Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No wiem wiem. Też się z tego śmiałem ale jak wymieniłem tv, odpaliłem U4 z hdr na zwykłym PS4 to myślałem że spadne z krzesła. Obraz był masakrycznie hu jowy. Składał się jakby z ziarenek piasku, do tego przekłamania w jasnych elementach. Po wyłączeniu hdr w menu, wsio wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza

W przeciągu całej poprzedniej generacji i teraz tej (powiedzmy zaliczeniu około 150 gier) z ziarnem spotkałem się kilka razy tj. Mass Effect ale można było go wyłączyć, Killzone 2 występowało sporadycznie, Crysis 2 wersja Xbox 360, Order, ale po aktualizacji można było go zlikwidować, coś tam w Far Cry Primal, sporadycznie w TLOU, Ryse oraz Uncharted4 (porażka  obrazowa) i najgorsze jakie kiedykolwiek widziałem tzn. w Rise of the Tomb Raider wersja Xbox One.

 

Tyle tylko tego było w przeciągu tych kilku lat a jestem na to niesamowicie uczulony.

 

Wracając jeszcze do tego HDR. Sam w sobie ma na celu dostarczyć nam graczom jak najwięcej szczegółów, wiec w stłumionym trybie gra logiczne jest, że tego może nie zobaczyć chociaż twórcy owy defekt nam wsadzili. HDR czy też moje ustawienia to tylko łatwiej potwierdzą czy piasek jest czy nie.

 

Skoro Balon mówi, że na Pro ziarna nie ma to faktycznie może tak być bo wysoka rozdziałka i HDR jeszcze bardziej by go uwidoczniły.

Pewnie Nogi Dogi pod Pro to naprawiło bo innego wyjścia nie widzę.

Tyle na ten temat.

Dobrej nocy,

Odnośnik do komentarza

Dla porównania mój obecny tvik:

 

  • Sony W705C - 13,2 ms (1080P),

Baza Input Lag w telewizorach na 2016 rok: (duży update w listopadzie 2016)

  • Philips PUS6501 - 35 ms (1080P, 1080P HDR);    oraz     62 ms (4K + HDR)

 

 

62ms   -   jaka beka!  Przy 20 czuje dyskomfort, a tu 35, a gdzie 60ms   :pawel::dynia:  :dynia: :dynia:   :dynia:  :pawel:

No nic, czekam na up-date nowych tv'ikow, bo szkoda gadać. Dobre wieści sa takie, ze HDR nie ma żadnego wpływu na opóźnienie. Problemem jest znalezienie tvika z mały lagiem przy matrycy UHD. 

 

https://hdtvpolska.com/input-lag-co-to-za-diabel-i-jak-duze-ma-rogi/ 

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Panowie przeniescie sie z HDRem do tematu odpowiedniego. Chetnie rowniez poczytam o HDRze, bo sam niestety nie mam tv 4k z hdr, ale mam prosiaka.Dobrze wiec by bylo aby te wszystkie wojenki HDRowo telewizyjne znajdowaly sie w temacie do tego przeznaczonym tak aby szukajac odpowiedniego TV miec wszystkk w jednym temacie.

Odnośnik do komentarza

Kabi - rankingu nie ma
 
Ponieważ wszyscy przytaczają HDTV Polska to jest ich nazwijmy to wyliczony ranking:
 

Wyniki można zinterpretować w następujący sposób (na obecny czas):
350 cd/m2 – minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z efektem HDR
351 – 500 cd/m2 – przedział w którym da się odczuć wyższą jasność i większą ilość detali w bielach, ale nie ma jeszcze przepaści względem treści SDR
501 – 750cd/m2 – zaczyna się robić przyjemnie, czuć, że obcujemy z nową jakością obrazu
751 – 1 000 cd/m2 – efekt HDR wyraźnie odczuwalny, ilość detali w jaskrawych polach jest bardzo duża
1 001 – 1 500 cd/m2 – efekt HDR w pełnej krasie, wywołujący efekt WOW
> 1 500 cd/m2 – pieśń przyszłości, sam czekam na wyświetlacz, który będzie w stanie pokazać efekt HDR w takim wymiarze.

Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtanszy-suhd-ultra-hd-premium/

Przytaczany przez dużo osób tutaj KS 7000 ma średnią jasność 470

Odnośnik do komentarza

Nie a w dodatku to co wkleiłem wyżej jak wspomnieli na HDTV to na obecny czas (czyli w tym momencie) jest to ich i tylko ich ranking (a nie jakiś ogólnie przyjęty standard) - technologia jest za młoda a maksymalną jasność jaką  tej chwili TV osiągają to jest (strzelam bo nie pamiętam) 1700 a maksymalna do osiągnięcia w grach to 10 000. To sam zobacz gdzie w tym wszystkim obecne TV są :)

Odnośnik do komentarza

470 a nie 540? Skąde te info? No z tego co piszą to on ma hdr praktycznie jak ks9000. Wg tego testu ma 540 http://dev.hdtv.pl/topic/37871-samsung-ks7500-ue55ks7500-test-suhd-ultra-hd-premium/

Co ważne ma też mega niski input lat a to mega ważny parametry przy hdr.

Kyo co nie zmienia faktu że już terach ta technologia robi mega różmicè w grach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sry może coś źle wpisałem, wklejalem z telefonu.

 

Dobrze podałem - ja dałem linka do KS7000 a Ty 7500.

 

Balon - ale z całym szacunkiem do Ciebie (i innych osób które kupiły TV) Bansai dobre pytanie zadał - "zdefiniuj dobry HDR". 

No nie zdefiniujesz bo nie masz porównania... Oglądałeś ile TV przed zakupem? Posługujesz się testami z HDTV polska gdzie KS 7000 ma taki wynik a nie inny (niemiej uważam że jeśli bym kupił na tą chwilę to właśnie ten TV )

Nie wiem co Bansai widział i co Ty widziałeś ale z moich obserwacji (i to tyko moja opinia) to ja pierdziele taki efekt - czekam te kilka miesięcy na nowe TV bo to co ja widziałem w nazwijmy półkę wyżej to nie ma moim zdaniem sensu płacić teraz 6000-7000 tys zł... I mówię to po przetestowaniu zaledwie 3 TV.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Ten Panas chyba ma podobną cenę? Z tego co widzę nawet ciut taniej. http://m.idealo.pl/ceny/4999606/panasonic-dx750.html

 

Ks7000 to ok:

5 tys za 49'

6 tys za 55,

8 tys za 65

 

 

ps Kyo a czy czasami 7000 i 7500 to identyczne parametry? tylko 7500 ma zakrzywiony ekran. A gdzie twój link?

 

Edyta: dobra już widzę. Masz rację.

Odnośnik do komentarza

przerobiłem różne fora i jeśli chodzi o ks 7000 jest to najlepszy tv w stosunku jakość cena, praktycznie ma takie same parametry co ks 9500, Jeśli brać to tylko ten tv ja potargowałem się w mm i za 60 cali dałem 5850,00 zł a tv zamiata w terenie. ks 7000 ma matryce 120 hz natomiast z tego co się dowiedziałem ks 7500 nie wiem czy to prawda mam matryce 60 hz. Dopiero ks 9500 dostaje matryce 120hz.

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz na teraz TV to bierz tego Samsunga - średnia średnią ale to tylko średnia a sam TV wyciąga znacznie wyższe wartości.

Gmeru wymyślając jak mierzyć jasność musiał mieć jakiś schemat postępowania - więc wzięli kilka plansz (klatek filmowych?) i według tych plansz liczą te wartości średnie (ogólnie szacuneczek dla nich za pomysł i za to że chyba jedyni na świecie robią coś więcej niż pomiary białego punktu na czarnej planszy).

Odnośnik do komentarza

 

No ale przeciez ja sie z tym zgadzam. Po prostu nie ma co porównywać tego z przejsciem z sd na hd.

A kto porównuje? Chyba że stwierdzenie że od czasu sd>hd nie było takiego kalibru ulepszacza obrazu jest dla Ciebie równoznaczne z tym że sd->hd = hdr + 4k bo jak nie to nie widziałem nikogo innego w tym temacie co tak sądzi.

No faktycznie, mea culpa. Zle to zinterpretowałem.

Odnośnik do komentarza

Kyo chyba jednak sie wstrzymam, mam dobry tv full hd, gierki wygladaja swietnie, a czas to sprzymierzeniec bo elektornika szczegolnie rozwijajaca sie tanieje ze potem moze zabolec. Niby lekki hype jest ale trzeba tez czasem pokierowac sie czystym rozsadkiem. Ale tak czy siak mysle ze wlasnie samsung bedzie obserwowany ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kabi ceny podałem wcześniej. Co do tego samsunga ks7000 to oprócz całego hdr, to ma inne cechy ultra hd, którw już się raczej tak szybko nie zmienią czyli 4k i rozszerzona gama kolorów. Pomijając te graficzne bajerki jest to niesamowicie gejmingowy tv czyli input lag i matryca. Nie ma pewności czy następne modele za takà cenę będą tak dobre w tym zakresie.

 

Po tym co ludzie którzy używają w praktyce to jak masz PS4 pro to ha bym brał, jak nie planujesz pro to faktycznie wstrzymaj się bo na zwykłym ps4 ten hdr bez 4k i barw uhd to niezły meh.

Odnośnik do komentarza

Kyo chyba jednak sie wstrzymam, mam dobry tv full hd, gierki wygladaja swietnie, a czas to sprzymierzeniec bo elektornika szczegolnie rozwijajaca sie tanieje ze potem moze zabolec. Niby lekki hype jest ale trzeba tez czasem pokierowac sie czystym rozsadkiem. Ale tak czy siak mysle ze wlasnie samsung bedzie obserwowany ;)

To chyba najlepsze rozwiązanie chyba ,że ktoś co roku zmienia tv.

Można spokojnie poczekać na konsole następnej generacji i wtedy zakupić tv.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.