Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

ekoledzy. Polecacie jakieś niedrogie ale dobre myjki parowe lub parownice? Mopów nie szukam, zależy mi na czymś uniwersalnym, żeby podłogę domyć, szafki i okna. Niestety przy trójce pokemonów (koty) coś takiego by się przydało. W sumie myślałem nad czymś takim https://www.mediaexpert.pl/agd-male/sprzatanie/mopy-parowe/mop-parowy-deerma-zq610?gclid=CjwKCAjw3cSSBhBGEiwAVII0Z_Crml_dG3gASGSKoR0EzLMShWzLvHIEVUu8PoQuIkqTXHJ_uG7_ZBoC3p4QAvD_BwE

Edytowane przez mitra
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

@WisnieR jak tam suszarka do prania? Żona upolowała sobie jakiegoś Boscha po dyskusjach na jakimś swoim forum kur domowych i teraz kminimy gdzie znaleźć miejsce. Chyba będę musiał odgruzować schowek na graty i pozbyć się regału castoramowego, to wcisne tam. 

 

Zakladam, ze ten sprzęt okaże się lajfczejndżerem tak jak zmywarka, a nie jak lidlomiks, który fajny jest, ale równie dobrze mogłoby go nie być. Urządzenia piorąco-suszące typu dwa w jednym wykluczyliśmy, ani to pralka ani suszarka. Prądożerne, suszy wiele godzin, nie polecają ludzie ogólnie.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, _Red_ napisał:

@WisnieR jak tam suszarka do prania? Żona upolowała sobie jakiegoś Boscha po dyskusjach na jakimś swoim forum kur domowych i teraz kminimy gdzie znaleźć miejsce. Chyba będę musiał odgruzować schowek na graty i pozbyć się regału castoramowego, to wcisne tam. 

 

Zakladam, ze ten sprzęt okaże się lajfczejndzeren tak jak zmywarka, a nie jak lidlomiks, który fajny jest, ale równie dobrze mogłoby nie być. Urządzenia piorąco suszące typu dwa w jednym wykluczyliśmy, ani to pralka ani suszarka. Prądożerne, suszy wiele godzin, nie polecają ludzie ogólnie.

Nie wyobrażam sobie życia bez suszarki. 4 prania dziennie? Żaden problem! Wcześniej zajmowało to tydzień. Nie mówiąc już o oszczędności miejsca z miliardem wieszaków na mokre szmaty. Wszystkie wyjebałem:potter:

 

Dla mnie nawet suszarka > zmywarka. Ten, kto nie korzysta z tego urządzenia tak naprawdę nie wie co to życie. 

 

Tez mam bosza

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dwa Bosche o podobnych gabarytach różnią się zarówno ceną (ok 2k vs 4k) jak i wagą 45kg vs 70kg o_O Będzie dwóch chłopa trzeba by to doturlać taki 70kg kloc na miejsce. Co to za czary że aż tak różna waga. 

 

Na szczęście tematykę doktoryzowania się z modeli zostawiłem żonie. Ja wybrałem auto, ekspres, TV itp. to niech ona porobi risercz co warto kupić by mieć suche gacie.

Odnośnik do komentarza

Bosz a nie jakieś LG :nosacz2: LG nie kojarzy mi się z trwałością AGD. Zresztą, żona se ustali ze swoimi kwoczkami czego one używają i pewnie zdecyduje się na tej podstawie, niech bierze odpowiedzialnośc. Dam jej ten model LG do recenzji, widzę że 2880 w neonecie wiec około tysiaka taniej niż chcieliśmy. Dla mnie byloby git :cebula:

 

Btw

o co chodzi w tym, ze zawiera niby wąż odprowadzający

 

Chcemy to wsadzić do schowka bez kanalizacji, podobnie z daleka od pralki. Myślałem, ze to nie wylewa do kanalizacji, ale kondensuje gdzieś wodę z ubrania i wylewa się potem z pojemnika.

 

 

Odnośnik do komentarza

https://www.neonet.pl/blog/test-suszarek-do-prania.html

 

Cytat

Dwie pierwsze suszarki to urządzenia z silnikami inwerterowymi. Natomiast ostatnia to suszarka kondensacyjna. Pracuj więc na zasadzie kondensacji pary. Para wodna powstająca podczas suszenia zmienia się w wodę i zbiera w specjalnym zbiorniku. Dzięki pompie ciepła suszarka kondensacyjna potrafi skutecznie suszyć w niższych temperaturach. Ma to pozytywny wpływ na stan Twojej odzieży oraz przekłada się na wydajność i energooszczędność sprzętu

 

Cos mi o tym kondensowaniu mówiła właśnie i chyba było zaletą. Zresztą co, zaczniemy tu suszarka wars zaraz. Niech se weźmie co tam uzna że jej pasi.

 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, _Red_ napisał:

https://www.neonet.pl/blog/test-suszarek-do-prania.html

 

 

Cos mi o tym kondensowaniu mówiła właśnie i chyba było zaletą. Zresztą co, zaczniemy tu suszarka wars zaraz. Niech se weźmie co tam uzna że jej pasi.

 

 

Może weź jeszcze poradnik z Castoramy wrzuć co? Przeczytaj jeszcze raz zdanie które wkleiłeś "Dwie pierwsze suszarki to urządzenia z silnikami inwerterowymi. Natomiast ostatnia to suszarka kondensacyjna." Piewsze zdanie odnosi się do rodzaju silnika, a drugie do metody odprowadzania ciepła, które nie są ze sobą powiązane. Każda z tych suszarek ma silniek inwerterowy i jest suszarką kondensacyjną xD To jak jakbym napisał przy porównaniu Forda Focusa i Mercedesa Vito - pierwszy to samochód z silnikiem spalinowym, a drugi jest vanem.

 

Przecież to artykuł sponsorowany od Boscha. Jesteś jego idealnym tergetem. Jak pięknie Bosch chwalony, że ciuchy niemal niewygniecione... Ta małe ludzi z żelazkami tam siedzą i je prasują xD Ciuchy z suszarki są wygniecione, ale różnica jest taka, że jak je złożysz do szafy to się ładnie "prostują". Te zagniecienia nie są takie trwałe jak te z suszenia na suszarce zwykłej. Jeszcze napisane, że w tej ostatniej (Bosch) nie musisz nic czyścić, bo suszarka się sama czyści. No to zupełnie jak LG xD Podświetlany bęben ma każda, nie tylko Samsung.

 

Ogólnie ten teskt to stek bzdur i kłamstw.

 

Tu masz strone pisaną przez serwisanta.

https://www.agdmaniak.pl/

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

No to ok napisali tak, ze brzmiało jakby trzecia miała inny rodzaj silnika.  Nie znam się na suszarkach, dlatego już w temat nie właze i niech się żona doktoryzuje. Potem będę pół roku czytał recenzje tak jak z autem, ekspresem, telewizorem, drukarką, laptopem, pralką... :rzyg:

 

Ale w ogóle coś agresora masz, rzuć jakieś argumenty techniczne by pomoc koledze (pytałem o to czy wodę się odprowadza do kanału, czy gdzieś do zbiornika), albo konkretną reckę, a tylko szyderami rzucasz i teksty typu "Bosch chuj, LG najlepsze". Niegodne koguta :sleep:

 

edit:

ok tego AGD Maniaka obadam :ok:

Odnośnik do komentarza

Bo sie pan jak amator zachowujesz, pisane o tym było kilka stron wcześniej. Nawet głupie porównanie produktów na stronie sklepów pokazuje jak bardzo ten teskt wprowadza w błąd, bo każda ma te same paramtery. LG RC90 jest najczęściej polecaną suszarką z tych droższych "samoczyszczących". Oczywiście każda może się kiedyś zapchać - nie ma sprzętu idealnego ale masz ten komfort, że nie musisz się bawić w czyszczenie skraplacza co ileś cykli, a jakby jednak się zapchał(przypadek 1 na milion) to każdy serwis AGD zrobi ci to za 500z i będzie chodzić kolejne lata. Dopłacanie 1000zł w przypadku Boscha do "pary" nie ma sensu, bo tym się różni wersja za 4k od tej za 3k.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na razie kurde zajmie mi 3h wyyebanie wszystkiego ze schowka, rozmontowanie regału i przygotowanie miejsca na suszarkę. Może też zamówię mniejszy regał a ten duży zaniosę do piwnicy.

 

Potwierdź mi jeszcze, żaden odpływ wody nie jest potrzebny? Gniazdo zasilania i cyk.

Odnośnik do komentarza

Regał ma 120 cm długości, dotąd go mam ustawionego wzdłuż ściany. Chciałem w poprzek dać (wtedy ładnie ustawię suszarę), ale odległość od listwy do listwy przypodłogowej to 118,5 cm :facepalm: Muszę zakupić nowy krótszy regał. Kombinowanie z dopasowaniem jak w tetrisie by wszystko weszło xd

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, _Red_ napisał:

Regał ma 120 cm długości, dotąd go mam ustawionego wzdłuż ściany. Chciałem w poprzek dać (wtedy ładnie ustawię suszarę), ale odległość od listwy do listwy przypodłogowej to 118,5 cm :facepalm: Muszę zakupić nowy krótszy regał. Kombinowanie z dopasowaniem jak w tetrisie by wszystko weszło xd

A nie łatwiej i taniej wyrzynarką przyciąć półki o kilka cm i zachować regał?

Odnośnik do komentarza

To metalowy regał tego typu:

Spoiler

Regal_metalowy_Stabil_180_x_120_x_40_cm_5_polek_200_kg_ocynk-112298-251450.webp

 

Już go przeniosłem do piwnicy, a kupiłem krótszy.

No i co do samej suszarki to pewnie jednak będzie to co wyżej mowa: https://www.agdmaniak.pl/81501/lg-rc90v9av4q-test/

Aktualnie za ok 2900 zł https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/suszarki/suszarka-lg-rc90v9av4q

8 godzin temu, WisnieR napisał:

LG RC90 jest najczęściej polecaną suszarką z tych droższych "samoczyszczących". Oczywiście każda może się kiedyś zapchać - nie ma sprzętu idealnego ale masz ten komfort, że nie musisz się bawić w czyszczenie skraplacza co ileś cykli, a jakby jednak się zapchał(przypadek 1 na milion)


No albo któryś z Boschów Series 8.

1) A orientujesz się jeszcze o co biega z różnicą w czyszczeniu filtra kłaczków?
LG wg recenzji (na YT koleś pokazywał) zbiera mokre farfocle i jak co suszenie nie wyciągniesz to zacznie śmierdzieć. Filtr kłaczków jest wewnątrz bębna.
W Boschu niby kłaczki zostają zbierane w filtrze na dole suszarki (przy stopkach) i wystarczy raz na 20 cykli / 8 razy do roku. Nie wiem jak ze śmierdzeniem.

2) Wcześniej pisałeś, że hałasował ten LG - załatwiłeś serwis?
Czytałem, że LG daje niby 10 lat gwarancji na bebechy, brzmi nieźle, ciekawe jak z realizacją po paru latach.

Odnośnik do komentarza

10 lat gwarancji jest tylko na silnik. Nie wiem już chyba nie hałasuje albo się przyzwyczaiłem. Serwis był ale jak na złość nie hałasowało. Normalnie po każdym suszeniu wyciągasz ten wkład i wyrzucasz kłaki. Nie wiem czy w serii 8 usunęli ten wkład ale Bosch miał taki sam. Te czyszczenie na dole to dodatkowe. To chyba jedyna przewaga serii 8 nad LG - dostęp do skraplacza ewentualnie jest od przodu ale jaki ten dostęp jest to nie wiem. Zapewne której nie weźmiesz i tak będą dobre. LG będzie tańsza.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

No dobra, to po burzliwej domowej dyskusji i przejrzeniu testów do późnej nocy, żona niech się cieszy tym co sama sobie wypatrzyła, czyli Bosch Series 8 WTX87KH0PL:

 

https://www.euro.com.pl/suszarki/bosch-suszarka-wtx87kh0pl.bhtml

 

Aktualnie promka za 3599 zł, dobre opinie, kury domowe z forum żony polecały po latach używania, bo chyba każda ma starsza serie 6 lub 8.

 

Z popierdółek bonusowych: 72 zł poprawnie nabity cashback poprzez Goodie (2% w RTV EURO AGD), dodatkowo widzę, że można zgarnąć bon 700 zł do Zalando jak się wystawi opinię po zakupie do końca maja i zarejestruje w Boschu. To tak się qrwa generuje "pozytywy" w necie na drugi dzień od zakupu, haaa-tfuu janusze jebane xD I pewnie też będę musiał coś napisać, że jestem super zadowolony po 24h użytkowania, dej mi tu bona :nosacz2:


Dzięki za porady, LG RC90 na moje prywatne potrzeby też wyglądałaby zajebiście i personalnie poszedłbym w tańszy model (jeszcze wczoraj był w Media Expert za 2900 zł, już się skończyła oferta), ale za jakiś czas może podzielę się spostrzeżeniami o tym modelu, chociaż to nie będzie w ogóle moja zabawka (podobnie jak pralka eko bubble, którą włączałem może ze dwa razy w życiu sam xdd).

Odnośnik do komentarza

Ja się w ogóle dziwię, że ty się na kobietę zdajesz przy takim zakupie. Przecież one nie mają pojęcia o tym z czego korzystają. Ich wymiana doświadczeń wygląda tak " Jaką masz tę suszarkę? A nie wiem, Boscha ale działa. A to super też taką kupimy". Najczęściej też olewają zalecenia producenta, jak np. na początku moja żona "no bo po co to czyścić za każdym razem z tych kłaków jak jest jeszcze miejsce". Po konkretniej ZJEBIE już się nauczyła...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...