Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mi się wydaje czy upscalling w zwykłych niespaczowanych gierkach coś nie działa za dobrze ? Przynajmniej jeżeli chodzi o Rocket League. Jak grałem wcześniej na ekranie 1080p obie (X1 i PS4) wersje wyglądały identycznie. Teraz na 4K wersja na PS4 Pro prezentuje sie sporo gorzej od tej z X1S przez wszędobylski aliasing. WTF ? Nie wiem ja to wygląda w przypadku innych gier, ale coś jest nie tak.

Wiesiek 3 wygląda baaardzo spoko podbity do 4k. No ale zawsze można przełączyć w opcjach na 1080p jak coś nie pasi w danej gierce.

Odnośnik do komentarza

No to widocznie Rocket League jest wyjątkiem i developer specjalnie zrobił ukrytego pacza by gra wyglądała gorzej na PS4 Pro niż na X1S xD 

Serio balon ? Jak to o czym piszesz ma udowodnić, że upscalling w PS4 Pro jest lepszy (edit: lub równie dobry) od tego z X1S ? Nie dość, że nie porównujesz jednej konsoli do drugiej, to bierzesz pod warsztat demko gry, która po prostu zwykle lepiej wygląda na jednej z nich. Jak to ma być obiektywny test ?

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

No to widocznie Rocket League jest wyjątkiem i developer specjalnie zrobił ukrytego pacza by gra wyglądała gorzej na PS4 Pro niż na X1S xD

 

Serio balon ? Jak to o czym piszesz ma udowodnić, że upscalling w PS4 Pro jest lepszy od tego z X1S ? Nie dość, że nie porównujesz jednej konsoli do drugiej, to bierzesz pod warsztat demko gry, która po prostu zwykle lepiej wygląda na jednej z nich. Jak to ma być obiektywny test ?

Ale ja nigdzie nie napisałem że upscalling w pro jest lepszy niz XS xD W ogóle to nie ma dla mnie znaczenia.

 

Odpaliłem dwie z brzegu gry, które miałem pod ręką co są natywnym 1080p i nie dostały pacza. Sprawdziałem z upscallingiem i bez. Pierwsza opcja lepsza (choć mała różnica). Sprawy Xboxa w ogóle nie poruszałem, skąd ten pomysł,

heloł!?

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Nie interesuje mnie co więcej osób  uważa. Interesują mnie mnie opinie osób, które mają obie konsole i testowały wcześniej gry w 1080p "normalnie", a potem przesiadły się na nowe wersje konsol i telewizory "4K". Co mi z porównania jednej gry na tej samej konsoli ? Kompletnie nie rozumiecie o co chodzi.

 

Mam dwie takie same gry na obu "starych" konsolach i 1080 odbiorniku. Obie wyglądają identycznie. Kupuje sobie telewizor 4K nowe reewizje konsol, obie gry nie dostają patcha, a jedna wersja gry jest znacznie lepiej wyglądająca od drugiej. 

 

Nie mam innych dwóch identycznie wyglądających gier na obu konsolach to nie mogę sprawdzić czy faktycznie to jest tylko i wyłącznie wina upscallowania PS4 PRO czy pojedynczy wybryk. 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

No ty też nie rozumiesz. Napisałeś że RL wygląda gorzej po upscallingu, ja odpaliłem jakieś inne gry aby sprawdzić czy to reguła. Podzieliłem się tym i tyle.

Przed chwilą grałem w Agathę Christie na PRO w 4k. Graficzny średniak z korzeniami z PS3 a i tak w 4k ciut lepiej wygląda niż w 1080p.

Nie wiem w czym dalej problem? Nie podoba się 4k w RL to go wyłącz albo graj na Xslim jak tam lepiej to działa.

  • Plusik 1
  • Minusik 6
Odnośnik do komentarza

Nie nie. Agata wygłada ciut lepiej (a na 100% nie gorzej tak jak u Ciebie RL) w 4k na pro niż w 1080p na pro. Na zwykłym PS4 w nią nie grałem ale pewno byłoby praktycznie to samo.

Po raz nty. Napisałeś że RL wygląda źle na pro po upscallingu. Odpaliłem inne gry aby sprawdzić to dla Ciebie czy to reguła.

Odnośnik do komentarza

No ale nie wiem o co się tak spinasz. Rozumiem o co ci chodzi z tym RL. Wychodzi na to że slim lepiej radzi sobie z upscallingiem w tym tytule ale już np w takim W3 jest już okej z tym podbiciem do 4k na Pro.

 

edyta: No ale przecież ja się nigdzie nie upieram że na Xbox lepiej nie wypada upsacalling. WTF?

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

huh no ale tylko chodziło mi o to czy jest to reguła czy pojedynczy przypadek. W przypadku W3 tego nie sprawdzisz, bo na jednej konsoli to działa w 1080p, a na drugiej w 900p. Tak więc skoro stwierdzasz, że W3 na PS4 Pro jest ok w porównaniu do PS4, to nic to nie mówi i wnosi do tematu (zapytania).

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

No ja o Rzymie, ty o Krymie. Ja piszę że upscalling na Pro w większości przypadków jest ok, a ty że na xbox jest lepsze upscallowie. Chyba za bardzo w CW skręcasz.

 

Ps to było twoje pytanie:

"Czy mi się wydaje czy upscalling w zwykłych niespaczowanych gierkach coś nie działa za dobrze ?"

Nie wiedziałem że chodziło o w nim aby porównać prosiaka do slima. Dla mnie naturalnym było sprawdzić inne gierki niż RL, sorry ale po tym pytaniu nie wpadł bym żeby odpalić xboxa i robić porównanie.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Czy mi się wydaje czy upscalling w zwykłych niespaczowanych gierkach coś nie działa za dobrze ? Przynajmniej jeżeli chodzi o Rocket League. Jak grałem wcześniej na ekranie 1080p obie (X1 i PS4) wersje wyglądały identycznie. Teraz na 4K wersja na PS4 Pro prezentuje sie sporo gorzej od tej z X1S przez wszędobylski aliasing. WTF ? Nie wiem ja to wygląda w przypadku innych gier, ale coś jest nie tak.

Kyo no to ja odpowiadałem na to i za h uja nie widziałem tego pytania.

edzia:

 

"Nie wiem jak to wygląda w przypadku innych gier(...)" no i sprawdziłem mu na innych grach czy też pogarsza się obraz na upscallowaniu.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

No fajnie, że upscalling na PS4 Pro jest w większości przypadków ok. No a teraz powiedz mi czy chodzi Ci o przypadki między PS4 a PS4 Pro czy między PS4 Pro a X1S ? Bo do tej pory jedynie gadałeś o tym jak to fajnie upscalluje na tej samej platformie. Ja w pierwszym poście na ten temat stwierdziłem, że w przypadku jednej gry identycznie wcześniej wyglądającej w przypadku upscallowania znacząca przewaga jest w przypadku X1S. Dla mnie uprawianie CW to jest bezsensowna obrona jednej strony gdy nie ma się żadnych argumentów przeciwko drugiej. 

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra to raz jeszcze zacytuję na co ci odpowadałem i zabierałem głos w tej dyskusji.

 

"Czy mi się wydaje czy upscalling w zwykłych niespaczowanych gierkach coś nie działa za dobrze ?"

 

Za cholerę nie mogę dopatrzeć się twojego pytania o opinię tych osób co mają te dwa systemy. Po morzu odp. "na temat" widzę że chyba nie tylko ja nie dostrzegłem tego pytania.

 

Jak byś się zapytał jasno i kobkretnie kto ma te dwa systemy i robił porównanie to uwierz mi że bym słowem nie pisnął. No nic chciałem dobrze, a wyszło jak zawsze xD

 

V

Odnośnik do komentarza

Czy mi się wydaje czy upscalling w zwykłych niespaczowanych gierkach coś nie działa za dobrze ? Przynajmniej jeżeli chodzi o Rocket League. Jak grałem wcześniej na ekranie 1080p obie (X1 i PS4) wersje wyglądały identycznie. Teraz na 4K wersja na PS4 Pro prezentuje sie sporo gorzej od tej z X1S przez wszędobylski aliasing. WTF ? Nie wiem ja to wygląda w przypadku innych gier, ale coś jest nie tak.

Jaśniej chyba się nie da. Wystarczyło przeczytać mój pierwszy post ze zrozumieniem :)]

 

Czyli reasumując, nic co napisałeś nie ma znaczenia tak na dobra sprawę. Nadal czekam na opinie ogarnietych posiadaczy obu platform i telewizorów 4K ;P

Edytowane przez Ins
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...