Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.03.2022 o 08:53, _Red_ napisał:

Luknij pare stron tego tematu, przerabiane były zarowno budżetowe jak i >2k pln.

 

Przejrzałem, doczytałem i widzę dwie opcje:
 

1)https://www.mediaexpert.pl/agd-male/ekspresy-i-kawa/ekspresy-cisnieniowe/ekspres-de-longhi-ecam-21-117-sb

2)
https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/siemens-eq-300-ti35a209rw.bhtml#opis

 

Ten pierwszy był tutaj polecany chyba, bo to model Magnifica S, ale ma młynek stalowy, a w Siemensie jest młynek ceramiczny, co jest podobno dosyć istotne. Cenowo stoją podobnie, oba są podobnych rozmiarów, co w mojej niewielkiej kuchni ma znaczenie. Oba niby łatwo utrzymuje się w czystości, można wsypywać do nich kawę tak zmieloną, jak i w ziarnach (?).
No nie wiem, dwie opcje bardzo podobne, a ja nie wiem czym się kierować przy kupnie w takim wypadku. Jakiś kawosz mógłby doradzić?

PS Mam kilka opakowań kawy już zmielonej, zarówno do jednego jak i drugiego będę mógł wsypywać też taką?

Odnośnik do komentarza

Nie każdy ekspres ma wsad na kawę mieloną, jest to wyszczególnione w specyfikacji zawsze. Np mój Saeco jest tylko na ziarna.

 

Do tego, zastanów się też, czy potrzebujesz dyszy spieniajacej mleko, żeby robić cappucino, czy tam latte. Może sam nie pijasz, ale warto mieć dla gości. W niektórych ekspresach dysze do spieniania mleka to główne elementy awarii i wariowania ekspresu, np w moim. Dlatego jej nie używam i spieniacz mam osobny Tchibo, który spienia na ciepło i zimno. Swoją drogą, u mnie w dyszy jest czujka, która rozpoznaje, czy już trzeba ekspres wymaga czyszczenia, więc jak jej nie używam to ekspres nie woła o czyszczenie i sam muszę tego pilnować xd

 

Jakbym miał kupować teraz ekspres to kierowałbym się tym, jakie robi espresso i jakim ciśnieniem operuje. Całkiem możliwe, że niedługo będę szukał, bo mój ma już 10 lat.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, WisnieR napisał:

Nie bierz siemensa. Z ekspresów tylko DeLonghi z tanszych i Jura z droższych. Psują się po prostu najrzadziej.

 

Potwierdzam. U mnie dwa Siemensy - jeden w domu, drugi w biurze i dwa po gwarancji zdechły, jeden na amen.

Co ciekawe oba z "górnej półki".

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ciekawe czym się różni Terra od innych. Ja mam sodastream Spirit.

 

Spoiler

Saturator wyposażony jest w system Quick Connect ułatwiający montaż butli z gazem. Już nie musisz wkręcać butli.

 

Teraz jednym prostym ruchem dźwigni łatwo umieścisz cylinder z CO2 w urządzeniu.

 

O no to wygodniej, chociaz naboj wykręcam może z raz na 5 tygodni.

 

edit

dalem spoiler zamiast cytatu xd ofkors na mobilce to prawie niemożliwe by poprawić :(

 

Odnośnik do komentarza

Simanko,

 

czy taki oczyszczacz powietrza jak to https://www.euro.com.pl/oczyszczacze-powietrza/xiaomi-mi-air-purifier-3c.bhtml?gclid=Cj0KCQjw0PWRBhDKARIsAPKHFGjzyxDBR22T4rMxTWwZ8tz9xSg9NcwMCrIS07BdjgD0aiT13DxF1MYaAhLVEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

to zabija też nieprzyjemne zapachy z kuchni? Czy tylko jakieś roztocza, bakterie i inne lewackie nieistniejące wynalazki? 

 

 

Ewentualnie jakieś rozwiązanie na zapachy z kuchni? Nie liczę wyciągów nad blat bo to mi zawodzi

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.03.2022 o 16:36, gekon napisał:

Simanko,

 

czy taki oczyszczacz powietrza jak to https://www.euro.com.pl/oczyszczacze-powietrza/xiaomi-mi-air-purifier-3c.bhtml?gclid=Cj0KCQjw0PWRBhDKARIsAPKHFGjzyxDBR22T4rMxTWwZ8tz9xSg9NcwMCrIS07BdjgD0aiT13DxF1MYaAhLVEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

to zabija też nieprzyjemne zapachy z kuchni? Czy tylko jakieś roztocza, bakterie i inne lewackie nieistniejące wynalazki? 

 

 

Ewentualnie jakieś rozwiązanie na zapachy z kuchni? Nie liczę wyciągów nad blat bo to mi zawodzi


Ma filtr węglowy więc zapachy też usuwa. Mam wersje PRO, jest wyższy i ma lepszą wydajność, polecam filtr Fioletowy - antybakteryjny.
 

Finish tylko używam, polecają je zresztą czołowi producenci zmywarek. Te zielone albo czerwone "Power ball", Quantumy za mocne imo jeśli naczynia nie są mocno zapaskudzone, potrafiły ściagać farbe z tależy po x myciach XD

 

Dobra cena w ME, dzięki za tipa

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...