Skocz do zawartości

Stardew Valley


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie brzmi jakbym mógł we własnym tempie, ale dzieki za odpowiedź.

Co rozumiesz przez własne tempo? Grałeś w jakiegokolwiek Harvest Moona? Jeśli tak, to mniej więcej wiesz czego się spodziewać, ale SV nie ma jako takiego odgórnego celu, czy limitu. Nie musisz niczego minmaxować, ani odliczać każdej sekundy dnia. Możesz do całości podejść we własnym tempie, a nawet jak coś skopiesz, to wszystko da się odkręcić, lub powtórzyć z czasem. Na pewno dojdziesz do takiego momentu, że nie będziesz wręcz wiedział, co zrobić z czasem wolnym, albo czym w ogóle się zająć, bo będziesz miał już wszystko pobudowane, odblokowane, zautomatyzowane itp.

 

Na początku może Ci się wydawać, że "tyle jest do zrobienia, a dzień tak krótki/tak mało staminy", ale w sumie o to chodzi - gospodarujesz sobie czas pod cele stawiane samemu sobie, stopniowo wszystko usprawniasz i osiągasz, przez co otwierają się nowe możliwości itd. Efekt taki, że gra się nie nudzi zbyt szybko, ani nie popada zbyt szybko w monotonię, gdyż wydaje się ciągle jest coś nowego, co jeszcze możemy odkryć, czy osiągnąć. I to też jest fajne, bo prawdę mówiąc gdyby się chciało od razu nastawić na "najbardziej efektywny styl rozgrywki", to gra straciłaby dużą część swego uroku.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Kupiłem tę gierkę kilka dni temu i przyznam, że dawno nic mnie tak nie relaksowało gamingowo. Szkoda tylko że tak często muzyka się urywa bo jest przyjemna.

 

Powiedzcie mi, ja te plony mam wrzucać do tej skrzynki przy domku czy można z nimi coś innego zrobić? Zarobek z nich jest chyba trochę kiepski :P

Odnośnik do komentarza

Rowniez przez jakis czas gralem tak, by wszystko zrobic jak najszybciej. Taki sposob sie nie sprawdza - trzeba na spokojnie sie relaksowac i grac bez jakiejkolwiek presji. Wtedy sie czerpie najwieksza przyjemnosc z gry.

 

Co do multiplayera, to chcialbym aby pojawila sie mozliwosc odwiedzania farm innych graczy na jeden/dwa dni. Fajnie byloby ogladac i zwiedzac inne farmy. Mozna by sobie dawac rowniez prezenty.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

 

Stardew Valley publisher Chucklefish has revealed more details on its upcoming magic school RPG.

The untitled game was first teased last month by Chucklefish founder Finn "Tiy" Brice on Twitter, with fans immediately drawing similarities to Little Witch Academia. 

Chucklefish wants to capture some of the magic that made Stardew Valley so popular. The untitled project strives to be just as entertaining and charming, with the team claiming it's "taken that idea of simply falling in love with a game world and gone all in".

According to the team, the inspiration for the magic school game, and its art, comes from a range of enchanting sources including the Harry Potter franchise, Studio Ghibli's Kiki's Delivery Service, Garth Nix's Old Kingdom series and Terry Pratchett's Tiffany Aching books. Studio Ghibli stands front and centre in terms of art style, which the team calls "captivating".

 

qmbQ4az7T9WNzsuCkQGUXZ_650_80.jpg

 

DIjpF_-XUAA1uK8.jpg

 

Jezusicku :obama:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Stardew na Switcha jeszcze w tym tygodniu. Wreszcie gra doczekała się platformy na jaką w sumie najbardziej zasługuje. Jak tylko wpadnie Switch pod strzechę (koniec miesiąca), biorę z miejsca. Będzie to drugi tytuł startowy u mnie. Pierwszy? Marian oczywiście. :cool:

Odnośnik do komentarza

no ten save podczas spania troche beka :pawel: ale gierka spoko, już kilka godzin przegranych, ogólnie trochę przytłoczony jestem ilością kontentu, staram sie ciułać na plecak i potem na rozbudowe meliny ale ile to hajsu na to idzie ;/ idzie kredyty wziać w tej grze w jakimś banku?

Odnośnik do komentarza

no ten save podczas spania troche beka :pawel: ale gierka spoko, już kilka godzin przegranych, ogólnie trochę przytłoczony jestem ilością kontentu, staram sie ciułać na plecak i potem na rozbudowe meliny ale ile to hajsu na to idzie ;/ idzie kredyty wziać w tej grze w jakimś banku?

Nie ma zadnych kredytow, ale z zarabianiem nie musisz sie spieszyc. Jak juz rozwiniesz farme to kasy nie bedzie Ci na nic brakowac. Ja w 3 roku mialem juz dzienne przychody na poziomie 20-50 tys, wiec kasy az za duzo. Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...