Usprawniono też wiele rzeczy (np. scraftowane rzeczy czy maszyny wreszcie kumulują się do jednego slotu, koniec z napełnianiem plecaka kamieniami do kopalni, można od razu robić schodki).

Gierka dzięki tym zmianom jak i dodatkom zyskała drugi oddech. I widać, że nad grą siedzi więcej ludzi z pasją. Na PC-tach są dostępne mody dla graczy i wiele z pomysłów społeczności SV jest naprawdę interesująca. Liczę, że przynajmniej kilka z nich znajdzie się w kolejnych update'ach.

Choć jest jeszcze kilka rzeczy do przemyślenia. Czas jest chyba najważniejszą. Ciągle go mało. Przydałby się jakiś artefakt do spowalniania go albo coś. Chatki Junimos też wyagają szlifu. Zasięg mógłby być nieco większy.

 

Mnie po 7 latach w grze udało się kupić ostatnią, najdroższą rzecz - zegar, truflowy biznes kręci się zacnie, ancient fruit łanie rosną w szklarni, a diamenty się duplikują no i w końcu udało mi się wyhodować giant corps. Pikne jest życie na farmie.

Stardew-Valley-20200101204313.jpg

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Co tu się wydarzyło. :obama: Znalazłem jedno Secret Note, które podpowiadało by zanieść Maple Syrup do Secret Woods. Zrobiłem tak i doczekałem się pewnej scenki. Był tam ktoś albo coś... A nagroda? Warta szukania Secret Note! Po tyyylu godzinach gry, gdy dzienny dochód z farmy dochodzi do 100 tys, takie niespodzianki. Oby był kolejny patch do tej gry z nową zawartością.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Przydałaby się nowa kopalnia z prawdziwego zdarzenia z nowymi potworami i skarbami. Fajnie by było też gdyby wprowadzili się jacyś nowi mieszkańcy do wioski. Mogłaby się odkryć jakaś nowa część lasu.

 

Przez Stardew Valley znów mnie nabrała ochotą by ograć Harvest Moon A Wonderful Life, które niestety ominąłem, a wiem, że było godnym następcą Back to Nature. Niestety wersja dostępna na PS4 to emulacja wersji z PS2, która była mocno skopanym portem z GaCka. Nie dość, że ma ciągłe dropy to jest gorsza roślinność. Sama gra trochę się już zestarzała niestety i wydaje się ślamazarna w porównaniu do Stardew Valley. No cóż, to może jednak to Animal Crossing... 

Odnośnik do komentarza

AWL było ciekawą grą, kilka aspektów fajnie rozbudowywało mechanikę z BtN, nowości urozmaicały całokształt (rozwój pawciów, krzyżowanie roślinek) ale w ogólnym rozrachunku przejście w 3D niezbyt pomogło gierce. Nie mówiąc już o masakrze na ps2. Momentami chciałem wywalić gierkę (a jestem psychofanem HM). 

Sporo modów do SV fajnie ułatwia rzeczy na farmie (np. dedykowane skrzynie pod produkty, rzeczy, etc.).

Ja tam bym chciał więcej questów, eventów, sekretów, nowych lokacji, roślinek, zwierzątek czy nawet rozwinięcie hodowli/produkcji. Nawet krzyżowanie roślinek byłoby fajnym urozmaiceniem.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Lukas_AT napisał:

Przydałaby się nowa kopalnia z prawdziwego zdarzenia z nowymi potworami i skarbami. Fajnie by było też gdyby wprowadzili się jacyś nowi mieszkańcy do wioski. Mogłaby się odkryć jakaś nowa część lasu.

 

Przez Stardew Valley znów mnie nabrała ochotą by ograć Harvest Moon A Wonderful Life, które niestety ominąłem, a wiem, że było godnym następcą Back to Nature. Niestety wersja dostępna na PS4 to emulacja wersji z PS2, która była mocno skopanym portem z GaCka. Nie dość, że ma ciągłe dropy to jest gorsza roślinność. Sama gra trochę się już zestarzała niestety i wydaje się ślamazarna w porównaniu do Stardew Valley. No cóż, to może jednak to Animal Crossing... 

 

Gdzieś w internecie przeczytałem że w wersji na PS4 poprawiono płynność w stosunku do wersji na PS2, ale sam nie sprawdzałem więc głowy nie dam.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...