Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, mcp napisał:

Frytownica beztłuszczowa, używa ktoś? Jakieś opinie? 

Niedawno taką sobie sprawiłem. Działa bardzo ok. Oczywiście smak potraw  zawsze będzie inny niż tych smażonych na głębokim tłuszczu, ale to różnica akceptowalna, satysfakcjonująca chrupkośc występuje.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
6 minut temu, ginn napisał:

Mój poprzedni robot Xiaomi wyzionął ducha, więc wczoraj porwałem się na zakup Xiaomi Mi Robot Mop Pro - był w promce, więc stwierdziłem, że warto wypróbować te pierdy o 'myciu podłogi' w praktyce.

 

Ktoś ma ten model i korzysta z mopowania? Jestem ciekaw opinii.

Mam i korzystam. To bardziej wygląda jak dokładniejsze odkurzanie/odświeżenie. Nie można mylić tego z myciem podłogi, ale ogólnie spoko bajer. Można bez niego żyć, ale jak jest to spoko. 

Odnośnik do komentarza

Jak prawdziwe mopowanie robotem to tylko Roborock S7 - obecnie uważany za najlepszy robot sprzątający na świecie. Ma soniczny mop i docisk hydrauliczny siłowy mopa do podłogi, mop dodatkowo podnosi się do góry sam na dywanach.

 

Ginn to najpierw kupujesz a pozniej pytasz czy dobry zakup? czy czegoś nie rozumiem?
I z ciekawości co się zepsuło?

 

@WisnieR dawaj dawaj chłopie :hi:

Odnośnik do komentarza

Nie no, o zakupie to byłem przekonany i wiedziałem, że to mopowanie to w zasadzie lizanie podłóg. Stosunek cena/jakość zawsze odpowiadał mi w Xiaomi.

 

Ale wiecie jak to jest opinia forumka >>>>>> opinia Marzeny w sekcji opinii na rtv euro.

 

A co się zepsuło w poprzednim? Laser szlag trafił. Orientowałem się w kilku serwisach i najtaniej dało się to naprawić za 350 zł. Wytrwał 3,5 roku, więc można powiedzieć, że swoje zrobił i czas na następce. Choć tym razem szarpnąłem się na przedłużenie gwarancji do 5 lat :nosacz3:

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Fanek napisał:

Jak prawdziwe mopowanie robotem to tylko Roborock S7 - obecnie uważany za najlepszy robot sprzątający na świecie. Ma soniczny mop i docisk hydrauliczny siłowy mopa do podłogi, mop dodatkowo podnosi się do góry sam na dywanach.

No tak ale różnica w cenie też bardzo duża 1100 vs 2600, więc dziwne jakby było inaczej.

 

Z ciekawości zasobnik na wodę jaką ma pojemność? Bo w tym mop pro deko mały. 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, krupek napisał:

A co wartego uwagi jest dziś z manualnych odkurzaczy? Jakie bajery warto mieć na uwadze? Szukam czegoś, bo mój stary Zelmer już tak średnio sobie radzi, a przydałoby się coś lepszego przy psie.

Też mam automat i psiaka z mega sztywną i dość długą sierścią, która gubi cały rok, 24h na dobę :/ 

Robocik mop pro daje radę już 3 rok. 

Odnośnik do komentarza
9 hours ago, krupek said:

A co wartego uwagi jest dziś z manualnych odkurzaczy? Jakie bajery warto mieć na uwadze? Szukam czegoś, bo mój stary Zelmer już tak średnio sobie radzi, a przydałoby się coś lepszego przy psie.

Z uwagi na progi w mieszkaniu zostałem właśnie przy klasyce na kablu i kupiłem Electroluxa Pure D8 Silence, nastawionego na wyjątkowo cichą pracę (przy odkurzaniu mogę teraz słuchać muzyki) oraz z wygodną automatyczną regulacją siły.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Odkurzacze pionowe FTW. Ja jakieś 2 lata temu kupiłem Dysona V11 Absolute. Jak go kupowałem, to było promo, że stojak był za 1zł. Dzięki temu stoi sobie przy drzwiach wejściowych podłączony do prądu i za każdym razem mogę w 5 sekund po niego sięgnąć jak naniesie się piach z zewnątrz, rozsypie coś w kuchni. Do tego ma wymienne końcówki do parkietu (taką włochatą), do kanapy itd. Moc ssania też zajebista i dobrze sobie radzi z jednym włochatym dywanem. Prosty do rozmontowania i czyszczenia. Dla mnie bomba.

 

Roboty nie są dla mnie, bo nie wciśnie się wszędzie i nie będę czuł, że zostało posprzątane.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jako uzupełnienie taki robot jest spoko, ale mam narożnik lekko odsunięty od tylnej ściany w lekkiej wnęce, subwoofer i kwiatek w doniczce w takich odległościach, że za nie robot się nie wciśnie. Myślę nadal nad irobotem jako właśnie uzupełnienie, żeby częściej odkurzał powierzchnie otwarte, widzę ile kurzu mi dyson zbiera za każdym razem odkurzając co 5-6 dni.

Pytanie tylko, czy on nie rysuje mebli obijając się o nie? Mam szafkę telewizyjną lakierowaną w białym macie, która jest do samej podłogi (nie ma nóg). Boję się, że zaraz pojawi się na niej czarna smuga.

Odnośnik do komentarza

Kupuję na prezent ekspres ciśnieniowy do kawy i potrzebuję porady (jestem totalnym laikiem). 

 

Na podstawie jakichś tam rankingów, opinii, wstępnie wytypowałem takie: 

- DeLonghi Dedica EC 685.BK

- DeLonghi EC 820.B

- DELONGHI Magnifica S ECAM 22.112.B

 

Te dwa pierwsze kosztują w granicach 700 zł, ten trzeci około 1200 zł. Jest sens do takiego dokładać prawie drugie tyle? Nie wiem, lepszą kawę robi? :D Który z nich byście wybrali do domowego użytku w stylu 1-2 kawy dziennie?

Odnośnik do komentarza

No roznica zasadnicza jest, z tego co widzę na oko bez wgryzania się w parametry. Troche jakby do dwoch rowerow przyrównać auto, niby to i to jeździ, ale jedno napedzasz stopami, drugie silnikiem ;)

 

Dwa tansze są kolbowe, czyli nasypujesz kawy zmielonej do kolby, przytwierdzasz, robisz jedna kawe i wysypujesz fusy, myjesz kolbe.

 

Trzeci to automat z młynkiem:

- mieli całe ziarna tuz przed zaparzeniem

- fusy powinien zbierac w pojemniku, ktory oprozniasz co kilka kaw

- nasypujesz ziaren, wciskasz guzik i kawka leci, wygoda.

 

Mialem kolbowy, teraz mam automat z karafka na mleko i zdecydowanie ten drugi ulatwia mi życie przy zuzyciu ~6 kaw dziennie. Chyba nawet chcialem ten powyższy za 1200 zl, ale wisnieR polecił swój model, poczytałem i wziąłem ten jego.

Odnośnik do komentarza

DeLonghi Dynamica 350.55b w kwietniu za chyba 2229zl. Dziś widzę, że trzyma cenę, ale neonet dał sporą promkę:

https://www.neonet.pl/ekspresy-do-kawy/delonghi-ecam-350-50-b.html

 

A nie, sorry ten w neonet to 350.50b xD 

 

Nie mam pojecia co wziąć do tysiaka i czy w ogole automat znajdziesz. Sam widzisz, ze za duzo tego na rynku i czasem numerki różnią się po przecinku, więc rekomendacja forumowa mi wystarczyła. Wydaje mi się, ze ten wczesniej za 1200 to absolutny pułap startowy, ale aż tak nie jestem na bieżąco.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...