Skocz do zawartości

Spider-Man


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasias

 

W sumie ciekawe, że gdy M$ ogłosił czasową ekskluzywność najnowszego Tomb Raidera to w internecie zaczęła się (pipi)burza. Teraz Sony dostaje najpopularniejszego superbohatera i nikomu to nie przeszkadza :P (ja tam oczywiście też nie mam nic przeciwko).

 

Trochę z d... porównanie, bo TR to od zawsze była multiplatforma, a ostatni tytuł  był tak genialny, że posiadaczy PS4 musiały zaboleć dupska na wieść o microsoftowym szwindlu w przypadku jego kontynuacji.

Natomiast Spider-Man to komiksy, filmy, ale gry już raczej nie bardzo - to bohater masowej popkultury, niekoniecznie głównie związany z naszym hobby, a do tego gry z jego udziałem do jakoś specjalnie wybitnych nigdy nie należały, więc jakoś tak przeszło to bez echa.

Może w USA to by kogoś zabolało, gdyby społeczeństwo było tak biedne, że przeciętnego Smitha stać by było na konsolę tylko jednej firmy, ale akurat w ich przypadku to nie problem.

No i w sumie mnie, jako posiadacza PS4, ta wiadomość też zbytnio nie obchodzi - nie skakałem pod sufit z tego powodu, nie cieszyłem się, że "mamy kolejny świetny exclusive". Myślę, że posiadacze XBOXów właśnie z tego względu nie płaczą - bo to nie kolejna część jakiejś zajefajnej serii, tylko superbohater, którego i tak wszędzie pełno - stąd właśnie ta obojętność i brak "gównoburzy".

 

 

Baza fanów Tomb Raidera jest na 1) PlayStation, 2) PC. Stąd g.ównoburza po dealu MS ze SE na RotTR. MS zrobiło rzecz możliwie najgorszą - nie miało nic do tej gry, nie wydało na nią grosza, tylko zapłaciło za roczne opóźnienie premiery na konsoli największego konkurenta. To samo zrobili teraz z Dead Rising 4, które po roku wychodzi na PS4, a po trzech miechach na Steam. Cicho jest o tym dlatego, że DR przy TR to mała marka, w dodatku fani serii są głównie na Xboksie (jedynka tylko na X360, "trójka" na XOne).

 

W przypadku SF V Sony pokryło część kosztów dewelopingu, dzięki czemu gra w ogóle powstała. W przypadku Spider-Mana to samo, tylko bardziej - bo płacą za całość, a Marvel daje im tylko licencję.

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Z Twojej wypowiedzi wyłapałem dla mnie najważniejsze - "Dead Rising 4, które po roku wychodzi na PS4" :)

Serio? Muszę sobie o tym poczytać, w sumie nawet żadnego gameplayu nie widziałem, sądząc że i tak nie będzie mi dane w to zagrać (ech, na trójkę byłem napalony).

EDIT: Obejrzałem gameplay i wyłączyłem po dwóch minutach. Jakoś DR3 robiło dużo bardziej pozytywne wrażenie - tu jest jakoś tak kreskówkowo i kolorowo, do tego brzydko, jak z początków PS3 - nie czekam :)

 

A co do Spider-Mana to walą mnie te fanbojskie rewelacje, kto to finansuje itp, chodzi mi o to, że Pająk w świecie gier video tak naprawdę #nikogo, więc stąd brak gównoburzy - jakby mi Microsoft podkupił licencję np na Teenage Mutant Ninja Turtles też miałbym to gdzieś.

 

No i z tym Microsoftem i "rzeczą najgorszą" to pojechałeś, bo raczej broni do łba nikt nikomu nie przykładał - to Square Enix połakomiło się na ciężarówki dolarów i wyhooyało fanów TR na innych platformach. Za to mam nadzieję, że na PS4 nie sprzeda się jakoś rewelacyjnie, by takie zagrywki w przyszłości nie zdarzały się zbyt często - sam mam zamiar kupić używkę, mimo że strasznie jestem na ten tytuł napalony.

Edytowane przez WrednyPL
Odnośnik do komentarza

Sony ma prawa do pajaka wiec nie wiem jak mozna w ogole mowic ze Sony zle, maja prawa, maja kase i studio ktore im zrobi gre to robia i tyle, a ze pajak popularny? To dobrze dla Sony. Jakny MS kupil IP Lary i klepal exy to tez nie mozna by bylo miec do nich pretensji. Zieloni maja dluga historie podkupowania time exow, raz im to wychodzilo na lepszem, raz na gorsze ale na dluzsza mete malo to pomaga jak sie nie wypracuje swoich devow 1st party z dobrymi grami.

 

Co to Dead Risign to ogromy karny kutang dla MS ze nie postarali sie o prawa do tej marki. Gra idealnie wypelnia ich, jak nei patrzec, dosyc skromny lineup growy. Do tego pasuje do koncepcji crossplay coopa miedzy PC i XO. W trojeczke gralo sie swietnie i na czworke tez czekam z wywalonym jezorem ale pewnie ogram na PS4.

 

Co do Spider Mana to wyglada fajnie.

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
Gość Kasias

WipEout: Omega Collection w czerwcu. Od września do grudnia na 200% wyjdą Uncharted: The Lost Legacy, Gran Turismo Sport i Knack 2. God of War / Spider-Man / Detroit / Days Gone / WiLD to gry na 2018 rok. Plotka o Spider-Manie na końcówkę br. jest mało wiarygodna też z dwóch innych powodów: 1) pod koniec roku Sony ma mnóstwo deali na promocję najgłośniejszych gier 3rd party (CoD, Destiny 2, Battlefront 2, RDR 2 - choć to nie wyjdzie w tym roku na bank), 2) z ww. exów z Pająka widzieliśmy zdecydowanie najmniej. Choć Insomniac pracują szybko, a być może Sony planuje dosłownie storpedować grami okolicę premiery nowego XOne.

Odnośnik do komentarza

Nad grą pracują mniej więcej od marca 2015 i ma być to duża produkcja AAA, obstawiam 2018.

Oprócz tego co Kasias wymienił w czerwcu jeszcze Crash. Na koniec roku jedynie może by God of War wpadł, bo było sporo znaków od Sony ostatnio, ale to takie możeee.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Nad grą pracują mniej więcej od marca 2015 i ma być to duża produkcja AAA, obstawiam 2018.

Oprócz tego co Kasias wymienił w czerwcu jeszcze Crash. Na koniec roku jedynie może by God of War wpadł, bo było sporo znaków od Sony ostatnio, ale to takie możeee.

 

Gra AAA z samej definicji jest droga i duża :)

 

Crasha wydaje Activision, Sony nie ma nic do tej składanki.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.