Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, WisnieR napisał:

Za 1000zł to kupisz kolbowy i młynek osobno.

 

Jasne, tylko jeszcze ta kwestia wygody. Kolbowy zajmował mi mnostwo czasu i to mycie co kawę. A automacik pyk obsługa jedną ręką, np. mając 2 wolne minuty między dwoma spotkaniami. Tylko ze ja chleje kawy co chwilę, a jak ktos chce jedną na dobę to nie widzę problemu z kolbą.

Odnośnik do komentarza

Bierz ten za 1200. Ja mam jakiś magnifica s w podobnej cenie i polecam. Masz espresso pojedyncze i podwójne oraz możesz robić na dwie filiżanki jednocześnie. I to tyle w temacie, mleko dolewasz osobno więc musisz podgrzać wcześniej w mikrofalówce. Chyba, że wolisz zimne. Aha i to podwójne espresso to nie wiem ile ma ml z tego automatu, ale jest mało. Ale chyba tak powinno być. 

Odnośnik do komentarza

https://tefal24.pl/wypiekacz-do-chleba-tefal-bread-of-the-world-pf6118.html

 

Używam tego modelu od pół roku już. Praktycznie ani razu nie kupiłem już chleba w sklepie/piekarni. Prosty w obsłudze, ma w zestawie książkę z wieloma przepisami. Próbowałem już nawet eksperymentować z własnym przepisem i też chleb się udał. Teraz czeka mnie już tylko próba z chlebem na zakwasie. Tych nie ma w książce ale są poradniki na necie by taki też upiec w maszynie.

 

Brakuje mu tylko podświetlenia wewnątrz co się dzieje ale telefonem jak zaświecę przez okienko to też widać :)

 

Najważniejsze przy wyborze to zwrócić uwagę by pojemnik miał dwa mieszalniki. Modele z pojedynczym są niepolecana.

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.01.2022 o 01:00, poniedzialek1001 napisał:

Bierz ten za 1200. Ja mam jakiś magnifica s w podobnej cenie i polecam. Masz espresso pojedyncze i podwójne oraz możesz robić na dwie filiżanki jednocześnie. I to tyle w temacie, mleko dolewasz osobno więc musisz podgrzać wcześniej w mikrofalówce. Chyba, że wolisz zimne. Aha i to podwójne espresso to nie wiem ile ma ml z tego automatu, ale jest mało. Ale chyba tak powinno być. 

 

Tak jest, wybór padł na model Magnifica S - wyszło nawet ciut taniej niż 1200. Mogę szczerze polecić, bo stosunek cena/jakość ma super - coś wyraźnie lepszego (z tym wbudowanym systemem mlecznym) to już byłby sporo większy wydatek, więc do takiego niezbyt intensywnego domowego użytku niekoniecznie ma sens. No i to też po prostu całkiem ładny mebel. :)

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Postal napisał:

 

Kupiłem już ten wypiekacz, jak narazie zrobiłem tylko jeden chleb, jutro wleci ciasto na pizze i zobaczymy co dalej. Fajny chlebek wyszedł a zrobiłem najprostszy i to z beznadziejnej mąki, mam obawy tylko troche co do wielkości chlebka bo w moim modelu jest max 1100 gram.. narazie zrobiłem L, ale pewnie XL będzie minimalnie większy

 

Chociaż nie jest chyba źle bo z opisu tego tefal widzę, że żre 1600W więc na jedno wychodzi

 

Edit

 

U mnie chleb ma wage max 600 gram a pojemność pojemnika to 1,1kg

Edytowane przez grabipl
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, agst napisał:

Jest w stanie ktoś polecić jakiś fajny oczyszczacz powietrza tak w budżecie do 1500zł?  I czy w ogóle warto takie coś sobie sprawić?

 

Mi Air Purifier Pro

https://mi-home.pl/mi-air-purifier-pro
https://loveair.pl/oczyszczacz/xiaomi-air-purifier-pro?variant_id=86


Tylko najlepiej wersja Chińska CN, aby mieć pełną automatyzację.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.02.2022 o 22:24, nieobchodzimnieto napisał:

Robiłeś jakieś rozeznanie czy kupiłeś co było?

Ceny widzę różne, od 700 do 2k. Nie chcę kupić dziadostwa a za model, który ma wydajność do kuchni w restauracji też nie ma co przepłacać.

Różne moce, pojemności WTF? 

Ja mam Franke. Patrzyłem żeby nie był No name. Moce są po to, ze mielą większe rzeczy. Pojemnosc to nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, WisnieR napisał:

Umarł mi dziś odkurzacz Xiaomi. Tzn nie umarł ale zawiesił się tak, że nic z nim nie mogę zrobić. Dzwoniłem na infolinie i powiedzieli, że niestety ale konieczny serwis bo tylko w serwisie mogą go "zresetować". Czekają mnie dwa tygodnie odkurzania ręcznym klamotem... brrrr.....

 

jaki model i co właściwie się stało?

mój śmiga już pewnie z 4-5 lat, jeden z pierwszych modeli xiaomi jeśli nie v1

Odnośnik do komentarza

Mop Pro. Po prostu się zawiesił. Nie reaguje na nic. Nie można zrobić hard resetu nawet. Działa jedynie opcja sprawdzenia gdzie jest odkurzacz i wtedy daje głos. Tak to po prostu nie reaguje na aplikację/fizyczne przyciski/ładowanie. Dzwoniłem do wsparcia technicznego to mi powiedzieli, że muszą go w serwisie zresetować przez USB, które jest ukryte w środku bo sam niestety z tym nic nie zrobię.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...