Skocz do zawartości

Spider-Man


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czy siak - poczekam na jakąś promocję, bo nie spieszno mi do Spider-Mana. Przedwczoraj odpaliłem, żeby zmierzyć się z NG+, ale przechodzenie drugi raz to już nie to - znudziłem się po trzech misjach...
No i w sumie zupełnie wyleciało mi z głowy po tym genialnym zakończeniu, ale początkowo gra serwuje schemat podobny do Mafii III - na początku fabularyzuje nam pierwszą z różnych misji "znajdźkowych" (te losowe napady, wieże do synchronizacji, plecaki...), więc tak naprawdę początkowe misje główne to taka ściema, bo pokazują nam upierdliwe UBI-aktywności poboczne - zupełnie o tym nie pamiętałem po pierwszym przejściu.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Square napisał:

Skończyłem i napiszę tylko, że możecie czekać na wszystkie trzy dodatki, bo to jak się kończy Heist to szkoda gadać.


Yong potwierdza Twoje słowa :)
 


W ogóle respekt, bo koleś na początku elegancko dziękuje Sony za udostępnienie mu DLC do recenzji, a później odradza widzom jego zakup po obecnej cenie - to się nazywa obiektywizm :)

Odnośnik do komentarza

Opykałem wczoraj podstawę na poziomie 86% jeszcze pare wyzwań  i trzeba przyznać, że zrobili kawał solidnej gry. O ile w pewnym momencie aktywności dodatkowe mnie zaczęły nieco nużyć to faktycznie końcówka jest na wypasie i na prawdę ten finisz historii daje radę.

Nużyły mnie w pewnym momencie aktywności dodatkowe bo nawet na najwyższym poziomie trudności nie było jakiegoś sensownego wyzwania w walce. Wszystkie aktywności przypadkowe czy obozy, magazyny itd fajnie się walczy ale jak jest za łatwo to nie ma tego funu z zabawy.

Plusy:
- piękne miasto

-bujanie się na pajęczynie po mieście

-system walki - świetna dynamiczna walka - oczywiście, że garściami wzięta z serii Batman ale to na pewni nie ujma bo system jest świetny

- niezłe aktywności dodatkowe

- ciekawa fabuła

- bardziej polubiłem Spiedermana bo filmowy Peter Parker jakoś mnie nigdy nie zachwycał

-fajni główni przeciwnicy

Minus/neutral

- poziom trudności jakby był jeden wyżej byłoby optymalnie ( z tego co kojarzę po przejściu pojawia się jeden dodatkowy poziom trudności)

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.10.2018 o 16:00, Wredny napisał:

Typowy przykład zawartości wyciętej z podstawki i próba opchnięcia tego za nieprzyzwoitą w stosunku do wartości cenę.
 

 

Nie do końca, DLC dorzuca to czego w grze podstawowej i tak było za dużo - kolejne przestępstwa do powstrzymania, kolejne wyzwania na medale, kolejne znajdźki - ogólnie nic specjalnego, nie sądzę że wycinali to z podstawki, raczej zrobili ctrl+c i ctrl+v tego co już mieli, z małymi zmianami za bardzo się nie wysilając. Tak samo wątek fabularny - pierwsza misja to faktycznie nowa zawartość która fajnie nakręca, dzieje się w nowej, dopracowanej lokacji (w sensie wewnątrz budynku w którym jeszcze nie byliśmy) ale reszta misji to już w większości zwykłe "rozwal bandę przeciwników na jakimś dachu czy na ulicy". Jak ktoś robił grę na 100% tak jak ja to pewnie takich odtwórczych misji ma już dość, a DLC właśnie dodaje głównie je.

 

Jest krótko, zakończenie to żart z graczy, a reszta "nowości" to kopiuj wklej z podstawki z kosmetycznymi zmianami + duperele jak nowe stroje bez mocy, jeden nowy rodzaj przeciwnika itp. Tak jak mówi typek w filmiku powyżej lepiej by zrobili jakby te wszystkie 3 DLC wydali jako jedno duże, bo tak pozostaje trochę niesmak że się tak rozdrabniają.

 

Mam nadzieję że w przyszłych DLC pojawi się jakiś ciekawy boss z uniwersum Marvela, nowe moce i umiejętności oraz dodadzą nową porę dnia do wyboru (poranek?) albo nawet zimę w NYC, coś co by zmieniło chociaż wygląd świata który każdy już zna z każdej strony. Niestety tytuły DLC nie nastrajają pozytywnie "Turf Wars" to pewnie znowu jakieś generyczne frakcje walczące ze sobą, a " Silver Lining" sugeruję fabułę związaną z Silver Sable International, za którymi chyba nikt nie tęskni.

Edytowane przez Observer
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Panowie zapytam o jedną rzecz mianowicie mam jakieś 93% i zostały praktycznie tylko przestępstwa do ogarnięcia w poszczególnych dzielnicach tylko pytanie o ile po 10 minutach bujania gdzieś coś się pojawia to np nie pojawiają się demony. Jest jakiś sposób żeby ich odnaleźć? Bo wczoraj przez pół godziny bujania trafiły się może dwa przestępstwa :)

A druga rzecz muszę odnaleźć centrum badawcze w upper west side mam na mapie pokazane, że mają być dwa, a na mapie zaznaczone jedno :) a wszystkie pozostałe ogarnięte.

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Z tego co pamiętam to w upper west side ostatni budynek badawczy ukaże Ci sie dopiero jak zbierzesz wszystkie pozostałe w reszty dzielnic.

 

Co do przestępstw staraj się bujać obok wież policyjnych. Zauważyłem tendencje, że spidey wtedy podsłu(pipi)e radio policyjne i na mapie pokazują Ci się wtedy przestępstwa. A i staraj się często używać spider sense podczas bujania. U mnie było tak, że jak włączyłem spidey sense to przestępstwo szybciej mi się ukazywało wtedy.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Observer napisał:

 

Nie do końca, DLC dorzuca to czego w grze podstawowej i tak było za dużo - kolejne przestępstwa do powstrzymania, kolejne wyzwania na medale, kolejne znajdźki - ogólnie nic specjalnego, nie sądzę że wycinali to z podstawki, raczej zrobili ctrl+c i ctrl+v tego co już mieli, z małymi zmianami za bardzo się nie wysilając. Tak samo wątek fabularny - pierwsza misja to faktycznie nowa zawartość która fajnie nakręca, dzieje się w nowej, dopracowanej lokacji (w sensie wewnątrz budynku w którym jeszcze nie byliśmy) ale reszta misji to już w większości zwykłe "rozwal bandę przeciwników na jakimś dachu czy na ulicy". Jak ktoś robił grę na 100% tak jak ja to pewnie takich odtwórczych misji ma już dość, a DLC właśnie dodaje głównie je.

 

Jest krótko, zakończenie to żart z graczy, a reszta "nowości" to kopiuj wklej z podstawki z kosmetycznymi zmianami + duperele jak nowe stroje bez mocy, jeden nowy rodzaj przeciwnika itp. Tak jak mówi typek w filmiku powyżej lepiej by zrobili jakby te wszystkie 3 DLC wydali jako jedno duże, bo tak pozostaje trochę niesmak że się tak rozdrabniają.

 

Mam nadzieję że w przyszłych DLC pojawi się jakiś ciekawy boss z uniwersum Marvela, nowe moce i umiejętności oraz dodadzą nową porę dnia do wyboru (poranek?) albo nawet zimę w NYC, coś co by zmieniło chociaż wygląd świata który każdy już zna z każdej strony. Niestety tytuły DLC nie nastrajają pozytywnie "Turf Wars" to pewnie znowu jakieś generyczne frakcje walczące ze sobą, a " Silver Lining" sugeruję fabułę związaną z Silver Sable International, za którymi chyba nikt nie tęskni.

Takiego dodatku też się raczej spodziewałem. Od początku plan miałem taki, że ogram dodatki jak wyjdą wszystkie, żeby nie rozdrabniać się na 2 godzinne historie.

 

Zebrane do kupy może dadzą i z 10 godzin zabawy.

Odnośnik do komentarza

Mocno sie zawiodłem na nowym spidermanie, pewnie gdyby nie slepa milosc niektorych do Marvela oceny by nie przekroczyły 7/10. W zasadzie równie dobrze można wstawić któregoś z bohaterow Sucker Panch i człowiek by pomyślał, ze gra w Infamousa. Ubisoftowe wynalazki w najgorszym wydaniu, niby masa aktywności, na które po paru godzinach nawet nie chce się patrzeć, do tego w ogolenie wciągające misje poboczne z reguły na jedno kopyto, no nie ukrywam że gra póki co z lekka mnie męczy...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
W dniu 20.10.2018 o 13:42, Square napisał:
W dniu 20.10.2018 o 12:33, Szymek_PL_ napisał:

sprawdzal ktos?? Trudniejszy ten najwyzszy poziom??

Ciężko stwierdzić na NG+, bo początek jest bardzo łatwy, skoro mamy do dyspozycji wszystkie ulepszenia itp. Zobaczy jak będzie dalej, ale jakiegoś wyzwania bym się nie spodziewał.

 

Jestem pod koniec trzeciego aktu i zginąłem łącznie trzy razy na własne życzenie.

Spoiler

Raz w walce z Mr Negativem w pociągu bo źle robiłem uniki i dwa razy podczas bujania się na sieci podczas halucynacji wywołanych ukąszeniem Skorpiona.

 

Jak ktoś przeszedł na Hardzie to nie będzie miał najmniejszych problemów aby ukończyć ten nowy poziom (no chyba, że jeszcze ostatnie walki mnie czymś zaskoczą, w co wątpię).

Odnośnik do komentarza

Ogólnie skupiam się na wątku głównym, ale porobiłem też trochę aktywności pobocznych jak wyzwania czy misje prowadzące do walki z bossem. Nie robiłem baz poza tymi wymaganymi do popchnięcia fabuły. Może coś tam zrobię jak skończę, 100% chyba nie będę wbijał, ale zobaczymy jeszcze.

Dodatek Heist od razu grałem na tym nowym poziomie trudności i zginąłem dwa razy w wyzwaniu, też przez głupotę. W misjach ani razu, jedynie pod koniec trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...