Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Fanek napisał:

Cat5e ogarnia do max 1gbit, 6e do 10gbit. Zakładałem kiedyś internety i nawet po zakończeniu światłowodu konwerterem dalej kładliśmy 5e.

Pingu w Twoim przypadku to obstawiałbym kwestie routera bo nic innego nie zostaje

Router jest straszliwym goownem parującym, wpieprzyłem się w zakup RT-AC1200G+ bo był to w momencie kupna jedyny sprzęt o interesujących mnie parametrach nie kosztujący 700zł, żałuję do teraz, choć oprócz wifi lubiącego się zerwać przy moim lapku nie mam ostatnio żadnych problemów (no, może poza wspomnianej wcześnie potrzebie wymiany na CAT6 i PS4-ce nie widzącej wpiętego kabla).

Teraz, mozi napisał:

wg mnie tutaj jest problem. 

Jest to możliwe, chociaż nie zamierzam tego badać - z innym sprzętem działa idealnie. Mam po prostu pecha do elektroniki - dziś na przykład PROsiak miał problem z handshakiem z telewizorem - odpaliłem konsolę, potem włączyłem telewizor - był sam dźwięk, obrazu brak. Reset konsoli pomógł ale hm... z amatorem nie miałem takich przygód.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko w tych pieniądzach to lepiej kupić router za 150 pln i do tego Ubiquiti UniFi AP Pro. Jeśli chodzi o AP super działa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w temacie ps + router tez ostatnio przezylem dziwna przygode. Otoz amator jak i prosiak z dnia na dzien przestaly widziec sie z moim routerem przez wifi. Kiedy zestawie hotspota z laptopa to od razu wskakuja do sieci. Dziwne jest przede wszystkim to, ze na routerze nic nie bylo grzebane z ustawieniami. Dodatkowo pozostale urzadzenia (tv, laptop, telefony) dalej hulaja po wifi bez zgrzytniecia... Efekt jest taki ze lacze sie teraz przez kabel sieciowy i musze przez niego skakac w drodze do lazienki. To wszystko moze sie zle skonczyc, to tylko kwestia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sky za post, ale szukam kogoś ze Skawiny z ps4 pro. Prośba o info. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to jest dokładnie z rozdzielczością na na PS4 PRO, 2160p, ale to jest 3840x2160 czy 4096x2160? Mam w TV opcję poprawienia jakości obrazu urządzenia obsługującego formatu 4:2:0, 4:4:4, 4:2:2, ale jak to odpalam to TV przestaje widzieć PS4. Ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, zagul napisał:

Jak to jest dokładnie z rozdzielczością na na PS4 PRO, 2160p, ale to jest 3840x2160 czy 4096x2160? Mam w TV opcję poprawienia jakości obrazu urządzenia obsługującego formatu 4:2:0, 4:4:4, 4:2:2, ale jak to odpalam to TV przestaje widzieć PS4. Ktoś coś wie na ten temat?

Prosiak jak i KOX mają wyświetlają max. rozdziałkę 3840x2160 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A orientuje się ktoś jak sprawuje się ta wersja PS4 Pro z zestawu z FIFĄ?  Zastanawiam się czy brać czy zaczekać na zestaw z RDR2 bo mam wątpliwości czy nie trafi mi się jakiś hałaśliwy model ale z drugiej strony jest teraz ten zestaw w miarę racjonalnej cenie w przeciwieństwie do zestawu np. ze Spidermanem i strach się bać jaka będzie cena zestawu z RDR2. Z drugiej strony dobre ceny na pewno będą na black friday tylko że to jeszcze 2 miesiące czekania...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A skąd wiesz, ze ta nowa nie trafi Ci się jako głośna/wadliwa/inna? Różne promocje są zawsze, jak tak będziesz czekał na kolejne to do premiery PS5 możesz nie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, PawciosS napisał:

A orientuje się ktoś jak sprawuje się ta wersja PS4 Pro z zestawu z FIFĄ?  Zastanawiam się czy brać czy zaczekać na zestaw z RDR2 bo mam wątpliwości czy nie trafi mi się jakiś hałaśliwy model ale z drugiej strony jest teraz ten zestaw w miarę racjonalnej cenie w przeciwieństwie do zestawu np. ze Spidermanem i strach się bać jaka będzie cena zestawu z RDR2. Z drugiej strony dobre ceny na pewno będą na black friday tylko że to jeszcze 2 miesiące czekania...

na BF pewnie beda najwieksze promocje pewnie gdzies 1500 za pro z jakas gra?? (rok temy lataly chyba za 1400)...w styczniu masz czyszczenie magazynow, poznije komunie zakup mozna odkladac w nieskonczonosc. Jak masz kase to kupuj , jak Cie sie nie spieszy to poczekaj na BF. 

Edytowane przez Szymek_PL_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma czegoś takiego jak black friday u nas, nigdy nie było i nie będzie. Jak już to będą promocyjne konsole, sprzęty czy uj wie co jeszcze. Black friday to se może w jueseje czy anglie kupować, gdzie promocję sięgają do 80-90% na dany asortyment, nie to co w polsce  gdzie zaledwie masz 20% i szał pyzdy mają z biedapromocji.

Edytowane przez Faka
  • Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 29.09.2018 o 13:40, Faka napisał:

Nie ma czegoś takiego jak black friday u nas, nigdy nie było i nie będzie. Jak już to będą promocyjne konsole, sprzęty czy uj wie co jeszcze. Black friday to se może w jueseje czy anglie kupować, gdzie promocję sięgają do 80-90% na dany asortyment, nie to co w polsce  gdzie zaledwie masz 20% i szał pyzdy mają z biedapromocji.

W dniu 29.09.2018 o 13:37, Szymek_PL_ napisał:

na BF pewnie beda najwieksze promocje pewnie gdzies 1500 za pro z jakas gra?? (rok temy lataly chyba za 1400)...w styczniu masz czyszczenie magazynow, poznije komunie zakup mozna odkladac w nieskonczonosc. Jak masz kase to kupuj , jak Cie sie nie spieszy to poczekaj na BF. 

W dniu 29.09.2018 o 12:45, Square napisał:

A skąd wiesz, ze ta nowa nie trafi Ci się jako głośna/wadliwa/inna? Różne promocje są zawsze, jak tak będziesz czekał na kolejne to do premiery PS5 możesz nie kupić.

A jak to jest z tą hałaśliwością modelu który obecnie jest w sprzedaży? Większość jest ok i jedynie czasem komuś trafi się głośniejszy egzemplarz czy jest to raczej większy problem? 

Najchętniej to kupiłbym już ten zestaw z FIFĄ ale jeśli problem z obecnym modelem jest dosyć powszechny to myślę że nie zaszkodzi poczekać miesiąc na nową wersję która podobno ma rozwiązać ten problem, no chyba że jedynie niektóre egzemplarze wyją jak odrzutowiec a większość jest ok to wtedy myślę że zaryzykuję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kup sobie w zestawie RDR2, imo bym poczekał skoro to nowa rewizja konsoli będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to jest właśnie jedyny powód przez który jeszcze nie kupiłem zestawu z FIFĄ, gdyby nie informacja że będzie to nowa wersja Prosiaka która ma rozwiązać problem z tą głośnością to bym się nawet nie zastanawiał :)

Tylko obawiam się czy cena zestawu z RDR2 nie będzie kosmiczna tak jak w przypadku zestawu ze Spidermanem który kosztuje prawie 2000 i dlatego wspomniałem o tym rezerwowym terminie kupna na black friday i wiadomo że polskie promocje nijak mają się do tych które są w Stanach ale niektóre rzeczy można dostać naprawdę sporo taniej powiedzmy 20-30% i z tego co wiem to rok temu w Polsce też były ciekawe promocje jeśli chodzi o konsole więc to taki mój ostateczny, rezerwowy termin gdybym jednak nie zdecydował się na zakup zestawu z FIFĄ i gdyby za miesiąc okazało się że zestaw z RDR2 kosztuje tyle co ten ze Spidermanem, a na BF zgaduję że powinny być cenie tego zestawu co teraz z FIFĄ lub może nawet 100-150 zł taniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, PawciosS napisał:

No to jest właśnie jedyny powód przez który jeszcze nie kupiłem zestawu z FIFĄ, gdyby nie informacja że będzie to nowa wersja Prosiaka która ma rozwiązać problem z tą głośnością to bym się nawet nie zastanawiał :)

A skąd w ogóle info, że niby ten model ma eliminować głośną prace konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PRO z bundlem Spidermana było czerwone limitowane i pewnie dlatego trochę droższe, PRO z RDR2 będzie normalne czarne więc cena konsoli + cena gry w pudełku plus/minus.

Ten poziom hałasu -50% to nie wiadomo skąd info, just ppe things XD  po jakimś teście widziałem że jest tylko pare decybeli ciszej.

Problem halasu to w duzym stopniu loteria, mam premierowa Pro i nie wyje, czasami mocniej szumi. Inni maja nowsze rewizje i im wyje :dunno:

edit:

https://gearnuke.com/red-dead-redemption-2-ps4-pro-bundle-new-hardware/

Edytowane przez Fanek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli pewnie żadna poprawa, bo będzie zapewne tak jak teraz czyli będą egzemplarze ciche jak i głośniejsze. A wszystko i tak sprowadza się do danej gry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, Fanek napisał:

PRO z bundlem Spidermana było czerwone limitowane i pewnie dlatego trochę droższe, PRO z RDR2 będzie normalne czarne więc cena konsoli + cena gry w pudełku plus/minus.

No właśnie kolega @PawciosS ma na myśli czarnego Prosiaka z Pająkiem, który u nas chodzi za ok. 1930zł (np. Eurortvagd). Bundle z czerwoną konsolą śmigały od 2099zł w górę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem czarnego prosiaka w bundlu z pająkiem i nawet go nie słychać, cisza jak makiem zasiał. Ale muszę też powiedzieć, że zawsze miałem szczęście do konsol i nigdy żadnych problemów nie uświadczyłem (odpukać) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konsolę można już zamówić w komputroniku - cena 1999 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idzie obnizka na Prosiaka narazie tylko w Japoni od 12 pazdziernika...ciekawe czy u nas bedzie dostepna w sprzedazy szara wersja konsoli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma w sprzedaży wersji szarej PS4 Pro. To co można znaleźć w sieci to nie są oficjalne zrobione przez sony.

Edytowane przez cithall

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra mam TV Sony XE75, podłączyłem PS4 pro, odpalam spidermana i komunikat, że mój TV to może wspierać 4K, a teraz to tylko 2K. Zmieniłem kabel HDMI na ten dodawany do PS4, "podbiłem" coś tam w ustawieniach TV (dla dwóch portów można zwiększyć jakość). Teraz mam komunikat w info o wyjściu Video:

Rozdzielczość:
3840x2160-60Hz
Format koloru:
RGB

HDCP:
1.4: "Obecnie PS4 jest skonfigurowane, by obsługiwać jedynie standard HDCP 1.4. Podczas używania standardu 1.4 aplikacje wideo, które obsługują rozdzielczość 4K, mogą nie być w niej wyświetlane."

HDR: obsługiwane

Dostępne częstotliwości dla wyjścia 4K:
Z użyciem HDR: 24, 25, 30, 50, 60Hz.

CZY COŚ ŹLE USTAWIŁEM, CZY TAK MA BYĆ? Nie powinno być HDCP 2.2? Ktoś mi to może wyjaśnić? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

XE75?

To 75 to cale? to chyba 75XEcośtamKOD?

Jak to któryś z tych modeli w linku to masz guide jak uruchomić ulepszenie na porcie hdmi, tak zrobiłeś?

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00167580

Ale w sumie musiałeś, bo inaczej nie podałby Ci chyba 60hz dla 4k z HDR, ciekawe z tym HDCP, a ustawiałeś może opcję YUV420?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi